Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lut 2015 23:09 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Ja również mogę z czystym sumieniem (jak na razie) polecic Maps.me. Testowałe je bardzo intensywnie w Chile i nie mam nic do zarzucenia. W stolicy Niemiec też się sprawdzały bez problemu. Fakt mapy zajmują dość sporo miejsca w smartphonie, ale plus jest taki, że można wybrać dokładnie to co potrzeba na dany wyjazd. Mapy posiadają również całkiem nieźle rozbudowane punkty z atrakcjami, restauracjami itp.,jedyne czasem lepszy mógłby być opis tych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#22 PostWysłany: 15 Lut 2015 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Maps.me moim zdaniem nie bardzo radzi sobie jako nawigacja samochodowa, ale combo maps.me dla POI i spacerów, a sygic do samochodu (baza POI i wyszukiwarka gorsza niż maps.me) sprawdza się super.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Lut 2015 07:37 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 16
Ja korzystałem z HERE w Austrii (jadąc przez Czechy) w USA (też auto) oraz w Londynie (komunikacja miejska + pieszo). To właśnie w USA skorzystałem z tej aplikacji po raz pierwszy. Miałem trochę obaw, ale miło się zaskoczyłem. Bez problemu dojechałem w miejsce docelowe. W Austrii podobnie, nie było problemów. Korzystałem zarówno z głównych dróg jak i lokalnych. Oczywiście aplikacja nie jest tak dopracowana jak Google Maps czy Sygic, ale mapy są aktualne więc nie ma problemu z dojechaniem do celu. Brakuje kilku funkcji typu: omijanie płatnych dróg, informacje o wypadkach. W nowej wersji jest opcja "live traffic" ale nie sprawdzałem jej dokładnie. Dla dużych miast jest ciekawa funkcja widoku 3D. Podsumowując jeśli chodzi o darmową nawigację offline to HERE jest najlepszą opcją, zarówno do auta jak i spacerów po mieście czy jazdy komunikacją miejską. Dla osób które są w stanie wydać kilkadziesiąt EUR Sygic nie ma sobie równych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Lut 2015 15:09 

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 6
Z nawigacji offline mogę polecić MapFactor Navigator (darmowa) oraz Navigon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Lut 2015 10:07 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Witam. Właśnie zacząłem testować HERE maps i widzę, że po wyznaczeniu miejsca końcowego i zjechaniu z ustalonej trasy pokazuje co prawda bieżącą lokalizację ale nie wyznacza nowej drogi do wyznaczonego punktu docelowego. Czy tak ma być ? Brakuje mi też komunikatów głosowych .Będę wdzięczny za wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Lut 2015 10:37 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 27
Sygic jest dobry tylko czasami ma problemy z prawidłowym wyznaczeniem trasy. Jeździłem na nim dwa tygodnie po Sardynii i ani razu mnie nie zawiódł, ale zawsze sprawdzałem czy prawidłowo wyznacza trasę. Raz chciał nas poprowadzić z Cagliari do San Teodoro trasą o około 100km dłuższą niż można było dojechać. Minus Sygica to oczywiście odpłatność ale dzięki temu uzyskujemy dożywotni dostęp do praktycznie map całej Europy wraz z aktualizacją co 3-6 miesięcy. Płacisz raz i zapominasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Lut 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No właśnie te aktualizacje mnie dobijają (za rzadko i często błedy są nienaprawiane), dosyć często sygic ma coś źle poustawiane w mapach, np. w Andaluzji darmowy kawałek autostrady kazał objeżdżać :evil: na Krecie też kazał omijać autostradę (tak jakby kawałek był wyłączony z użytku), na Rodos też czasem wybierał dziwną trasę, i od razu piszę, że dróg płatnych ma unikać, ale autostrad nie :P

Ale kupiłem sygic world za ok 120 pln w promocji i za te pieniądze mapy całego świata są OK. ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Lut 2015 11:28 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Również się spotkałem z problemami routingu Sygica- w typowo "bugowy" właśnie sposób, kręcenie pętelek, wydłużanie odcinków W moim wypadku to była południowa Grecja (południowy Peloponez dokładnie). Zgłosiłem do supportu i napisali po około 2 m-cach, że naprawione.

Na Krecie (2014), co ciekawe, problemów nie miałem żadnych a zjeździłem wyspę wzdłuż i wszerz. Może zajęli się routingiem bardziej zbiorczo?

Swoją drogą: spojrzeć i zweryfikować wstępnie, czy wyznaczona trasa jest z grubsza dobra- to chyba podstawa w każdej nawigacji, bo różne rzeczy, nie zawsze z winy programu, mogą się zdarzyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Lut 2015 12:40 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak to jest z tymi licencjami Sygica? Mam bezpłatną wersję i normalnie sobie pobieram mapki, które mi są potrzebne, czy mam rozumieć że te które pobieram są nieaktualne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Lut 2015 12:51 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
mashacra napisał(a):
Maps.me moim zdaniem nie bardzo radzi sobie jako nawigacja samochodowa, ale combo maps.me dla POI i spacerów, a sygic do samochodu (baza POI i wyszukiwarka gorsza niż maps.me) sprawdza się super.


Ja z Maps.me jestem bardzo zadowolony. Korzystałem z niej w Polsce, Francji, Hiszpanii czy na Cyprze i wszędzie się dobrze spisywała. Może w bardziej egzotycznych miejscach się nie sprawdza ale w Europie jest nie do zastąpienia. Jedyny minus tej aplikacji to że czasem się zawiesi na parę sekund i czasem ma problemy jak się stoi w korku, gdzie natłok ulic jest spory. Ale jak na darmowe narzędzie spisuje się znakomicie. Mapki i POI są aktualne i naprawdę sporo rzeczy można znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Lut 2015 12:55 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
kleyo napisał(a):
Jak to jest z tymi licencjami Sygica? Mam bezpłatną wersję i normalnie sobie pobieram mapki, które mi są potrzebne, czy mam rozumieć że te które pobieram są nieaktualne?


Od pewnego czasu (mniej więcej rok- półtora) mapy w Sygicu są za darmo. Natomiast nawigacja, czyli prowadzenie + kilka innych rzeczy już nie i po upływie 7 testowych dni, nie pojeździsz sobie w miejscach, na które nie masz licencji- przynajmniej jakoś tak twierdzą.

Licencja raz zakupiona jest dożywotnio ważna (przynajmniej dopóki firma istnieje i dotrzymuje słowa) i można ją bardzo łatwo aktywować bodajże na 2-3 urządzeniach na raz- wpisując kod, oraz- na prośbę w supporcie- przenieść z jednego mobilnego OSu na drugi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Lut 2015 23:17 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Hmm w sumie nie pamiętam skąd tego Sigica ściągałem, możliwe że to jakaś "inna" :twisted: wersja.

Dzięki za wyjaśnienie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lut 2015 14:11 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Tak- z tego co wiem, "inne" wersje są dość popularne. Z tym, że również słyszałem, że z nimi są problemy z aktualizacją, chociażby dlatego, że nie można skorzystać z wygodnej i automatycznej aktualizacji aplikacji/map. W "normalnej" wersji po prostu wchodzisz do ustawień map i klikasz aktualizuj, jeśli są nowe.

To + ogólnie wygoda i bezproblemowość sprawia, że każdy kto potrzebuje poważniejszego softu, powinien rozważyć wydanie tych kilkudziesięciu EUR- zwłaszcza w promocji oraz, że to jednorazowy wydatek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lut 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
john_doe napisał(a):
Tak- z tego co wiem, "inne" wersje są dość popularne. Z tym, że również słyszałem, że z nimi są problemy z aktualizacją, chociażby dlatego, że nie można skorzystać z wygodnej i automatycznej aktualizacji aplikacji/map. W "normalnej" wersji po prostu wchodzisz do ustawień map i klikasz aktualizuj, jeśli są nowe.

To + ogólnie wygoda i bezproblemowość sprawia, że każdy kto potrzebuje poważniejszego softu, powinien rozważyć wydanie tych kilkudziesięciu EUR- zwłaszcza w promocji oraz, że to jednorazowy wydatek :)


Tylko po co piracić, po co płaćić skoro są darmowe znakomite alternatywy.
Choćby już wspomniany tutaj Map Factor Navigator. Doskonała mapa - można mieć każdy zakątek świata. Do tego wg mnie bardzo dobry algorytm wytaczania trasy, szybkie ustawianie nowej trasy w przypadku zmiany w trakcie. Świetnie radzi sobie zarówno w samochodzie, rowerze jak i w podróży pieszej.
Ja używam od dawna i szczerze polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Lut 2015 22:20 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Ciekawa sugestia- spowodowała, że dziś pobawiłem się Map Factor Navigator.

Moje spostrzeżenia:

Plusy:
- W stosunku do Here- Polska zajmuje "jedynie" 200MB a nie 500MB

- OSM zaczyna wyglądać po ludzku i ciekawy jest ogrom opcji, kategoryzacja dróg itd. Z jednej strony jestesmy na łasce społeczności, z drugiej- wygląda to naprawdę OK.

- Darmowość

Minusy:
- Nexus 4 z najnowszym Androidem i kłopoty ze stabilnością i wydajnością. Kilka razy musiałem aplikację wyłączać "ręcznie", raz się zawiesiła przy ściąganiu mapy. Przewijanie i przeglądanie mapy to horror- nie tylko wydajnościowo, ale też prezentacyjnie. Oczywiście w porównaniu- bo korzystać się da.

- Intuicyjność, a raczej jej brak. Jako "informatyk", daję sobie radę, ale do Here czy Sygica naprawdę spoooro brakuje. Brak czytelności (w zamian jakieś hieroglificzne ikonki flag itd.) i przejrzystości.

- W kilku przypadkach testowych "nie znaleziono trasy" na normalnych punktach docelowych położonych stosunkowo niedaleko.

Zdaję sobie sprawę, że wymienione wady w dużej części przezwycięża przyzwyczajenie i obycie z daną aplikacją.

Na szczęscie- nic nie kosztuje i każdy może spróbować i sprawdzić, czy mu to pasuje (podobnie jak w Sygicu, który ma 7 dniową wersję testową czy Here, która również jest za darmo). Od przybytku głowa nie boli :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Lut 2015 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Gdy jakiś czas temu testowałem Mapfactor, także miałem z nim problemy, ale jest bliźniaczy soft Be-On-Road (o którym ktoś chyba wspominał) i działał mi bez zarzutu, ale testowałem już wiele programów z mapami opartymi na OSM i zawsze wracam do Osmanda. Mimo, że nie jest doskonały, jeśli chodzi o interfejs itp. to mapy ma najlepiej przygotowane do turystyki, aktualizacje map pojawiają się co kilka-kilkanaście dni, a nie trzeba czekać np. 3-4 m-cy jak w mapfactor, be on road, czy maps.me, które też są oparte o OSM. Oczywiście jest też w nim nawigacja samochodowa - korzystałem z niej np. na Fuercieventurze podczas tygodniowego pobytu na Sylwestra/Nowy rok 14/15.
W Osmandzie wielokrotnie korzystałem z zaznaczonych "punktów widokowych" na mapie. Gdy byłem np. na majorce przypadkowo na jakiejś plaży na zadoopiu, zerknąłem do Osmanda, czy jest coś ciekawego w okolicy i zobaczyłem 100m dalej za jakimś prywatnym domem zaznaczony punkt widokowy, dopiero gdy podszedłem do tego punktu ujrzałem rewelacyjne miejsce do kąpieli prosto w głębokim morzu z możliwością skoków prosto ze skały i drabinką do wyjścia z wody. Bez Osmanda nigdy bym tam nie pojawił się ponieważ nie widać było tego miejsca z ulicy i plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:08 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Ja korzystam z OsmAnd+.
Mapy oparte na OSM.
Sam je trochę edytuję/poprawiam.

korzystam nie tylko do nawigacji samochodowej, np. do wędrówek bezdrożami w Tajlandii - sprawdził się bardzo dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:03 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 44
Loty: 14
Kilometry: 16 140
Czy w nawigacji Sygic są też mapy zawierające np. Kanary bądź Maderę, bo jeśli tak to chętnie skorzystam z tej aplikacji?
_________________
zapraszamy na nasz blog: www.sightseeingwithlove.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:10 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
99%, że tak- ale możesz to całkowicie bezpłatne i bez zobowiązań sprawdzić. Zresztą- jak pisałem wcześniej- mapy i tak są za darmo. Płatna jest nawigacja.

Zainstaluj, ściągnij Hiszpanię i Portugalię i sprawdź- ale skoro te kilkadziesiąt wysepek greckich jest w Sygicu, to czemu niby nie Kanary czy Madera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:53 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 68
Ze swojej strony zdecydowanie polecam darmową aplikację Navfree https://play.google.com/store/apps/deta ... .ALL&hl=pl. Oparta jest o openstreetmapy. Przetestowałem ją zarówno w Polsce jak i w kilku innych krajach Europy i nie miałem z nią problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group