Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lut 2017 17:38 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
To zależy też jaką macie wersję samochodu. Hiluxy są w wersjach 2.5 i 3.0, automat i manual. My mieliśmy 3.0 w automacie i wersji expedition czyli tej bardziej uterenowionej. Palił jakieś 12-13 litrów przy napędzie na 1 oś i ponad 15 przy napędzie na 4 koła.

Napęd na 4 przydaje się faktycznie głównie na piachach chociaż my nie ryzykowaliśmy i przy bardziej agresywnej jeździe też mieliśmy załączone 4x4 bo potrafi się zrobić niebezpiecznie. Zresztą widzieliśmy parę samochodów w rowach więc myślę, że nie ma sensu ryzykować dla paru złotych szczególnie, że paliwo jest tanie.

Co do kempingów to faktycznie można zdać się na lekki spontan. Jedyny, który chyba na waszym miejscu bym zarezerwował wcześniej to ten: http://www.sossus-oasis.com Zaraz przy wjeździe do parku i naprawdę fajny bo każdy ma swoją łazienkę i toaletę a kosztuje tyle samo co te masowe.

Co do odległości pokonywanych to jak dla mnie 500km to dużo. Do zrobienia ale zajmie Wam to większość dnia. Na szutrach jednak trzęsie i jest dość głośno więc jakoś bardzo komfortowo to nie jest. Ale jeśli macie mało czasu to lepiej może faktycznie zrobić to na raz.

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#22 PostWysłany: 26 Lip 2017 20:54 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Co można realnie zobaczyć w Namibii podczas tygodniowego pobytu?

Jak wygląda uczęszczalność dróg? Pytanie pod kątem autostopu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Lip 2017 21:50 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 49
Przez tydzień i stopem? Szkoda kasy na samolot... Na południu czasami kilka aut na dzień się mijało
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Lip 2017 00:30 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Właśnie tak myślałem. Ewentualnie dwa tygodnie do wysupłania. ale chyba następnym razem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Lip 2017 15:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Stop - żadnych szans. Nawet na głównych drogach krajowych mijasz czasem jeden samochód na godzinę. Na mniej uczęszczanych raz na kilka godzin. Tydzień to strasznie mało więc albo:
- wybierasz północ i jedziesz do Etoshy, a potem Wybrzeże Szkieletów, Spitzkoppe i Swakopmund
- wybierasz południe i jedziesz do Fish River Canyon, Sossusvlei, Swakop i Spitzkoppe. Może ewentualnie Skeleton Coast.

Jak będziecie chcieli zrobić więcej to zajedziecie się fizycznie. Wszystkiego w tydzień absolutnie nie da się zobaczyć.

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 30 Lip 2017 21:43 

Rejestracja: 25 Lis 2010
Posty: 6
Zachęcam do samodzielnego załatwiania wizy. Kontakt z ambasadą bardzo sprawny. W/w dokumenty, kopie polisy ubezpieczeniowej, potwierdzenie dokonania opłaty ( 80 Euro od wniosku ) wysłałem kurierem za jakieś 39 zł (kurierem.pl). Mailowo uzgodniłem, że jak wizy będą gotowe to zamawiam kuriera do ambasady . Jakież było moje zdziwienie jak po niecałych 2 tygodniach od wysłania pan listonosz przyniósł kopertę z paszportami - skubańcy z ambasady odesłali paszporty sami na swój koszt... Acha, w przypadku rezerwacji samochodu nie jest konieczne przedstawienie rezerwacji noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Sie 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 22
Loty: 79
Kilometry: 245 194
Hej! Właśnie wrzuciliśmy sporo najświeższych informacji o Namibii tutaj: https://spolecznosc.fly4free.pl/blog/31 ... -poradnik/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group