Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 73
Loty: 50
Kilometry: 142 548
Cześć wszystkim

Kolejna porcja informacji praktycznych z afrykańskiego kraju. Tym razem Namibia.
Dla wszystkich chętnych - informacje praktyczne, ceny, wskazówki, kontakty, relację i zdjęcia z podróży po Namibii (wg stanu na maj 2015) umieściłem w relacji z Namibii na mojej stronie: http://www.szczytyafryki.pl

Image

Zapraszam
_________________
Pozdrawiam
Gerber
http://www.szczytyafryki.pl
http://www.facebook.pl/SzczytyAfryki
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 29 Wrz 2016 16:00 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Gdyby ktoś potrzebował wskazówek, to właśnie wróciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2016 09:47 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Możesz opowiedzieć o procesie wyrabiania wizy (czas, czy da radę ją załatwić przez kuriera czy trzeba jechać do Berlina, inne wskazówki). Jak z cenami oraz transportem na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:08 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@‌Arekkk‌
Ja kilka dni temu wyrabiałem przez Aina, wychodziło 404 zł za osobę + koszt wysłania paszportu do ich biura w Krakowie (kilkadziesiąt zł).
Potwierdzenie hotelu na cały pobyt - wystarczył Booking.com, skasowany zaraz po otrzymaniu wizy.
Wyrobienie wizy trwało 3 tygodnie (tryb zwykły).
Wylatuję 1-ego listopada.

P.S. Ale teraz widzę, że chyba miałem szczęście, bo obecnie jak wchodzę na ich stronę to pojawia się jeszcze opłata za kuriera do Berlina, prawie 350 zł. Nic takiego nie płaciłem.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2016 16:43 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 7
A jak z samochodem na miejscu? Czy możesz polecić gdzie wynająć tanio samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lis 2016 18:22 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Arekkk napisał(a):
Możesz opowiedzieć o procesie wyrabiania wizy (czas, czy da radę ją załatwić przez kuriera czy trzeba jechać do Berlina, inne wskazówki). Jak z cenami oraz transportem na miejscu?


Da się przez kuriera, ale u nas jedna osoba pojechała do Berlina, potem ambasada odesłała paszporty pocztą (dodatkowy koszt 5€). Całość zajęła tydzień, koszt wiz dla 5 osób to 5x50€ + 5€ przesyłka z Berlina. Jak czytam o kosztach kolegi powyżej, to się zastanawiam, czy sam nie otworzyć tego typu firmy ;) My mieliśmy rezerwację lotów, rezerwację samochodu, potwierdzenie ubezpieczenia i nocleg po przylocie zarezerwowany.
Na miejscu wypożyczyliśmy Hiluxa z namiotami na dachu i pełnym wyposażeniem w Advanced Car Hire. Koszt to 7800 zł za 18 dni. Bylismy we wrześniu, więc w szczycie sezonu, teraz można znacznie taniej. Ropa po ok. 3 zł. Co do firmy, to generalnie polecam, chociaż samochód miał już 200k na liczniku i mieliśmy przygodę, że odpadł nam tylny zderzak, bo spaw się urwał. Poza tym innych kłopotów nie było z samochodem. Zrobiliśmy 4800 km.

PS. Piszcie na priv, to szybciej odpowiem. Zapraszam tez do grupy https://www.facebook.com/groups/nambiapl/?fref=ts
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2016 10:55 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Ja mogę polecić Safari Car Rental. Nowe, porządne samochody, super obsługa, żadnych problemów. Za 10 dni z pełnym ubezpieczeniem (wkład własny 100EUR) zapłaciłem koło 7.000PLN. Żadnych przygód z samochodem i naprawdę pełne wyposażenie.

Na pewno planując wyjazd zaklepanie samochodu to numer 1. Ja rezerwowałem w ostatniej chwili i naprawdę cudem się udało bo akurat firma odebrała nowy samochód :)

Jakby co to również służę poradą :)

Pozdrawiam

Jarek

BTW Luc4s - dziękuję za wszystkie porady i wskazówki. Naprawdę bardzo pomogły :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2016 00:06 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Pod linkiem https://flic.kr/s/aHskHekgf3 garść moich zdjęć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2016 17:17 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Bardzo fajne zdjęcia. Jak znajdę chwilkę to też postaram się coś wrzucić :)

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Sty 2017 15:42 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Wrzucam link do krótkiej relacji z wyprawy do Namibii w listopadzie zeszłego roku https://spolecznosc.fly4free.pl/blog/2751/namibia/

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 31 Sty 2017 17:05 

Rejestracja: 31 Sty 2017
Posty: 2
Czesc,

Mam pytanie w zwiazku z wiza. Jednym z wymagan jest posiadania "Travel / Medical Health Insurance". W jaki formie im to wykazaliscie ? Certyfikat jakis? Po polsku angielsku ?

Pozdrawiam,
Arek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sty 2017 17:24 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Ja robiłem przez pośrednika. Wymagane były:
- wniosek wizowy
- zdjęcia
- bilet lotniczy tam i z powrotem
- rezerwacja hotelu na cały okres pobytu
- opłata

Żadnych ubezpieczeń podróżnych/zdrowotnych nie wymagali (choć oczywiście ubezpieczony byłem).

P.S. Ale obecnie na ich stronie jest również: Kopia polisy ubezpieczeniowej (ważnej na cały okres trwania wizy) - w języku angielskim
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje


Ostatnio edytowany przez Gleba3, 31 Sty 2017 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sty 2017 17:27 

Rejestracja: 31 Sty 2017
Posty: 2
Gleba3 napisał(a):
Ja robiłem przez pośrednika. Wymagane były:
- wniosek wizowy
- zdjęcia
- bilet lotniczy tam i z powrotem
- rezerwacja hotelu na cały okres pobytu
- opłata

Żadnych ubezpieczeń podróżnych/zdrowotnych nie wymagali (choć oczywiście ubezpieczony byłem).


Chcemy sami zalatwic bez prosrednikow, tutaj sa wymagania :

http://www.namibia-botschaft.de/images/ ... siness.PDF
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Sty 2017 17:29 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Tak, jak widzę od października 2016 się zmieniło, bo nasz pośrednik również tego wymaga. Zedytowałem mój poprzedni mail.
Nie mam więc aktualnych informacji.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Sty 2017 18:58 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 49
Jak to rzeczywiście wygląda z koniecznością rezerwacji campingów?
Tzn wiem że w parkach na pewno trzeba rezerwować z wyprzedzeniem ale takie "zwykłe" prywatne campingi? Na ich stronach internetowych zwykle piszą że rezerwacja wymagana. Będziemy w maju gdzie podobno jest wtedy najmniej turystów. Da radę bez rezerwacji :) ? Bo szkoda troche sobie "betonować" plan wyjazdu rezerwacjami noclegów kiedy one może niekoniecznie są konieczne. Będziemy mieć auto 4x4 z namiotami na dachu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Sty 2017 19:18 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Moją relację masz w stopce. Ani razu nie rezerowaliśmy campingu, włączając w to najbardziej oblegany camping w parku narodowym Etosha (spaliśmy na Halali Camp, w nocy przyszły słonie) - po prostu wjechaliśmy na teren i zapłaciłem kartą w recepcji. W Waterberg Camp (również park narodowy), wieczorem recepcja była już nieczynna - strażnik na bramie na wpuścił, dał kartkę z napisem "late arrival" - zapłaciliśmy rano. Pozostałe campingi poza parkami - dużo miejsc wolnych, żadnych problemów. Na campingu nad rzeką Kunene byliśmy jedynymi turystami.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:03 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 49
Dzięki za cenne info. Czyli tak jak przypuszczałem zwykła ściema :)
My planujemy troche bardziej na południe - zamiast wodospadów będzie Fish River Canyon, Luederitz & Kolmanskop.
Widzę że czasami robiliście sporo km dziennie. Mocno się zastanawiam czy da radę dojechać z Luederitz do Sesriem w jeden dzień przy czym nie wiem czy uda nam się Kolmanskop zwiedzić dzień wcześniej czy w ten sam dzień co droga do Sesriem.
Wg google maps to ok 6h jazdy i ~465-500km.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:50 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Tak, robiliśmy dziennie 400 - 500 km, i wydaje to się bardzo dużo, ale tego nie odczuwaliśmy. W zasadzie wstawaliśmy o świcie, a więc do dyspozycji było 13 godzin światła. Z tego 5 godzin w samochodzie i 7 godzin na atrakcje. Na większości dróg jakimi jechaliśmy (szutrowe) obowiązuje zakaz 100 km/h i tyle wszyscy jeźdili (my również). W praktyce wyglądało to tak, że wstawaliśmy i jechaliśmy godzinkę do jakieś atrakacji, tam oglądanie, śniadanko. Znów godzinka, jakiś postój, potem godzinka - półtorej itd. Krajobrazy z samochodu również są cudowne i w aucie się wypoczywa, bo klima. Po ciemku prawie nie jeździliśmy (może łącznie z godzinę), i wszyscy tego odradzają.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 31 Sty 2017 23:58 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 49
A jakie spalanie mieliście? Bo wypożyczalnia deklaruje 12l/100 dla Hiluxa doubledeck ale czytałem że trzeba się liczyć z 16-20. Przy takich ilościach km wychodzi niebagatelna różnica :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2017 00:58 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Nie liczyłem bardzo dokładnie, ale na 100% nie przekroczyło 10 litrów ropy na setkę. Gdyby palił 20 litrów, a przejechaliśmy 4200 km, to licząc po 3 zł musiałbym wydać 2500 zł czyli prawie wszystkie pieniądze jakie mieliśmy. Na pewno wydałem na paliwo mniej niż połowę tego. Cały czas jeździliśmy z włączonym napędem tylko na jedną oś (za wyjątkiem dojazdu kilku kilometrów do Soussvlei) - to na pewno obniża spalanie. Zapewne doubledeck z namiotem na dachu pali nieco więcej, ale to co podaje wypożyczalnia jest moim zdaniem bardzo realne. 20 litrów to jest możliwe na piachach w Soussvlei - napęd na 4 koła i max. 50/60 km/h, albo jakbyś chciał plażą jechać, czy po pustyni, lub jakimś szlakiem w górach.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group