Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Maj 2019 19:54 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam - jeśli nie- można przenieść.

Do założenia tematu natchnęła mnie ostatnio wizyta w hostelu....no właśnie czy hostel ma się kojarzyć tylko ze słabą jakością, z brudem i pokojami po kilkanaście osób? Podróżuję sam i choć stać mnie na hotele korzystam w 90% tylko z hosteli - to, co miałbym przeznaczyć na hotele pakuje w lepsze jedzenie, kolejny lot, ale właśnie hostele są różne- jest ich multum więc i "jakość" będzie różna.

Wrócę do mojej ostatniej podróży- Ponta Delgada , Azory, hostel nietani bo koło 100pln za noc, ale tam co mnie spotkało , nie spotkało mnie jeszcze nigdy w życiu w trakcie hostelowych noclegów.....hostel w 100 letniej, ale idealnie wyremontowanej małej powiedzmy "kamienicy", pachnie nowością i świetnym stylu, idźmy dalej- ogród- OGROMNY ze sztucznym potokiem, BASENEM....co prawda nie dużym , ale pięknie podświetlonym, w ogrodzie hamaki, huśtawka, miejsce na ognisko i grilla, śniadania - nie żadna szynka i ser z chlebem a robione np . na żywo naleśniki z owocami, podawane w ogrodzie pod takim daszkiem, lokalna herbata, idźmy dalej- pokój 4 osobowy, codzienna wymiana pościeli, codzienne sprzątanie, dalej- zmywarka- nigdy wcześniej nie spotkałem w hostelu a dla tych co wychodzą bardzo wcześnie przed śniadaniem obsługa zostawia małe śniadanko- owoce i chleb oraz dodatki aby można zrobić sobie kanapki, codziennie wieczorne co prawda płatne wieczory z daną kuchnią, raz pasta, raz barbecue, raz wegetariańskie, cudowne miejsce.

Niesamowitym jest, że można spotkać takie miejsca.

A Ty, podróżniku - gdzie nocowałeś w najlepszym / najgorszym hostelu?

Dla uzupełnienia dodam, że najgorszy hostel spotkałem w Neapolu i Belfaście i Berlinie.

Chodzi mi tylko o lokalizacje- nie muszą być konkretne nazwy.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Maj 2019 09:07, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:12 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Pięknie opisane. Poproszę nazwę :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:22 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Mój najgorszy hotel.. Jeszcze za singla nocowałem kiedyś na Manhattanie. Hotel nazywał się "Bowery grand hotel". Płaciłem jakieś 500 zł. za 7 dni. Nocowali tam głównie bezdomni. "Pokój" 1m x 1m, słychać było oddech osoby śpiącej w innym pokoju bo pokoje rozdzielała ścianka z gipsu. Brak sufitu, można było generalnie przejść na upartego z pokoju do pokoju, zatem nie było mowy o zostawieniu czego kolwiek w pokoju. Na szczęście podróżuje z podręcznym. Większość bez okien. Mój miał okno. Jednak nie był to plus. Temperatura w pokoju 0-5 C max, bo okno było dziurawe. Na plus, że nocą słyszałem odgłosy ulic NY oraz rozmowy ludzi. Kocham odgłosy NY. W łazience siki po kolana. Trzeba było nieźle się wygimnastykować. Ręczniki nigdy nie wymieniane, ale to na plus. Czyste nie różniły się od brudnych. Mimo wszystko.. wstać rano i tam być i żyć i... ah.. wrócę.... aa.. dodam że była to dzielnica china town.. na plus, że jadłem parę razy dziennie tam właśnie.. chińskie bakery ♡

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Nie wiem czy najgorsze - powiedzmy że najskromniejsze warunki miałem w Eco Hostelu na Teneryfie.
Trudny do odszukania, na mapie w nawigacji "biała plama". Pokój bez okien, ale chociaż byłem sam i mogłem pospać.
Na plus -parking na podwórzu i szybki dojazd rano na terminal TFS.

Ciasnawo było w MyHostel w Mińsku i w West End H. w Edynburgu (pokój 18-os i prawie w całości zapełniony).

Najlepsze warunki: w hostelu Laugarvatn. Pokój 2 os. z widokiem na jezioro, z prywatną łazienką i w dobrej- jak na Islandię- cenie.

Najlepsze wyżywienie w Spin Designer H. w El Nido. Ciekawie zaprojektowane lobby, przyjemna świetlica z jadalnią.
Ciepłe śniadanie -ryż + curry. Live-cooking (jajka, bekon), świeże i smaczne owoce. Cena ok. 20$ (w marcu), ale widzę że już chyba podrożał (edit: jest taniej, na trivago.com).
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2019 21:13 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Ten hostel w Ponta Delgada to Out Of The Blue
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2019 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
O najlepszych nie ma się co rozpisywać bo w sumie to nuda :P Najgorszy nocleg w życiu jaki miałem to była jakaś no-name noclegownia gdzieś w północnym Syczuanie. Cena zacna, bo 10zł za pokój dwuosobowy. Z minusów - cholernie zimno, brak prysznica i "łazienka" która wyglądała tak:

Image

(spłuczka nie działała, ale miejscowi nic sobie z tego nie robili i każdy zostawiał po sobie pamiątkę..)

... i pokój, wyglądający bardziej jak cela :D
Image

jedną noc dało się wytrzymać, choć po czasie, jak się zastanowić - i tak większy komfort niż namiot rozbity gdzieś podczas deszczu i burzy ;)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Maj 2019 22:08 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Najlepszy - Cinema hostel w Jerozolimie. Tuż obok tętniącej życiem ulicy ale cicho, wygodne łóżka z osobnymi lampkami, gniazdkami i półkami. Bufet śniadaniowy z szakszuką, mnóstwem warzyw i nabiału, kawa i herbata całą dobę. Wieczorem filmy i popcorn.

Najgorszy- Orange hostel w Pradze. Nigdy nie widziałam takiego brudu, nie dało się umyć ani niczego dotknąć, a pokoje to ciemne nory
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Maj 2019 22:15 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
gecko napisał(a):
O najlepszych nie ma się co rozpisywać bo w sumie to nuda Najgorszy nocleg w życiu jaki miałem to była jakaś no-name noclegownia gdzieś w północnym Syczuanie. Cena zacna, bo 10zł za pokój dwuosobowy. Z minusów - cholernie zimno, brak prysznica i "łazienka" która wyglądała tak:

Image

(spłuczka nie działała, ale miejscowi nic sobie z tego nie robili i każdy zostawiał po sobie pamiątkę..)

... i pokój, wyglądający bardziej jak cela :D
Image

jedną noc dało się wytrzymać, choć po czasie, jak się zastanowić - i tak większy komfort niż namiot rozbity gdzieś podczas deszczu i burzy ;)
Ok, wygrywasz. Otrzepało mnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Wrz 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Standard afrykański ;). Pół biedy kiedy jest brudno, najgorzej - przynajmniej dla mnie jak jest za głośno, bo za drzwiami jest tancbuda, a klientela jest podchmielona i przez to zbyt śmiała wobec "Białasa" ;). (Gondar, Etiopia, jakiś wyszynk z pokojami na wynajem (albo na godziny?) ale bez pań.
Wychodek na zewnątrz, swoje potrzeby fizjologiczne załatwiasz z klientami baru ;). Łazienki brak. Było to akurat podczas ważnego święta i wszystkie miejsca noclegowe w sensownej cenie były już zajęte.
Z ciekawostek: hostel w Biszkeku, łazienka: na podłodze paleta euro, na ścianach kawałki (dosłownie) płytek ceramicznych ułożonych według fantazji robotnika ;).
Jeden z najlepszych: Genua, sala 10 osobowa, ale wielka, budynek historyczny, piękne dekoracje w kuchni i innych pomieszczeniach, ekipa z całego świata.
Centrum cywilizowanego świata: Nicea, ścisłe centrum miasta. Syf, kiła i mogiła. Robactwo (na podłodze, pluskwy w łóżku). Koleś jarający blanty w kiblu w nocy. Nawet wcześniej mnie częstował; odmówiłem ;). W łazience, w brodziku stała woda do kostek, hmm.... z włosami, już nie wnikałem skąd. Ot, takie atrakcje ;). Wydaje mi się, że zniknął z b.com.
Poza tym pluskwy: 2xBudapeszt, 1xMalaga, 1xLizbona, 1xPetra, 1xWarszawa, Afryka 0 ;)
Najdroższy hostel (poza Europą oczywiście): Bejrut; to miasto nie posiadało przynajmniej wtedy (2012 rok) tanich opcji noclegowych.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2019 20:12 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ty może dołóż te kilkadziesiąt złotych za noc i podnieś sobie standard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Wrz 2019 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@d-t-x dzięki za cenne wskazówki Wujku Dobra Rada ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: etnomalczik oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group