Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2023 07:56 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
Po lekturze tego artykułu https://www.fly4free.pl/costa-del-sol-w ... anienskie/
zastanawiam się jakie uwarunkowania prawne istnieją w Hiszpanii, a dokładniej na Kanarach jeśli chodzi o goliznę na plażach? Dwa tygodnie temu odwiedziłem Fuerteventurę i trochę mnie zszokowało latanie po plażach bez ubrania głównie przez turystów z Niemiec. Nie oceniam, tylko pytam jakie oni tam mają prawo i czy rzeczywiście pozwala paradować z wackiem na wierzchu po plażach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 20 Lut 2023 08:24 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 680
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Może w ramach spaceru trafiłeś na plażę fkk?
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2023 08:58 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
@FUX
no właśnie nie, to wszystko się działo na plażach ogólnie dostępnych, publicznych przy miastach np Morro Jable. Kupa dzieci, a ten z fajfusem na wierzchu postanowił sobie popływać. Jakby to było jeszcze jednorazowe spotkanie to bym nie zwrócił zbytnio uwagi, ale było to nagminne w różnych miejscówkach, plecaczek na plecach i zasuwa z jednej strony na drugą. Robili to praktycznie tylko starzy Niemcy i Niemki, nie wiem czy to jakieś pokazanie kto tam rządzi, czy jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Plaże naturystyczne nie muszą być na odludziu ;-)
Nie są też często jakoś specjalnie oznaczane. La Tejita, cała strefa naturystyczna w Maspalomas... W Las Palmas jest tablica na El Confital z 'ostrzeżeniem' ;-) że tu się zaczyna strefa naturystyczna. Na Lanzarote masz całą wioskę naturystów - też jest tablica na wjeździe ;-)
Koło portu w Morro Jable jest też taka strefa. Może tam akurat trafiłeś, a naturyści byli w mniejszości?
Na Las Canteras nic takiego nie zauważyłam, a spędzam tu bardzo dużo czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:15 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
nawet znalazłem mapę tych plaż https://www.guidetocanaryislands.com/nu ... teventura/ i to nie były te plaże
Na tej stronie jest również napisane: "Nudism is allowed all over Fuerteventura, which makes it a naturist friendly destination, but there are 2 exceptions from this rule: nudism is not permitted on city beaches naturism should not be practiced on beaches which are close to tourist resorts"
Ale coś mi się nie chce wierzyć, że można latać tam goło prawie wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:23 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
z tego co pamiętam to właśnie to właśnie można. W niektórych częściach Hiszpanii było takie luźne przyzwolenie na naturyzm na plażach prawie wszędzie - właśnie z wyjątkami o których piszesz. Ale i od nich są wyjątki, bo na Lanzarote przy Piscina Natural Coloseo natknęliśmy się na wioskę na naturystów.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Lord Sidious Charco del Palo ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:32 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
@elwirka
Mnie nic nie gorszy, po prostu się pytam, mogę również użyć innego słowa jeśli cię to razi. Właśnie jestem rodzicem i dziecko moje mnie prosiło żebym je nie zabierał na plażę z ludźmi z genitaliami na wierzchu i miałem problem żeby spełnić jego prośbę, więc chciałbym się dowiedzieć jakie uwarunkowania tam panują, żebym mógł spełnić prośbę dziecka.
Nie rozumiem dlaczego mnie obrażasz i jaki masz w tym cel?


Ostatnio edytowany przez Washington 20 Lut 2023 10:10, edytowano w sumie 2 razy
usunięcie cytatu z uwagi na usunięcie postu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 680
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Do sauny chodzisz w lateksach?
😂


W kwestii wychowywania dzieci nie będę się wypowiadał. Konsekwencją są osoby w saunach ubrane niestosownie, a na zwrócenie uwagi, że nie ma się ochoty wdychać chloru i innych zapachów, obrażają się lub osoba zwracająca uwagę jest obrażana. W polskich realiach to raczej norma.
Ale cóż, tak tych ludzi wychowano i pokazanie kawałka tyłka czy cycka jest nie do pomyślenia.
Aczkolwiek to póżniej nie przeszkadza, w założeniu zbyt małej bluzki czy szortów, kiedy nieapetyczna golizna epatuje otoczenie.
😉
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Lut 2023 10:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Proszę skończyć wypowiedzi obraźliwe. Polecą ostrzeżenia.

Autor wyraził zdziwienie (akurat okolice Morro Jable są z znane z Niemców i ich preferencji, ale nie każdy musi o tym wiedzieć), uzyskał odpowiedź że na Fuercie w zasadzie wszędzie można, po co obrażać kogokolwiek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Lut 2023 10:54 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Generalnie rzecz biorąc Hiszpania jest bardzo liberalna pod tym względem i nagość jest dozwolona praktycznie wszędzie (oczywiście bez podtekstów seksualnych).
W Niemczech jest pod tym względem podobnie (np. w saunach czy wielu basenach termalnych i nie tylko jest wręcz zakaz wchodzenia w stroju kąpielowym, np. w Vabali w Berlinie) stąd połącznie Niemców i plaż w Hiszpanii tak wygląda :lol:
Jeśli kogoś to razi to radzę unikać jednego i drugiego (Chorwacji na wszelki wypadek też).


Ostatnio edytowany przez vincenz, 20 Lut 2023 11:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Lut 2023 11:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
vincenz napisał(a):
Jeśli kogoś to razi to radzę unikać jedngo i drugiego (Chorwacji na wszelki wypadek też).


Oraz krajów nordyckich :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Lut 2023 11:06 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Zeus Dokładnie tak! W Finlandii nie są niczym niezwykłym rodzinne posiadówy w saunie.
Swoją drogą ciekawe, że autora tematu razi tylko męska nagość (co jest powtórzone w kilku postach) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Lut 2023 11:22 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Zeus napisał(a):
vincenz napisał(a):
Jeśli kogoś to razi to radzę unikać jedngo i drugiego (Chorwacji na wszelki wypadek też).


Oraz krajów nordyckich :)

Wielu miejsc w Grecji też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Lut 2023 11:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Ale w Grecji, to temat tabu , i plaże na nudystów są ukryte (gdzie IMO, one są najpiękniejsze bo brakuje infrastruktury)

Były przypadki, jak lokalna parafia z popem na czele biegali po plaży z krzyżami i transparentami zeby wygonić turystów.

Pisałem o tym :)

kreta-plaze-naturystow,1481,72802#p578752
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Lut 2023 11:49 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 416
niebieski
Jest na Syros (najbardziej katolickiej wyspie), sąsiaduje z plażą dla tekstylnych. Sama wyspa to powrót do przeszłości z wieloma perełkami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Lut 2023 12:20 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
vincenz napisał(a):
@Zeus Dokładnie tak! W Finlandii nie są niczym niezwykłym rodzinne posiadówy w saunie.
Swoją drogą ciekawe, że autora tematu razi tylko męska nagość (co jest powtórzone w kilku postach) ;)


W tym gdzie piszę o Niemcach i Niemkach w szczególności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lut 2023 12:30 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@remineus w tych gdzie piszesz o "wackach" i "fajfusach". Niemki też tylko te stare Ci przeszkadzają ewidentnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Lut 2023 12:32 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
remineus napisał(a):
Nie oceniam, tylko pytam jakie oni tam mają prawo i czy rzeczywiście pozwala paradować z wackiem na wierzchu po plażach?
Od tego zacząłeś swój wywód ;) . Hiszpania w tym temacie słynie ze swojego liberalnego podejścia i w wielu miejscach "ubrani" koegzystują z golasami i nie wywołuje to żadnego zdziwienia. Jeśli cię to razi to dla ciebie bezpieczniejsze będą np. Albania, Cypr albo Malta czyli kraje wyjątkowo źle nastawione do nudustów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 20 Lut 2023 12:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
@vincenz myślę że to chodzi bardziej o Niemców ;) Jakoś tak się składa że w Hiszpanii to zazwyczaj młode osoby świecą golizną a w Niemczech te starsze ;) ciała starszych osób nie dostarczają szczególnych wrażeń estetycznych (choć wszyscy kiedyś takie właśnie będziemy mieć )

Lata temu jak dopiero zaczynałem podróżować jednym z wyjazdów był właśnie wyjazd na Fuertę, i do dziś nie zapomnę jak po środku niczego, na wydmie, setki metrów piachu w każdą stronę, siedział nagi mocno starszy Niemiec na wózku inwalidzkim :lol: nie golizna mnie zszokowała ale jak on tam się znalazł - zastanawiam się do dziś :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group