Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Gru 2013 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Ślub przed Konsulem to prosta sprawa, na ich stronach www znajdujemy zwykle instrukcję krok po kroku jak tego dokonać.
Wszystko jest generalnie proste, choć powiem szczerze, że koszt 500Euro nieco odstrasza (ostatecznie przełknę to ;p).

Wiem również, że ślubu może udzielić urzędnik danego państwa (nie tylko będącego w UE) i jeśli tylko zrobi się to dobrze to taki ślub jest później ważny w naszym kraju.
Czy ktoś z Was może brał ślub (cywilny rzecz jasna) w ten sposób? Może znacie kogoś kto to przerabiał?

W związku z awersją na polskie tradycje weselne, całą tą szopkę coraz częściej myślę o takiej alternatywie, tylko z świadkami i rodzicami...

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 27 Gru 2013 22:30 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Wszystko zależy, w jakim kraju chciałbyś wziąć taki ślub. W niektórych Państwach ślubu
może udzielić urzędnik, choćby na plaży (np. Dominikana), w innych konieczna jest wyłącznie
wizyta w polskiej ambasadzie (np. Meksyk).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Gru 2013 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Nie mamy upatrzonego konkretnego kierunku, ale przyznam szczerze, że wyjątkowo egzotyczne kierunki odpadają z uwagi na ogromne koszty przelotu. Skupmy się na ciepłej części europy i północnym wybrzeżu Afryki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Gru 2013 22:57 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Witaj,

ja brałem ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego we Wiedniu. Wtedy nie byłem zbyt oblatany w podróżowaniu więc załatwialiśmy wszystko przez biuro. Na miejsce dotarliśmy samochodem, a później podróż poślubna do Wenecji i powrót przez Berlin. Z formalności to na pewno musiały być dokumenty przetłumaczone na niemiecki (tłumacz przysięgły), na pewno akty urodzenia i chyba pełnomocnictwo dla Pana Stanisława który załatwiał wszystko w urzędzie na miejscu. Naszymi świadkami byli Pan Stanisław i Pani Urzędniczka. Nie pamiętam ile nas to kosztowało ale jak odpalę starego kompa to znajdę gdzieś wycenę.

My też chcieliśmy uciec od tradycyjnego polskiego wesela. Zrobiliśmy nawet wersję hard, bez rodziców i świadków, na wypadek gdyby komuś się ten pomysł nie podobał.

Po powrocie akt trzeba przetłumaczyć u przysięgłego na polski i jedno z Was musi zarejestrować w swoim USC

Jeśli będziesz miał więcej pytań to chętnie pomogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Gru 2013 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Witam.

Ja brałam ślub prawie 3 lata temu na Hawajach na plaży przed tamtejszym kapłanem. Wszystkie sprawy formalne załatwiliśmy dzień wcześniej w tamtejszym Urzędzie (Zdrowia nota bene :)). Świadków było dwóch: fotograf :) i pani ambasador.

Niezapomniane chwile. Polecam


www.travelerka.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
eco84 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Gru 2013 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Możesz zdradzić jakie poniosłaś koszty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Gru 2013 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
To zależy o co pytasz - sam ślub czy cała podróż?

Jeśli chodzi o ceremonię to korzystałam tutaj z pomocy biura prowadzonego przez rzeczoną panią ambasador :)
Oferuje różne pakiety od ok. 500 USD do chyba 2000 USD. My wzięliśmy drugi w kolejności, w 2011 r. kosztował chyba około 700 USD, bez fotografa, którego i tak później "dokupiliśmy" :) Teraz ten sam pakiet jest trochę droższy z tego co wyczytałam na ich stronie http://www.hawaiipolonia.com/index.php?m=90.
Ogólnie cała ceremonia i załatwianie formalności przebiegły niesamowicie sprawnie. Pani Bożena jest naprawdę super i bardzo nam we wszystkim pomogła.

Pobyt na Hawajach połączyliśmy w miesięczną podrożą dookoła świata (Polska- Wielka Brytania - USA (Hawaje - Oahu i Kauai) - Nowa Zelandia - Hong Kong i Macau - Wielka Brytania -Polska). Całości jeszcze tak naprawdę nie oszacowałam, ale staraliśmy się podróżować naprawdę budżetowo i raczej nie wydaliśmy więcej niż 10 000 - 12 000 na osobę (przeloty, wynajem auta, jedzenie, transport, pamiątki, noclegi, ślub i ubrania ślubne - słowem: WSZYSTKO).
W styczniu powinnam dać radę umieścić całą relację z tej podroży na moim blogu. Mam nadzieję, że znajdziesz tam potrzebne informacje.

http://www.travelerka.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
eco84 lubi ten post.
eco84 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Gru 2013 09:51 

Rejestracja: 20 Gru 2013
Posty: 11
Zbanowany
Cena nie jest istotna - takie wydarzenie jest raz (powiedzmy) w życiu i warto zapłacić aby mieć najpiękniejsze wspomnienia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lut 2014 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Dla zainteresowanych napiszę, iż jakoś od połowy 2013r zmieniła się wysokość opłaty za udzielenie ślubu w konsulacie. Kiedyś było sto kilkadziesiąt EURO, dziś jest to równo 500 EURO.

Pozdrawiam,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Odświeżę odrobinę temat bo na pewno ktoś szuka bądź będzie szukał takich informacji.
W grudniu 2014r wziąłem ślub przed Konsulem Ambasady RP w Bangkoku. Wszystko to co "przed" załatwiłem poprzez email.
Przesyłałem żądane dokumenty w formie elektronicznej (skany). Na miejscu w kasie zapłaciłem równowartość 500E w tajskich bathach i mogłem się ożenić :roll:
Dokumenty do Polski były bardzo szybko przesłane, o ile dobrze pamiętam w mniej niż 2 tygodnie.
Mina Kierowniczki USC w moim mieście podczas odczytywania miejsca zawarcia związku małżeńskiego, bezcenna :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2015 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
To ja dorzucę od siebie - w czerwcu 2012 wzięłam ślub przed Konsulem w Paryżu. Opłata wówczas wynosiła 180 euro, teraz jest to 500 euro. W pierwszej kolejności należy napisać maila i zarezerwować wybrany przez siebie termin, następnie dosłać skany dowodów swoje oraz świadków oraz dokumenty o które poproszą. Śluby przed Konsulem w Paryżu odbywają się w piątki. Świadkowie niech nie zapomną wziąć szampana i dać pracowniczce konsulatu, która w odpowiednim momencie wchodzi i wręcza małżonkom i wszystkim gościom kieliszki z godłem Polski wypełnione szampanem. ;-) W konsulacie dostaje się pamiątkowy dokument ślubu w jęz. francuskim. Polskie odpisy aktu przychodzą pocztą z USC w Warszawie.

Szczegółowe aktualne info tu: http://www.paryz.msz.gov.pl/pl/informac ... d_konsulem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sie 2015 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W Bangkoku była oczywiście możliwość skorzystania z pracowników Ambasady jako świadków ślubu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sie 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Z tego co się orientowałam, w tym roku zmieniły się przepisy i aby wziąć ślub w konsulacie trzeba min. miesiąc wcześniej OSOBIŚCIE złożyć zapewnienia o tym, że osoby zamierzające wstąpić w związek małżeński nie wiedzą o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Spore utrudnienie, bo oznacza to, że trzeba się w wybranym konsulacie pojawić dwa razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sie 2015 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Ślubu może również udzielić kapitan statku jak by komuś nie odpowiadał konsul :lol: Problem polega jednak na tym że niestety nie może być to statek z polską banderą - nasi kapitanowie nie mają takiego prawa.

Cytuj:
Jeśli ślubu ma udzielić kapitan statku, to dodatkowo muszą być spełnione określone warunki:

1. Prawo kraju w którego rejestrze znajduje się jednostka, nadało kapitanowi uprawnienia do udzielania ślubu (tzw. prawo bandery).
2. Statek znajduje się na wodach tego kraju lub na wodach międzynarodowych. Forma zawarcia małżeństwa podlega prawu państwa, w którym jest ono zawierane (Art. 15. § 1. Prawo prywatne międzynarodowe).

Jeśli oba warunki są spełnione, to kapitan może udzielić ślubu na statku. Po zawarciu związku, kapitan dokonuje stosownego wpisu do dziennika okrętowego i sporządza odpowiedni protokół. Na podstawie tych dokumentów w urzędzie stanu cywilnego zostaje zarejestrowane zawarcie związku małżeńskiego.


Ostatnio edytowany przez zulu 06 Sie 2015 11:34, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sie 2015 11:30 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja to bym nawet wolał kapitana - ale czy kapitan może udzielić ślubu także na lądzie? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sie 2015 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
A czy ktoś z Was ma może doświadczenia związane ze ślubem za granicą, ale gdy każdy z przyszłych małżonków ma inne obywatelstwo (tj. pani z kraju X i pan z kraju Y chcą wziąć ślub w kraju Z)? Czy formalności wyglądają tak samo, jak przy ślubie z obcokrajowcem w Polsce, czy są jakieś dodatkowe wymogi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sie 2015 16:02 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Nie powinno być z tym problemu, w krajach które dopuszczają możliwość udzielenie ślubu cywilnego obcokrajowcom. Ja z żoną oboje jesteśmy Polakami, ale ślub był przed USC we Wiedniu. Ceremonia odbywa się w języku niemieckim, a jako że my w niemieckim nie za bardzo to mięliśmy tłumacza. Wszystkie nasze dokumenty były tłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język niemiecki. Analogicznie jeśli małżonkowie będą z kraju X i Y to oboje wysyłają dokumenty do USC kraju Z przetłumaczone na język Z.

Zaznaczam że sprawa dotyczy USC kraju Z, a nie konsulatu Polski w kraju Z.

Kiedyś miałem listę krajów w których Polacy mogą zawierać śluby cywilne, a w których cywilne + kościelne.
Góra
 Profil Relacje PM off
jejq uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Sie 2015 16:09 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@bruce09lili A masz jeszcze taką listę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Sie 2015 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
najtaniej/najszybciej takie sprawy to w LV
i nic praktycznie nie potrzeba
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Sie 2015 16:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Potrzeba, potrzeba. Upić się wcześniej potrzeba :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
ponchek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group