Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2015 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Cześć,

18.09 wieczornym Wizzairem przylatuje do Dortmundu na dwa dni (wylot 20.09 o 21:30). Przejrzałem trochę w necie i na forum i ogólny wniosek taki, że na DTM warto poświęcić max 5h. W związku z tym od razu z lotniska chciałem uderzyć do jakiegoś pobliskiego miasta i spędzić tam te dwie noce i w niedziele rano pojechać do DTM. I tu rodzi się pytanie, które miasto w okolicy polecacie najbardziej? Myślałem o Kolonii (oklepane, ale jeszcze nie byłem), ale może wg was są ciekawsze, ładniejsze (z ładniejszą starówką) miasta.
Inną sprawą jest wieczorny transport z lotniska do tego miasta ;) także wolałbym, żeby było jakoś sensownie skomunikowane (o 21:05 przylot do DTM)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Wrz 2015 22:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2015 13:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Münster, Aachen, Bonn, Wupertal (metro tam mają fajne) no i Kolonia :)

Polecam kupno biletu SchönerTagTicket (North-Rhine-Westphalia-Ticket) i wtedy będziesz mógł podróżować po całej Westfalii za darmo (nie dotyczy pociągów Express i ICE) http://www.bahn.de/p_en/view/offers/nat ... cket.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Kocham Münster, ale pogoda w listopadzie bywa nieco przygnębiająca, więc raczej bym nie polecała. Wiosną/latem to co innego, posłałabym Cię tam w pierwszej kolejności :)

Jak już się zdecydujesz na kupno SchönerTagTicket, to fajnie byłoby zobaczyć jak najwięcej. Na pierwszy nocleg dobrze nada się Kolonia - łatwo tam o nocleg w hostelu. Potem rano zwiedzanie miasta, przedłużone na cały dzień lub połączone z popołudniem w Bonn. Na drugi dzień Wuppertal + Dortmund. Düsseldorf też jest świetny, ale to temat na osobną, kilkudniową wycieczkę (i też lepiej cieplejszej porze roku).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2015 13:54 

@ metia - smarzyk leci we wrześniu a nie w listopadzie :P .Poza tym pogoda w Münster jest kapryśna przez cały rok, na co mam swoją teorię, że to z powodu Anglików, którzy tam kiedyś stacjonowali ;) .

Samo Münster jest przyjemne ale szału nie ma, Kolonia może i oklepana ale dla katedry warto się wybrać,w ogóle mam wrażenie, że ten land jest mało urodziwy pod kątem turystycznym, choć może ten wątek jakoś zmieni moje postrzeganie tego rejonu.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Ehhh, faktycznie. Tak to jest, jak się robi 10 rzeczy na raz ;)

Münster we wrześniu będzie ok, o ile pogoda wypadnie ładna. Można wpaść na pół dnia, ze wskazaniem na przedpołudnie. Wieczorami centrum jest puste, życie towarzyskie dzieje się w innych miejscach. Trzeba wiedzieć, gdzie iść, bo się człowiek wynudzi.

O samej Nadrenii Północnej-Westfalii mam zdanie zupełnie inne. Mieszkałam w Münster w sumie ponad pół roku i zwiedzałam co weekend ile się dało, a nie doszłam nawet do połowy listy :) Dla mnie pod względem turystycznym było tam więc co robić, więcej - uważam, że oferta jest bardzo zróżnicowana. Mogę wypisać co nieco, ale nie wiem, czy jest na to miejsce w tym wątku, bo część atrakcji wymaga np. wypożyczenia roweru.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:19 

@ metia - proszę wpisz, bo ja się wzbraniam przed częstszymi wyjazdami do Münster, bo ileż można po "sztacie" chodzić albo po Coerde czy włóczyć się przy Aasee ;) .

Natomiast za dość ciekawy uważam Send 3 razy w roku:
http://www.muenster.de/stadt/tourismus/ ... -send.html
http://www.stadt-muenster.de/send/startseite.html


Ostatnio edytowany przez singielka_1976, 11 Wrz 2015 14:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jak najbardziej jest miejsce w watku, jeśli nawet pytający się nie wybierze to może ktoś inny skorzysta. Od siebie mogę potwierdzić że Dussedorf jest fajny i stanowczo na więcej niż jeden dzień, chyba że tylko na szybkie obejście nabrzeża. Z racji dystansów rower też bywa przydatny, chociaż mając ten bilet można chyba korzystać również z całej komunikacji miejskiej?
Tak naprawdę na pytanie "co zobaczyć" należy odpowiedzieć "a co Ciebie interesuje". Bo jednemu katedra a innym malarstwo Picassa czy muzeum techniki. A jeszcze inny wycieczka statkiem po Renie, z wizytą w zamku (to z Dussedorfu, chociaż jak byłem pod koniec sierpnia to był tak niski stan wody że cześć statków nie kursowała, a inne miały zmienione miejsce dokowania). Jeden w Dusseldorfie będzie chodził nabrzeżem i popijal Alt'a, a drugi aleją królewską podziwiał sklepy prady czy rolexa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Byłem w Kolonii 5 września na jednodniówce, tak szczerze to miasto mnie nie urzekło, prócz katedry nie wiadomo czego tam nie ma, pogoda 15 stopni i przelotne deszcze
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
BrunoJ napisał(a):
chociaż mając ten bilet można chyba korzystać również z całej komunikacji miejskiej?



Tak można ;) Masz komunikację miejską w cenie biletu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Munster :)
Szkoda tylko ze sie nie zalapiesz na Wochenmarkt (srody i soboty) na Domplatz - fajny targ, mi przypadly do gustu matjasy..

No i Flix odpala AMS z FMO od 9e
Preissenkung! von Münster & Kassel nach Amsterdam
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Postaram się odgrzebać w komputerze listę rzeczy do zwiedzenia, którą sobie zrobiłam. Na szybko znalazłam w przeglądarce jeden link - o zamkach:
http://kolumber.pl/g/138030-Zamki%20w%2 ... 0okolicach
Np. do Steinfurtu i zamku Burgsteinfurt można dojechać pociągiem z Münster, potem spacer/trasa rowerem, zwiedzanie, piwo czy obiad i z powrotem. Akurat na pół dnia :)

A chyba najlepszą wycieczką, jaką zrobiłam z Münster (nie liczę zwiedzania dużych miast), był wyjazd do Detmold - pociągiem, a potem rowerem do Lasu Teutoburskiego pod pomnik Arminiusza Hermana (Hermannsdenkmal) – pamiętam, że mnie nieco zatkało z wrażenia, jak go zobaczyłam na żywo ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.


Ostatnio edytowany przez metia, 11 Wrz 2015 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Munster i Kolonia to trochę po przeciwnych stronach DTM, więc raczej wybiorę tylko jedno z tych miast. Myślałem o Kolonii, a potem przejechać blablacarem do Dusseldorfu albo Wuppertal (ze względu na metro:)).
Ten wspomniany bilet DB (North-Rhine-Westphalia-Ticket) jest niestety dosyć drogi (na dwie osoby to kwota 44€) a dodatkowo jest ważny tylko od 00:00 (sobota w moim przypadku) do 3:00 (niedziela), czyli 27h co mnie kompletnie nie zadowala :(
Cieszę się jednak, że temat wzbudził zainteresowanie i spotkał się z pozytywnym odzewem :) będę śledził go dalej, bo wyjazd za tydzień.
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z biletem dobierz dokładnie strefy, bo cena od tego zależy, czyli opracuj dokładnie trasę, może da się taniej. Ja placilem 38EUR za 5 osob za jednodniowy bilet (do 3am) obejmujący połączenie Dusseldorf-Wuppertal (strefy liczone z Dusseldorfu). To sporo mniejszy region niż wstępnie wymieniony w propozycjach, ale może Tobie również uda się dobrać coś tańszego, bo przecież po całej NNW nie będziesz jeździł.

A co do kolejki w Wuppertalu - to nie jest żadne metro!. Jeśli już to tramwaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Wrz 2015 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Chyba mi się nie ostał plik z planem zwiedzania NPW, ale co nieco odtworzyłam. Wrzucam w formie luźnych notatek, może ktoś skorzysta :)

Co warto zobaczyć/zrobić w Münster (pomijam tu standardowe zwiedzanie):
- posiedzieć/pospacerować nad Aasee, można wypożyczyć rower wodny (jest taki w kształcie łabędzia!) i się przepłynąć
- odwiedzić browar Pinkus, zwiedzić i skonsumować wytwory (http://pinkus.de; polecam zwłaszcza tzw. altbier); w okolicy browaru jest też sporo popularnych wśród lokalesów knajp
- odwiedzić okolice Hafen, czyli portu - jest tam sporo fajnych rekonstrukcji starych spichlerzy i portowych budynków, a w nich różne restauracje, w okolicy sporo pubów (w tym ulubiona spelunka Plan B - nie wiem, czy jeszcze istnieje)
- powłóczyć się po Kreuzviertel - najlepiej wieczorem, bo dużo tam knajp, restauracji (w tym moja ulubiona Nordstern - Hoyastr. 3 - serwująca pieczonego w głębokim tłuszczu kurczaka - idealny do piwa)
- za głównym budynkiem uniwersytetu (który jest w dawnym pałacu) jest fajny ogród botaniczny; sam zamek też wart obejrzenia dookoła, bo w środku niewiele jest (pomieszczenia zajmuje go uniwerek)
- muzeum Pablo Picasso (jak ktoś gustuje w tego rodzaju sztuce)

Miasta do odwiedzenia przy pomocy SchönerTagTicket (pomijam standardy typu Kolonia i inne wymienione w wątku)
- Osnabrück + Telgte
- Aachen
- Enschede (już w Holandii, ale można dojechać na tym bilecie)
- Essen/Bochum - można zwiedzić m.in. kopalnie i zakłady należące do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, są wpisane na listę UNESCO - np. Zeche und Kokerei Zollverein
- Paderborn + Bielefed
- Detmold + pomnik Arminiusza, o którym pisałam we wcześniejszym poście
- w Gelsenkirchen jest Primark :P

Wycieczki rowerowe/krajobrazowe:
- zamki Münsterlandu, o którym pisałam we wcześniejszym poście: http://kolumber.pl/g/138030-Zamki%20w%2 ... 0okolicach
- trasy rowerowe: http://www.czasnarower.pl/trasy/tag/nad ... westfalia; sama zrobiłam tzw. Friedensroute
- Teutoburger Wald - tereny spacerowe, skałki wspinaczkowe

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to wyedytuję post :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Wrz 2015 10:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Aachen-zdecydowanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Wrz 2015 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie Aaaaaachen tylko Akwizgran :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Wrz 2015 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@metia chyba powoli zaczynam się przekonywać do Munster! :) idealne miasto na weekendowy chillout, a dodatkowo jest bardzo dobry dojazd z lotniska!
dzięki :)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2015 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nie mogę zaprzeczyć, że można tam pochilloutować. Ale sprawdź pogodę i ceny noclegów ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Wrz 2015 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
czy orientuje się ktoś czy jest jakaś alternatywa dla pociągu i blablacar na przejazd z Münster do Dortmundu? Pociąg drogi, a blablacar niepewne.
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Wrz 2015 22:25 

Nie widzę, żeby jakieś sensowne autobusy tam jeździły, tu też polecają pociąg:
http://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic- ... halia.html


Ewentualnie poszukaj jakiegoś forum Polaków z Münster.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group