Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Wrz 2021 22:59 

Rejestracja: 19 Lip 2021
Posty: 8
Spontanicznie zaproponowaliśmy przyjacielowi towarzyszenie w podróży a potem naszła mnie refleksja wynikająca z jego nadwagi. Sporej. Stąd moje pytanie- czy Ryanair ma w takich sytuacjach jakieś ograniczenia albo sposoby rozwiązania problemu? Nie bardzo wyobrażam sobie podroż przyjaciela w standardowym kubełku. O zapięciu pasów bezpieczeństwa też można w tej sytuacji zapomnieć. Czy w dobie pandemii rzeczywiście co drugie miejsce jest wolne ? Czy może spotkał się ktoś z sytuacją nabywania dwóch miejsc dla jednego pasażera- może takie dwa miejsca tam, gdzie jest więcej miejsca na nogi ( widziałam chyba taką opcję z miejscem na nogi) rozwiązałoby potencjalny problem ? Jeśli ktoś zaobserwował podobną sytuację w Ryanairze albo sam się nią zmierzył i podzieli się, będę wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 24 Wrz 2021 23:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
@Mafka: do zapięcia pasów stosowny jest dodatkowy pas przedłużający dostarczany na pokładzie przez załogę.
Co do miejsca - jeśli ta osoba ma rzeczywiście wielkie gabaryty sugeruję, dla komfortu własnego tego paxa i przy okazji innych w samolocie, kontakt z przewoźnikiem i wykupienie np. dwóch miejsc albo miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi. Nie ma co zakładać, że akurat cały rząd będzie wolny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2021 23:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi to są miejsce w rzędach przy wyjściach awaryjnych. Na tych miejscach muszą siedzieć zdrowi ludzie bez żadnych, nazwijmy to "przypadłości". Dlatego osoba otyła, która nie dopina się standardowym pasem bezpieczeństwa nie może tam siedzieć.
Ogólnie, gdy któryś z pasażerów nie może się dopiąć, można poprosić personel pokładowy o ekspander, czyli taką przedłużkę pasa bezpieczeństwa.
Nie wiem, czy wykupienie 2 miejsc wchodzi w grę, gdyż podczas startu i łądowania podłokietniki muszą być opuszczone.
Może trzeba zmierzyć kolegę i policzyć czy się wpasuje w miejsce (najlepiej zewnętrzne) i wtedy podjąć decyzję o locie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2021 23:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
W Ryanair takie miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi (czyli de facto w rzędzie awaryjnym) dla osoby z dużą nadwagą oprócz wcześniej wymienionych ograniczeń i tak by się nie nadawały, bo mają swoiste sztywne przegródki pomiędzy siedzeniami, czyli są pewnego rodzaju kubełkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2021 00:03 

Rejestracja: 19 Lip 2021
Posty: 8
Dzięki za wskazówki. " Na szczęście" nasz przyjaciel napalił się na Izrael, który na razie jest niedostępny dla indywidualistów. Ale mają go ponoć odblokować , więc chcę przygotować się na problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2021 00:07 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1002
srebrny
A czy przypadkiem miejsca z przodu, szczególnie w rzędzie nie od wejścia nie są zupełnie normalne, a jednak mają więcej miejsca na nogi.

Przy okazji zdaje się, że airbusy mają ciut szersze siedzenia, więc może Wizzair?
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2021 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@adam1987 Jeśli mówisz o 2DEF w B737-800 to "przegrody" pomiędzy fotelami są takie same jak 1ABC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2021 11:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
nie wiem jakiej wielkosci jest POS (a person of size ;-)), ale dla jego komfortu bym po prostu wykupil 2 miejsca i wybral fotele od alejki.

wazny jest tez komfort innych pasazerow, ktorzy tez zaplacili za miejsce, a nie za pol. do tego pytanie o sprawnosc pasazera w przypadku sytuacji awaryjnej, czy nie zablokuje albo nie utrudni ewakuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2021 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja mam podobny problem, chociaż doopą się mieszczę na foteliku, opuszczenie podłokietników, to też nie problem, z przedłużki (ekspandera?) pasa nie korzystam, to jestem dość barczysty. Dlatego siadam albo od okna, ale najczęściej od korytarza. Siedzę taki wychylony na korytarz i tylko działam jak wahadełko jak stewki chodzą, albo jest jakiś serwis.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Wrz 2021 11:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Aż jestem zdziwiony, że jeszcze nie padły żadne inwektywy w kierunku Pana zainteresowanego lotem. Szacunek za kulturę.

Pamiętam parę miesięcy (może już lat?) temu temat o Ferrari World i temat pasażera, któremu odmówiono wejścia.

Forum wrzało, tematy poboczne, hashimoto, dieta, pytania o zawartość śniadania..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Wrz 2021 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
A lot LOTem? A nuż dostanie upgrade do businessu, badz tez moglibyscie kupic mu lot w C?

Przy alejce chyba najlepiej:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Wrz 2021 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Jesli kolega nie ma gigantycznej otylosci, jak ze zdjecia powyzej, a jedynie bardzo duzo nadwagę, to jedna z opcji jest miejsce 2F
lub A i F w srodkowych rzędach ewakuacyjnych.
Tam jest jakies 20% wiecej miejsca (2F ma podlokietnik).
Real photo z poranka ponizej:
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group