Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2017 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Zadaje pytanie jak w temacie,
wydaje mi sie ze da, bo nawet wydaje mi sie ze chyba raz tak zrobilem,
ale ze troche latam to po prostu nie pamietam czy tak bylo na 100% i na ktorym lotnisku, a tez troche od tego zalezy, od firmy handlingowej itd.
Dokladnie chodzi mi o to, czy jak mam lot EK z KUL, o 2;30 w nocy, jak odprawie sie wczesniej on-line, to czy bede mogl nadac bagaz np o 17 ? kojarzy mi sie ze tak, dlatego ze check-in emirates jest caly dzien otwarty, bo co chwile maja jakis lot (nie tak jak u nas na Okeciu, ze otwieraja jeden checkin na 3 godz przed lotem i tyle). W kuala maja loty caly czas co kilka godzin, wiec check-in jest otwarty powiedzmy non-stop w dzien.
Czyli powtarzajac, czy jak bede odprawiony online, to moge wrzucic im bagaz na tasme np o 17?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 23 Lip 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Najczęściej w HUBie danego przewoźnika gdy check-in otwarty jest prawie na okrągło, możesz się odprawić dużo wcześniej niż 2h i nadać bagaż z wyprzedzeniem.
W WAW np. LOT, ale też grupa Lufthansa ms prawie cały dzień otwarte check-in bo loty OS, SN, LX i LH, obsługiwane są na tych samych stanowiskach.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lip 2017 19:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Pamiętam, że na lot CPH-WAW nadałem bagaż 22h przed odlotem, ok. 10, gdzie wylot był o 8 następnego dnia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Wczoraj sprawdzone na wlasnej skórze, na lotnisku KUL nie udało zrobić się tego z wyprzedzeniem, nawet mimo tego że był wcześniej inny lot i check-in był otwarty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lip 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Który terminal? Bo właśnie liczyłem że może mi się to uda na terminalu LCC czyli klia2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lip 2017 15:18 

Zastanawia się sytuacja szczególna, gdy się jednak uda nadać bagaż z dużym wyprzedzeniem.

Pytanie nr 1 - kiedy bagaż rejestrowany podlega kontroli bezpieczeństwa? Czy dokonuje się tego jak najszybciej (np. w ciągu kilkudziesięciu minut od jego nadania), czy dopiero wtedy, gdy zbliża się godzina odlotu (np. w ciągu 2 godzin przed odlotem)?

Jeśli nadamy bagaż 20 godzin wcześniej, a kontrola bezpieczeństwa bagażu rejestrowanego jest dokonywana możliwie jak najszybciej, to zakładając, że pasażer opuścił teren lotniska (wróci np. dopiero 2 godziny przed odlotem), to co w sytuacji wtedy, gdy w bagażu zostanie wykryte potencjalne zagrożenie na 19 godzin przed odlotem i pasażer będzie wzywany do odpowiednio punktu na lotnisku?
Na 99% wezwanie takie będzie wynikało z "przezorności" osób odpowiednialnych za bezpieczeństwo, ale jednak czasem takie wezwania mają miejsce.

Teoretycznie w takiej sytuacji pasażer powinien wstawić się jak najszybciej w odpowiednim punkcie. Jeśli pasażer nie reaguje na wezwania (bo wyszedł na długie godziny z terenu portu lotniczego), to czy służba bezpieczeństwa na lotnisku w szczególnych przypadkach może ten bagaż wywieźć z portu lotniczego i ewentualnie dokonać jego kontrolowanego zniszczenia, bez wielogodzinnego oczekiwania na właściciela bagażu? Bo jeśli tak, to czy taki pasażer może zostać obciążony kosztami całej akcji ze względu na to, że nie reagował na rutynowe wezwania? (teoretycznie jest to jego obowiązek - wstawić się na wezwanie służb bezpieczeństwa, ale nie zrobił tego, bo udał się w "miasto").

Po prostu zastanawia mnie czy takie nadawanie bagażu rejestrowanego nie jest pewnym nieodpowiedzialnym zachowaniem. Na 99% wszystko będzie OK, ale czasem na lotnisku potrafią wzywać z powodu "głupoty". Ostatni raz zostałem wezwany do swojego bagażu rejestrowanego, gdyż u kogoś obawy wzbudziła sól kuchenna (większa ilość) przewożona w bagażu. Teoretycznie drobiazg, ale gdybym się nie wstawił na wezwanie ws. "drobiazgu" to mógłbym mieć jakieś problemy.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lip 2017 15:26 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@grzegorz.jot Podobnie jest z długimi przesiadkami (po kilkanaście godzin), gdy przylatuje się z egzotycznego kraju do UE. Bardzo wiele osób wychodzi z lotniska, a bagaż cały czas jest w rękach handlingu. A że lot był spoza "zaufanego" terenu, też mogą chcieć to sprawdzić samemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lip 2017 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@phantomek - natomiast w Bangkoku na BKK w podobnej konfiguracji i lot Emirates udalo sie. Lot tez 2AM z minutami, na lotnisku jakies 3-4h wczesniej (chyba najwazniejsze to ze przed polnoca, czyli poprzednia doba) i poszlo bez problemu. Zakladam, ze kilka godzin wczesniej tez by przeszlo, ale to juz moj domysl.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lip 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
No wlasnie wydaje mi sie ze mi kiedys sie na BKK wlasnie to udalo zrobic, dawnooo temu,
i dlatego teraz chcialem podobnie zrobic i stad bylo moje pytanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lip 2017 17:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jezeli to bedzie inny rejs ek to powinno nie byc problemu. Chodiz o to, ze nie wszyscy pracownicy ckinu znaja dany system odprawy i nie moga sie jednodzescie zalogowac na inny ( np z Airfrance przejsc na emirates) bagaz mozna generalnie oddawac max 23:59 wczesniej i jest on skanowany, przeswietlany i spada na tzw smietnik czyli sklad bagazy z dlugim terminem do wylotu skad jest przeladowywany automatycznie w chwili rozpoczecia wlasciwej odprawy. Czasem sie da czasem nie wszystko zalezy od procedury
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group