Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Mar 2017 18:07 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Czy macie pomysł jak zmagazynować wiele gigabajtów danych podczas wyjazdu?
Czy są na rynku jakieś małe urządzenia (wielkości dysku przenośnego) które automatycznie zgrywają zdjęcia/filmy?
Czy na hotelowych komputerach da się podłączyć dysk przenośny?

Oczywiście opcja tablet, notebook odpada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 20 Mar 2017 18:12 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
smartfon z funkcja usb otg i kilka kart pamieci.

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Mar 2017 18:17 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
słaby pomysł. Nie mam zamiaru kupować więcej kart niż mam, a mam 128gb w szybkości zapisującej 4k - te karty są drogie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Mar 2017 19:21 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Może coś takiego:
https://www.hypershop.com/collections/s ... pace-udma3

chociaż tanie to to nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Mar 2017 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Kup odpowiednią ilość kart. To najbezpieczniejsze, najlżejsze i wbrew pozorom nie najdroższe rozwiązanie;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2017 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Ja w aparacie mam microSD z przejsciowka na SD. Wieczorem wkladam micro do telefonu i upload na google photos. Sprawdza sie od 2/3 lat ;)

-- 20 Mar 2017 18:47 --

Ja w aparacie mam microSD z przejsciowka na SD. Wieczorem wkladam micro do telefonu i upload na google photos. Sprawdza sie od 2/3 lat ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2017 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
michal24 napisał(a):
Oczywiście opcja tablet, notebook odpada.


A może PC ? :)

Od około 2 lat taki sprzęt sprawdza mi się na każdym wyjeździe. Prawie wszędzie już są TV z co najmniej 1 portem HDMI a i większość hoteli / mieszkań ma WIFI. Podłączasz takie coś i masz full PC. Można zgrać zdjęcia jak i zająć na chwilę dzieciaki bajkami z Youtube.

Z taki komplet jak poniżej ~ 300 PLN. A zajmuje naprawdę mało miejsca. Jedyna niedogodność to klawiatura ekranowa (oczywiście można dokupić małą na Bluetooth).

Oczywiście do tego zestawu jeszcze dysk przenośny USB z odpowiednią ilością miejsca.

Załączniki:
pc11.jpg
pc11.jpg [ 93.93 KiB | Obejrzany 11492 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Mar 2017 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja ostatnio zgrywalam zdjecia z kart na karte w telefonie na Androidzie przez USB OTG i potem podlaczalam dysk mSata przez USB OTG i na niego przegrywalam zdjecia. W sumie mialam backup na telefonie i na tym dysku. Jak dla mnie idealne rozwiazanie, dysk przenosny malutki i nie wymaga dodatkowego zasilania. Rownie dobrze mozna oczywiscie podlaczyc USB stick czy przegrywac na inne karty SD uzywajac funkcji USB OTG w telefonie, to bedzie tansza opcja.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Mar 2017 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
W ogóle nie magazynować na dodatkowych nośnikach. Istnieje nieprawdopodobnie skuteczna funkcja: Delete. Używać na bieżąco jak najwięcej i problem sam się rozwiązuje. :)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Mar 2017 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
michal24 napisał(a):
słaby pomysł. Nie mam zamiaru kupować więcej kart niż mam, a mam 128gb w szybkości zapisującej 4k - te karty są drogie :(

Raczej nie znajdziesz nic tańszego. Zewnetrzny dysk będzie kosztowal podobnie lub więcej, plus wymaga zewnętrznego urządzenia przez które musisz to przesłać (choćby wspomniana kombinacja z OTG na telefonie). Tutaj po prostu nie ma taniego rozwiązania. Jeśli tych danych jest 'trochę', czyli powiedzmy drugie tyle, to kolejna karta rozwiązuje temat, używasz naprzemiennie i niczego nie zgrywasz, proste i wygodne. Jeśli jest ich dużo (kilkukrotność karty, czyli w Twoim przypadki 500GB+) to bez zewnętrznego dysku się nie obędzie. Przejrzyj dobrze opcje aparatu, może nie musisz przegrywać danych przez telefon, a masz możliwość podłączenia dysku bezpośrednio do sprzętu foto, albo jakies wifi, którym na bieżąco możesz wysyłać fotki na zewnątrz. Przy czym jeśli dysk zewnętrzny to raczej SSD, pendrive lub właśnie kolejna karta przez czytnik, bo jak rozumiem ma iść w teren, więc 'zwykły' mechaniczny może być narażony na stres. Jeśli warunki domowe, to dowolny w miarę szybki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:42 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Ja ostatnio zgrywalam zdjecia z kart na karte w telefonie na Androidzie przez USB OTG i potem podlaczalam dysk mSata przez USB OTG i na niego przegrywalam zdjecia. W sumie mialam backup na telefonie i na tym dysku. Jak dla mnie idealne rozwiazanie, dysk przenosny malutki i nie wymaga dodatkowego zasilania. Rownie dobrze mozna oczywiscie podlaczyc USB stick czy przegrywac na inne karty SD uzywajac funkcji USB OTG w telefonie, to bedzie tansza opcja.


Jaki dysk mSata masz?
Dyski przenośne zazwyczaj potrzebują większej mocy (podłączenia do dwóch usb), jaki dysk msata uruchomi się z telefonu po przez USB OTG?

-- 22 Mar 2017 11:43 --

Antek12 napisał(a):
michal24 napisał(a):
Oczywiście opcja tablet, notebook odpada.


A może PC ? :)

Od około 2 lat taki sprzęt sprawdza mi się na każdym wyjeździe. Prawie wszędzie już są TV z co najmniej 1 portem HDMI a i większość hoteli / mieszkań ma WIFI. Podłączasz takie coś i masz full PC. Można zgrać zdjęcia jak i zająć na chwilę dzieciaki bajkami z Youtube.

Z taki komplet jak poniżej ~ 300 PLN. A zajmuje naprawdę mało miejsca. Jedyna niedogodność to klawiatura ekranowa (oczywiście można dokupić małą na Bluetooth).

Oczywiście do tego zestawu jeszcze dysk przenośny USB z odpowiednią ilością miejsca.


fajna opcja ale jeśli tv jest zaczepiony do ściany to wtedy już się go nie podłączy :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
michal24 napisał(a):
fajna opcja ale jeśli tv jest zaczepiony do ściany to wtedy już się go nie podłączy :(


Podłączysz - w zestawie jest przejściówka

Załączniki:
pc1.jpg
pc1.jpg [ 33.09 KiB | Obejrzany 11236 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
michal24 napisał(a):
Jaki dysk mSata masz?
Dyski przenośne zazwyczaj potrzebują większej mocy (podłączenia do dwóch usb), jaki dysk msata uruchomi się z telefonu po przez USB OTG?

Kupilam kieszonke podobna do tej - https://www.amazon.co.uk/d/Hard-Drive-F ... B01E86L0T6 a dyski mSata sa de facto takie same, mala plytka o zapotrzebowaniu na moc jak USB stick. Ja akurat bawilam sie Samsungiem 500Gb i 120GB. Na zdjeciu ponizej Samsung Galaxy S4.

Image

Co do podlaczania sprzetu do TV, to roznie bywa. Uzywalam tego dysku przenosnego w kilku hotelach i niektore TV nie wykrywaly zadnych urzadzen zewnetrznych. A w hotelu Homewood Suites maja zablokowane wszystkie porty, a dokladniej to maja pilota, ktory po prostu wyklucza uzywanie pelnej funkcjonalnosci urzadzenia. Nie da sie zmienic zrodla obrazu.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 22 Mar 2017 13:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:32 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
a dokladniej to maja pilota, ktory po prostu wyklucza uzywanie pelnej funkcjonalnosci urzadzenia. Nie da sie zmienic zrodla obrazu.


W takiej sytuacji można jeszcze próbować obsługi telefonem - cześć ma port podczerwieni (nie dotyczy iphone'a).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Mar 2017 14:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Microsoft OneDrive z dyskiem w chumrze 1TB.
Tyle masz miejsca na dysku po zakupie pakietu Office365 na rok.

Po każdym przybyciu do hotelu łączę się z WiFi i synchronizuję zdjęcia / filmy z danego dnia.

Sprawdziło się na moich kilku dalekich wyjazdach.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Mar 2017 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Ja podobnie jak @‌Tjw1978‌, nie zabieram już ze sobą dysków tylko wszystko na bieżąco ładuję w chmurę. Do wyboru jest teraz od groma - Flickr, OneDrive, Google czy Dropbox.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Mar 2017 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tylko że w niektórych miejscach lub sytuacjach z tym 'na bieżąco' może być problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Mar 2017 15:12 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
minusem magazynowania w chmurze może być wyjazd do Chin.
A w tym roku również tam się udaję.

@Aga_podrozniczka - chyba Agi rozwiązanie jest najlepsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Mar 2017 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Osobiscie nie toleruje trzymania prywatnych danych na zadnych serwerach firm "szpiegowskich". Moge co najwyzej cos wrzucic na prywatny serwer wirtualny albo wlasny komp w domu. Problem jest taki, ze sieci hotelowe maja zwykle ograniczony transfer, a pliki z nowoczesnych aparatow sa duze. Probowalam kiedys ladowac zdjecia codziennie jak bylam na Florydzie i poddalam sie. Nawet jak zostawilam Kindla na noc, to i tak nie ladowalo mi wszystkich.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Mar 2017 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
taaa, a ja kiedyś nieopatrznie podłączyłem telefon pod wifi wypuszczone z mydełka 3G, we Włoszech. I nieco się zdziwiłem gdy mi po kilku godzinach zameldowało, ze już wykorzystałem 5GB transferu (oczywiście za jedyne xx EUR mogę dokupić kolejną paczkę). Chmura to zło. ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group