Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#361 PostWysłany: 07 Lut 2024 10:56 

Widzę, że wątek trochę umarł ale pozwolę sobie odświeżyć. Przestrzegam przed n26

Po założeniu konta (pomyślne założenie) po kilku dniach wpada coś takiego

To ensure our customers’ privacy and account safety, we are obligated to run routine checks on accounts and transactions.
As part of these checks, we have identified irregularities that require us to terminate your N26 account pursuant to the Termination Clause of the Terms and Conditions of your N26 account on an extraordinary basis and without prior notice.
Oczywiście zero wyjaśnień. Ja rozumiem, że AML i w ogole ale takie dzialanie banku to kpina. I nie jest tak, że „użytkownik ma coś za uszami„ jak ktos wczesniej sugerowal. Przy takim dzialaniu n26 na poczatku wspolpracy boje sie wyobrazic cos takiego przy dluzszej wspolpracy i wiekszej ilosci srodkow na koncie. Jednym slowem przestrzegam i ostrzegam.
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#362 PostWysłany: 07 Lut 2024 11:08 

niebieski
Kol. @prejbisz

Moze zamiast od razu oskarzac N26 w pierwszym Twoim poscie na forum napiszesz co zrobiles, ze dostales taka informacje? Jakos najczesciej wszyscy pisza ze banki sa zle, procedury AML sa zbyt rygorystyczne, ale slowem nie wspomna jakie transakcje wykonywali.
Nie chce mi sie wierzyc, ze po otwarciu rachunku i braku operacji dostales taki komunikat.

Ja uzywam N26 od kilku lat, kwoty ktore mam na rachunku czy przelewam pomiedzy rachunkami w PL, DE czy CZ nie sa male i nikt mi z AML N26 nigdy nie zwrocil uwagi na podejrzane transakcje. Czesto tez place ich karta, wyplacam z bankomatow w strefie EUR i po prostu normalnie korzystam jak z kazdego innego rachunku.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#363 PostWysłany: 07 Lut 2024 11:31 

Otoz widzisz. Nie wykonalem zadnej transakcji bo nie zdazylem :). Wiec tak n26 jest złe. Zaraz napiszesz, ze moze nie spodobal im sie moj profil :). Moze tak byc, nie wnikam. Mam konta w polskich bankach i wszystkim sie podobam. Tylko n26 mnie nie lubi. Jesli tak jest, to ok. Powinno to byc jednak stwierdzone podczas zakladania konta a nie po kilju dniach, to po pierwsze. Po drugie zas wyslanie informacji o zamknieciu bez podania szczegolow to juz lekka przesada.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#364 PostWysłany: 07 Lut 2024 12:16 

niebieski
Ok, dzieki za wyjasnienie.
To faktycznie dziwne, natomiast nie liczylbym na wyjasnienia z ich strony, zadne banki nie chca zdradzac jakie algorytymy AML stosuja, zeby klienci pozniej nie probowali ich w jakis sposob omijac.
Natomiast jesli podpadles pod AML przez pomylke, to po reklamacji powinni przywrocic Ci operatywnosc konta.
 Relacje PM off  

#365 PostWysłany: 07 Lut 2024 12:30 

flus napisał(a):
Ok, dzieki za wyjasnienie.
To faktycznie dziwne, natomiast nie liczylbym na wyjasnienia z ich strony, zadne banki nie chca zdradzac jakie algorytymy AML stosuja, zeby klienci pozniej nie probowali ich w jakis sposob omijac.
Natomiast jesli podpadles pod AML przez pomylke, to po reklamacji powinni przywrocic Ci operatywnosc konta.

No dziwne. I to bardzo. Wszystkim moze sie zdarzyc, bankom tez. Byloby jednak fajnie gdyby ktos sie skontaktowal i probowal to wyjasnic. W n26 wyglada to na razie tak, ze odpisujesz i zero reakcji z ich strony. W moim wypadku to jeszcze pol biedy ale boje sie wyobrazic sytuacje gdy ktos wplaca spore srodki do tej instutucji i doswiadcza naglej blokady bez slowa wyjasnienia.

Co do AML zgoda. Jednak co innego AML a co innego normalna obsluga opierajaca sie na probie wyjasnienia zaistanialej sytuacji.
 Relacje PM off  

[ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości