Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#301 PostWysłany: 03 Gru 2022 20:42 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 302
niebieski
@Fadel pisałem o N26
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#302 PostWysłany: 03 Gru 2022 21:16 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
rw30 napisał(a):
wchodzę sobie tu co jakiś czas, bo sam mam N26 i korzystam z niego podczas podróży zagranicznych poza strefę €, ale czytam co oni tam kombinują, jaki to mają wyczulony anti-fraud software etc, a mi zdarzyło się właśnie coś takiego:

byłem w Brazylii, przez 6 tyg z bankomatu korzystałem 2x (oba z użyciem N26), z tego 1x niedaleko Jericoacoara (mocno turystyczna okolica).
Od paru dni jestem w Polsce, przedwczoraj budzę się rano, włączam telefon + internet, a tam powiadomienia z apki N26 - jedno że operacja na ok 1750€ przeszła jakieś 2 godz temu (i została potwierdzona! co normalnie robi się w apce na telefonie), druga na taką samą sumę już nie przeszła, bo zabrakło środków. Obie na rzecz jakiegoś finansowego afrykańskiego start-upu everSend.
Lecę więc do apki N26, zawiadamiam że to nie ja wykonałem operację (status jej w tamtym momencie był ciągle 'processing') itd, zablokowałem kartę, ale po paru godzinach operacja już została zatwierdzona, a następnego dnia info / msg w apce że 'razem z masterCard rozpatrujemy twój claim' czy coś w tym stylu.

Ciekawe, że po poprzedniej wizycie w Brazylii, w 2015, też miałem jakieś dziwne operacje na karcie... ale tylko próby, karta była z hiszpańskiego ING i operacja została wykryta jako fraud i odrzucona. Także słabe te zabezpieczenia na N26, inne banki mają lepiej. A skoro tak oczywistej podejrzanej tranzakcji nie blokują, to, nawet jeśli mój wniosek odnośnie tej operacji zostanie przyjęty i rozpatrzony pozytywnie, lepiej na wszelki wypadek się chyba stamtąd wycofać.

Do tej pory byłęm bardzo zadowolonym użytkownikiem.

I lekkomyślnym do kwadratu, skoro po zdarzeniach z 2015r nadal nie stosujesz czasowo tylko podwyższonych limitów transakcji.
Skoro transakcja rozliczona zapewne czeka cię złożenie wniosku o chargeback
https://support.n26.com/en-eu/security/ ... ransaction

Ps. Nie wiem w czym taki post może komuś pomóc, skoro jedyny wniosek autora to wina N26 :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#303 PostWysłany: 04 Gru 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 04 Gru 2022 19:53 --

ume napisał(a):
@rw30 Czy nigdzie w internecie nie płaciłeś tą kartą? Do płatności internetowej raczej potrzebny był kod CVC2, a on jest od spodu karty, więc w bankomacie oszuści musieliby mieć zainstalowane dwie kamery.


od kwietnia 2018 (czyli od kiedy ją posiadam) płaciłem nią wielokrotnie (strzelę że ponad 100x) w internecie

-- 04 Gru 2022 20:23 --

dg72 napisał(a):
Ps. Nie wiem w czym taki post może komuś pomóc, skoro jedyny wniosek autora to wina N26 :shock:


no faktycznie , kiepsko wyszło, bo, poza kilkoma lajkami i uznaniami postu za pomocny (ale pewnie kliknęli to niechcąco) wydaje się, że pomogłem tylko tobie w nabiciu kolejnego bezsensownego posta (wnioskując po treści nawet mojego w całości nie raczyłeś przeczytać)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#304 PostWysłany: 04 Gru 2022 21:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Przykro mi, że @rw30 wytknąłem ci totalną bezmyślność, by nie napisać dosadniej.

Ale wniosek o chargeback pisz, tyle że ty czytasz tylko to co nic nie wnosi do sprawy. Bo co zmienia ile razy płaciłeś tą kartą, skoro nie stosujesz np. limitów transakcji.

Według mnie na podstawie moich doświadczeń po 2 godzinach nie mogli nie rozliczyć tej transakcji. I po to właśnie jest chargeback.
Też się na to wkurzyłem, ale przynajmniej po pozytywnie rozpatrzonym wniosku już się przed oszustami ww. sposobem chronię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#305 PostWysłany: 04 Gru 2022 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 04 Gru 2022 22:39 --

dg72 napisał(a):
Przykro mi, że @rw30 wytknąłem ci totalną bezmyślność, by nie napisać dosadniej.


ale pisz, nie wstrzymuj się!

-- 04 Gru 2022 22:41 --

dg72 napisał(a):
Ale wniosek o chargeback pisz, tyle że ty czytasz tylko to co nic nie wnosi do sprawy


dzięki za tą świetną radę! co prawda już go napisałem, o czym dowiedziałbys się, gdybyś przeczytał mój oryginalny post w tej sprawie, ale spoko, skoro już raz Ci sugerowałem, żebyś doczytał mój post i z tej sugestii nie skorzystałeś, to pewnie już z niej nie skorzystasz :mrgreen:

-- 04 Gru 2022 22:42 --

dg72 napisał(a):
.... ale przynajmniej po pozytywnie rozpatrzonym wniosku już się przed oszustami ww. sposobem chronię.


aż strach pomyśleć co w takim razie o sobie myślisz!!! :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#306 PostWysłany: 05 Gru 2022 11:20 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 877
rw30 napisał(a):
-- 04 Gru 2022 19:53 --

ume napisał(a):
@rw30 Czy nigdzie w internecie nie płaciłeś tą kartą? Do płatności internetowej raczej potrzebny był kod CVC2, a on jest od spodu karty, więc w bankomacie oszuści musieliby mieć zainstalowane dwie kamery.


od kwietnia 2018 (czyli od kiedy ją posiadam) płaciłem nią wielokrotnie (strzelę że ponad 100x) w internecie

Gdzieś tam musiały wycieknąć dane karty, z bankomatem bym tego nie wiązał.

Nie wiem czy słusznie winisz N26. Jeśli akceptant nie zaimplementował 3D Secure to bank go nie używa, a klient powinien być na wygranej pozycji (będziesz mieć okazję przekonać się w praktyce). Rację ma @dg72, że bank po autoryzacji nie mógł już nic zrobić poza czekaniem na Twoją reklamację. Może powinien zrobić coś zanim zautoryzował tę płatność, ale kto wie może Twoje wcześniejsze płatności internetowe nie odbiegały bardzo od tej fraudowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#307 PostWysłany: 05 Gru 2022 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@ume : skoro tranzakcja odbiega:
* sumą
* porą dnia
* (tu strzelam, ale prawdopodobieństwo jest spore) lokacją z jakiej została wykonana
....a w dodatku ma miejsce krótko po wielotygodniowej wizycie w miejscu, gdzie skanowanie / wykradanie danych kart jest na porządku dziennym, to ten ich anti-fraud jest po prostu słaby. I to już bez względu na to, czy 3D secure było użyte czy nie w tej tranzakcji (choć po komunikatach z apki wydaje mi się, że było, tylko że ktoś był w stanie potwierdzić operację bez dostępu do mojego telefonu - choć to bez sensu, bo gdyby mógł, to by sobie przelał całą kasę przelewem :) ). Co, w połączeniu z faktem, że blokują konta & karty w sytuacjach gdzie nic dziwnego się nie dzieje (patrz: poprzednie posty przed moim), daje raczej kiepski obraz usługodawcy jako takiego.

Choć po krótkim sprawdzeniu alternatyw to widzę, że wcale nie jest tak różowo. I jeśli wniosek o chargeback zostanie rozpatrzony pozytywnie (na co liczę), to myślę, że i tak z N26 zostanę, choć wprowadzę parę zmian w jego użytkowaniu by po prostu nie móc paść ofiarą poważniejszego scamu w przyszłości.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#308 PostWysłany: 08 Gru 2022 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
* claim uwzględniony, dzisiaj dostałem już zwrot pieniędzy na konto
* karta nowa też już przyszła, i tak za parę miesięcy (najpóźniej w kwietniu) bym wymieniał na nową bo starej kończyła się ważność

także N26 ładnie & sprawnie zadziałał, co nie zmienia faktu, że ten ich anti-fraud uważam za nienajlepszy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#309 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1759
srebrny
ume napisał(a):
@rw30 Czy nigdzie w internecie nie płaciłeś tą kartą? Do płatności internetowej raczej potrzebny był kod CVC2, a on jest od spodu karty, więc w bankomacie oszuści musieliby mieć zainstalowane dwie kamery.


Ja na wszystkich kartach mam wydrapany CVC2, zastanawiam się dlaczego on nadal znajduje się na tyle karty....
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#310 PostWysłany: 08 Gru 2022 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2296
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Dla złodziei ;)
Są jeszcze osoby, które nie mają aplikacji mobilnych, w których to można podejrzeć ten kod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#311 PostWysłany: 16 Sty 2023 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
i epilog do sytuacji powyżej:

miesiąc po próbie wyłudzenia na koncie ląduje uznanie obciążenie na podobną (taką samą w walucie operacji, ale już inną w € ze względu na inny kurs € / USD) sumę, tym razem bez powiadomienia na apce, więc przypadkowo się zorientowałem 2 dni później, bo akurat byłem na Słowacji gdzie też używałem tej karty i coś-tam sprawdzałem na koncie. Ten sam beneficjent / sprzedawca (afrykańska jakaś firma od wymiany walut).

Więc teraz nieźle się już zdenerwowałem, znowu zgłoszenie fraudu, a po powrocie do domu kontakt przez chata z customer service, bo nie rozumiałem, jak ta operacja mogła przejść skoro zmniejszyłem limit do 300€.
A agent na czacie mówi, że to ta sama operacja co miesiąc wcześniej, ale merchant złożył odwołanie dotyczące claimu, więc musieli pobrać, ale automatycznie wznowili reklamację.

Sorry ale to dla mnie grubsze nieporozumienie, że przy okazji dokonania ponownego uznania obciążenia w związku z reklamacją sprzedawcy / beneficjenta nie zostałem o tym automatycznie powiadomiony z jakimś dodatkowym wyjaśnieniem.
Za parę dni jako rzekome potwierdzenie prawdziwości tej operacji ktoś dostarczył (a N26 mi udostępniło) wyciąg z kilku operacji tegoż startupu EverSend. Sam wyciąg wygenerowany przez jakiegoś człowieka z Kenii. Do tego N26 dołączył mi instrukcję jakiego maila z odwołaniem mam napisać, co uczyniłem, do tego dopisałem kilka zdań od siebie jeszcze. Za kolejne 3-4 dni po złożeniu reklamacji kolejny zwrot na konto od N26 i tutaj, mam nadzieję, sprawa się kończy i ostatecznie zamyka.

No i niby wszystko fajnie, kasa się zgadza, ale ten ich antiFraud to chyba jednak jakiś śmiech jest, skoro tego typu operacja przeszła, spory minus również za brak kontaktu ze mną przy ponownym uznaniu obciążeniu.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30 17 Sty 2023 17:39, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#312 PostWysłany: 17 Sty 2023 17:23 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 877
rw30 napisał(a):
miesiąc po próbie wyłudzenia na koncie ląduje uznanie na podobną (taką samą w walucie operacji, ale już inną w € ze względu na inny kurs € / USD) sumę, tym razem bez powiadomienia na apce, więc przypadkowo się zorientowałem 2 dni później, bo akurat byłem na Słowacji gdzie też używałem tej karty i coś-tam sprawdzałem na koncie. Ten sam beneficjent / sprzedawca (afrykańska jakaś firma od wymiany walut).

Więc teraz nieźle się już zdenerwowałem, znowu zgłoszenie fraudu


To w końcu uznanie czy obciążenie? Bo niezbyt rozumiem jak można uznanie zgłosić jako fraud.

Pytanie dodatkowe: w jaki sposób w ogóle złożyłeś pierwszą reklamację fałszywej transakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#313 PostWysłany: 17 Sty 2023 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@ume: obciążenie oczywiście, chochlik
pierwsza reklamacja: tak samo jak i druga, przez apkę N26, korzystając z opcji 'Get Help' dostępnej dla każdego obciążenia, i potem klikając odpowiednie pozycje w dostępnym tam menu. Czemu pytasz?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#314 PostWysłany: 17 Sty 2023 21:02 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 877
Byłem tylko ciekaw jak to u nich wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#315 PostWysłany: 26 Kwi 2023 13:59 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
Załącznik:
Zrzut ekranu z 2023-04-26 13-58-53.png
Zrzut ekranu z 2023-04-26 13-58-53.png [ 110.73 KiB | Obejrzany 1938 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#316 PostWysłany: 12 Maj 2023 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1979
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Po wielu miesiącach odbijania się od ściany supportu w N26 w końcu moja cierpliwość się skończyła. Wprawdzie zwrócili mi już wcześniej środki z zamkniętego rachunku, ale na nic zdawały się prośby o oddanie kasy ze zwrotów na zamkniętą kartę/rachunek.
Dwa tygodnie temu wysłałem im pismo przedsądowe z żądaniem zapłaty zaległych środków, a kilka dni póżniej jeszcze skargę do BAFIN (rzeczywiście prosta sprawa - formularz internetowy). Dziś dostałem maila z N26, że przelew został wykonany i środki dotrą w przeciągu dwóch dni. Jeśli ktoś ma z nimi podobne problemy, to polecam się nie patyczkować i nie tracić czasu na jałowe pogaduszki z supportem (jeśli wgl odpowiadają).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#317 PostWysłany: 12 Maj 2023 22:14 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 877
@benedetti To super. Podziel się proszę ze społecznością linkiem do formularza BAFIN, może komuś tym dopomożesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#318 PostWysłany: 13 Maj 2023 00:47 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
Zbior linkow jest tutaj:

https://www.bafin.de/EN/Verbraucher/Bes ... de_en.html
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#319 PostWysłany: 19 Maj 2023 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1979
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Zdaję sobie sprawę, że zapewne niezbyt interesują Was moje perypetie z N26, ale ten bank to taki cyrk na kółkach, że będę o tym pisał i nagłaśniał gdzie się tylko da.
Otóż, kilka dni temu pisałem, że moja sprawa po skardze do BAFIN się rozwiązała i będę mógł w końcu zamknąć moje wszelkie kontakty z tą instytucją. Niestety nie. Przelew zwrotu który otrzymałem stanowił jakąś 1/4 tego co powinni mi odesłać. I kwota ta nijak pasowała nawet do sytuacji, w której jeden z dwóch zwrotów by z jakiegoś powodu do nich nie wrócił. Mówiąc krótko - odesłali mi kwotę wziętą prawdopodobnie z tylnej części ciała.
Zażądałem wyjaśnienia i przesłania wyciągu z konta. Podałem konkretne transakcje o które chodzi, daty, kwoty, potwierdzenia zwrotów etc. W odpowiedzi otrzymałem wyciąg z konta innej osoby, co już moim zdaniem podchodzi pod grubą akcję związaną z wyciekiem danych osobowych (ale nie znam się).
Omijać szerokim łukiem ten bank….
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#320 PostWysłany: 19 Maj 2023 16:43 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 918
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Jak najbardziej mnie (nas) interesują, kiedyś rozważałem ten bank - byłem na liście oczekujących i nawet dostałem po 3 miesiącach zaproszenie do założenia konta, ale nie skorzystałem, właśnie z powodu kiepskich opinii. Widzę, że dobrze zrobiłem. Poza tym ciekawie się czyta takie historie.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group