Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Voucher LOTu
#1 PostWysłany: 12 Cze 2023 11:54 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Cześć,
w czasie pandemii anulowałem lot i dostałem zwrot kasy w postaci vouchera. Doczytałem, że jest on ważny 24 miesiące od daty wystawienia i można kupić podróż do przodu na 12 miesięcy. Z jednej strony mega fajnie, bo niby długi okres, ale tak się porobiło, że voucher za 2 miesiące muszę wykorzystać, no i szukam pomysłu czy jak nie znajdę nic ciekawego na kolejne 12 miesięcy, to jest szansa aby jakoś wydłużyć jego ważność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#2 PostWysłany: 12 Cze 2023 12:00 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Niestety nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
JJ2010 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#3 PostWysłany: 12 Cze 2023 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1232
srebrny
Aktualnie jak zostanie Ci różnica z vouchera, to nowy dostaniesz na ten sam termin ważności, na który był stary, więc musisz kupić coś za całość tej sumy.
Góra
 Profil Relacje PM off
JJ2010 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#4 PostWysłany: 11 Sie 2023 13:31 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Jest możliwość odzyskania podatków/opłat za niezrealizowany lot i niewykorzystany voucher w takim razie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#5 PostWysłany: 11 Sie 2023 13:50 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Jest, ale, wraca w formie kolejnego voucher'a. Nie analizowałem możliwości zwrotu w gotówce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#6 PostWysłany: 04 Wrz 2023 13:41 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
@Chupacabra po wygaśnięciu pierwotnego dostałeś kolejny na kwotę wynikającą z podatków i opłat lotniskowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#7 PostWysłany: 04 Wrz 2023 14:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
@Manuel To nie do końca tak. Voucher nie jest biletem. Miałem niewykorzystany bilet zakupiony za voucher. Zawsze w takim przypadku zgłaszasz przewoźnikowi chęć zwrotu podatków i opłat. Tak też zrobiłem i zwrot zrobili w formie kolejnego vouchera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#8 PostWysłany: 04 Wrz 2023 14:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
@Manuel Ale jeżeli w tzw. międzyczasie upłynęłaby ważność vouchera, którym opłaciłeś bilet, to nie dostaniesz nic za jego wartość.
Takie złodziejstwo w białych rękawiczkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#9 PostWysłany: 04 Wrz 2023 15:14 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Bardziej mi chodzi o sytuacje kiedy zrezygnowałem z biletu na lot, został za to wystawiony voucher, któremu minął termin ważności. Czy w takiej syutacji przysługuje zwrot podatków i opłat za pierwotny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#10 PostWysłany: 04 Wrz 2023 15:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Nie przysługuje. Dostałeś za wszystko voucher, a jeżeli go nie wykorzystałeś w terminie, to Twój problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#11 PostWysłany: 04 Wrz 2023 18:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
Jak ktoś ma czas to można się szarpać z LOTem:
https://prokonsumencki.pl/blog/karta-po ... rzeczenie/
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... du/f73j9sk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#12 PostWysłany: 08 Lut 2024 11:29 

Rejestracja: 06 Gru 2022
Posty: 15
Powiedzcie mi proszę o co chodzi z tymi voucherami, bo obecnie trudno o konkretną informację na ten temat. Komu one przysługują?
https://www.lot.com/pl/pl/odkrywaj/info ... -voucherze

Mam bilet (niestety taryfa Economy Saver) kupiony w lipcu 2023 na lot wiosną 2024 i potrzebuję ten lot odwołać/przenieść (np. na jesień). LOT wyznaczył datę graniczną dla uzyskania powyższego enigmatycznego vouchera na 4 października 2023 roku.
Czy ten voucher to jeszcze jakie jakieś resztki z pandemii, na które przypadkiem się łapię i mogę go otrzymać jeśli zwyczajnie anuluję lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#13 PostWysłany: 08 Lut 2024 11:58 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1835
HON fly4free
Nie wiem co ty widzisz tam enigmatycznego. A poza tym: "Usługa obejmuje tylko rejsy odwołane."
Nawiasem pisząc, to czyste naciąganie ze strony LOT. Jak odwołane, to kasa się należy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#14 PostWysłany: 08 Lut 2024 12:07 

Rejestracja: 06 Gru 2022
Posty: 15
No właśnie myli mnie ten brak logiki i pamięć o łatwym uzyskiwaniu zwrotów w czasie pandemii. Jeśli odwołany to zwrot kasy i tyle. W takim razie ten voucher jest rzeczywiście naciąganiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Voucher LOTu
#15 PostWysłany: 08 Lut 2024 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1151
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Nie jest naciąganiem jeśli zwrot kasy nie idzie do Twojej kieszeni ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group