Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Gru 2023 17:26 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Witam,

Zakupiłem bilet przez flighttix.pl na połączenie operowane przez Eurowings Discover. Bilet wystawiony jest przez CitizenPlane (https://www.citizenplane.com/). Ich model polega na tym, że wykupują miejsca w samolotach czarterowych od operatorów i potem je sami sprzedają.

Problem polega na tym, że nie mogę odnaleźć własnej rezerwacji na stronie linii/Lufthansy, bo CitizenPlane zarządza rezerwacją grupową na dany lot, dla wszystkich klientów. W takim wypadku mogę zrobić check-in dopiero na lotnisku. Czy ktoś miał doświadczenie z CitizenPlane? Czy jest ryzyko, że pojadę na lotnisko i linia nie będzie miała rezerwacji?

DziękI!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Gru 2023 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@panrobo w zarządzeniu rezerwacją na stronie citizneplane powinien być nr rezerwacji linii. Pamiętaj, że po zakupie biletu może minąć nawet 24h zanim pojawi się tam nr rezerwacji linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Gru 2023 19:31 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Niestety nie ma tego numeru - ponieważ ich rezerwacja obejmuje całą grupę ludzi, którym sprzedają bilety.

"Our partner works on allocation basis, which means they prebook a fixed number of seats in the airplane, which they sell as promotional fares. This is a well-known and commonly used process in the airline industry. Your seats are reserved and the booking is fully confirmed.

Please note you are not able to verify the booking directly with the airline (not on their website, nor via phone), as the tickets are not sold directly from the airline.

For this reason, you can only check-in at airport. Again, we would like to assure you that your booking is fully confirmed (even if the airline does not see you name on the passenger list, yet).

Any additional bagage and/or seat reservations can be made at the check-in at the airport. You will pay directly to the airline."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Gru 2023 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Miałem wiele biletów wystawionych przez citizenplane, ale akurat wszystkie dotyczyły różnych linii w Azji.
We wszystkich takich rezerwacjach, po kilku godzinach od zakupu pojawily się nr rezerwacji linii. Ale dopóki nie były widoczne, też miałem info, że nie będę mógł się odprawić online, itp.
Może z Lufthansa jest inaczej.
Dawno kupowałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Gru 2023 20:53 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Kupiłem ponad tydzień temu - informowali, że bilet będzie wystawiony do 5ego grudnia. Dzisiaj napisałem do support'u, ale w odpowiedzi dostałem właśnie poprzednią informację. Możliwe, że z Eurowings Discover jest inaczej.

Jeżeli korzystałeś w biletów z CitizenPlane wielokrotnie, to zakładam, że jeżeli jest w ich systemie potwierdzona, to będzie ok.

Tutaj wyjaśniają, dlaczego nie można znaleźć rezerwacji w systemie przewoźnika: https://citizenplane.notion.site/The-Ai ... d802c6a0f2

Głównie zależało mi żeby zweryfikować ich rzetelność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Gru 2023 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Tak, wszystko było ok z ich rezerwacjami.
Góra
 Profil Relacje PM off
panrobo lubi ten post.
panrobo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group