Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 24 Sie 2021 07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
@krzywiec 22 116 81 21
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#242 PostWysłany: 24 Sie 2021 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Numer błędny lub wyłączony.

Już prawie rok czekam na zwrot od nich...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 24 Sie 2021 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Numer +48221168121 jest dobry, dzwoniłem parę dni temu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 03 Wrz 2021 14:51 

Rejestracja: 03 Wrz 2021
Posty: 1
Cubero4 napisał(a):
Chciał bym się podzielić informacją, że w końcu łaskawie... mytrip oddało mi zwrot...
Czekałem 16 miesięcy - licząc czas od odwołanego lotu.
Po licznych telefonach i złożeniu skargi do "przełożonej z call center"
W końcu się udało.
W mailu dostałem informację że jeśli usługa/lot został odwołany ponad rok temu - to wtedy nie mogą oni bezpośrednio zrobić zwrotu na konto, zajmuje się tym hyperwallet - jakaś firma córka z paypala.
Musiałem założyć konto na PayPalu i tak właśnie otrzymałem środki ze zwrotu. Oczywiście mytrip wzięło sobie ten haracz :) o którym wspominali - jakieś 140 PLN.




No właśnie czy w przypadku kiedy to linia lotnicza anuluje lot to mytrip ma jakiekolwiek prawo na pobranie tej śmiesznej opłaty??? Po 3 godzinach dodzwoniłam się na callcenter, co i tak było porażka bo sama muszę upominać się o pieniądze które Ryanair oddał im po tygodniu od odwołania lotu... nigdy więcej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 03 Wrz 2021 16:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
A czytałaś regulamin mytrip, który zaakceptowałaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 24 Paź 2021 14:09 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Czy zakup biletów przez mytrip z podaniem jedynie imienia nazwiska bez innych danych osobowych nie jest podejrzany? Zazwyczaj kupując bilet wpisywałem datę urodzenia i numer dokumentu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 24 Paź 2021 14:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Nie, nie jest podejrzane
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrze lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 24 Paź 2021 14:58 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Potwierdzam wszystko z nimi OK :)
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrze lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 24 Paź 2021 16:06 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Dziękuję za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:10 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Jak chcesz podziękować to kliknij na Lubię i/lub Pomocny post.
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
danziger uważa post za pomocny.
 
      
#251 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na odzyskanie kasy od Mytrip? Czekam już 5 miesięcy na zwrot. Mytrip twierdzi, że United nie zrobiło im zwrotu, United twierdzi, że zwrot poszedł i tylko odbijam się od konsultantów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:28 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Chargeback na karcie ale może już być po czasie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Tak, na chargeback już za późno
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:57 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
@digger

Ponoć skarga do odpowiednika ULC w USA bardzo pomaga w tych sprawach. Mam identyczny problem z AirCanada, ale jeszcze nie pisałem - rada uzyskana na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 01 Lut 2022 11:33 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
Co prawda mój przypadek dotyczył Go2Hell ale procedura będzie identyczna.

Bilet biznes w AF, pełna elastyczność z bezpłatna możliwością anulacji w dowolnym momencie.
Zmiana rozkładu i moj wniosek o zwrot.

Go2hell - nie możemy oddać linia nam nie zwróciła (miesiącami ta sama odpowiedz)). AF nie możemy udzielać informacji o statusie zwrotu, pośrednik nam zabrania. W tej taryfie osoby, które kupiły bezpośrednio od lini zwrot otrzymały maksymalnie po 3 tygodniach.

Uzyskałem chargeback ale postanowiłem ze nie odpuszczę

W necie znalazłem poradę by loty do US reklamować w ich urzędzie.
Złożyłem claim. Po 3 tygodniach zajęli się sprawa i napisali do lini lotniczej. Linia lotnicza dopytała o szczegóły i odpisała (z urzędem w cc) że pieniądze dawno oddane do pośrednika i przekazują sprawę do niego (jednak się dało sprawdzić i poinformować o zwrocie!). Po czym Go2Hell podziękował za skontaktowanie się z nimi za pośrednictwem urzędu i poprosił o numer konta do zwrotu. Po kilku dniach pieniądze były na koncie.

Ich retoryka, ze nie możemy oddać bo nie otrzymaliśmy pieniędzy od lini, jakoś już nie miała zastosowania kiedy urząd był w co wiadomości.

Dla mnie to warte zachodu. Nic nie kosztuje a powinno pomóc. Niestety dotyczy tylko połączeń do US albo ich lini lotniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#256 PostWysłany: 01 Lut 2022 14:06 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3938
platynowy
@Plichcior Go2Hell oddało mimo że chargeback został wykonany? Ze mną nie chcieli rozmawiać w ogóle o zwrocie jakimkolwiek, gdy chargeback był w trakcie a nawet odrzucony.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 01 Lut 2022 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@Plichcior a mógłbyś podrzucić jakiś namiar (mail/stronka ) gdzie złożyłeś to odwołanie i co konkretnie załączyłeś do wniosku ( domyślam się, że dowód zakupu biletów, ale jakąś korespondencję z OTA też musiałeś?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:37 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
@chester0
https://airconsumer.dot.gov/escomplaint ... erForm.cfm
Kilka miesięcy już minęło to nie pamietam szczegółów. Wydaje mi się ze na start głównie opisałem sytuacje. Może jakieś podstawowe informacje dołączyłem. Po review odpisali, ze sprawa im podlega i zajmą się tematem. Napisali wpierw do lini pomimo ze sprawa dotyczyła pośrednika.
@mucha
Tak - chargeback był tez z przygodami. Defacto po ich stronie był odrzucony.

Edit - rozmawiałem również z Urzędem Ochrony Konsumentów W Szwecji gdzie Go2Hell ma siedzibę, niestety nie podjęli rękawicy. Jeżeli pośrednik mówi ze odda pieniądze, tylko czeka na zwrot od linii to przecież nas nie oszukuje :) Ma wole zwrotu środków... Także Pani radziła chargeback składać.
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 02 Mar 2022 22:24 

Rejestracja: 05 Sie 2021
Posty: 25
Myślę, że mój przypadek jest dosyć ciekawy, więc napiszę na zachętę, żeby od razu iść po chargeback.

Sytuacja: odwołana krajówka YUL-YYZ. Po fakcie doczytałem w regulaminie, że pobierają te odpłatę za każdy zwrot. Po powrocie do PL zadzwoniłem do Indii ( w sensie ich call center ;) ) z pytaniem, czy jak linia sama odwołała to także ją pobiorą. Pani powiedziała, że tak. Stwierdziłem, że ja chcę całość, więc wystąpiłem o chargeback do Santandera 11.01. Napisałem, że nie zgadzam się z opłatą i że pieniądze linia powinna wysłać automatycznie. Oczywiście odpowiedziałem twierdząco na pytanie czy próbowałem wyjaśnić ze sprzedawcą podając numer telefonu na który dzwoniłem. Dzisiaj (02.03), czyli sporo po terminie 30 dni na odpowiedź, dostałem maila z banku, że środki wrócą do 3 dni roboczych. Także warto próbować, a ja już za mytrip i gotohell podziękuję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#260 PostWysłany: 02 Mar 2022 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1254
srebrny
No zgadzam się, mytrip - totalny shit, ale to pewnie dla większości osób które często latają jest oczywiste. Ja miałem anulowany lot, zmienili mi na open ticket... Niemałe było moje zdziwienie, gdy zażądali przy jego wykorzystaniu dopłaty do aktualnie obowiązującej taryfy - taki to "open ticket". Chargebacku już raczej nie zrobię, bo lot był bookowany w grudniu 2020.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group