Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:35 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Co do obaw, że nam zmienią trasę. Sprawdźcie sobie dokładnie jak macie wystawione bilety. Ja nie mam biletu w jedną stronę z Mediolanu do Bari z przesiadką w Tokyo. Ewidentnie mam dwa bilety tzn na drogę tam i powrotną.

Lot tam: Milan - Tokyo
Lot powrotny: Tokyo - Bari.

W takim układzie Tokyo nie jest tu żadnym lotniskiem transferowym. Jest moim celem podróży więc nie ma możliwości by mi pozmieniali lot na prosty lot na trasie Milan - Bari. Co najwyżej skasują mi po prostu całą rezerwację :D

A co dosiedzeń to np. tu http://www.seatguru.com/ można sobie sprawdzić konfigurację poszczególnych samolotów ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez j_brawo, 26 Cze 2012 12:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#222 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:36 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Amalio napisał(a):
mam dokładnie napisane (po niemiecku ;) :
dolot do MIEJSCA PRZEZNACZENIA dzień później. i UWAGA powrót na inne lotnisko

rozumiem że miejsce przeznaczenia to nie to samo co lotnisko transferowe. i powrót to nie to samo co dalszy transfer..


Mamy tutaj sytuację w której wystawiony bilet ma się nijak do warunków taryfy zgodnie z którymi został nabyty. Pytanie brzmi: jak interpretować tę sytuację. Nie słyszałem o przypadku, że linia lotnicza koryguje trasę lub klasę biletu argumentując to faktem, że przecież warunki były inne. Error fare albo się uznaje, albo nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:40 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
j_brawo napisał(a):
Co do obaw, że nam zmienią trasę. Sprawdźcie sobie dokładnie jak macie wystawione bilety. Ja nie mam biletu w jedną stronę z Mediolanu do Bari z przesiadką w Tokyo. Ewidentnie mam dwa bilety tzn na drogę tam i powrotną.

Lot tam: Milan - Tokyo
Lot powrotny: Tokyo - Bari.

W takim układzie Tokyo nie jest tu żadnym lotniskiem transferowym. Jest moim celem podróży więc nie ma możliwości by mi pozmieniali lot na prosty lot na trasie Milan - Bari. Co najwyżej skasują mi po prostu całą rezerwację :D

A co dosiedzeń to np. tu http://www.seatguru.com/ można sobie sprawdzić konfigurację poszczególnych samolotów ;)



Ooo dokładnie to samo pisaliśmy w tym samym czasie, wiec wydaje mi się, że powinno być OK ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 142
blasto napisał(a):
Amalio napisał(a):
mam dokładnie napisane (po niemiecku ;) :
dolot do MIEJSCA PRZEZNACZENIA dzień później. i UWAGA powrót na inne lotnisko

rozumiem że miejsce przeznaczenia to nie to samo co lotnisko transferowe. i powrót to nie to samo co dalszy transfer..


Mamy tutaj sytuację w której wystawiony bilet ma się nijak do warunków taryfy zgodnie z którymi został nabyty. Pytanie brzmi: jak interpretować tę sytuację. Nie słyszałem o przypadku, że linia lotnicza koryguje trasę lub klasę biletu argumentując to faktem, że przecież warunki były inne. Error fare albo się uznaje, albo nie.



jak już ustaliliśmy są to dwa bilety, nie jeden, więc jak dla mnie wszystko się zgadza i jest poprawnie wystawione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:43 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Amalio napisał(a):
blasto napisał(a):
Amalio napisał(a):
mam dokładnie napisane (po niemiecku ;) :
dolot do MIEJSCA PRZEZNACZENIA dzień później. i UWAGA powrót na inne lotnisko

rozumiem że miejsce przeznaczenia to nie to samo co lotnisko transferowe. i powrót to nie to samo co dalszy transfer..


Mamy tutaj sytuację w której wystawiony bilet ma się nijak do warunków taryfy zgodnie z którymi został nabyty. Pytanie brzmi: jak interpretować tę sytuację. Nie słyszałem o przypadku, że linia lotnicza koryguje trasę lub klasę biletu argumentując to faktem, że przecież warunki były inne. Error fare albo się uznaje, albo nie.



jak już ustaliliśmy są to dwa bilety, nie jeden, więc jak dla mnie wszystko się zgadza i jest poprawnie wystawione.


Jak poprawnie, jak warunki mówią o tym, że to bilet w jedną stronę wewnątrz Włoch, a Ty masz (i ja też) w dwie strony (fakt, że na dwóch biletach) do Singapuru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 142
gdzie jest napisane że to bilet wewnątrz włoch? ja takiego zapisu nie znalazłam.
nawet jeśli tak jest to już ich problem ;) ja mam wyraźnie napisane dokąd lecę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:49 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Wg mnie lotniskiem transferowym jest Rzym a nie Tokyo bez przesady by były 2 transferowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 142
na locie do singapuru są dwa lotniska transferowe :p więc bez przesady żeby singapur był trzecim ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:54 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Kto z całego grona wariatów ma lot najwcześniej? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 26 Cze 2012 12:55 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Dwa bilety są gdy operuje również inna linia (np. Air France). Osoby które mają "czysty" bilet Alitalii mają prawdopodobnie tylko 1 nr biletu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:03 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Lukasz_Panda napisał(a):
j_brawo napisał(a):
Co do obaw, że nam zmienią trasę. Sprawdźcie sobie dokładnie jak macie wystawione bilety. Ja nie mam biletu w jedną stronę z Mediolanu do Bari z przesiadką w Tokyo. Ewidentnie mam dwa bilety tzn na drogę tam i powrotną.

Lot tam: Milan - Tokyo
Lot powrotny: Tokyo - Bari.

W takim układzie Tokyo nie jest tu żadnym lotniskiem transferowym. Jest moim celem podróży więc nie ma możliwości by mi pozmieniali lot na prosty lot na trasie Milan - Bari. Co najwyżej skasują mi po prostu całą rezerwację :D

A co dosiedzeń to np. tu http://www.seatguru.com/ można sobie sprawdzić konfigurację poszczególnych samolotów ;)



Ooo dokładnie to samo pisaliśmy w tym samym czasie, wiec wydaje mi się, że powinno być OK ;)


NA to liczę :D

Gdzie mogę sprawdzić swoją rezerwację na stronie Alitalii bo nie mogę znaleźć tej opcji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:04 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
wejdz na airfrance i ja podałem numer biletu i nazwisko i wszedłem w rezerwacje tam mozna miejsca zmieniac itp. oby to wyszło bo z Milanu do bari za 400 zł to czerstwa opcja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 142
a ja nadal mam informację "This fare does not allow you to modify your flights." i nie mogę zmienić siedzonka..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:09 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
A ja powiem tak. Zrobilem rezerwacje na Majowke 2013- jezeli skasuja to trudno, jezeli nie to jest bardzo duza szansa ze zmienia sie godziny ladowan, itp, czyli automatycznie bede mogl zrezygnowac z biletu lub zmienic date powrotu aby byc na miejscu dluzej. Glupota jest pisanie ze lot jest do Bari, na dodatek ze wybor byl multi city czyli zalezalo nam na wyborze miejsc przylotu, wylotu


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:11 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Obyś miał rację :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Lukasz_Panda napisał(a):
Kto z całego grona wariatów ma lot najwcześniej? ;)

Najwcześniej chyba theo 2-3.10.
Największa kumulacja 10-11.11 - 6 osób :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
tomasz.tomczuk napisał(a):
A ja powiem tak. Zrobilem rezerwacje na Majowke 2013- jezeli skasuja to trudno, jezeli nie to jest bardzo duza szansa ze zmienia sie godziny ladowan, itp, czyli automatycznie bede mogl zrezygnowac z biletu lub zmienic date powrotu aby byc na miejscu dluzej. Glupota jest pisanie ze lot jest do Bari, na dodatek ze wybor byl multi city czyli zalezalo nam na wyborze miejsc przylotu, wylotu


Pozdrawiam

Liczą się warunki taryfowe na jakich został wystawiony bilet, który kupiłeś a nie to jak sobie przez pośrednika (przez które okeinka) wyszukałeś połączenie i co myślałeś lub nie w trakcie zakupu. Ponieważ jest to błąd systemowy, to i wystawiony bilet może byc obarczony błędem i potraktowany jako podróż z pkt A do B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:51 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
marek2011 napisał(a):
tomasz.tomczuk napisał(a):
A ja powiem tak. Zrobilem rezerwacje na Majowke 2013- jezeli skasuja to trudno, jezeli nie to jest bardzo duza szansa ze zmienia sie godziny ladowan, itp, czyli automatycznie bede mogl zrezygnowac z biletu lub zmienic date powrotu aby byc na miejscu dluzej. Glupota jest pisanie ze lot jest do Bari, na dodatek ze wybor byl multi city czyli zalezalo nam na wyborze miejsc przylotu, wylotu


Pozdrawiam

Liczą się warunki taryfowe na jakich został wystawiony bilet, który kupiłeś a nie to jak sobie przez pośrednika (przez które okeinka) wyszukałeś połączenie i co myślałeś lub nie w trakcie zakupu. Ponieważ jest to błąd systemowy, to i wystawiony bilet może byc obarczony błędem i potraktowany jako podróż z pkt A do B


Dokładnie tak, ale znasz przypadek kiedy przewoźnik skorygował bilet wystawiony z błędem? Nawet gdyby próbował, to nie da się wystawić biletu bezpośredniego na trasie Rzym-Bari na te terminy i zgodnie z obowiązującymi warunkami taryfy. Zawsze będziemy mieć istotną zmianę w dacie jednego z lotów, co jest podstawą do rezygnacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Blasto: korygować nikt nie będzie dopóki nie pojawi sie taka konieczność np. w związku ze zmiana w rozkładzie lotów. Warto poprostu pamietać o tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 26 Cze 2012 13:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
na której stronie najlepiej dokonać rezerwacji żeby wszystko się zgadzało i żeby bilety zostały wystawione?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: beczka, Google [Bot], jar188 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group