Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Wrz 2013 02:40 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
wizy faktycznie w tydzień teraz wydają;

co do przesiadki w Bombaju to moja wiedza stąd:
http://www.flyertalk.com/forum/india/10 ... al-vv.html

my przylatujemy do Delhi, na lotnisku w Bombaju będziemy mieli godzinną przesiadkę 3 dni przed powrotem (UDR-BOM-GOI), więc w ogóle nie zobaczymy wcześniej tego miasta;

powrót GOI-BOM-ZRH mamy chyba podobnie z dziurą 7h25" (od 17:25 do 00:50) no i aktualnie kombinuję, żeby nie korzystać z shuttle tylko zamówić samochód i trochę pojeździć po Bombaju;

Tata Indica na 4h/40km od 800 INR tylko trudno zdalnie zarezerwować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 01 Wrz 2013 06:33 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
Lotnisko jest niemalze w centrum dlatego najlepiej ci bedzie wziac riksze i pewnie najtaniej, wszystkie maja licznik i raczej cie nie przewala a poza tym trzeba chyba miec skille HOlowczyca zeby tam sie poruszac.
Nawiazujac do wypowiedzi Rossa o Delhi, dla mnie Mumbai to najwiekszy syf jaki widzialem, spedzilem tam 3 dni, strata czasu.
Na widok bialej twarzy wszystkie ceny ida w gore (oprocz marketow) taksowkarze nie chca wlaczac licznikow (riksze ok) a na ulicy wszyscy zebracy (i dzieci) cisna na ciebie jak w walking dead
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Wrz 2013 11:39 

Rejestracja: 28 Mar 2013
Posty: 15
Ross napisał(a):
Wlasnie jestem w Indiach, za 3 dni wracam.


Wielkie dzięki za relację!
I jak, wróciłeś? :D


Pozdrawiam,
Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Wrz 2013 19:55 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 28
Wrociłem i nawet po drodze spotkałem użytkownika Pele :)

Dodając do mojej wypowiedzi, miedzy local i internal terminal w bombaju jest shuttle bus, zaraz po wejsciu po lewej stronie. Trzeba mieć boarding pass, ja nie mialem i byl z tym lekki problem ;), jakas nieogarnieta pani w Goa nie chciala mi ich wydac. Dalej bus podwozi was do terminala miedzynarodowego, tutaj tez trzeba pokazac pardin pass, lub rezerwacje zeby wejść. Sztuczka jest tez taka ze pan z karabinem przy wejsciu nie wpuszcza do srodka na wiecej niz 3h przed odlotem. Mi sie akurat udało, chyba nie chcialo mu sie czytaj mojej rezerwacji z ebookers ktora mialem na telefonie. Przy wylocie znowu trzeba uzupelniac karty imigracyjne.

W zurychu jest srednio malo czasu na przesiadke. Przy ladowaniu na monitorach wyswietli sie informacja jak bardzo macie sie spieszyc oraz z ktorej bramki jest lot. Polecam miejsca przy wyjsciu, lub przepchac sie na poczatek, ja bez tego bym chyba nie zdazyl, bo po drodze jest security check, odprawa paszportowa oraz trzeba wziasc sky metro, taki pociag pomiedzy terminalami. Ja w wiekszosci biegnac truchtem byłem na 8 min przed zamkniecem bramki (lot bom - zurch mial 10 min opoznienia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Wrz 2013 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Czy na wszystkich odcinkach lotu mamy 23kg bagażu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Wrz 2013 20:28 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 114
Loty: 94
Kilometry: 139 004
Ross,
Co zrobiłeś bez kart pokładowych w Bombaju? Musiałeś iść do check-in Swissu? Nie chciałbym utknąć w Bombaju, czytałem że jest tam długa procedura od wejścia na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Wrz 2013 21:04 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 28
Musiałem czekać aż otworzy sie chech-in swissu, koło 21 otworzyli. Poźniej juz normalnie.
Bagaż nie wiem, ja miałem 13kg wiec nie sprawdzałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Wrz 2013 13:46 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 15
Hej, lecimy swisem 7 października, jak pewnie wielu z was :) W związkuz tym mam takie pytanie - czy ktoś z was zaplanował odwiedziny w jakimś parku narodowym żeby pojechać na safari, oglądać tygrysy itp? jeśli tak - to w jakim?:) Mamy problem, że pakri które wybraliśmy otwierają się dopiero 16 października, czyli o kilka dni zz późno:( Wydaje mi się, że dość trudno byłoby przebookować bilet, więc musimy jechać z tym co mamy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Wrz 2013 12:02 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
wróciliśmy wczoraj;

w poprzednim swoim poście miałem na myśli oczywiście samochód z lokalnym kierowcą, który nieistotnie zwiększa cenę bo zarabia od 5000 INR na miesiąc + napiwki (a za brak białej koszuli dostaje od policji drogowej 100 INR mandat);
w ten sposób odbyliśmy dużą część zwiedzania i transferów międzymiastowych i jeśli kogoś to interesuje to odpowiem na pw;

po rozmowach niezależnie z trzema lokalsami odpuściliśmy jednak wypad do miasta, bo wszyscy twierdzili, że pomimo niedzieli wieczorem może to zabrać do dwóch godzin w jedną stronę; poza tym zanosiło się na deszcz, przed siódmą robi się ciemno no i szkoda było opuszczać klimatyzowany teren;

w GOI nadaliśmy bagaże bezpośrednio do Warszawy upewniając się dwa razy i dostaliśmy tymczasowe karty pokładowe na oba loty Swiss, który zamienił je w swoim okienku w BOM na prawie identyczne co do treści, ale ze swoim logo; krajowy 1B jest ładniejszym terminalem niż międzynarodowy, ale po przylocie z GOI jeśli chce się skorzystać z shuttle nie można opuścić niewielkiego obszaru; spędziliśmy tam kolejne półtorej godziny, żeby się nie użerać z nimi przy wejściu do T2;
na jednym telewizorze był mecz na żywo Arsenalu, na drugim oczywiście krykiet; internet na stojąco przy kioskach Air Tel za SMS na indyjski numer (jak przyjdzie billing to się okaże czy nie był to jakiś Super Premium); kolejka do shuttle raz zakręcała kilkukrotnie, raz zanikała - wszyscy oprócz nas z wielkimi tobołami, które przechodziły kolejny screening przed wejściem do autobusu, więc trochę to trwało; wyświetlają godziny odjazdu następnego autobusu, ale praktycznie podjeżdżają jeden za drugim; podróż po płycie to niecałe pół godziny, ale na koniec autobus wyjeżdża na miasto i trochę mu zajmuje podjechanie pod sam terminal; tam wszystkich kierują do zatłoczonego wejścia A, a obok są puste B,C wszystkie prowadzące do tego samego hallu z okienkami check-in oraz immigration

co do security na ich lotniskach to duży bagaż jest prześwietlany co najmniej dwukrotnie przy samym wejściu i przed nadaniem, wtedy dostaje opaskę lub plastikową plombę na zamek; z podręcznego zabierają zawsze zapalniczki jednorazowe (w palarniach są przyciski do odpalenia), czasem chcą żeby wyjmować aparaty i komórki, a czasem nie; w Udajpurze można było wejść z litrową wodą po wykonaniu kontrolnego łyka, a w Bombaju nie; wielką kosmetyczkę mojej żony zawsze ignorowali; butów, ani wierzchniej koszuli nikt nigdy nie chciał, żeby zdejmować; trzeba pamiętać o zawieszkach na każdy podręczny (nawet na saszetkę przy pasku) i mieć je ostemplowane razem z kartami pokładowymi po kontroli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Wrz 2013 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Na jednej ze stron internetowych znalazłem informację o bardzo szczegółowych i mozolnych kontrolach na lotnisku w Mumbaju.

Pierwsze kolejki zaczynają się już przed samym wejściem na lotnisko, trzeba pokazać bilety, paszporty i wejść odpowiednim wejściem (do każdej linii lotniczej przypisane jest wejście).
okazuje się że na WSZYSTKIE loty (np. linii jet airways) jest jedna kolejka!! W kolejce, zaraz po ustawieniu się po raz kolejny trzeba pokazać bilety i paszporty. Kolejny krok to kontrola paszportowa - też jedna kolejka na kilka lotów, podobnie kilkadziesiąt osób przed nami, z tym że szło to trochę szybciej niż odprawa.
Po kontroli paszportowej kolejna kolejka - kontrola bezpieczeństwa - scan podręcznych + paszporty i bilety...

czy to jest prawdą?
O 19:05 mam lot na GOA i nie wiem ile czasu sobie zarezerwować na lotnisku.
Wiem już że koło 2h trzeba liczyć na dojazd na lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Wrz 2013 22:27 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Jak widzę te wszystkie formalności związane z wyrobieniem głupiej wizy do Indii, przejście jakichś dziwnych szczepień, zażywanie leków antymalarycznych, 5-godzinne kolejki do odprawy na lotniskach, miejscowe złodziejstwo i prohibicję- to już odechciało mi się tam lecieć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Wrz 2013 13:36 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
zestaw silnych repelentów i moskitiera wróciły nietknięte (tylko pierwszego dnia zastanawiałem się w jakiej kolejności pryskać anty-UV i DEET - mogliby zrobić 2-in-1); dopiero w hotelu na Goa pojawiły się wtyczki w kontaktach, spiralki w restauracjach i Odomos w sklepikach, ale przez cały pobyt nie widziałem żadnego komara; z Malarone z góry zrezygnowaliśmy, a szczepienia są inwestycją na wiele wyjazdów

na Goa można również zjeść befsztyk i popić browarem lub wysokoprocentowym fenny z jabłuszek nerkowca (0,75 l za 170 INR)

oczywiście na innych trasach może być inaczej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Wrz 2013 14:05 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
gmak napisał(a):
... Odomos w sklepikach, ale przez cały pobyt nie widziałem żadnego komara; z Malarone z góry zrezygnowaliśmy, a szczepienia są inwestycją na wiele wyjazdów...


o jakich szczepieniach mowisz, pytam z ciekawosci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Wrz 2013 23:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
zupełne minimum dla nieco starszych:
żółtaczka A+B, dur brzuszny, tężec+błonica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Paź 2013 12:45 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 50
no moi drodzy chwalic sie kto jeszcze wrocil z promo Swiss'a :)

mnie interesuje fakt, czy warto w Bombaju zostać 2-3dni ... czy jednak jak najszybciej stamtąd uciekać?

plan już w zasadzie mam poukładany, ale właśnie znak zapytania to ten nieszczęsny/szczęsny Bombaj :)

druga sprawa, to bilety podrozy/lotnicze tzw etickety - nalezy wydrukowac to co przyszlo od przewonizka na maila? czy moze po odprawie dostajemy jeszcze nowe papiery, ktore de facto beda naszym potwierdzeniem i zarazem biletami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Paź 2013 15:58 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Drodzy Państwo, właśnie się dzisiaj dowiedzieliśmy z narzeczona że jej pie%$&*@%$ pracodawca jej nie da bezpłatnego urlopu....

Wylot mieliśmy mieć 7.10 do 22.10.

No i zostałem sam. Jak ktoś leci w tym lub pokrywającym się terminie i chcę połączyć siły to dajcie znać.

Doświadczenie w Indiach mam ponad 1,5 miesiąca w zeszłym roku.

Teraz chciałem odwiedzić południe, Kerala i te sprawy.
Jak ktoś ma podobny cel to pisać na priv lub tel. 691339033.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 01 Paź 2013 16:34 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 92
Loty: 14
Kilometry: 26 318
geffer napisał(a):
no moi drodzy chwalic sie kto jeszcze wrocil z promo Swiss'a :)

mnie interesuje fakt, czy warto w Bombaju zostać 2-3dni ... czy jednak jak najszybciej stamtąd uciekać?

plan już w zasadzie mam poukładany, ale właśnie znak zapytania to ten nieszczęsny/szczęsny Bombaj :)

druga sprawa, to bilety podrozy/lotnicze tzw etickety - nalezy wydrukowac to co przyszlo od przewonizka na maila? czy moze po odprawie dostajemy jeszcze nowe papiery, ktore de facto beda naszym potwierdzeniem i zarazem biletami


Bombaj nie jest taki zły, żeby od razu z niego uciekać. Myślę, że warto zostać w nim przynajmniej 2 dni, by pokręcić się po Colabie i zrobić zakupy. Tylko uważaj na żebraków i jak jedziesz rikszą pilnuj by był włączony taksometr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Paź 2013 22:22 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
dla mnie Mubai to porazka, szkoda tam marnowac czasu wogole.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Paź 2013 12:24 

Rejestracja: 14 Cze 2013
Posty: 12
geffer napisał(a):
no moi drodzy chwalic sie kto jeszcze wrocil z promo Swiss'a :)

mnie interesuje fakt, czy warto w Bombaju zostać 2-3dni ... czy jednak jak najszybciej stamtąd uciekać?

plan już w zasadzie mam poukładany, ale właśnie znak zapytania to ten nieszczęsny/szczęsny Bombaj :)

druga sprawa, to bilety podrozy/lotnicze tzw etickety - nalezy wydrukowac to co przyszlo od przewonizka na maila? czy moze po odprawie dostajemy jeszcze nowe papiery, ktore de facto beda naszym potwierdzeniem i zarazem biletami


ja dla mnie w Indiach, trzeba się trzymać z daleka od duzych miast, panuje tam chaos, chaos i jeszcze raz chaos, w bombaju zabytków szczególnych nie ma 3/4 ładne budynki z okresów angielskich kolonii, ja tam byłem pełne 24h i w zupełności wystarczy, w indiach ogladasz ludzi nie zabytki ktorych nie ma...

etickety drukujesz to co przyszło na meila, nic wiecej nie potrzeba, nie było namniejszych problemów na jakimkolwiek lotnisku

pozdrawiam !!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Paź 2013 00:58 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
Czy ktoś wrócił z Palolem lub Agonda i może podrzucić parę porad przed wylotem? Pierwszy raz w Indiach, wolę się lepiej zorientować w niektórych sprawach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group