Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Mar 2022 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
W związku ze zbliżającymi się MŚ w piłce nożnej w Katarze (21 listopada - 18 grudnia) pozwoliłem sobie stworzyć wątek poświęcony możliwym opcjom dostanie się na turniej w rozsądnych pieniądzach - wydaje mi się, że taki temat zbiorczy ma sens.
Na dobry początek przedstawię kilka swoich propozycji w termiach turniejowych. Proszę nie sugerować się cenami - znalezione na tu i teraz, na pewno jest jeszcze pole do optymalizacji. Moją intencją jest zebranie możliwie ciekawych połączeń ;)

1. Low-costowo Wizzair z Katowic lub Wiednia do Abu Zabi - na ten moment sporo opcji od 620 zł w górę za lot w obie strony. Stamtąd dojazd drogą lądową do Kataru lub wersja urozmaicona kolejny lot W6 z Abu Zabi do Bahrajnu za nieco ponad 2 stówki OW, a stamtąd np. prom do Doha.
Załącznik:
Webp.net-resizeimage.png
Webp.net-resizeimage.png [ 86.63 KiB | Obejrzany 7087 razy ]

Załącznik:
Webp.net-resizeimage (1).png
Webp.net-resizeimage (1).png [ 91.4 KiB | Obejrzany 7087 razy ]

Załącznik:
AUH-BAH.png
AUH-BAH.png [ 209.9 KiB | Obejrzany 7106 razy ]

Załącznik:
BAH-AUH.png
BAH-AUH.png [ 172.95 KiB | Obejrzany 7106 razy ]


2. Kilka ciekawych połączeń z Katarem czy Bahrajnem oferuje linia Saudia - polecam przejrzeć kalendarze. Poniżej kilka przykładów ode mnie.
Załącznik:
AMS-Saudia.png
AMS-Saudia.png [ 97.42 KiB | Obejrzany 7106 razy ]

Załącznik:
CAI-Saudia.png
CAI-Saudia.png [ 159.01 KiB | Obejrzany 7106 razy ]


3. Tańsza siostra Emirates oferuje regularne połączenia z Krakowa do Dubaju - stamtąd również dojazd drogą lądową do Kataru.
Załącznik:
KRK-FlyDubai.png
KRK-FlyDubai.png [ 162.8 KiB | Obejrzany 7106 razy ]


4. Dla uczestników programu Miles&More proponuję bezpośrednie połączenie z Warszawy do Dubaju przy minimalnych dopłatach rzędu 200-250 zł - stamtąd również dojazd drogą lądową do Kataru.
Załącznik:
MM-LOT.png
MM-LOT.png [ 129.29 KiB | Obejrzany 7106 razy ]


Warto rozważyć skorzystanie z bazy noclegowej ZEA lub Bahrajnu i dojazdu punktowo na same mecze - z informacji od znajomego mieszkającego w Doha wiem, że tamtejsza baza noclegowa jest zdecydowanie niewystarczająca na potrzeby obsłużenia przewidywanej ilości entuzjastów futbolu, którzy się tam zjawią :)

Temat łączy oferty low-cost i legacy, więc wrzucam tutaj. Jeśli wątek zakładam w nieodpowiednim dziale, proszę moderację o przeniesienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
KamcioPL uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 31 Mar 2022 18:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Konrad_PL napisał(a):
lot W6 z Abu Zabi do Bahrajnu za nieco ponad 2 stówki OW, a stamtąd np. prom do Doha.

Z tego co mi wiadomo, nie ma żadnych promów z Bahrajnu do Kataru. Te dwa państwa mają obecnie raczej kiepskie stosunki między sobą.

Jeżeli chcemy bazować się poza Katarem, to nie przeskoczymy Arabii Saudyjskiej i wizy do niej. Z Arabii Saudyjskiej jeżdżą autokary do Kataru. Jeśli wydamy już na wizę do Saudi, to chyba najciekawiej zwiedzić i bazować się tam.

@LNR do Arabii Saudyjskiej nie potrzeba szczepienia. W ZEA jedyne restrykcje dla zaczepionych są w Abu Dhabi gdzie w przestrzeniach publicznych trzeba okazać negatywny wynik testu (koszt 40 AED).
Góra
 Profil Relacje PM off
LNR lubi ten post.
LNR uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Maj 2022 18:06 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 354
niebieski
Lecę z trójką znajomych na F1 w Abu Zabi + mundial.
Wylot: 18 listopada Kraków - Abu Zabi, Wizzem za 300zł / os.
Weekend F1 w Abu.
W poniedziałek 21 listopada plan przejazdu droga lądową do Kataru (jeszcze do ogarnięcia, czekamy na opcje bliżej startu mistrzostw).
Niedziela 27 listopada Doha - Kair, Qatarem za 250 euro / os.
Poniedziałek 28 listopada Kair - Warszawa, LOT-em za 600zł / os.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2022 17:21 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
Darom mamy podobny plan bynajmniej jeśli chodzi o poniedziałkowy przejazd po weekendzie F1. Może uda nam się skontaktować. bugi.lukas@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off
darom lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Maj 2022 16:10 

Rejestracja: 24 Maj 2022
Posty: 1
Hej,

No dobra a orientował się ktoś jak wyglada transport droga lądowa do Kataru?
Bo ja np. Próbowałem w Avisie i nie ma możliwości samochodem od nich przejechać do Kataru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2022 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Na czas mundialu większość wypożyczalni ma wprowadzić taką opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Cze 2022 11:29 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 354
niebieski
bugimen napisał(a):
Darom mamy podobny plan bynajmniej jeśli chodzi o poniedziałkowy przejazd po weekendzie F1. Może uda nam się skontaktować. bugi.lukas@gmail.com

Jasna sprawa, my już mamy zaklepane zakwaterowanie w Katarze, ale od 22 listopada, więc obecny plan jest jechać tam 21-go wieczorem / w nocy, albo 22-go rano - ale to w ostateczności, bo nie chcielibyśmy być na styk na mecz z Meksykiem. Na razie to przede wszystkim trzeba czekać na kwestię rozwiązania tych przejazdów pomiędzy krajami.
Jak coś to bądźmy w kontakcie, mój mail: daroem@protonmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Cze 2022 11:44 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Może Wizzair zorganizuje wzorem poprzednich kilku mistrzostw specjalne loty.... tanio zapewne nie będzie.

Choć na MŚ w Rosji takich lotów nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group