Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sprzedaż, wymiana i oddawanie biletów jest niezgodne z regulaminem UEFA.
Wszystkie próby sprzedaży, wymiany lub oddawania biletów niezgodnie z regulaminem UEFA będą skutkowały skasowaniem i ostrzeżeniem!


Samochodem do Kaliningradu:
* Prawo jazdy
* Paszport
* Zielona Karta pojazdu
* Dowód rejestracyjny pojazdu - dane właściciela muszą się zgadzać z danymi kierowcy
* Jeśli pojazd jest w leasingu to upoważnienie od leasingu tłumaczone na język rosyjski
* Wiza rosyjska lub od 4. czerwca fanID zamiast wizy
* Ubezpieczenie zdrowotne

dojazd-do-kaliningradu-z-elblaga-olsztyna-gdanska,1418,82970


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Maj 2018 19:21 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 404
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Do Kaliningradu mamy bardzo blisko i wiele osób wybiera się tam, aby obejrzeć któryś z meczy -
dla przypomnienia :
Chorwacja – Nigeria (grupa D, 16.06, godz. 21),
Serbia – Szwajcaria (grupa E, 22.06, godz. 20),
Hiszpania – Maroko (grupa B, 25.06, godz. 20),
Anglia – Belgia (grupa G, 28.06, godz. 20).

Z północnych rejonów Polski można dostać się do Kaliningradu autobusami rejsowymi, niestety z miejscówkami już coraz słabiej.
Testowane w zeszłym roku połączenie kolejowe między Trójmiastem a Kaliningradem nie zostanie prawdopodobnie uruchomione. 10 czerwca ma ukazać się nowy rozkład, ale raczej nie ma co liczyć na to połączenie.
Żegluga Gdańska wyczarterowała swoje promy dla firm i bilety nie trafią do ogólnej sprzedaży.
Żeby dostać się do Kaliningradu autem, potrzebujemy wizy albo fan id, zielonej karty pojazdu oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Ważne, żeby osoba wpisana jako właściciel samochodu, jechała w nim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
 Temat postu: Re: MŚ 2018 w Rosji
#2 PostWysłany: 23 Maj 2018 11:11 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 5
Mecz o 21, wiec wyjade 15 godzin wcześniej. Tez liczę się z porażką , ale gorzej bedzie na Anglia Belgia, to co Anglicy planuja to bedzie masakra, wyobraz sobie 10 tys aut, porazka komunikacyjna, a pociagow na 100 procent nie będzie, 3 autobusy z Gdanska to w sumie 140 miejsc, a stadion ma 35 tys. Jak maja zamiar dotrzec kibice? Lotnisko nie da rady przyjac 20 tys w ciagu dnia. Wystarczy po czytac fora angielskie, jaki szturm planuja na Gdansk i potem w obwód. Sa tak nieprzygotowani, ze chca na lotnisku w GDN auta wypozyczac i na dowod wjezdzac, oni po prostu zablokuja granice.
Co wymysla Chorwaci, Serbowie i Szwajcarzy oraz Belgowie? Masakra

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn 13 Cze 2018 23:33, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: MŚ 2018 w Rosji
#3 PostWysłany: 23 Maj 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 224
Wyjeżdżam z Gdańska o 6 rano, mecz o 21 wiec co by się nie działo to chyba dojadę. Wezmę dodatkowa baterie piwa i prowiantu

Niestety jadę na pierwszy mecz w mieście, na następne mogą wyciągnąć wnioski z poprzednich dni okolomeczowych. 16.06 mogą bardzo sytuacji nie ogarniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MŚ 2018 w Rosji
#4 PostWysłany: 23 Maj 2018 11:23 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
miki4g napisał(a):
Wiem, że nie ma nikt szklanej kuli i nie wywróży jak to będzie, ale ciekawy jestem waszej opinii.

Czy jest sens jechać na mecz Chorwacja-Nigeria do Kaliningradu 16.06 (sobota) o 21?

Mówię oczywiście o podróży samochodem, przez przejście w Bezledach albo Grzechotkach. Bo mi to coś się wydaje, że to będzie jedna wielka porażka, stanie kilkanaście godzin, kombinowanie ze wpuszczaniem innych do kolejki za pieniądze czy coś w tym stylu. Ruscy to są Ruscy przecież, oni nie zaczną nagle błyskawicznie przeprowadzać kontroli.

Co myślicie?
Ja mam zamiar wyjechać z Fromborka o 13. Więc do 21 jest chyba czas. Kwestia tego co się będzie działo na miejscu. Po za tym może uda mi się choć 10 kroków zrobić po Kalilingradzie i obejrzeć jakiś inny wcześniejszy mecz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MŚ 2018 w Rosji
#5 PostWysłany: 13 Cze 2018 22:58 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 4
Poszukuję ratunku :)

Może ktoś poratuje wolnym miejscem w samochodzie na mecz Chorwacja - Nigeria w Kaliningradzie 16.06.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Cze 2018 23:11 

Rejestracja: 26 Mar 2018
Posty: 48
Ja jadę w sobotę do Kaliningradu. Z Jarocina, przez Toruń. Mam miejsce wolne jedno jeszcze. A o której chcesz być na miejscu?

Wysłane z mojego SM-N9208 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Cze 2018 23:32 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 4
Generalnie im wcześniej tym lepiej. Sam mecz zaczyna się o 21:00.
O której planujesz być w Toruniu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Cze 2018 23:48 

Rejestracja: 26 Mar 2018
Posty: 48
Pewnie około południa. Zatrzymuję się na stacji Artus Paliwa. Zabieram jak przed chwilą się okazało, już dwie osoby też z tamtąd, ale mam jeszcze jedno miejsce, więc jak chcesz, to też się zmieścisz.

Wysłane z mojego SM-N9208 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Cze 2018 14:52 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 5
Cześć
wybieram się z kolegą z Warszawy do Kaliningradu 23.06.2018, by stamtąd polecieć do Petersburga.

Problemem dla nas jest przekroczenie granicy, bo miejsc w busach już nie ma w dziennych godzinach, a nie chcemy tam dojechać późna nocą.


Czy ktoś z forumowiczów będzie jechał do Obwodu K. podobną trasą i dałby radę nas zabrać po drodze ?
(nie musi to być koniecznie Warszawa, możemy też dojechać do Elbląga itp.)



Gdyby ktoś miał dwa miejsca i chciał trochę mniej wydać na benzynę to prośba o wysłanie wiadomości do mnie na priv.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Cze 2018 15:24, edytowano w sumie 1 raz
Odpowiedzieć na pw bedziesz mógł mając 5 postów na koncie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Cze 2018 15:17 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 45
Loty: 85
Kilometry: 171 563
Ja z kolei poszukuję 2 miejsc na mecz Serbia-Szwajcaria 22.06 wraz z powrotem do PL zaraz po meczu. Oczywiście partycypuję w kosztach. Jestem z centrum Polski ale mogę dotrzeć do Trójmiasta/Elbląga w nocy z czwartku na piątek. Prośba o info jeśli ktoś ma podobne plany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MŚ 2018 w Rosji
#11 PostWysłany: 14 Cze 2018 15:37 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 5
Są jakieś nowe wieści co do kolejek na granicy z Obwodem Kaliningradzkim?

Ile się stoi w kolejce jadać samochodem osobowym? Idzie się dogadać po angielsku czy tylko rosyjski wchodzi w grę?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Cze 2018 15:47, edytowano w sumie 1 raz
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1092364#p1092364
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Cze 2018 16:08 

Rejestracja: 23 Maj 2018
Posty: 16
Tak na gorąco piszę z Kaliningradu w oczekiwaniu na samolot. Autobus trzepali na granicy 3 godziny i jeszcze prawie godzinę na poboczu. PKS Gdańsk w razie potrzeby podstawia kolejne autobusy. Ludzie kupowali nawet u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maniek262 lubi ten post.
Maniek262 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Cze 2018 21:39 

Rejestracja: 23 Maj 2018
Posty: 16
Jestem już w Aeroexpresie w Moskwie - gładko tu poszło. Jechałem z Gdańska. Autobus pełen Chorwatów itd. Najpierw polscy sprawdzali godzinę paszporty, jeszcze donieśli jakieś deklaracje nie wiadomo po co, bo nikt tego nie sprawdzał nawet - i to wszystko trwało. Potem ruscy strażnicy zaczęli to samo. Jeden chodził i pytał wszystkich dokładnie gdzie się zatrzymują w Kaliningradzie, na ile itd. Dobrze mówił po angielsku. Reszta raczej słabo. Godzinę wszystko przedłużyły problemy z FAN ID, kilku miało błędy i poprawiali je. Kierowca mi mówił, że dzień wcześniej z powodu jakiegoś Algierczyka, który z dokumentami miał namieszane stali ponad dwie godziny, bo miał tzw. indywidualną rozmowę. Ogólnie nie spieszy im się w ogóle.
Ale osobówek było mało i dosyć sprawnie to szło. Myślę, że dłużej niż pół godziny nie stali. Przeglądanie samochodu, psy, lusterka pod spód itd.
Potem jakieś kilka kilometrów dalej zgarnęła nas policja z tym ich ITD i oni prawie też godzinę trzymali. Kierowca mówił, że jak się trafi z tym, ale kontrola krótsza lub dłuższa zawsze jest.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Cze 2018 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Maniek262 lubi ten post.
Maniek262 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: MŚ 2018 w Rosji
#14 PostWysłany: 16 Cze 2018 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 801
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Odjazd z Elbląga do Kaliningradu o 7 z godzina obsuwy, wyjechał o 8
podobno z Gdańska nie wyjechal jeden autobus tylko pięć, pewnie to prawda bo do Elbląga przyjechało z 5 osob

i viewtopic.php?p=1094749#p1094749


Ostatnio edytowany przez Abcn 16 Cze 2018 20:22, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Cze 2018 10:42 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 9
Czesc, wybieramy sie z ekipą na mecz Anglia-Belgia. Wszyscy maja bilet paszport i fan id. Wracamy tego samego dnia.

Wiecie czy wynajetym busem (mamy zieloną karte i wszystkie potrzebne dokumenty) wjedziemy w miarę normalnie ? :)

Pytanie do tych którzy byli wczoraj albo wiedzą jak to wyglądało przy okazji meczu Chorwacja-Nigeria.

Dzieki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Cze 2018 11:04 

Rejestracja: 26 Mar 2018
Posty: 48
Tak, zorganizowane wszystko jest tak, żeby jak najkrócej trwało. Ale, że skontrolować wszystko muszą to i trwa. Zależy od liczby osób, bo 4 osobowe auto kontrolują 40 minut, a 40 osobowy autobus 400 minut.

Wysłane z mojego SM-N9208 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Cze 2018 16:35 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 404
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Zależy jak trafisz, ale trzeba przyznać, że bardzo szybko reagują na granicy, kiedy tylko pojawia się duża liczba aut, otwierają kolejne stanowiska. Wczoraj w pewnym momencie rano otwarte były wszystkie możliwe.
Dało się zauważyć, że część aut chorwackich kibiców, była cofana, prawdopodobnie nie mieli jakichś potrzebnych dokumentów, ale jakich? Nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Cze 2018 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 801
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Roznie bywa, ale glabow tez nie brakuje, autobus stoi i czeka az go odprawia, wchodza celnicy i nagle wszystko staje bo jeden z drugim nie przygotowali paszportu choc mieli na to 10 minut, albo dokumenty osobiste w luku bagazowym, a celnik jak idzie po kolei to nie kazdy zostawi takiego typa tylko bedzie czekal na dokument przy tym siedzeniu gdzie sie przy owym nieszczęsnym delikwencie zatrzymal. To tylko kilka przykladow, ludzie czasem nie wiedza z czego zyja, nawet pijani latwiej nie raz lapia


Ostatnio edytowany przez DonCorrado, 17 Cze 2018 19:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Cze 2018 19:05 

Rejestracja: 17 Cze 2018
Posty: 2
Byłem wczoraj w Kalinigradzie na meczu Chorwacja-Nigeria samochodem.
Zostawiam te informacje dla zainteresowanych.
Przed wyjazdem miałem: paszport, Fan-Id wersja laminowana, bilet na mecz, kupione ubezpieczenie wojażer w PZU, zieloną kartę, dowód rejestracyjny, pismo od firmy leasingowej w trzech językach w tym rosyjskim (nie-potwierdzone notarialne) o możliwości podróżowania samochodem.
Pierwsze przekroczenie granicy - 3 godziny.
Na przejściu w Grzechotkach byliśmy około 11. Było sporo ok. 100 aut, dużo z Chorwacji.
Polacy sprawdzali paszporty, pytali o Fan Id, na pożeganie dali deklarację celną rosyjska do wypełnienia po drodze. Mimo sprawnego zarządzania ruchem trwało to ok. godzinę.
Po rosyjskiej stronie najpierw taka wstępna kontrola, pytanie ilu nas jest w aucie. Dostaliśmy taką podłużną tekturkę w kolorze zielonym, inni dostawali w czerwonym - nie wiem od czego zależy kolor - ona jest bardzo ważna, nie zgubcie jej.
Potem na rosyjskim terminalu właściwa kontrola, trwa bardzo długo - w sumie 2 godziny. W dużej mierze spowodowana kontrolą Chorwatow i aut niemieckich - nie wiem czemu, byli często odsyłani na bok kolejki i coś tam wyjaśniali. Zauważyliśmy, że mający papierowe fan id są odsyłani po coś do budynku, przez co ich kontrola trwa dłużej.
Czekając spotykamy sporo wolontariuszy, którzy rozdają plan centrum Kaliningradu, mapkę jak trafić na parking park and ride. To jest bardzo przydatne. Można zrobić zdjęcie z maskotką mundialu.
Wypełniamy druk deklaracji celnej po angielsku, trzeba to zrobić w 2 egzemplarzach. Nie mamy nic do oclenia, ale wpisujemy do niej dane samochodu. Wzór wypełnienia jest wywieszony na terminalu, nie ma druku po polsku.
Po wskazaniu miejsca przez funkcjonariusza, wszyscy mają wysiąść, idziemy wszyscy do kontroli paszportowej.
Dajemy do okienka paszport, fan id, dowód rejestracyjny oraz karteczkę-tekturke otrzymaną wcześniej. Pierwszy do kontroli idzie kierowca auta. Nie pytali nas o ZK, pismo od firmy leasingowej, ani ubezpieczenie KL, nie dostaliśmy też do wypełnienia kartki migracyjnej. Kartkę migracyjną drukuje bowiem funkcjonariusz po zeskanowaniu fan id i daje nam ją wypełnioną naszymi danymi razem ze zwracany paszportem. Zwraca też podbitą tekturke oraz fan id. W ramach kontroli celnej trzeba otworzyć drzwi auta, bagażnik i pokazać wszystko celnikowi, lusterkiem sprawdza spód auta. Zwraca jeden egzemplarz deklaracji z nalepką i pieczątką.
Potem jedziemy dalej, tam jeszcze jeden funkcjonariusz, któremu mówimy ile jedzie osób i oddajemy tekturkę!
Nie można zgubić deklaracji celnej oraz kartki migracyjnej.
Jedziemy dalej. Na trasie trzy patrole drogówki, jedziemy przepisowo 70 km/h, nie interesują się nami. W Kalinigradzie jedziemy na park and ride. Parking jest na wygwizdowie, więc nie jedź tam za wcześnie, bo stamtąd dopiero od godziny 16* jeżdżą specjalne pomarańczowe autobusy na stadion i do centrum - na plac przy dworcu Siewiernyj. Tam jest mnóstwo kibiców. Koło Domu Sowietów znajduje się Fan Zona, można oglądać mecze, jakieś konkursy itp. Wejście do zony ze szczegółową kontrola osobista. Z Fan id można jeździć też zwykłą komunikacją. Pomarańczowe autobusy mają numery od s1 do s5 w zależności od trasy.
Na stadion najlepiej jechać pomarańczowym autobusem, sam stadion znajduje się trochę pośrodku niczego.
W zasadzie w ogóle nie trzeba wymieniać pieniędzy na ruble - większość sklepów przyjmuje płatność kartą. W fan zonie i pod stadionem preferowana jest płatność kartą visa - normalną płatniczą, nie musi być kredytowa. Nie można płacić inną tzn maestro czy mastercard.
Pod stadionem dużo atrakcji, koncerty, zdjęcia z mimami itp. Wejście przez bramki bardzo szybkie i sprawne. Szczegółowa i solidna kontrola jak na lotnisku - prześwietlenie bagażu. Każdy smartfon trzeba uruchomić, pokazać, że to telefon a nie nic innego.
Po meczu powrót autobusem S4 na park and ride - błyskawicznie, autobusy podstawiają się jeden po drugim, ludzi do nich kierują wolontariusze. Kursują do północy. Stamtąd przejazd na przejście. Niestety procedura po rosyjskiej stronie wygląda analogicznie jak rano, łącznie z tekturką, kontrolą celną i paszportową. Mimo, że na przejściu jest mniej aut, bo Chorwaci jeszcze świętują w mieście - całe przekroczenie granicy trwa 2 godziny 20 minut. Pierwszy pogranicznik daje tekturkę, celnikowi oddajemy deklarację celną, pokazujemy auto, a w czasie kontroli paszportowej oddajemy kartkę migracyjną, na wyjeździe z przejścia ostatniemu pogranicznikowi oddajemy tekturkę. Rosyjscy funkcjonariusze opryskliwi, może zmęczeni.
Polscy pogranicznicy sprawdzają paszporty szybko i sprawnie, celnik zagląda do auta, ale tu już kolejki nie ma, pyta co wieziemy, jest sympatycznie.
Mecz się skończył o 23, a w Elblągu jesteśmy o 3 w nocy.

W samym Kalinigradzie organizacja super, tysiące wolontariuszy, niesamowita atmosfera, piłkarskie święto, byłem na wielu meczach, dużych imprezach i tu było bardzo, bardzo profesjonalnie.
Jedyny problem to długość oczekiwania na granicy. Jadąc trzeba więc dobrze wszystko sobie zaplanować, nie zostawiać wyjazdu na ostatnią chwilę, może spróbować wcześnie rano. Chorwatów było dużo, Nigeryjczyków na przejściu żadnych (na stadionie sporo) , a przy meczach dwóch drużyn europejskich tłok może być dużo większy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Cze 2018 18:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Cze 2018 19:29 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 404
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@Kibic99 wszystko fajnie napisałeś, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd. Autobusy z Park and Ride jeżdzą od rana do centrum +/- co 15min. Sami jechaliśmy autobusem s5 do centrum koło 11 rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: tractorbowling oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group