Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 27 Lip 2012 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 22
nie.. ani jak kupowałam bilety nie było o tym mowy, ani jak wyleciałam na wakacje od 30 czerwca miałam lot WRO-MLA, 7-ego lipca MLA-MAD, MAD-ACE, 14 lipca ACE-BLQ, 15 lipca BLQ-POZ. Nie miałam dostępu do netu, dopiero jak przyjechałam doczytałam co się święci. To jakiś kosmos..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#122 PostWysłany: 27 Lip 2012 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 22
ciekawy temat dla prawnika, gdybym wiedziała o podwyższonych opłatach może chciałabym zrezygnować z lotu, tak czy nie? Dlaczego nie miałam takiego wyboru, a teraz stawia się klienta przed faktem dokonanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 27 Lip 2012 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
jeśli nie wiedziałaś to się szarp z nimi
mi np. przysłali info o podwyższonych opłatach i miałem do wyboru albo akceptować zwiększona opłatę albo anulować lot, tylko, że ja mam dopiero na koniec września
miałaś pecha, że leciałaś 7 lipca a 6 lipca ryan wydał oświadczenie o możliwości zwiększenia opłat
chamówa z ich strony, powalcz, tym bardziej, że nie wiedziałaś
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 27 Lip 2012 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 22
a sobie zadzwoniłam na infolinię Ryana.. Pani powiedziała, ze był wysyłany do wszystkich email. Ja takiego maila nie otrzymałam. Sprawdzałam po powrocie wszystkie emaile. A poza tym miła pani poinformowała mnie, że było info na stronie www. No tak, nie mam co robić na wakacjach tylko wchodzić na i tak obrzydzoną przy zakupie 5 lotów stronę Ryana. Dziś ideę złożyć reklamacje o nieautoryzowaną transakcje i napiszę do Dublina reklamację. Dziadostwo. Nie dość, że lotnisko w Madrycie syfiaste i mega drogie to jeszcze mam dopłacać..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 27 Lip 2012 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
ciekawy punkt w regulaminie ryana znalazłem

ARTYKUŁ 7 - ODMOWA PRZEWOZU
7.2.1 Możemy również odmówić przewozu pasażera lub jego Bagażu, jeżeli zaistniały lub w naszej uzasadnionej opinii mogą zaistnieć którekolwiek z poniższych okoliczności:
7.1.2.7 pasażer jest nam winny pieniądze w związku z poprzednim rejsem, za który płatność nie została uznana, odrzucona lub na nas refakturowana;

może to dotknąć - aczkolwiek nie musi- ludzi, którzy cwaniakują mówiąc, że ryan może ich w dupe pocałować bo mają wyzerowanego prepaida

jeśli ktoś poleciał, nie zapłacił to w przyszłości mogą nie wpuścić na pokład
lepiej więc dla świętego spokoju, jak się nie chce mieć bana na ryana to chyba zapłacić
biorąc pod uwagę to, że się "nie pie---ą" ze ściąganiem opłat to cholera wie czy nie mają jakiejś "czarnej listy"
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 01 Sie 2012 12:27 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Proces ściągania należności trwa nadal :] wczoraj znowu niecałe 9€ wyparowało mi z karty. Oczywiście za bilet jakiegoś forumowicza któremu kupowałem bilet a który nie raczył się odezwać...
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 01 Sie 2012 15:31 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Ta osoba /ci ludzie/ są chyba kompletnie nieświadomi że w odruchu rozpaczy ten kto rezerwował może ich tak odprawić online że nie polecą.
:?:
może są też nieświadomi podwyżek
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 01 Sie 2012 16:08 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Abcn napisał(a):
Ta osoba /ci ludzie/ są chyba kompletnie nieświadomi że w odruchu rozpaczy ten kto rezerwował może ich tak odprawić online że nie polecą.

Kwestia jest taka, że ja nie prowadzę żadnej ewidencji rezerwacji a w tytule płatności nie ma kodu rez. Kilka osób się do mnie odezwało, wtedy zanotowałem sobie dane i jak za te konkretne rezerwacje ściągnęło to te osoby mi przelały. Gdybym nawet miał kody rezerwacji to bym jakoś odnalazł kontakt i ścigał o zapłatę a nie mścił się odprawami online :)

W przypadku kwot poniżej 1 EUR olałem sprawę ale te po 8 EUR złożę w banku reklamację i poproszę o chargeback.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 02 Sie 2012 14:26 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 1
Witam
Mamy ze znajomymi zarezerwowane loty z Hiszpanii we wrześniu. Żadnego maila z Ryanair nie dostałem (wszystkie rezerwacje są na jednym moim koncie email).
Teraz popatrzyłem na rezerwacje i w tabelce z płatnościami mam coś takiego:

Płatność #2: odrzucone

Jednak "Należna kwota 0,00 EUR"

Nie wiem co dalej z tym fantem - płatność odrzucona kwotowo by się "raczej" zgadzała z podwyższonymi opłatami o których pisze Ryan na swojej stronie jednak co teraz kiedy taka płatność została odrzucona? Nawet jak bym chciał zapłacić to JAK???

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 02 Sie 2012 14:44 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
zobacz mozliwe-zwiekszenie-oplat-lotniskowych-w-hiszpanii,181,12448
mówią że pobiorą już na lotnisku
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 03 Sie 2012 11:38 

Rejestracja: 03 Sie 2012
Posty: 32
1.08 Ryanair zablokował mi prawie 40 zł na karcie którą kupowałem bilet Bergamo - Madryt. Czy zwiększenie opłat lotniskowych dotyczy lotów które wylatują z Hiszpanii czy również lotów do Hiszpanii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 06 Sie 2012 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
n3lly napisał(a):
1.08 Ryanair zablokował mi prawie 40 zł na karcie którą kupowałem bilet Bergamo - Madryt. Czy zwiększenie opłat lotniskowych dotyczy lotów które wylatują z Hiszpanii czy również lotów do Hiszpanii?

Pewnie brałeś powrotny.

@Mucha - nie bój nic - ja straciłem na tej całej hiszpańskiej aferze paręset złotych. :/ Zastanawiam się coby publicznie tutaj na forum nie opublikować danych osób, które nie raczą oddać mi kasy. (milczą jak grób)
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 07 Sie 2012 07:50 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 47
@Chaykin, piszesz że jesteś stratny kilkset zł, ja sam Ci jestem winien ponad 20 euro, ostatnio jak do Ciebie mailowalem,to napisałeś że jesteś do niedzieli na wakacjach. Przypomnę się jeszcze raz na @.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 07 Sie 2012 09:06 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Chaykin napisał(a):
n3lly napisał(a):
1.08 Ryanair zablokował mi prawie 40 zł na karcie którą kupowałem bilet Bergamo - Madryt. Czy zwiększenie opłat lotniskowych dotyczy lotów które wylatują z Hiszpanii czy również lotów do Hiszpanii?

Pewnie brałeś powrotny.

@Mucha - nie bój nic - ja straciłem na tej całej hiszpańskiej aferze paręset złotych. :/ Zastanawiam się coby publicznie tutaj na forum nie opublikować danych osób, które nie raczą oddać mi kasy. (milczą jak grób)

powinienes tak zrobic moze sie w koncy ogarna, a jesli nie beda ostrzezeniem dla innyc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 07 Sie 2012 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
lumir napisał(a):
@Chaykin, piszesz że jesteś stratny kilkset zł, ja sam Ci jestem winien ponad 20 euro, ostatnio jak do Ciebie mailowalem,to napisałeś że jesteś do niedzieli na wakacjach. Przypomnę się jeszcze raz na @.

Do osób, które odezwały się niedługo wyślę informację ile to dokładnie wyszło itd. Niestety jest tego tyle, że trudno to ogarnąć. Dzięki za bycie uczciwym!
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 07 Sie 2012 15:25 

Rejestracja: 03 Sie 2012
Posty: 32
Chaykin napisał(a):
n3lly napisał(a):
1.08 Ryanair zablokował mi prawie 40 zł na karcie którą kupowałem bilet Bergamo - Madryt. Czy zwiększenie opłat lotniskowych dotyczy lotów które wylatują z Hiszpanii czy również lotów do Hiszpanii?

Pewnie brałeś powrotny.


Przeanalizowałem dokładnie wszystkie bilety kupowane ostatnio i faktycznie zapomniałem o bilecie Madryt - Londyn (stąd pobranie dodatkowych 9 EUR). Sorki za wprowadzenie w błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 07 Sie 2012 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
pytanko - czy ta dodatkowa oplata jest teraz naliczana w cenie biletu czy pobierana na lotnisku ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 07 Sie 2012 16:53 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Ja dziś milem ostatni z czterech lot Ryanem. Placilem karta visa entropay. Na razie nikt nic nie sciagnal. Tak sie sklada, ze na tej karcie prepaid mam troche gotowki. Czy znacie jakis dobry sposob na sciagniecie tych pieniedzy z entropay? Przepraszam za brak polskich znakow.


Ostatnio edytowany przez JONASZ, 10 Sie 2012 14:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 10 Sie 2012 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Cytuj:
Czy Ryan ściągnął komuś pieniądze z jakiegoś prepaida. U mnie cisza, pomimo, że pierwszy lot z Barcelony odbyłem tydzień temu

U mnie pobrał z karty skarbonki Auchan.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 26 Wrz 2012 17:20 

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 6
WItam, mam taki problem gdzies na przelomie lutego i marca zakupiłem 4 bilety z Balic do palma de mallorca i zapłaciłem za nie kartą auchan mastercard prepaid. Po opłacie za bilety saldo wynosiło 0.09 zł
dniem 1 lipca zostala wprowadzony jakis tam rządowy podatek w każdym razie wyskoczylo mi do zaplaty 36 zł około.
Na karcie nic nie mam wiec automatycznie nie ściagnieło chociaz jak przegladam rezerwacje to jest tam jakiś punkt ze płatność 36 zł odrzucono, pewnie ze wzgledu na stan konta. Przed chwilą odprawilem się bez problemow wydrukowałem karty pokładowe. I na czerwono mam napisane w hitorii rezerwacji 'należność 0.00zł' mimo, że wyżej jest napisane ze 36 zł odrzucono. Co mam teraz zrobić, czy jezeli odprawiłem sie bez problemów i mam karty pokładowe, to bede mial jakies problemy przed wylotem?? Bardzo prosze o pomoc.
mod - dołączam do wątku ntt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group