Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2012 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Dziś dostałem od Ryanair taką oto wiadomość (lot ma się odbyć z Hiszpanii na początku czerwca):
Cytuj:
Dear Customer

In relation to your flight reference ******

Ryanair has been advised by the Spanish Government of a budgetary proposal to increase airport charges later this month.

In accordance with our General Terms and Conditions of Travel* we are advising customers with a reservation that includes a flight departing from a Spanish airport that we may be forced to debit passengers for any government imposed increases in airport charges prior to your travel date.

Once the Spanish government budget is published Ryanair will advise affected passengers by email of any additional airport charges that may apply to your reservation before any charges are made.

Please see our website for updates regarding increases in Spanish airport charges.

Yours sincerely

Ryanair Customer Service

• 4.2.2 Taxes, fees and charges imposed on air travel are constantly changing and can be imposed after the date that your reservation has been made. If any such tax, fee or charge is introduced or increased after your reservation has been made you will be obliged to pay it (or any increase) prior to departure. Similarly, if any such tax, fee or charge is abolished or reduced such that it no longer applies to you, or a lesser amount is due, you will be entitled to claim a refund of the difference from us.




Z tego wynika, że być może za wykupiony przeze mnie lot z Hiszpanii, prawdopodobnie będę musiał jeszcze coś dopłacić tytułem zwiększonych dopłat lotniskowych / podatków. Jednak mam kilka pytań.

Czy ktoś z Was kiedyś miał podobną sytuację i ile wynosiły ew. dopłaty (oczywiście chodzi mi o rząd wielkości)?
Bilet kupowałem przed 15.04 kartą mastercard prepaid, czy jeśli będę musiał coś dopłacić po tej dacie doliczą sobie opłatę transakcyjną z RCP (6 EUR)?
Czy rzeczywiście mogą doliczać opłaty skoro kupiłem bilet w cenie "bez podatków"?:

Kod:
SZCZEGÓŁY PŁATNOŚCI

******** 13.48 EUR Cena początkowa

*********0.00 EUR Podatki i opłaty

*********0.50 EUR Opłata: ETS

********12.00 EUR Opłata: Opłata za odprawę online


Generalnie wszelkie doświadczenia związane z podobną do powyższej sytuacji będą mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2012 13:08 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 103
A zmiana warunków umowy bez zgody obydwu stron jest w ogóle legalna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2012 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
patron napisał(a):
A zmiana warunków umowy bez zgody obydwu stron jest w ogóle legalna?

Zakładam, że umowa jest tak skonstruowana, że nie dojdzie do żadnej zmiany warunków.

Co do tematu - maila zignoruj, to tylko typowo Ryanowa środek terroru, chodzi o wywarcie presji na hiszpańskie władze.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Kwi 2012 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Dokąd lecisz? Ja lecę ryanem w lipcu na Majorkę, więc już czekam na maila...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Kwi 2012 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
timu napisał(a):
Dokąd lecisz? Ja lecę ryanem w lipcu na Majorkę, więc już czekam na maila...


To akurat lot powrotny z Madrytu do Brukseli (a potem dalej wizzairem do wawy). Skonstruowałem sobie taki dwu dniowy wypad (wyszło 164 zł w dwie strony WAW-MAD <=> MAD-CRL-WAW z dość komfortową przesiadką bo tylko 3 godziny w CRL, więc chyba to dobra cena jak za Madryt z Wawy).

Generalnie wyjazd z myślą o samym Madrycie (nie lubię zwiedzać muzeów, wole klimat miasta + dobre lokalne jedzenie) i całkiem fajnym parku rozrywki:


strona Parku

O tyle dobrze, że lotnisko w Madrycie jak i sam park jest w zasięgu metra, więc mam nadzieje, że wszystko wyjdzie jak należy :)

Sorry za OFF TOPIC, ale może się komuś przyda przy planowaniu pobytu w MAD :)

PS. Awerik dzięki za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2012 23:06 

Rejestracja: 07 Paź 2010
Posty: 4
Mod. Przenosze do watku ktory zawiera juz odpowiedz
Miejmy nadzieje


Witam,

dostałem dzisiaj takiego maila od Ryanaira :

"Ryanair has been advised by the Spanish Government of a budgetary proposal to increase airport charges later this month.

In accordance with our General Terms and Conditions of Travel* we are advising customers with a reservation that includes a flight departing from a Spanish airport that we may be forced to debit passengers for any government imposed increases in airport charges prior to your travel date.

Once the Spanish government budget is published Ryanair will advise affected passengers by email of any additional airport charges that may apply to your reservation before any charges are made.

Please see our website for updates regarding increases in Spanish airport charges.

Yours sincerely

Ryanair Customer Service

• 4.2.2 Taxes, fees and charges imposed on air travel are constantly changing and can be imposed after the date that your reservation has been made. If any such tax, fee or charge is introduced or increased after your reservation has been made you will be obliged to pay it (or any increase) prior to departure. Similarly, if any such tax, fee or charge is abolished or reduced such that it no longer applies to you, or a lesser amount is due, you will be entitled to claim a refund of the difference from us."

26 kwietnia lecę z Barcelony do Poznania, czy to znaczy, że będę musiał coś dopłacać do biletu ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2012 11:47 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 15
Witam serdecznie, również dostałem takiego maila w dniu wczorajszym.
Lot w maju z Bydgoszczy do Girona.

Co to może ozaczać? o ile takie opłaty mogą wzrosnąć? czy wogóle się bać czy nie przejmować się tym e-mailem, bo to tylko takie straszenie przez przewoźnika.

Dziękuję za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2012 12:12 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
studi78,
zob. pow. odp. Awerika
w GRO akurat opłaty mają nie być podniesione
A jak to będzie w innych , pożyjemy - zobaczymy, kiedy podwyżki wejdą w życie
jak rozumiem, w zatwierdzonym przez parlament projekcie chodzi o planowany wzrost o 50% w MAD i BCN a np 13% w: Palma de Mallorca, Málaga, Gran Canaria, Alicante y Tenerife Sur
http://www.eleconomista.es/turismo-viaj ... ismo-.html
tu -w tabelce na końcu- opłaty 2011 dla portów dużych/średnich/małych http://www.aena.es/csee/ccurl/290/817/g ... 2-ES,0.pdf
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2012 19:25 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 15
dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2012 15:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Też dostałam maila... Za dwa tygodnie lecę do Walencji a za miesiąc na Gran Canarię. Jeżeli już wprowadzą te opłaty, to mam nadzieję, że aż tak nie uderzą po kieszeni, bo bilety udało mi się zarezerwować za śmieszne pieniądze: 30 euro w obie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Kwi 2012 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Też dostałem maila, a mam kilka lotów na początku maja z wylotami z hiszpańskich portów. Gdyby ktoś miał jakieś info kiedy można się spodziewać zatwierdzenia tychże opłat proszę o info...

Wczoraj jeszcze nie mogłem się odprawić (loty po 5 maja), ale dziś już opcja odprawy hula i skoro mieliby coś dodawać do płatności to nie wiem jakim sposobem? Odprawiłem się, mam karty wydrukowane i w spokoju czekam na loty;) Tym którzy lecą w najbliższym miesiącu polecam szybsze niż zwykle odprawienie się online i spokojne wyczekiwanie dnia lotu;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Kwi 2012 22:49 

Rejestracja: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Dobry pomysł. Nic to, pora się odprawić i oby poszło bez dalszych niespodzianek. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Kwi 2012 10:31 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
ja też dostałem takiego maila, lot kraków alicante i z powrotem 12 - 26 czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Kwi 2012 11:50 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 3
Też takiego maila dostałam, ale zostawiam to na razie, nie stresuję się.
Mam nadzieję, że to Ryanair próbuje troszkę postraszyć i się nic nie zmieni :)

Tylko zastanawia mnie jaki to mogłoby mieć wpływ na nas tzn osób które już mają wykupione bilety. Kiedy mieliby by potrącić te podatki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Kwi 2012 13:04 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
ja to bardzo żałuję że ta dopłata nie daje możliwści rezygnacji z lotu lub zmiany trasy i daty bez straty kasy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Kwi 2012 13:20 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
wilanowiak napisał(a):
ja to bardzo żałuję że ta dopłata nie daje możliwści
rezygnacji z lotu lub zmiany trasy i daty bez straty kasy :(

i piwa !
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2012 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
kliper napisał(a):
Bilet kupowałem przed 15.04 kartą mastercard prepaid, czy jeśli będę musiał coś dopłacić po tej dacie doliczą sobie opłatę transakcyjną z RCP (6 EUR)?

Myślę, że nie - opłata transakcyjna to dodatkowe usługi, jak np. info, pomoc, czy pokrycie kosztów wystawienia biletu lotniczego - a nie podatki. Mam taką nadzieję. :D

kliper napisał(a):
Czy rzeczywiście mogą doliczać opłaty skoro kupiłem bilet w cenie "bez podatków"?:

Kod:
SZCZEGÓŁY PŁATNOŚCI

******** 13.48 EUR Cena początkowa

*********0.00 EUR Podatki i opłaty

*********0.50 EUR Opłata: ETS

********12.00 EUR Opłata: Opłata za odprawę online


Też się nad tym zastanawiam, ponieważ także zamówiłam bilet w cenie bez podatków (Majorka). I teraz - jeżeli podwyżki wejdą w życie, to czy:
a) będę musiała pokryć całą kwotę podatków (w przyp. Majorki 17,12 € + te 12,9% - czyli jakieś 2,21 €);
b) będę musiała dopłacić tylko różnicę - czyli te 2,21 €;
c) czy skoro był to lot BEZ PODATKÓW, to znaczy, że niezależnie od zmian dalej jest tak traktowany?

timu napisał(a):
Dokąd lecisz? Ja lecę ryanem w lipcu na Majorkę, więc już czekam na maila...

Ja też tam, tylko w sierpniu. Dostałeś już mail'a?

Jak ktoś będzie miał najnowsze info niech daje znać.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2012 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Cały czas czekam, mając nadzieję, że się jednak nie doczekam. W moim przypadku też mam lot teoretycznie bez podatków, tzn. 0.00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: czesc
#19 PostWysłany: 23 Kwi 2012 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
do kosza wątek, czytaj tematy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Kwi 2012 23:42 

Rejestracja: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Kto leci pierwszy? Ja lecę w tę niedzielę, wracać będę w środę. Także zobaczymy, czy ktoś coś ode mnie będzie chciał. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group