Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 11 Kwi 2022 11:37 
Awatar użytkownika

Loty: 515
Kilometry: 798 199
platynowy
tropikey napisał(a):
samolot z GDN będzie zapewne obsługiwany przez busa, a nie rękaw, domyślam się, że będę musiał wykazać się dużą sprawnością fizyczną :D
Zastanawiam się tylko, czy tam oprócz kontroli paszportowej w zw. z opuszczaniem Schengen jest jeszcze jakaś kontrola bezpieczeństwa?

Jesli samolot z GDN nie spozni sie bardzo, nie powinno byc problemu; lotnisko podstawi minibusa, ktory zawiezie cie do ekspresowej kontroli paszportowej, a potem od razu pod samolot.
I kolejna dobra wiadomosc - w MUC w granicach T2 oraz T2s nie ma dodatkowej kontroli bezpieczenstwa. Ani S-NS, ani NS-S.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#142 PostWysłany: 11 Kwi 2022 14:57 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Za poradą dobrych ludzi z forum spojrzałem na historię LH 1643 (GDN-MUC) z ostatniego czasu i wygląda to kiepsko. Notoryczne opóźnienie od kilkunastu minut do pół godziny. Gdyby i w moim przypadku tak się stało, mógłby być niezły pasztet, bo tego dnia nie załapałbym się już na lot do ICN ani z MUC, ani z FRA. Pozostałaby ewentualnie opcja z Asianą z FRA, ale żal byłoby utraconych mil statusowych X2.
Zadzwoniłem więc na infolinię LH, czy nie mogliby mnie przenieść na poranny z GDN o 6:10. Na polskiej infolinii chcieli za to 10k PLN dopłaty. Telefon na infolinię dla senatorów w DE i w 5 minut, bez najmniejszej dyskusji (a wręcz ze zrozumieniem), no i bez dopłaty, lot zmieniony na poranny. Kurczę, naprawdę doceniłem dziś ten status.
Nie wiem, może niepotrzebnie się przejmuję i nawet lecąc z 45-minutową przesiadką byłoby wszystko w porządku, ale wolę jednak to rozwiązanie po zmianie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#143 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:26 
Awatar użytkownika

Loty: 515
Kilometry: 798 199
platynowy
@tropikey, uwazam, ze dobrze zrobiles zmieniajac lot z GDN - dla pewnosci zgodnego z rozkladem wylotu do Korei.
Jasne, w przypadku spoznienia dostalbys hotel, nowy bilet, ale to jednak zawsze strata dnia, zmiana planu wycieczki, etc.
Mam takie swoje ulubione polaczenie z DUB do/z KRK z przesiadka 45 minut w MUC w srodku dnia.
W sumie nie mialbym nic przeciwko, zeby sie czasem na nim nie wyrobic, ale chocby nie wiem co, zawsze "zdanżam" (vide minibus na zdjeciu powyzej) ;)
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#144 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Ma może ktoś doświadczenie, czy na krótkiej przesiadce 55 min mój bagaż się załapie na kolejny lot? Lufa sprzedaje takie bilety z krótkimi przesiadkami, więc teoretycznie powinno się udać. Ale jestem pełna obaw więc będę zobowiązana gdy ktoś się podzieli swoim opiniami w tym temacie.
 Relacje PM off  

#145 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:43 

srebrny
W normalnych czasach bez problemu, ale nie wiem na ile pogorszyła się sytuacja tego lata.
Japonka76 lubi ten post.

#146 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
sprawa analogiczna do mojej, ciut wyżej. Z powodu tego samego rodzaju obaw zmieniłem lot tak, żeby przerwa była dużo dłuższa. W praktyce okazało się, że i ta krótka byłaby OK (patrzyłem na FR24), co jest - co do zasady - zrozumiałe, bo w MUC taki czas przerwy jest (formalnie) prawidłowy, ale im więcej słyszę o kłopotach LH (ale i innych linii) w dotrzymywaniu terminów w tych czasach, tym bardziej jestem zdania, że lepiej jest organizować sobie przerwy dłuższe, niż takie kilkadziesiąt minut. Zwłaszcza, jeśli dla kolejnego lotu, w razie nie zdążenia nań, trudno będzie znaleźć rozsądną alternatywę w tym samym dniu (nie wiem, czy taka sytuacja jest u Ciebie).
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.

#147 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Po lekturze tego wątku wiem, że ja powinnam bez problemu zdarzyć na kolejny lot na tak krótkiej przesiadce. Ale właśnie martwię się o bagaż. Bo już kiedyś moja walizka została właśnie w Monachium. Lecę służbowo więc muszę mieć ciuchy na zmianę.
 Relacje PM off  

#148 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:58 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Japonka76 Albo zakupy nowych na koszt linii ;-)
E: ja bym zaryzykował, kiedyś w USA zrobilem najlepsze zakupy w ten sposob. Jakieś 300usd wydane w jednym z malli w New Jersey.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

[ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości