Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Maj 2016 22:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
duganirelli napisał(a):
lasan82 napisał(a):
Dzięki za info! A taxi do winnic brales z okolic hotelu czy są jakieś tańsze miejsca?


Taksówkę zamówiły mi panie z hotelowej recepcji. Za przejazd spod hotelu Cosmos do wrót winnicy Cricowa (w dwie strony plus prawie 2 godziny czekania na mnie na miejscu) zapłaciłem 200 lei (ca 40 zł). Jest prawdopodobne, że samodzielne złapanie taksówki na ulicy pozwoliłoby pojechać tam za mniejszą cenę. Nie sprawdziłem tego jednak, a warto :-)


My z ulicy za sam dojazd tam zapłaciliśmy 90, czyli jakoś dużo taniej nie było.

Cytuj:
Fajny ten długi post, chociaż lepiej przenieść wszystko z "Noclegów" do "Atrakcji".


Fakt, musiałoby być dużo wina, aby podciągnąć wizytę w Cricovej pod noclegi. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 16 Maj 2016 20:34 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
gmak napisał(a):
LOT za 300 PLN i hotel Cosmos robi się standardem.


Do tego stopnia, że babki z recepcji z daleka wołały nas po imieniu, bo wiedziały, że idą jedyni nie zameldowani jeszcze polacy z dzisiejszego lotu ;-) Przesympatyczna obsługa - świat powinien się na nich wzorować.
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 16 Maj 2016 23:44 

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 25
Panie w recepcji chyba sobie w ten sposób urozmaicają pracę. Jak ja przybywszy zbliżyłem się do recepcji spojrzały mi w oczy i... bezbłędnie wyczytały z nich moje imię, nazwisko i to, że jestem z Polski:-) Dodam, że ja nie zdążyłem jeszcze słowa powiedzieć :-)
Są przemiłe!

p.s. Tym, którzy się tam dopiero wybierają (do hotelu Cosmos), proponuję zabrać dla nich jakiś upominek z Polski; zasługują, a budowanie dobrych relacji zapewne będzie owocować. Ode mnie na pożegnanie dostały wino; mołdawskie, ale zawsze :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Maj 2016 11:16 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
a dostałeś "special gift for special guest"? czyli laminowany, kieszonkowy kalendarzyk ze zdjęciem hotelu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 31 Maj 2016 23:58 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Spędziliśmy trzy dni od piątku do poniedziałku w Hotelul Cosmos.

Na początku zaproponowano nam pokój 505, który był trochę poniżej skromnych oczekiwań, ale bez problemu zamieniono na 914 (chyba Superior, w każdym razie miał living z fotelami, sypialnię, łazienkę i osobne pomieszczenie z prysznicem). W żadnym z dwóch telewizorów nie było widać piłki na Roland Garros, a białe wino osiągało właściwą temperaturę dopiero po całej nocy w lodówce.

Bywalcy znają chytre sterowanie czterema windami, na które (nawet gdy wszystkie działają) można czekać wiele minut, a potem nie należy być zbyt uprzejmym dla wysiadających, bo drzwi się brutalnie zamkną i winda odjedzie bez nas.

Zgodnie z sugestią zabraliśmy dla pań z recepcji małolitrażowy alkohol z Polski, m.in. Żubrówkę w nawiązaniu do prezentu naszego kraju dla Mołdawii (sam tego nie pijam). Panie są bardzo pomocne przy rezerwacji wycieczek, płaciliśmy po 75 MDL za taksówki do Cricovej i z powrotem oraz na lotnisko oraz 40 EUR za Milesti Mici i Stare Orhei razem 6 godzin. W Milesti dopłata 100 MDL/osobę za weekend, Cricova o 9:00 rano w dniu wylotu za jedyne 155 MDL/osobę z dedykowaną przewodniczką, bo nikt inny się o tej porze nie zgłosił.

Stefan cel Mare było rozkopane i trolejbusy jeździły objazdami i trasami nie do ogarnięcia dla nas. W Bonus po przeciwnej stronie ronda prawie wszystkie alkohole, które dźwigaliśmy ze sklepów fabrycznych (łącznie z Kvint) niewiele drożej. Widokówki powstałe przez porozcinanie składanki Moldova, można zostawić u pani od suwenirów płacąc po 20 MDL za wysłanie do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
A ja miałem okazję nocować w hotelu Adresa https://www.booking.com/hotel/md/apartm ... sa.pl.html.
Wysoka ocena na booking zupełnie nie przesadzona. Hotel położony na przeciwko hotelu Cosmos. W podobnej cenie.
Mieliśmy apartament. Wyjątkowo czyste miejsce. Pokój świetnie wyposażony. Kuchnia we wszystko co potrzebne do gotowania (no nie było piekarnika). Pralka. W przedpokoju nawet szczotka do butów i dwie pasty. Dwa telewizory (jeden w salonie i jeden w sypialni). Cały zestaw do prasowania. Pewnie jeszcze coś by się znalazło.
Śniadania dodatkowo płatne, serwowane w restauracji obok hotelu. Do wyboru sześć zestawów śniadań. Pyszne i bardzo ładnie podane. Na booking możliwość dokupienia śniadań po 13 zł. Na miejscu w hotelu cena jednak wynosi ok 6zł (30 Lei). Bezpośrednio w restauracji 39 Lei (ok 8 zł).
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu lubi ten post.
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Zastanawia mnie ta fascynacja brzydkim i drogim hotelem Cosmos. Taniej, wygodniej i godniej jest w 4-gwiazdkowym B&B Olsi, który jest de facto nie jest żadnym bed&breakfast, tylko hotelem na na wysokim poziomie, w pokojach super wygodne łóżka, czysto, bogaty mini bar, pianino na dole.

I przykładowe ceny za nocleg (pokój 2 os.):
Cosmos 146 zł / Olsi 130 zł

Ocena na booking.com:
Cosmos 7,7 / Olsi 8,8

Your choice ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Hotel Cosmos nie jest brzydki. To kawał solidnej architektury.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Kwi 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Skorzystaliśmy z oferty hotelu Stella de Lux przy ulicy Bułgarskiej 26. W stosunku do innych noclegów w okolicy o podobnym standardzie - ten wyszedł najkorzystniej. 1200 LEI za dobę ze śniadaniem przy 4 osobach.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Lip 2019 20:35 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Zentrum Apart Hotel - jeśli ktoś szuka czegoś o bardzo dobrym standardzie to śmiało polecam. Butikowy hotel 4 gwiazdkowy. Świetny, pomysłowy design, bardzo miły personel (do tego stopnia, że aż czułem skrępowanie z uwagi na nieprzyzwyczajenie do tego). Warto sprawdzać, bo na booking różne ceny się pojawiają (momentami wręcz i minus 40 %).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Lip 2019 19:54 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Bazar Motel - podbijam opinię @dd89

cóż za doznanie: małe, ale bardzo czyste i wyposażone pokoje z wifi. Dokładnie takie jak na zdjęciu. 500MDL/doba. Bazar obok - bywa głośno, ale bez przesady. Dobra lokalizacja, ale nocnego życia w Kiszyniowie nie ma, wiec po zmroku jest po prostu creepy. Adres należy brać z bookinga, a nie googla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Sie 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Polecam Amazing Ionika Hostel, ul Mihail Kogalniceanu 62.
Mimo że to hostel mają też pokoje prywatne. Opinie na booking mówią same za siebie. Ponadto bardzo dobra lokalizacja - w centrum i blisko przystanku końcowego trolejbusu nr 30, który jedzie z lotniska. W pobliżu wszystko co trzeba (sklep, bary, knajpy, wypożyczalnia rowerów). Bardzo czyste miejsce i niesamowicie pomocna obsługa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Lis 2019 19:29 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Nocowałem w hotelu Cosmos. Zgadzam się, że hotel ma niepowtarzalny klimat, ale przydałoby się aby było jednak minimum ciepło w pokoju czego u mnie zabrakło. Nocowałem w pokoju 512 (może to 5 piętro jakoś nieszczęśliwe) i nieszczelne okno dawało mi się we znaki. Rozumiem, że hotel ma klimat dawnej epoki, ale podklejenie okna taśmą uszczelniającą naprawdę nie jest jakimś dużym kosztem.
Sam hotel jest też atrakcją dla lokalnej młodzieży, która pół nocy jeździ windami w górę i w dół. Chociaż z windami trzeba uważać, bo w dniu wyjazdu czekałem na windę około 8 minut, po czym zszedłem po prostu schodami na dół.

Z plusów to oczywiście lokalizacja w centrum, 5 minut piechotą do dworca.

Załączniki:
IMG-3307.JPG
IMG-3307.JPG [ 106.25 KiB | Obejrzany 3426 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Gru 2019 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
luki napisał(a):
A ja miałem okazję nocować w hotelu Adresa https://www.booking.com/hotel/md/apartm ... sa.pl.html.
Wysoka ocena na booking zupełnie nie przesadzona. Hotel położony na przeciwko hotelu Cosmos. W podobnej cenie.
Mieliśmy apartament. Wyjątkowo czyste miejsce. Pokój świetnie wyposażony. Kuchnia we wszystko co potrzebne do gotowania (no nie było piekarnika). Pralka. W przedpokoju nawet szczotka do butów i dwie pasty. Dwa telewizory (jeden w salonie i jeden w sypialni). Cały zestaw do prasowania. Pewnie jeszcze coś by się znalazło.
Śniadania dodatkowo płatne, serwowane w restauracji obok hotelu. Do wyboru sześć zestawów śniadań. Pyszne i bardzo ładnie podane. Na booking możliwość dokupienia śniadań po 13 zł. Na miejscu w hotelu cena jednak wynosi ok 6zł (30 Lei). Bezpośrednio w restauracji 39 Lei (ok 8 zł).



Mam rezerwację w tym obiekcie na Luty 2020 i w sekcji płatności jest napisane że później przekażą dane do przelewu co mnie lekko zmroziło bo przelewy SWIFT są drogie. Musiałeś robić przedpłatę przelewem na konto bankowe Mołdawii?

Ps. Jak sprawa z płaceniem kartą na miejscu w Mołdawii? ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Gru 2019 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
revolutem płaciłem prawie wszędzie oprócz bazaru
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 01 Sty 2020 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
@Martinuss Płaciłem dopiero na miejscu. Ale mogli zmienić zasady. Zazwyczaj przedpłaty życzą sobie też na Ukrainie. Być może Mołdawianie przyjęli ten dziwny zwyczaj.
Co do płacenia kartą, nie przypominam sobie abym miał jakieś problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Sty 2020 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@luki

Dzięki za odpowiedź. No właśnie się obawiam że będę chcieli przedpłaty bo przelewy zagraniczne na kraje spoza strefy UE są drogie bo leci to poprzez sieć SWIFT.
Oby nie chcieli.

Byłeś w tej Winnicy na północ od Kiszyniowa? Jak kwestia z rezerwacją tam wygląda? Podobno trzeba sporo wcześniej do nich niestety zadzwonić i poinformować, że chce sięz zarezerwować zwiedzanie :/
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Sty 2020 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@Martinuss najwyżej im puść przez WesternUnion jakąś zaliczkę...a jak nie to pisz PW, pomożemy...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 01 Sty 2020 14:30 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Martinuss napisał(a):

Byłeś w tej Winnicy na północ od Kiszyniowa? Jak kwestia z rezerwacją tam wygląda? Podobno trzeba sporo wcześniej do nich niestety zadzwonić i poinformować, że chce sięz zarezerwować zwiedzanie :/


Chodzi o Cricova? Ja w wakacje rezerwowałem dwa dni wcześniej przez neta, nie było problemu. Płatność na miejscu. Poza sezonem powinno być jeszcze łatwiej.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 03 Sty 2020 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
vivere napisał(a):
@Martinuss najwyżej im puść przez WesternUnion jakąś zaliczkę...a jak nie to pisz PW, pomożemy...


Też jakieś to rozwiązanie jest z tym WU. Zobaczymy czy podadzą jakieś dane do przelewu bo wylot za miesiąc jak nic nie podadzą to będzie dobrze :)

@Mikolaj2206

Faktycznie dało się przez neta, zrobione na ''Business Pack'' bo ze znajomym lecę ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group