Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Paź 2013 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dostałem właśnie propozycję wyjazdu służbowego na 2-4 tyg. w lecie do Kiszyniowa, czy ktoś ma pomysł gdzie szukać taniego pokoju/mieszkania/apartamentu dla rodziny 2+2?
Oferta na hotel4free jest dosyć uboga dla Mołdawii.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 26 Paź 2013 21:46 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
https://www.airbnb.pl/s/Kiszyni%C3%B3w--Mo%C5%82dawia? jak ci coś spasuje to możesz użyć linka do rejestracji z forum lub np https://www.airbnb.com/tell-a-friend?airef=2q9bcz0db62zz5. Jak chcesz dłużej zostać to śmiało możesz negocjować z hostami.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2013 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kolejny raz wypada mi z głowy aibnb, może dlatego że ile razy próbowałem coś zarezerwować to zawsze było hostom pod górkę.
Dzięki.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2013 22:23 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Póki co to nie korzystałem jako klient, Zawsze coś tańszego i atrakcyjniejszego znalazłem na booking.com , ale hostowałem jedno mieszkanie przez wakacje i jak trafił się gościu na dłużej to mocno utargował. Tak , że może szukaj tylko w opcji całe mieszkanie itd.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle


Ostatnio edytowany przez Roku, 07 Maj 2016 17:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Maj 2015 14:54 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
Ja właśnie wróciłem z długiego weekendu w Kiszyniowie i mogę polecić Funky Mamaliga Hostel. Niedrogi, w miarę w centrum, z ogródkiem. Do tego sympatyczna obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Maj 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Radzę mocno zastanowić się nad noclegiem w hotelu Cosmos. Wczoraj ukradziono mi z pokoju 20 euro.. Były schowane w szufladzie wraz z drobnymi rzeczami.. Kierowniczka przeprosiła, powiedziała, że mają plagę kradzieży z pokoi i pogada z dyrektorem, żeby policzył nam taniej nocleg..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Maj 2016 16:58 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
bo jak w pokoju nie ma sejfu to sie w nim nie zostawia gotowki tylko ja nosi przy d...e

nocowalem w hotelu Cosmos i wszystko bylo 100% OK, zwlaszcza klimat samego budynku, pokojow, personelu - jakby cofnac sie o 30 lat wstecz. nie pamietam czy byly sejfy, zazwyczaj ich nie uzywam, ale twoje pretensje sa moim zdaniem malo zasadne - byles w Moldawii, kraju cokolwiek niezbyt zamoznym a "okazja czyni zlodzieja", czyz nie ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Maj 2016 17:49 

Rejestracja: 01 Sty 2012
Posty: 16
Loty: 31
Kilometry: 89 973
Hej,
ja też zatrzymałam się Funky Mamaliga Hostel przy okazji zwiedzania Mołdawii (czerwiec 2015), przyjemne miejsce. Jest dobrze wyposażona kuchnia. W czasie gdy ja tam byłam, sporo ludzi z korpusu pokoju tam nocowało.
Góra
 Profil Relacje PM off
pepe83 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Maj 2016 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
radzio666 napisał(a):
bo jak w pokoju nie ma sejfu to sie w nim nie zostawia gotowki tylko ja nosi przy d...e

nocowalem w hotelu Cosmos i wszystko bylo 100% OK, zwlaszcza klimat samego budynku, pokojow, personelu - jakby cofnac sie o 30 lat wstecz. nie pamietam czy byly sejfy, zazwyczaj ich nie uzywam, ale twoje pretensje sa moim zdaniem malo zasadne - byles w Moldawii, kraju cokolwiek niezbyt zamoznym a "okazja czyni zlodzieja", czyz nie ??


No tak. Czyli jak kraj jest biedny to można kraść ? Pieniądze nie leżały od tak na wierzchu tylko były schowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Maj 2016 18:59 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
hubson napisał(a):

Czyli jak kraj jest biedny to można kraść ?



czy ja mowie ze mozna ?? mowie ze jest wieksze ryzyko i jak sam zauwazyles zostales "ofiara"

ale hotel sam w sobie przyznasz ze klimatyczny ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Maj 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Klimatyczny choć jedzenie jest obrzydliwe, ale pokoje schludne i czyste. Czuć lata 80te. Gdyby nie ta kradzież byłbym zadowolony, a tak jestem zdegustowany i lekko zły. Zobaczymy co zrobi jutro przy wymeldowaniu obsługa, ale absolutnie na nic nie liczę.

Edit. Oczywiście skończyło się na niczym.
Poza nami okradziono też pięć innych pokoi na zdecydowanie większe pieniądze.
Innymi słowy - nocując w Cosmosie nie należy zostawiać w pokoju nic wartościowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Maj 2016 04:24 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
hubson napisał(a):

Poza nami okradziono też pięć innych pokoi na zdecydowanie większe pieniądze.



na jak zdecydowanie wieksze ?? piec innych pokoi ?? czy w Kiszyniowie nie ma policji ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Maj 2016 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Jest i nawet była w hotelu. Przyszli, pogadali i poszli, ponieważ była prawosławna Wielkanoc mieli zająć się tym po świętach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Maj 2016 21:57 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Świeżo po powrocie z Mołdawii, mogę polecić nasz nocleg w Kiszyniowie - wybraliśmy Bazar Motel (Strada Bulgara 99), zaraz obok targu i Centralnego/Podmiejskiego dworca autobusowego.

Mieliśmy rezerwację przez booking, na 2 noce. Zaraz po zrobieniu rezerwacji otrzymałam maila z hotelu z potwierdzeniem oraz pytaniem czy jakoś mogą pomóc oraz czy życzymy sobie transfer z lotniska. Bez najmniejszego problemu udało się załatwić ze po tych dwóch nocach zostawimy bagaż i wtedy też określimy kiedy wracamy i na jak długo.
Początkowo mieliśmy pokój na poddaszu, z łazienką oraz lodówka. Po powrocie dostaliśmy sporo większy pokój, gdzie oddzielnie jeszcze byl korytarz, duża szafa, a nawet spokojnje zmiescilismy dwa rowery.

Zdecydowanie na plus - lokalizacja blisko dworca i miejsca gdzie zatrzymują się marszrutki z lotniska, wygodne łóżka, dostępność lodówki, generalnie czysto, elastyczność obsługi, cena (450 MDL za pokój za dobę).
Ewentualne zastrzeżenia można mieć do bliskości targu (jak ktoś ma lekki sen, to rano może to przeszkadzać) oraz obsługi głównie w jęz. rosyjskim (mailowo można po ang ale na ogół na miejscu jest tylko osoba rosyjskojezyczna).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:55 

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 25
Jakiś rozkład na dworcu jest ale nie wiem czy/gdzie można go znaleźć on-line. Jednak jest to na tyle popularny kierunek, że myślę, że busy jeżdżą co najmniej raz na godzinę (a chyba częściej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Maj 2016 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Z taksówkami to najlepiej pochodzić od auta do auta na postoju i popytać o cenę. Jak zobaczą, że nie wsiadasz do pierwszej lepszej, to w końcu jakiś taksówkarz rzuci dobrą ;) W sumie lepiej pojechać i zarobić cokolwiek, niż stać... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Maj 2016 15:44 

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 25
lasan82 napisał(a):
Dzięki za info! A taxi do winnic brales z okolic hotelu czy są jakieś tańsze miejsca?


Taksówkę zamówiły mi panie z hotelowej recepcji. Za przejazd spod hotelu Cosmos do wrót winnicy Cricowa (w dwie strony plus prawie 2 godziny czekania na mnie na miejscu) zapłaciłem 200 lei (ca 40 zł). Jest prawdopodobne, że samodzielne złapanie taksówki na ulicy pozwoliłoby pojechać tam za mniejszą cenę. Nie sprawdziłem tego jednak, a warto :-)

Dodam, że winnic, które można by zwiedzić jest w okolicach Kiszyniowa więcej. Druga szczególnie znana, która też jest punktem obowiązkowym, to Milestii Mici. Mniejsze to m.in. Romansesti czy Cojusna.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Maj 2016 18:04 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 787
niebieski
@duganirelli

Fajny ten długi post, chociaż lepiej przenieść wszystko z "Noclegów" do "Atrakcji".

Lecimy pod koniec maja, LOT za 300 PLN i hotel Cosmos robi się standardem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Maj 2016 21:25 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
lasan82 napisał(a):
Super praktyczna relacja! Też jedziemy we wrześniu. A wiesz moze co ile jeżdżą marszrutki do Naddniestrza i o której jedzie pierwsza a o której ostatnie?
Pozdrawiam


Zdjęcie rozkładu zrobione kilka dni temu na dworcu w Kiszyniowie:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Maj 2016 21:58 

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 25
W Mołdawii warto się o wszystko pytać, zwłaszcza na dworcu autobusowym. Może się okazać, że marszrutka do miejscowości, do której chcemy się dostać jedzie np. za godzinę (zgodnie z rozkładem). Ale już do miejscowości leżącej tuż obok odjeżdża za 10 minut. Sympatyczne panie w kasie wskażą gdzie warto podejść i dopytać się kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group