Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2018 15:31 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
Pewnie większość z Was zdała sobie sprawę, ze latanie wciąga. Może po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu lotach gdzieś tam, głęboko w środku obudził się bakcyl, duch lotniczy. Niestraszne są Wam pobudki wcześnie rano, żeby dojechać na samolot do innego miasta na 6:00 rano. Lubicie ten lotniskowy zgiełk, rytuał oddawania bagażu rejestrowanego (tak, jeszcze kilka lat temu było i to nawet w LCC) lub lecenia z samym podręcznym... plecaczkiem :) No i oczywiście zapach Jet A-1 przechodząc po płycie lotniska do/z samolotu!

Loty lecą ;) i po pewnym czasie dziwnym trafem znaleźliście w necie rożnego rodzaju dzienniki lotnicze, jak flightdiary, flightstats czy „flajową” społeczność, które wizualizują wszystkie dotychczasowe wojaże.

Ja sam, zanim odkryłem takie ładne, gotowe rozwiązania zapisywałem sobie wszystkie lotu w Excelu. To był rok 2006, mój pierwszy lot... A po którym lawinowo zaczęło ich przybywać. Mieszkałem wówczas w Irlandii i zdecydowałem, że będę kontynuował studia w Polsce. I tak to się zaczęło, głownie weekendowe latanie (na uczelnie), żeby urlopu nie tracić. To kluczowy argument, który do dziś stosuję. Myślę, że zdecydowana większość z Was będąc „na etacie” tez tak ma!

Teraz niczym producenci smartfonów mógłbym zacząć przechwalać się w statystykach... Ale wezmę tylko dwie pod uwagę:

- moj 200. lot
- moj 100. lot Ryanem, który dzisiaj nastąpi

Lot nr 200 w moim życiu wypadł w tamtym roku. Z kupionych do przodu biletów wynikało, że wypadnie w drodze z Pescary do Krakowa na pokładzie 737-800 Ryana. Pomyślałem, ok... tak bez przekonania i co by tu zrobić, żeby lepiej celebrować ten, jakże ważny (mentalnie) dla mnie lot? Niecałe 2 miesiące wcześniej mieliśmy lecieć na Sri Lankę. To może 200. lot mógłby wypaść w drodze powrotnej w Dreamlinerze z Abu Dhabi do Amsterdamu? Super, dlaczego nie? W końcu nigdy wcześniej nie leciałem (wtedy) 787, więc to by dopiero był odpowiedni moment samolot. No tylko czegoś mi brakuje... a dokładniej kilku lotów, nie mniej, nie więcej tylko dokładnie trzech.

Po przeanalizowaniu godzin wylotów z różnych miast, wybór padł na śniadanie w Gdańsku z nocowaniem w Warszawie na pokładach samolotów zarejestrowanych w Polsce oraz w Irlandii.
[...]
I w końcu „nadejszła wiekopomna chwila”. Przesiadka w Abu Dhabi, lot powrotny do Amsterdamu liniami KLM. Jest, to właśnie ten, dwusetny! Cieszyłem się bardzo, chociaż oczywiście żadnych medali czy orderów za to nie dają...

Przez dwa tygodnie na Sri Lance nosiłem ze sobą jedną w plecaku kartkę A4, którą chciałem wykorzystać podczas tego lotu (po wylądowaniu) do zdjęcia. No i poszło - pytanie do szefowej pokładu, a następnie do pilota i oto jestem w kabinie 787-9 ? Zdecydowanie mały chłopiec (we mnie) dostał swoja nagrodę!
A co na tej kartce? Oczywiście dotychczasowe kreski na mapie świata!

Załącznik:
_IMG_6267.JPG
_IMG_6267.JPG [ 105.39 KiB | Obejrzany 2901 razy ]


A teraz 100. lot daną linia, a dokładniej Ryanairem. Bedzie, bo teraz jest 99. Wczoraj przed północą przyleciałem na Majorkę (przez Norymbergę) i dzisiaj wracam po południu, o 17 do Krakowa.

Moja lektura w trakcie lotu oraz w lotniskowym 5* szezlongu :D

Załącznik:
_IMG_1990.jpg
_IMG_1990.jpg [ 63.25 KiB | Obejrzany 3237 razy ]


Ktoś by powiedział, po co? Durnolot, mnie by się nie chciało, jak już lecieć do na kilka dni itd. Wielokrotnie to słyszałem od znajomych i co? To ich zdanie, moje jest zupełnie inne i kropka! :) Jest to już moja czwarta wizyta na Majorce, więc postanowiłem, że będzie to zdecydowanie relaks. Pyszne, hiszpańskie śniadanie, plaża, sangria, serrano (nie, nie mam bidonu, ani PP ?). Taki jednodniowy wypad nad morze.

Oczywiście nie da się postawić znaku równości „mojej dzisiejszej Majorki” do ostatniego „Kanadyjskiego deala” tzn. z LGW via Kanada do DUB, ale jest to równie dobrzy przykład, że jak się chce gdzieś polecieć, nawet na jeden dzień, to warto!

I wylądowałem w KRK :)

Załącznik:
_IMG_2259.jpg
_IMG_2259.jpg [ 78.91 KiB | Obejrzany 3237 razy ]


Jakie są Wasze doświadczenia z n-tymi lotami? Podobne, zupełnie inne?

@Gadekk jeśli nie masz jeszcze noclegu na Majorce to mam pewną alternatywę ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Bartec 20 Cze 2018 11:48, edytowano w sumie 6 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 14 Cze 2018 15:35 

Od razu nasuwa się:
czy-to-juz-uzaleznienie,18,75203&p=1086212&hilit=uzale%C5%BCnienie#p1086212

:)

Przestałem to liczyć, szkoda szarych komórek ;)
Góra
 PM off
Bartec lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Cze 2018 19:22 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Mój 200 lot miał odbyć się w ubiegłą niedzielę, FR, Sztokholm Skavsta do Krakowa. Salonik w NYO, piweczko jubileuszowe, rzut okiem na tablicę - opóźniony 2 godziny. Dwa piwka dalej - lot anulowany :( Zamiast powrotu do Krakowa i pójścia do pracy w poniedziałek jak człowiek, całonocne koczowanko na lotnisku i zmiana lotu na poranny Gdańsk, a potem już tylko 9 godzin w IC do Krakowa... Takie to te jubileusze @Bartec :lol:

Ps. odezwij się na PW z tym spaniem :D
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Gadekk napisał(a):
Dwa piwka dalej - lot anulowany :(

Nie zalapales sie na jubileuszowe 250 jurkow? (750zl :lol: )
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Cze 2018 20:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Mój 301 opóźnił się ponad 3h, a dystans to ponad 3500 km... więc trzymajcie kciuki 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Cze 2018 23:06 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 5
Trochę z innej beczki... Jak tu nie wierzyć w pech trzynastki..?
Mój trzynasty lot w roku 2018 - WAW-IEG - opóźniony ok. 1h40m - odleciał o 0.13 (czyli następnego dnia). Ale nie przeszkodziło mi to w rezerwacji jednego kolejnych z lotów na 13. piątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Cze 2018 23:25 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
Zrobiłem update (dodałem zdjęcia) pierwszego posta.

@Gadekk wrzucam tutaj, niech będzie dla potomnych! :) A inspiracją dla mnie była informacja @Continenttrotter sprzed 3 lat (nie wiedziałem, czy dalej aktualna i postanowiłem to sprawdzić), ale ja nie spałem na ławkach bez podłokietników wg sugestii. Nie wiem, czy wtedy już był, ale obok tego gate'a jest kącik dziecięcy (przetestowałem też w CPH, na półpiętrze, mało kto o nim wie :P) i tam właśnie spałem.

Po przylocie długim spacerem z pirsu D do C (oczywiście nie opuszczając strefy airside) docierasz pod gate C69. Jest on w bocznej odnodze, więc już jest naturalna selekcja potencjalnego hałasu.

Załącznik:
_IMG_1991.jpg
_IMG_1991.jpg [ 80.92 KiB | Obejrzany 3218 razy ]

Jak na dziecięce warunki to zapewne był to double bed :D ale dałem radę, można było lekko wydłużyć łóżko :)

Tak wygląda z innej perspektywy:

Załącznik:
_IMG_1993.jpg
_IMG_1993.jpg [ 99.97 KiB | Obejrzany 3218 razy ]

Raz tylko słyszałem, że ktoś przechodził obok, ale po 5 sekundach spałem dalej :) To było chyba moje najbardziej komfortowe spanie na lotnisku ever! :D
A, jeszcze jedna informacja - nie było żadnego lotu rano z tego gate'a, więc dopiero przed 7 się obudziłem wyspany :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2018 11:57 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
A może jednak warto mieć te jubileusze? Dwa dni po złożeniu claima wiadomość o pełnym sukcesie ;)

Załączniki:
137AD2D4-6EEF-48CA-8546-05AB6F840884.jpeg
137AD2D4-6EEF-48CA-8546-05AB6F840884.jpeg [ 109.75 KiB | Obejrzany 3119 razy ]
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Cze 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
To już wiemy kto sponsoruje wypad Lager Boys. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartec lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2018 12:10 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
Lucky you! :D Wychodzi na to, że nie taki Ryan straszny, jak o nim gadają ;) MO'L podwyższy teraz limity sprzedaży CC, żeby bilans wyszedł na zero ;) :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group