Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mini relacja z Rzymu
#1 PostWysłany: 20 Cze 2014 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Widzę, że temat o wiecznym mieście się uaktywnił więc chciałbym podzielić się mini-relacją.
Byłem w Rzymie 15 czerwca na jednodniówce przy pomocy wielkanocnych jaj AFT. Jechałem na trasie Poznań -> Szczecin -> Berlin i dalej lot Vuelingiem TXL-FCO RT (loty za free). Dlaczego akurat taka trasa? Tak było najtaniej, aczkolwiek w Szczecinie również wcześniej nie byłem,więc nadarzyła się okazja. Pierwszy odcinek pokonałem TLK drugi IntergloBUSem, który był tu opisywany na forum i oferuje nieziemsko tanie przejazdy zaczynające się od 1zł. O dziwo okazało się, że byłem jedynym pasażerem, który zarezerował bilet na Tegel na godz. 17 i firma podstawiła...Mercedesa S klasę z szoferem w białej koszuli. Można? Można. Na lotnisko dotarliśmy w niespełna 1,5h
Wstępnie miałem jechać tylko do Lido di Ostia z racji niewielkiej ilości wolnego czasu. Jednak dojeżdżając nad morze i rozważając wydanie kolejnego 1,5€ na Rzym decyzja była prosta. Jadę :D
Mając na szyi lustrzankę, co chwilę ktoś mnie ostrzegał abym zachowywał się ostrożniej i był czujny, gdyż podejrzanych osób po metrze kręci się sporo. To prawda, imigrantów wyglądających na pierwszy rzut oka nieprzyjaźnie jest dużo. Jednak zachowując pewne środki ostrożności nie ma się czym obawiać. Dodam, że dojeżdżając na stację Piramide czekała na mnie tam już konkretna ulewa do której chwilę później doszła burza. Miasto zaczęło pływać a grupki ciapatych wyskoczyły próbując wcisnąć każdemu przechodniowi płaszcz przeciwdeszczowy bądź parasolkę :)
W ciągu kilkugodzinnego pobytu zdążyłem zrobić kółko wokół placu św. Piotra, udać się pieszo do Fontanny di Trevi i w drodze powrotnej wysiąść na znajomobrzmiącej stacji Coloseo spędzając tam również trochę czasu. W samym Rzymie, w okolicach centrum wczynem było jednak znalezienie konkretnego sklepu spożywczego. Stwierdziłem, że spróbuję podczas przesiadki przejść się po okolicy i tam spróbować zrobić zakupy. Decyzja była dobra -> A więc w Lido di Ostia polecam zrobić zakupy w stosunkowo sporym markecie Carrefour Express, który znajduje się ok. 100 metrów od stacji kolejowej. Wybór lokalnych produktów jest duży a ceny znośne. Przed odlotem do Berlina noc spędziłem na lotnisku i co mnie zaskoczyło to fakt, że dostęp do internetu wi-fi jest w pełni darmowy i nielimitowany ;) Należy tylko podać dane osobowe, które niekoniecznie muszą być prawdziwe.
Jeśli chodzi o koszty zamknąłem się w okolicach 150zł łącznie z dojazdami, kilkoma piwka, jakimś kebabem, biletami na metro etc
No i jeśli już zacząłem to pozwolę sobie wrzucić kilka zdjęć:

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Rzym
#2 PostWysłany: 20 Cze 2014 19:07 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
jacob94 napisał(a):
Mając na szyi lustrzankę, co chwilę ktoś mnie ostrzegał abym zachowywał się ostrożniej i był czujny, gdyż podejrzanych osób po metrze kręci się sporo. To prawda, imigrantów wyglądających na pierwszy rzut oka nieprzyjaźnie jest dużo. Jednak zachowując pewne środki ostrożności nie ma się czym obawiać.


Wierz mi, że twoja lustrzanka raczej nikogo by nie zainteresowała (no chyba że sam byś ją gdzieś przez przypadek zostawił). W metrze w tzw. sztucznym tłoku obiektem zainteresowania są tylko i wyłącznie portfele, które są szybko opróżniane z pieniędzy i wyrzucane.
Wyrywanie komuś aparatu lub komórki jest po prostu nieopłacalne - za dużo ryzyka, a za mały zysk (no bo komu to później sprzedać?) W Rzymie kradzieże odbywają się dyskretnie, na pewno nie ma tutaj napaści rabunkowych.
Takie akcje zdarzają się w innych miejscach, np. w Ameryce Południowej, gdzie ukradziony sprzęt czy biżuterię można łatwo komuś sprzedać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Cze 2014 20:16 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Bez przesady wszędzie trzeba uważać na portfele. Na pewno gorzej jest w Barcelonie (pod ty względem), niż w Rzymie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Cze 2014 05:00 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 13
Ile czasu miałeś na miejscu?


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Cze 2014 05:10 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Barcelona i Neapol. Szczególnie jeżeli chodzi o ewentualne kradzieże z zerwaniem aparatu z szyi. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Cze 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Qantas napisał(a):
Ile czasu miałeś na miejscu?


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


Około 5h w Rzymie. Tak w przybliżeniu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group