Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Maj 2013 12:48 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Zakładam taki temat dla miłośników polskich gór.

Od razu zapytam też o miejsca w górach ze stawem typu Morskie Oko czy Czarny Staw. Jakie inne lokalizacje jeszcze znacie? Oczywiście może być trudniejsze podejście niż do Morskiego Oka :)

Najlepiej coś bliżej Katowic niż Zakopane, ale może inne lokalizacje przydadzą się innym forumowiczom.


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 01 Cze 2014 16:59, edytowano w sumie 1 raz
edytowany temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Góry
#2 PostWysłany: 16 Maj 2013 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
polecam Przełęcz Krzyżne i widoki na Dolinę Pięciu Stawów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#3 PostWysłany: 17 Maj 2013 18:30 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
kosa napisał(a):
Najlepiej coś bliżej Katowic niż Zakopane, ale może inne lokalizacje przydadzą się innym forumowiczom.


Brenna. Dużo większy spokój niż w sąsiedniej Wiśle czy Ustroniu, a widoczki równie ładne. Wiadomo, że Beskidy to nie Tatry, ale jest tu też wiele malowniczych miejsc, no i z Katowic to przy dobrych wiatrach nawet w godzinę można dojechać.

Co do Tatr, to dawno nie miałem okazji tam pochodzić po górach, ale swego czasu bardzo fajna była trasa do Morskiego Oka, ale przez Dolinę Roztoki (chyba) obok Siklawy do Doliny Pięciu Stawów i przez Świstówke do Morskiego Oka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#4 PostWysłany: 25 Paź 2013 10:31 

Rejestracja: 07 Cze 2013
Posty: 7
jeśli wypad w góry to do Szczyrku. Gorąco polecam to miejsce, ładne widoki, kilka fajnych miejsc do zobaczenia. Tylko pamiętajcie o odpowiednim sprzęcie, bez dobrych butów się nie obędzie, przyda się plecak turystyczny, odpowiednie ciuchy - termoaktywna bielizna (np. taka) jest najbardziej polecana przeze mnie.


Ostatnio edytowany przez pawelp29, 20 Sty 2014 16:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#5 PostWysłany: 25 Paź 2013 21:55 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 3
Zbanowany
Polecam Karkonosze, zwłaszcza późną wiosną. Przepiękne widoki, przepiękne miejsca do spacerowania, a do tego ciekawe miejsca do zwiedzania wokół
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#6 PostWysłany: 25 Paź 2013 22:29 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Dolny Śląsk -Karkonosze: Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba czy Karpacz i wiele innych wspaniałych miejsc.




Karkonosze:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#7 PostWysłany: 25 Paź 2013 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Najpiękniejsze moim zdaniem są Karkonosze. Piękne również beskidy, natomiast stroniłbym od Tatr, które szczególnie w sezonie są zapchane ludźmi. Zamiast tego lepiej jechać bliżej Krakowa, albo do wcześniej wspomnianych Karkonoszy, czy Sudetów.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#8 PostWysłany: 20 Gru 2013 13:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 22
Maćku

jakie miejsca polecasz blisko Krakowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#9 PostWysłany: 22 Sty 2014 17:01 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Co do tłoczności Tatr jest to zapewnione, ale moim zdaniem i tak ich urok jest przeogromny
można zawsze iść troszkę inaczej od pozostałych. Np jak Gniewino to przez Kalatówki by być w choć trochę mniejszym tłoku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#10 PostWysłany: 22 Sty 2014 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ja nie ukrywam, że byłem tylko w Tatrach i to raz, ale od razu się zakochałem :) fakt turystów bywa dużo niestety (często też prezentują swoim zachowaniem typową wieś), ale widoki są tam niesamowite :) czekam aż tylko zrobi się cieplej żeby znów tam jechać. Nie wiem czemu, ale jakoś góry w zimę mnie nie przekonują. Dla zachęty tutaj relacja z mojego weekendu w górach i kilka zdjęć : http://zyjipodrozuj.blogspot.fr/2014/01 ... orach.html , mój cel to wejście na Rysy i Dolina pięciu stawów na najbliższy wyjazd jaki się trafi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#11 PostWysłany: 22 Sty 2014 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
Karkonosze, późną jesienią, chyba nie ma piękniejszego miejsca(wschód słońca na Śnieżce :D). W podobnym terminie polecam również Beskid Żywiecki(Babia Góra),Pieniny(Jezioro Czorsztyńskie,Dunajec). Polskie góry są piękne ale jak dla mnie tylko i wyłącznie późną jesienią lub wczesną wiosną(roztopy) im mniej ludzi tym lepiej :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#12 PostWysłany: 30 Sty 2014 08:01 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Przy dobrej widoczności, mi osobiście najbardziej podobają się Pieniny, które oferują fenomenalne widoki na Tatry.
Jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry oferuje Przełęcz nad Łapszanką na Spiszu. Rewelacyjnie to wygląda wiosną, gdy w okolicy maja wszystko pięknie się zieleni, a szczyty Tatr są ośnieżone. To mój absolutny nr.1
Co do Tatr, to wspomniana wyżej Świstowa Czuba oferuje rewelacyjny widok na DPSP.
Równie zapierające dech w piersi są widoki z Przeł. Szpiglasowej, i to zarówno te na DPSP jaki na Czarnosmreczyński Staw.
Z Beskidów, to w zasadzie bardzo fajne zdjęcia można porobić z Hali Rysianka, Wielka Racza też jest fajna.
Niemniej jeśli miałbym polecić coś jesienią, to tylko Bieszczady. Jeśli trafisz na widoczność, lub inwersję - fenomenalne widoki. Z Jasła, Działu czy Halicza chyba robią na mnie największe wrażenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#13 PostWysłany: 19 Maj 2014 16:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Spędziłem w Pieninach sporo czasu w czasie studiów (ćwiczenia polowe, potem badania) i to miejsce po prostu ma duszę. Czasem ciągnie mnie tam, choć niestety mam spore opory do podróżowania po Polsce, ale jest problem: tam nie ma (jak w większości miejsc w tym kraju) cywilizowanej komunikacji zbiorowej. Póki był PKS, to choć był betonem z poprzedniej epoki, przynajmniej było gdzie sprawdzić połączenie. Teraz mogę tylko jechać w ciemno do Nowego Targu i liczyć, że akurat trafi się jakaś "marszrutka", a potem w trakcie pobytu podobnie lub pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#14 PostWysłany: 19 Maj 2014 16:41 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Tatry polskie byłyby fajne gdyby dało się przesiedlić gdzieś górali chćby tylko na parę tygodni w roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#15 PostWysłany: 19 Maj 2014 17:02 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Ja wspomnę o ciekawym projekcie pt: Korona Gór Polski. W necie jest wiele informacji o tym, mnie niedawno udało się zdobyć cały komplet, zdobycie wszystkich szczytów zajęło mi ok 2 lat, rekordziści robią w 5 dni:). Bardzo fajna opcja, gorąco polecam, w razie pytań, służę radą!
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Góry
#16 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:30 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
ja lubię wchodzić ma Babią Górę, Turbacz albo Trzy Korony. Stosunkowo niedaleko od Krakowa i można zrobić fajny jednodniowy wypad
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#17 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:37 

Jak blisko Katowic to wiadomo że najlepszą górą jest Skrzyczne. Dobry dojazd oraz nowo oddana prawdzie tylko w połowie ale zawsze kolejka na tą górę.
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Cze 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Z takich krótkich i nie wymagających za wiele szlaków bardzo lubię wyjście na Turbacz, wyjście/wyjazd z Koninek - fajny PRL-owy wyciąg :). Panorama Tatr ze schroniska przy dobrej pogodzie robi wrażenie.
Druga trasa to Kościelec w Tatrach. Wyjście ze schroniska Murowaniec. Tu jest on dość dobrze opisany: http://natatry.pl/tatry-wysokie/okolice ... -koscielec. Trochę trzeba się powspinać w pewnych momentach, niestety może być tłoczno jak to w Tatrach...mimo wszystko warto dla tych widoków :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Góry
#19 PostWysłany: 01 Cze 2014 20:41 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Kama87 napisał(a):
Ja wspomnę o ciekawym projekcie pt: Korona Gór Polski. W necie jest wiele informacji o tym, mnie niedawno udało się zdobyć cały komplet, zdobycie wszystkich szczytów zajęło mi ok 2 lat, rekordziści robią w 5 dni:). Bardzo fajna opcja, gorąco polecam, w razie pytań, służę radą!


A robiłeś wersję "klasyczną" czy uwzględniającą różnice? Na przykład takie że Lubomir właściwie leży w Beskidzie Wyspowym a nie Makowskim, że do wspomnianego Makowskiego zalicza się czasem Jałowiec (dużo wyższy od Lubomira), albo że z Beskidu Żywieckiego wyłącza się jako osobny wręcz Beskid grupę Babiej Góry... Dysputy geograficzne w ramach Korony Gór Polski są fascynujące :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Cze 2014 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Właśnie leżę w wyrku po całym dniu łażenia po Tatrach.
Na dniach powstanie tematyczna "relacja" dla początkujących. ;)

Wiem, że wielu się nie zgodzi, ale Tatry potem długo, długo nic, a potem reszta gór w Polsce. Co nie znaczy, że nie warto chodzić gdzie indziej.

A połączenie PB Zakopane reszta Polski powoduje, że weekend w Tatrach może z noclegiem, jedzeniem, biletami na busiki i na PB oraz wstęp do TPN można zamknąć max w 100 PLN.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group