Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sie 2017 02:33 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej

Mam opcje na bilet VIE - MIA - BOG. W Miami miałbym 2'11h czasu na przesiadkę. Myslicie ze zdaze? Wszystko jest na jednym bilecie. Nigdy nie bylem w USA i nie wiem jak długo czeka się przy kontroli

Pozdr


Ostatnio edytowany przez krasnal, 04 Sie 2017 08:56, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 04 Sie 2017 02:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
2h to mało. Jak nie będzie dużej kolejki i lot będzie o czasie to jeszcze będziesz miał ponad 1h zapasu. Ale jak będziesz miał pecha to poczekasz 2h albo dłużej do samej kontroli paszportowej.

Przy podróży na jednym bilecie zostaniesz przebookowany bezpłatnie na następny lot na którym będą miejsca, ale w przypadku opóźnienia niezależnego od linii lotniczej (a takim jest niewydolność kontroli paszportowej) w USA nie przysługuje prawo do bezpłatnego hotelu i posiłków.
Przy dużym pechu następny lot z miejscami może być nawet kilka dni później.

Przesiadka jest jak najbardziej wykonalna , ale obarczona dużym ryzykiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sie 2017 13:59 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Ok dzieki, w takim razie nie bede ryzykowal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sie 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ogólnie USA nie jest za dobrym miejscem na przesiadkę jeśli masz możliwość wyboru innego to bierz śmiało. USA tylko jeśli jest to konieczne i zdecydowanie więcej czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:47 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Ze swojej strony powiem, że ostatnio w MIA byłem w październiku ubiegłego roku.

Odlot miałem Swissem do ZRH i z tego co pamiętam miałem terminal J - aby się na niego dostać od punktu zwrotu samochodu maszerowałem dobre 30 minut - dodatkowo sprawne security i drop-off w klasie biznes co łącznie trwało dobre 50 minut. Mówię, to dlatego, że Avianca, Argentinas i LATAM też były w J. Pamiętaj, że po przylocie masz CBP i jak nie usiądziesz z przodu samolotu to możesz postać i 2 godziny. Ogólnie czas na przesiadkę jak na obskurne (wrażenie subiektywne) MIA wydaje mi się zbyt krótki.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Sie 2017 13:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Moja przygoda z 2h przesiadki w MIA

Zeus napisał(a):
Lądowanie w Miami, z godzinnym opóźnieniem. Z 3 godzin, teraz mamy tylko 2. W tych 2 godzin, przejść kontrolę migracyjną (ja na Visa Waiver mój Passepartout na B2), znaleźć Check In LAN, przejść ponownie kontrolę. I jak na złość, zaparkowaliśmy najdalej jak mogliśmy, czyli 15-20 minut piechotą. No, GREAT, nić dodać nić ująć.

Dotarliśmy. Szukam stanowiska "Transit" tak żeby szybko skoczyć. Nie ma takiej opcji. Są dwie kolejki: na lewo do maszyn programu Visa Waiver a na prawo do normalnych stanowisk. No cóż, mówię do Passepartout, ze poczekam w drugiej stronie.

Maszyna, nic więcej nie zrobiła niż normalny pracownik. Musiałem tylko dodać paszport, odciski palców, odpowiedzieć na parę durnych pytań, i dostać potwierdzenie, czy idę do zwykłej kolejki czy do kolejki dla osób z wielkim X.

Ja (nie wiem jakim cudem) dostaję OK, ze jestem "Normalny".

Załącznik:
8.jpg


Idę do kolejny kolejki.
Tam latynos za biurkiem, daję mu paszport, mówiąc: Helllo.

-¿Cuál es la razón de la visita?
Ja, przyznam się, myślałem ze dalej mam fazę po Czerwonego Jasia z samolotu, i nie dosłyszałem dobrze. No to pytam:
- I make your pardon?
-¿Cuál es la razón de la visita?
Teraz to wiem, ze pracownik TSA do mnie po hiszpańsku gada. Hiszpańskiego znam, można powiedzieć ze nawet dobrze, ale jakoś mi to nie pasowało, żeby w USA musiałbym po hiszpańsku gadać.
- I am sorry, I know that Miami is called Small Cuba, but I do not speak Spanish...
Koleś strzelił focha (takiego dużego ale cóż), spytał się czy Transit, powiedziałem ze tak, i pożegnał się ze mną, beż pieczątki w paszporcie.

Teraz, gdzie mój Passepartout? Dała radę? Dalej czeka w kolejce. Idę poszukać. Wyskakuje inny latynos, pytając mnie (oczywiście ze po hiszpańsku) co chcę. Powiedziałem po angielsku, ze idę sprawdzić jak mój Passepartout. A on na to: Down! Baggage! Wait!
No dobra, to co. Ona jest na dole i czeka na mnie przy bagażach? Czy ja mam czekać na dole przy bagażach. Zaczęło się robić nerwowo, bo do wylotu zostało 1:30.

Przychodzi po 10 minutach. No dobra, szukamy check inu. Tablicy nigdzie nie ma, gdzie check in. Tylko jakieś dziwne numery (chyba Gate) no i błądzimy. Raz w dół raz w górze. Do odlotu zostaje 1:10. Idziemy do informacji.
-Excuse me, where is the check of LAN Peru?
- Lo siento, no estoy hablando Inglés. (Sorry, nie umiem angielskiego)
No jaśny gwint. Wtedy na prawdę pomyślałem (po raz pierwszy i ostatni) ze Donald Trump ma rację).
- Disculpe,¿dónde está la Check In de LAN? (Przepraszam gdzie jest check in LAN)
- Muy lejos de aquí. Siga recto y encontrará. (Daleko z stąd! Idźcie prosto i znajdziecie go).

No cóż, idziemy. Nie mamy wyjścia. Docieramy do check inu, tak ze 55 minut przed odlotem. Bagażu nie mamy, czyli wszystko będzie ok. A może nie?

Jako ze "traktuję" nas jako przypadek emergency, idziemy do stanowiska Bussines. Mówię do laski po hiszpańsku (nie wróżę żeby było inaczej) i ona odpowiada po portugalsku brazylijskim akcentem. To już przegięło wszystko. Mówi ze spóźniliśmy się, bo check in zamyka się godzinę przed wylotem. Po chwili wpadają współpasażerowie naszego lotu, z tym samy problemem. Nie było wejścia, otwierają nowe okienka check in, i jedziemy.
Dostajemy magiczne papierki, z prezentem, okrzyk od pracowniczki LAN: ¡Rápido! pokazując kontrolę. No i mi też ¡Rápido! i idziemy.

Przechodzimy kontrolę, i biegiem, bo jak przystało, gate mamy na końcu terminala. A tam się okazuje, ze do wejścia na pokład mamy spooooro czasu. Tyle ze poszliśmy pospacerować w sklepach.



wiezniowie-slonca-peru-i-boliwia,212,94490#p774442
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sie 2017 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja w grudniu zeszłego roku sie przesiadałem w Miami ale już na lot krajowy. Paszport akurat obskoczyłem bardzo szybko tyle że nic na tym nie zyskałem, bo potem czekałem dobre 40 minut zeby odebrać torbę. Tylko po to żeby przejść kilka kroków dalej na tranzyt, oddać torbę a następnie postać kolejne 40 minut w kolejce do prześwietlenia podręcznego. Śmiesznie było bo kazali niczego nie wyjmować z toreb a ludziska wytresowane zeby wybebeszać torby z wszystkiego sprzętu.
W końcu dostałem sie na terminal krajowy i kolejne 15 minut spaceru zeby zlokalizować gate. Wcześniej wkurzałem sie ze mam aż 4h na przesiadkę a zostało raptem tyle zeby obejść sklepy, zjeść cos oraz .... zablokować sobie kartę kredytowa w bankomacie (mój bank stwierdził ze to może nie ja...)
Jak tylko mogę to staram sie nie przesiadać w Stanach. Mimo wszystko mam wrażenie ze w dużych hubach typu Newark szło to sprawniej, mimo ze trzeba jeździć miedzy terminalami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lut 2023 03:34 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
Na świeżo z przesiadki CUN - MIA - LHR (piątek, około godziny 20:30):
Immigration bardzo dobrze rozwiązane, sporo stanowisk było otwartych, a dodatkowo obsługa wyłapywała osoby przesiadające się i kierowała do express transfer lane, gdzie kontrola paszportów zajęła 15 minut. Na security również bezproblemowo, nie trzeba było wyciągać nic z plecaków, za to trzeba było zdejmować buty :) Być może trochę szczęścia, że akurat nie było dużo ludzi, niemniej jednak odczucia znacznie lepsze niż np na DFW
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sie 2023 15:57 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 4
Cześć, planowaną w Miami przesiadkę 4 godz i lece do Kolumbii, czy jest sens wyrabiać ESTA i próbować wyjść z lotniska, czy wszystkie kontrole zajmą więcej czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sie 2023 16:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Jak nie wyrobisz ESTE, to nawet cie nie wpuszczą do samolotu. Czy transit czy nie, kontrolę paszportową i tak przechodzisz. I 4h to nie ma co w ogóle pchać do miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Sie 2023 16:14 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 4
Właśnie doczytałem, że trzeba wyrobić.
A w okolicy lotniska jest coś ciekawego na co zdążylibyśmy się przejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sie 2023 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 321
Loty: 1190
Kilometry: 2 367 039
platynowy
Realistycznie 4 godziny to akurat na emigrację i dojście pod bramki na następny lot. To Ameryka, tutaj wszystko samochodem się robi. IMHO - nie będzie czasu na nic więcej niż ewentualne "wyjrzenie za drzwi terminala"
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sie 2023 16:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Jak bym miał czasu, to bym wypił piwo po kontroli paszportowej. Mi kontrola zajęła ponad 1, musiałem jeszcze bilety odebrać a lotnisko to jedno z najgorszych oznaczonych lotnisk jakich byłem
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Sty 2024 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 29
Loty: 84
Kilometry: 264 266
Hello, Lecę z YYZ do MIA i mam 9,50 H na przesiadkę wiec rozumiem ,,ze warto podjechać na Miami Beach?
Jakieś wskazówki lub pomysły na to ;-) ,jakieś FREE WIFI znajdzie się na w okolicy wyjścia z terminalu aby zamówić Ubera lub lepiej inny transport? co sugerujecie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Sty 2024 23:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6256
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Tak
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sty 2024 18:49 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 138
maxy26 napisał(a):
Hello, Lecę z YYZ do MIA i mam 9,50 H na przesiadkę wiec rozumiem ,,ze warto podjechać na Miami Beach?
Jakieś wskazówki lub pomysły na to ;-) ,jakieś FREE WIFI znajdzie się na w okolicy wyjścia z terminalu aby zamówić Ubera lub lepiej inny transport? co sugerujecie ?

Miami Beach z Ocean Drive i ewentualnie Bayfront Park w Miami.
Więcej chyba nie ma co szaleć, bo korki i kolejki na imigracyjnym, też zabiorą trochę czasu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
maxy26 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group