Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 923 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mgły zasnuły Polskę
#1 PostWysłany: 21 Paź 2012 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
Obserwujecie co się dzieje od 2 dni nad Polską ?
Wizzerowi całkowicie posypał się rozkład, zamoloty lądują gdzie popadnie, a moja sobotnia jedniodniówka WRO-TRF-WRO przedłużyła się o 7h i zamiast być spowrotem we WRO o 2240 byłem na lotnisku o 0540.

Po kilku kółkach nad Wrocławiem i przerwanej próbie lądowania polecieliśmy do KTW. A to niestety nie był koniec przygód. Po 1h czekania tylko 1 z 2 autobusów zamówionych przez lotnisko odjechał do Wro. Drugi na lotnisko przyjechał i wziął się zepsuł. Ja, oczywiście z moim życiowym fartem, wsiadłem do tego zepsutego i tylko mogłem pomachać tym co odjeżdżali do Wrocławia. Kolejna godzina czekania i podjechał następny autobus. Tym razem sprawny. Jakby tego było mało, po drodze mgła taka, że całej ciężarówki na drodze nie było widać.

Mój WRO-TRF: (fajne uczucie schodzić do lądowania, być już prawie na ziemi i nagle kapitan daje gazu i maszyna wystrzela do nieba :)
Załącznik:
TRF-WRO.jpg
TRF-WRO.jpg [ 184.15 KiB | Obejrzany 16281 razy ]


O dziwo Ryanair BVA-WRO wylądował 20 min wcześniej (przy drugim podejściu):
Załącznik:
BVA-WRO.jpg
BVA-WRO.jpg [ 151.68 KiB | Obejrzany 16281 razy ]


Ale już STN-WRO nie:
Załącznik:
STN-WRO.jpg
STN-WRO.jpg [ 166.22 KiB | Obejrzany 16281 razy ]
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Mgły zasnuły Polskę
#2 PostWysłany: 21 Paź 2012 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
I jeszcze poranny lot powrotny TRF-WMI(WAW):
Załącznik:
TRF-WMI.jpg
TRF-WMI.jpg [ 171.52 KiB | Obejrzany 16278 razy ]
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2012 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
byliśmy w tym samym samolocie :) ja z lotniska do Kiełczowa dosyć powolutku jechałem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2012 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
No dzięki Maris... z umiejętności posługiwania się flightradarem celujący!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2012 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Mgła w sobote rano w Krakowie rozwalila mi dojazd do Modlina via Rygge, zamiast o 9 FRanca wystartowala ok 14 z Łodzi zamiast Krakowa eh..
Do Warszawy jednak dojechalismy inaczej.
A dzis rano Torp 6.05 z Modlina opóźniony godzine i na styk na pociąg do Oslo zdążyliśmy..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2012 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
Zastanawia mnie logika Ryanaira. W sobote mialem leciec z WRO do STN, tyle ze lot zostal odwolany bo samolot z STN wyladowal w LCJ. Czy naprawde bardziej im sie oplaca zeby samolot wrocil pusty do STN niz zorganizowac pasazerom autobus do LCJ?

Przy okazji podziwiam pracownikow lotniska. Musza chyba brac niezle prochy uspokajajace zeby zniesc zachowanie niektorych pasazerow z odwolanego lotu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2012 22:52 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 41
Loty: 66
Kilometry: 128 194
Ryan z Treviso do WRO jednak woli się pokręcić po okolicy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Paź 2012 23:04 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
pietia71 napisał(a):
Ryan z Treviso do WRO jednak woli się pokręcić po okolicy ;)

albo w ogóle gdzieś indziej lądować z tego co widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Paź 2012 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja leciałem wczoraj z Paryża (BVA) do Wrocławia. Jest screen w pierwszym poście tego wątku. Trochę nieprawda, że był 20 minut przed czasem, bo ostatecznie był przed czasem, ale tylko 5 minut ;-) Gdyby nie drugi krąg byłby 25minut przed czasem. Ale wylot z Paryża miał być o 20:05, a na pasie startowym samolot był już o 19:45... Więc już teraz wiem skąd RYAN bierze te swoje wcześniejsze przyloty. Co do samej mgły to przy pierwszym podejściu z bocznych okiem samolotu nie było jej widać wcale, w sumie nikt nie wiedział dlaczego nie wylądowaliśmy, bo ani mgły, ani deszczu, ani wiatru. Ale może mgła była niżej. Przy drugim podejściu wyglądało to dużo gorzej, nie było praktycznie nic widać, a to że wylądowaliśmy dało się odczuć tylko przez uderzenie kołami o pas. Po wylądowaniu dowiedzieliśmy się, że była rozważana opcja lotu do Łodzi gdyby za drugim razem się nie udało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Paź 2012 23:11 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 41
Loty: 66
Kilometry: 128 194
Hetman napisał(a):
pietia71 napisał(a):
Ryan z Treviso do WRO jednak woli się pokręcić po okolicy ;)

albo w ogóle gdzieś indziej lądować z tego co widać.


No jak już Maris wspomniał i jak na stronie lotniska napisali - polecieli do Berlina... w sumie i tak niezle w porownaniu do tych biedakow co znaleźli się w Budapeszcie zamiast WAW.

Wizz z Cork tez nie zainteresowany WRO, gdzies na polnoc leci - obstawiam Gdansk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Paź 2012 09:02 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
wlasnie czekam w Modlinie na samolot ktory wlasnie wyladowal w Poznaniu...ogolnie panie na lotnisku ode mnie sie dowiedzialy, ze samolot sie z warszawy w strone Poznania przekierowal, bo zobaczylem to na radarach. Teraz czekam i sie zastanawiam, czy przewiaza nas do poznania...
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Paź 2012 09:56 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Malaga (FR) krąży nad Wrocławiem. A kolega ma właśnie lecieć do Malagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2012 10:33 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Malaga zamiast we wrocku chyba w poznaniu ladowac bedzie...jak patrze na to co sie dzieje w modlinie, to smiac mi sie chce. zaczynaja boarding, a na radarach widac ze samolot nie podchodzi do ladowan ia...
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2012 14:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Eeee.... jakie Ryanairy z Eindhoven do Łodzi? Nie ma takich rejsów. Widoczność w Łodzi nie jest doskonała, ale tragedii nie ma. Ot lekka mgiełka. Wczoraj była lepsza (widoczność).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2012 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Odświeżam temat. Mgły może nie jeszcze nie 'zasnuły' Polski ale prawodpodobnie to zrobią. Co sądzicie, kiedy będzie kulminacja i należy zmieniać plany a kiedy można spać spokojnie. Może macie jakieś porządne strony do strony do sprawdzenia zamglenia na najbliższe dni.

Z góry dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lis 2012 11:48 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
http://www.meteo.pl/

Wybierasz prognozę UM lub COAMPS i klikasz sobie na mapie miejscowość bądź wpisujesz współrzędne. Mgły jak najbardziej pokazuje ta prognoza. Generalnie się sprawdza. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lis 2012 11:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
http://meteo.icm.edu.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lis 2012 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Maciek78 napisał(a):
http://meteo.icm.edu.pl/



dodam tylko, że na androida jest bardzo fajna aplikacja mocno ułatwiająca korzystanie z tej stronki, nazywa się po prostu Meteo. Aplikacja jest darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Lis 2012 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Już w tym tygodniu prognozowany jest powrót mgieł w okolicach WMI - zobaczymy jak tym razem się to skończy. Poprzednim razem zakończyło się to dla mnie 6-godzinnym opóźnieniem i wylotem do LGG zamiast do CRL a przy powrocie z CRL lądowałem w GDN zamiast w WMI ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lis 2012 00:13 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
ehh, jutro (dziś) rano mam KTW-NYO, wieczorem powrót do KRK, a na prognozie nie wyglada to ciekawie :/ a w środe na 5 do pracy... ale raz się żyje ;)

EDIT:
no i jednak nie było mgieł i wszystko sie udało, czasem nie warto wierzyć w prognozy bo sie człowiek tylko stresuje niepotrzebnie :) Sory za OT :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 923 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group