Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2013 17:12 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 9
Witam.

Mam zarezerwowany lot liniami Ryanair na 8 lutego z Modlina do Eindhoven (jak wiadomo, Modlin zamknięty więc odlot z Okęcia) i jako, że dość dawno ostatni raz leciałem samolotem chciałem się upewnić co i jak na lotnisku. Od razu jak wejdę na Terminal A/Odloty mam się kierować do bramek kontroli bezpieczeństwa, czy jeszcze gdzieś trzeba zahaczyć? (Lecę tylko z bagażem podręcznym, odprawiłem się już online). Druga sprawa, którą chciałem poruszyć to moja ręka. Złamałem ją niecałe dwa lata temu i wstawione mam od tamtego czasu dwie płytki oraz 12 śrub z jakiegoś metalu, myślicie, że bramki będą dzwonić? Brać jakieś zaświadczenie od lekarza i ew. zdjęcie rentgenowskie na potwierdzenie?


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 30 Sty 2013 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Jak ja kiedyś złamałem nogę w kostce i miałem tam jedną blaszkę i kilka śrub, to nic nie piszczało. Lekarz również mi wcześniej potwierdził, że nic nie powinno piszczeć i wg. mnie to właśnie jego powinieneś zapytać. Jeśli nie możesz się tak szybko skontaktować z lekarzem, to zadzwoń lub przejdź się na oddział gdzie miałeś wstawiane płytki i zapytaj o to (być może wstawiane są różne rodzaje płytek, jedne piszczę, inne nie...).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2013 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Zaświadczenie od lekarza może się przydać, ale chyba nie jest potrzebne. Jak bramka zapiszczy, wyjaśnisz jaka jest sprawa, sprawdzą Cię przenośnym wykrywaczem, trochę obmacają i już.

A co do odprawy, to drukujesz kartę pokładową i idziesz od razu do security.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2013 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Ja też mam pewien metal w sobie- jeszcze tylko pół roku ;) leciałem już kilkukrotnie i za pierwszym razem też miałem dylematy czy będę piszczeć przy przejściu przez bramkę, zabrałem nawet wypis ze szpitala i chciałem pokazywać gościowy w security i tak na prawdę powiem jedno NIE WARTO!

Czasami może coś piszczeć i nie wiadomo co i z reguły jest to jakis metal np. w butach, ale to przelecą Cię rękoma po ciele i jeśli nic nie wykryją to idziesz dalej. Ja tylko raz piszczałem i to właśnie było spowodowane przez buty, a nie metal który mam w sobie więc zero stresu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2013 23:00 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 9
Dzięki Panowie ;) Co do kontaktu to też nie jest takie łatwe. Byłem składany w Gdańsku (akurat złamałem rękę na zawodach) a mieszkam w Lublinie ;) Ale poszperam w dokumentach może coś piszę z czego jest materiał.

@seelk: czyli wezmę w razie co jakiś papier, że mam metal w ręce. Jak nic nie zapiszczy to nie będę się nimi chwalił, a jak tak to ew im pokażę papierek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2013 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Mój kolega "zapiszczał" w Dortmundzie właśnie z powodu śrub w barku. Powiedział, że miał operację. Obmacali go dokładniej w tym miejscu i po sprawie. Nie masz się czym przejmować, wszystko będzie ok :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2013 23:05 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
nie jest tak do końca bo np po rezonansie magnetycznym(podany kontrast) była masa problemów i tylko dobra wola pozwoliła lecieć......a problemów było co niemiara
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sty 2013 23:23 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
od momentu operacji odbyłem ok 12 lotów. piszczałem raz w Rzymie.
W piątek leciałem z Warszawy bez problemu. Znajomy z paskiem też nie piszczał. Mam 2 śruby w stawie skokowym :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2013 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 109
Wiem, ze po naswietlaniach przeciw rakowi jest hardcore - bo to materialy promieniotworcze - i wlaczaja sie takie alarmy o ktorych istnieniu nie mialem pojecia - i zrobilo sie spore zamieszanie, az jeden z pasazerow przyznal sie, ze mial takie leczenie niedawno
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2013 12:49 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Mam takie spodnie co jak przechodzę przez bramkę to mi piszczą cały czas. Jedyne co to tylko macanko i idę dalej o nic nie pytają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2013 18:56 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 9
Okej. Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi :) Wezmę ze sobą jakiś dokument na wszelki wypadek po prostu i już :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2013 19:38 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Nie bierz dokumentu. O nic nie pytają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2013 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Ja też mam śrubkę w nodze i nigdy nie miałam z tego powodu problemów na lotnisku, tak więc bez obaw. Co prawda na pierwszy lot wzięłam zaświadczenie w obawie przed problemami, ale nikt się nie pytał. Nawet jeśli zapiszczę to obmacają i puszczają dalej.
W Amsterdamie jedynie musiałam czekać za ręcznym skanerem (czy jak to się zwie) bo zapiszczałam. Po tłumaczeniu, że mam śrubę w nodze i sprawdzeniu okazało się, że to nie śruba piszczała tylko maleńka metalowa sprzączka przy spodniach.
Tak więc bez obaw wsiadaj w samolot i leć :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2013 14:22 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 9
W takim razie nic nie biorę :)

Życzę miłego weekendu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lut 2013 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 109
tylko paszport wez, albo dowod.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lut 2013 13:21 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Rowniez mam jakies metalowe wstawkii gdy piszcze to mowie celnikom, ze mam miesnie ze stali. Konczy sie na smiechu i obmacywaniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Lut 2013 19:34 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 9
xav napisał(a):
tylko paszport wez, albo dowod.


Tak, biorę dowód - tak jak podawałem przy kupnie biletu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lut 2013 21:19 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 9
Kilka dni po locie. Faktycznie, mieliście racje. Nikt nawet się nie zapytał mimo podwiniętych rękawów co z ręką :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Kwi 2013 10:18 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
mod - sklejam 2 watki
Córka ma złamany obojczyk i został złożony z użyciem śrub / metalu.
Jak to wszystko ma się do latania - mamy przed sobą wylot na majówkę i kilka lotów w dodatku nie z Polski.
Musze mieć jakieś zaświadczenie lub coś innego - mówią o tym w ogóle przepisy ?.
Dzięki za pomoc bo ostatnią rzeczą jaką chcę to jeszcze problemy z tego tytułu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Kwi 2013 10:29 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Cytuj:
Córka ma złamany obojczyk i został złożony z użyciem śrub / metalu.
Jak to wszystko ma się do latania - mamy przed sobą wylot na majówkę i kilka lotów w dodatku nie z Polski.
Musze mieć jakieś zaświadczenie lub coś innego - mówią o tym w ogóle przepisy ?.
Dzięki za pomoc bo ostatnią rzeczą jaką chcę to jeszcze problemy z tego tytułu.
Nie wiem czy to jest super stan fizyczny generalnie na wszystkie rodzaje podróży.

Nie martwisz, że się dziewczyna wymęczy strasznie?

Darek
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group