Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mestia-Ushguli
#1 PostWysłany: 07 Mar 2014 21:11 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
Witam,
lecę 12 kwietnia do Gruzji i pierwsze kroki skieruję do Mestii (potem Armenia). Planuję 4-5 dni chodzenia po górach. Czy ktoś ma jakieś rady odnośnie trasy Mestia-Ushguli? Łatwość znalezienia trasy, przeszkody po drodze itp. Na ile rozłożyć trasę (spotkałem się z opiniami, ze 3 dni są OK)?

pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Mestia-Ushguli
#2 PostWysłany: 27 Maj 2014 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Wybieram się za dwa tygodnie do Gruzji i również na początku będę kierował się do Swanetii. Nie mam jeszcze konkretnych planów, jakie trasy chciałbym tam pokonać, ale może masz jakieś wskazówki, przemyślenia? Może masz mapy regionu?
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mestia-Ushguli
#3 PostWysłany: 27 Maj 2014 11:46 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Poszukajcie na forum na Kaukazie (www.kaukaz.pl). Mają tam mnóstwo informacji z trasami, namiarami i opiniami włącznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mestia-Ushguli
#4 PostWysłany: 27 Maj 2014 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Strona bardzo dobra, widziałem i korzystałem :) Tutaj pytam natomiast o informacje i opinie z pierwszej ręki. No i może ma ktoś mapę, której już nie potrzebuje, a będzie chciał korzystnie odsprzedać :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mestia-Ushguli
#5 PostWysłany: 27 Maj 2014 12:26 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
mam mape podgladowa w pdf jesli cie interesuje to moge przeslac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mestia-Ushguli
#6 PostWysłany: 30 Kwi 2016 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Witam!

Od początku moich podróży f4f było moją "biblią" przy szukaniu info o miejscach (za co wszystkim dziękuję!), ale zauważyłam, że w tematach o Gruzji cisza, dlatego muszę zadać pytanie sama. :D

Wybieramy się tam końcem maja na 11 dni, w tym około tydzień chcemy spędzić w rejonie Mestii. Nastawiamy się mocno na trek Mestia-Zhabeshi-Adishi-Iprali-Ushguli (3-4 dniowy), w związku z czym rodzą się pytania...
1. Czy w ww. wioskach da się znaleźć tani nocleg (do 30 lari czy wzwyż)? Czy lepiej zabrać namiot?
2. Czy w ww. wioskach kupimy jedzenie (i znów - jakie ceny w porównaniu do przeciętnego gruzińskiego miasta?)
3. Jakiej temperatury się spodziewać, warunków na szlaku?
4. Jak wygląda poziom wody w Adishi w miejscu, gdzie trzeba rzekę przekroczyć pieszo/konno? Jak zmieniły się ceny za wynajęcie konia w stosunku do danych z 2013 r. (30 lari od osoby)?
5. Czy w Ushguli bez problemu znajdziemy transport powrotny?

Przewertowałam również forum kaukaz.pl, ale nie znalazłam wiele info... Za jakiekolwiek odpowiedzi będę wdzięczna. :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group