Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sty 2015 12:29 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Cześć,

po dłuugich bojach wreszcie zdecydowaliśmy się na lokum. Będzie to jednak hotel w Botafogo.

Hotel jest tutaj. https://goo.gl/maps/VOAx3
Bardzo proszę o poradę czy są jakieś bezpośrednie busiki z lotniska do tego hotelu i później powrotne z hotelu na na lotnisko.
Przylatujemy w czwartek 12.02, o godzinie 11:20,
Lot powrotny mamy w poniedziałek, 16.02 o 10:12, więc z hotelu będziemy wyjeżdżać pewnie koło godziny 7:00-8:00.

Będę wdzięczna za podpowiedź.

Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Sty 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Tak, jest autobus Frescão z lotniska, linia 2018.
Cena biletu 13,5 BRL, jest bagażnik tak że można z walizkami jechać.
Musisz wysiąść przy Avenida das Nações Unidas - najlepiej wcześniej poproś kierowcę, żeby zatrzymał się w tym miejscu, bo przystanki są na żądanie.
Niżej mapka jak dość z przystanku do hotelu, ok. 500 m.

Załączniki:
2018.jpg
2018.jpg [ 127.51 KiB | Obejrzany 2404 razy ]
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
siostraa uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Sty 2015 13:57 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Dziękuję!

A powiedz mi jeszcze proszę:
- czy to jest autobus odjeżdżający z terminala?
- no i czy dobrą alternatywą do niego jest metro, czy z bagażami lepiej metrem nie podróżować?

Pytam ponieważ metro jest najzwyczajniej w świecie tańsze:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sty 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Ten autobus zatrzymuje się przed terminalem - nie zwróciłam uwagi czy to były przyloty czy odloty (pewnie to drugie), ale na pewno łatwo da się znaleźć :) Ja jechałam nim z międzynarodowego lotniska i na SDU był przystanek.

Myślę, że metrem można śmiało jechać. Mi po prostu przyszedł ten autobus do głowy, bo sama nim jeździłam z lotniska.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
siostraa uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Sty 2015 14:12 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
To mam jeszcze jedno pytanie :)
Ponieważ nie dość że będę chciała nim przyjechać do hotelu, to chciałam niż też z hotelu wrócić na lotnisko.
Znalazłam stronę tego przewoźnika ale ni w ząb nie rozumiem po portugalsku chciałam sie upewnić że dobrze rozumiem:

http://www.realautoonibus.com.br/Site/N ... 24-95.html

Odjazdy z lotniska:
05:30 do 00h00h
05:30 do 23:40 w weekendy / święta
Częstotliwość: 30 minut w dni powszednie i 40 minut w weekendy i święta.

Odjazdy w kierunku lotniska ze stacji bazowej:
6 rano do 21: 20h
Częstotliwość: 40 minut (od poniedziałku do piątku)

No i teraz kluczowe pytanie - na przystanku powrotnym mam stać aż przyjedzie, czy jest jakiś rozkład, który mówi o której autobus na nim będzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sty 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Bardzo dobrze zrozumiałaś z tymi odjazdami, na pewno nie znasz portugalskiego? :D

Rozkładów raczej nie ma, po prostu czeka się aż autobus przyjedzie. Ja jednak bym polecała wziąć z powrotem taksówkę - zatrzymać na ulicy albo rozejrzeć się za najbliższym postojem, ale nie pod samym hotelem, tylko następnym najbliższym. A to dlatego, że po pierwsze nie wiadomo ile Ci przyjdzie czekać na autobus, który może przyjechać naładowany i nawet jeśli Ty się zmieścisz, to Twoje bagaże niekoniecznie i może będziesz musiała je trzymać na kolanach. Kierowcy średnio się tym przejmują. A poza tym z Botafogo na lotnisko krajowe taksówka nie powinna drogo wynieść.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
siostraa uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2015 14:43 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Nie znam :) Google translate i trochę logiki! :)

DZIĘKI!!!

Powiedz mi proszę czy poruszanie się po Rio dla turysty w czasie karnawału komunikacją miejską jest bezpieczne?
Pytam ponieważ chcemy na przykład pojechać do Maracany metrem, później stamtąd metrem wrócić do centrum, tam trochę połazić, znowu metrem przemieścić się do stacji Largo do Machado i tam wsiąść w jeden z autobusów który podwiezie nas pod stację kolejki.
Później wrócić znowu do metra itd.

Albo w sobotę zanim pójdziemy na paradę na Sambodrom, chcemy wcześniej poszwędać się po centrum (schody, Katedra, itd).
No i na sam Smabodrom pojechać metrem i nocą nim z sambodromu wracać.
Czyli chodzi mi głównie o metro i autobusy.

Tyle wszyscy trąbią o bezpieczeństwie że zaczęłam się bać czy to wszystko bezpieczne i czy będę mogła wziać aparat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sty 2015 15:04 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
siostraa napisał(a):
Nie znam :) Google translate i trochę logiki! :)

DZIĘKI!!!

Powiedz mi proszę czy poruszanie się po Rio dla turysty w czasie karnawału komunikacją miejską jest bezpieczne?
Pytam ponieważ chcemy na przykład pojechać do Maracany metrem, później stamtąd metrem wrócić do centrum, tam trochę połazić, znowu metrem przemieścić się do stacji Largo do Machado i tam wsiąść w jeden z autobusów który podwiezie nas pod stację kolejki.
Później wrócić znowu do metra itd.

Albo w sobotę zanim pójdziemy na paradę na Sambodrom, chcemy wcześniej poszwędać się po centrum (schody, Katedra, itd).
No i na sam Smabodrom pojechać metrem i nocą nim z sambodromu wracać.
Czyli chodzi mi głównie o metro i autobusy.

Tyle wszyscy trąbią o bezpieczeństwie że zaczęłam się bać czy to wszystko bezpieczne i czy będę mogła wziać aparat :)


Rio jest bezpieczne jak każde duże miasto pełne kontrastów. Zależy od ciebie. Karnawał to ulubiona pora wszelkich kieszonkowców i zlodziei. Wiec może zamiast aparatu wystarczy komórka karta metrorio i 50 Reali w kieszeni? Wszędzie można dojechać metrem. O autobusach zapomnij. No chyba ze w nocy. Ale w dzień korki z powodu blocos czyli lokalnych imprez. Kup i naladuj kartę na metro bo podczas karnawalu kolejki są nawet po bilety czy do bankomatów. Z Botafogo na Santos Dumont dojdziesz. Albo dojedziesz czymkolwiek. A zamiast zajmować sie bzdurami to należy się bawić. kieszonkowcy są na calym świecie. A karnawal w Rio jest tylko w Rio :-) Ps. Najlepsza caipirinha jest na Lapie na ulicy.:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sty 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Na temat bezpieczeństwa w Rio można tomy napisać :)
Jak ktoś został napadnięty czy okradziony to Ci powie, że jest niebezpiecznie.
Ja byłam kilka razy w Rio i nie miałam żadnej nieprzyjemnej sytuacji, o napadzie nie wspominając. Jeździłam metrem i normalnymi autobusami i było normalnie, czyli bezpiecznie. Może do centrum bym nie jechała, poza godzinami pracy biurowej, bo się wyludnia i pełno bezdomnych. A tak to spokojnie można się poruszać po mieście, nic się nie powinno stać.
Więcej informacji o Rio napisałam głównie z własnego doświadczenia tutaj: http://wikitravel.org/pl/Rio_de_Janeiro
Na dole jest sekcja "Bezpieczeństwo"
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Sty 2015 15:22 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Z bezpieczeństwem jest jak piszą poprzednicy. Byłem w Rio i używałem transportu publicznego i nic mnie nie spotkało po za przejawiami gościnności i chęci pomocy przez brazylijczyków.
Ten kto miał jakis incydent napewno napisze ze jest niebezpiecznie... Ale u nas w Wawie na Pradze też może byc ciekawie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sty 2015 00:11 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Karta prepaid jest na autobusy i na metro? Doładujemy w automacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sty 2015 11:52 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
podbijam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Sty 2015 12:15 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Karte Metrorio kupuje się i doladowuje u pani w okienku w metrze. Działa na metro i autobusy Metro na superfície (przedłużenie metra na Ipaneme. W innych autobusach płacimy gotówką. Na niektórych stacjach są też maszyny do doładowania. Podczas karnawału kolejki są takie że czasem warto wyjść z metra i przejść piechotą.:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
siostraa uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group