Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Memmingen
#1 PostWysłany: 08 Sie 2017 09:38 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Hej,
lecę na weekend do Memmingen z Ryanairem i zastanawiam się co można zobaczyć w okolicy? Byłem już w Monachium i Schwangau, więc to raczej odpada. Czy ktoś zna jakieś fajne okolice na wycieczkę jednodniową? W grę wchodzi wyłącznie komunikacja miejska/busy/pociągi itp. (na 2 osoby auto się nie opłaca). Pewnie najłatwiej będzie Flixbusem gdzieś śmignąć - tylko gdzie? Jakieś ładne widoczki (może jakiś mały treking w Alpy), ładne miasteczka stare, coś co warto zobaczyć nietypowego może. Liczę na waszą kreatywność :)

Temat postu: Re: Memmingen
#2 PostWysłany: 08 Sie 2017 10:24 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 161 605
srebrny
Opactwo benedyktyńskie w Ottobeuren założone w 764 roku.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 08 Sie 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Loty: 327
Kilometry: 341 159
srebrny
Polecam Bayernticket - bilet całodniowy na koleje regionalne.

https://www.bahn.com/pl/view/oferty/reg ... alne.shtml

Za śmieszne pieniądze mozesz pojechać pociągami regionalnymi gdzie tylko chcesz - na przykład Oberstdorf, Garmisch, ale najciekawiej chyba do Fuessen i zamków Neuschwanstein, Hochenschwangau. Zresztą, można w cenie zobaczyć więcej miejsc jednego dnia.
Nico_MUC lubi ten post.

#4 PostWysłany: 08 Sie 2017 12:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Bayernticket i potem podjechać do Ausburg, Wangen, do jeziora Konstanz (przystanek Lindau) albo do Allgäu.

Także podjechać do Füssen, i potem autobusem do zamku Dinsney lub znanym jako: Schloß Neuschwanstein
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 08 Sie 2017 12:45 
Awatar użytkownika

niebieski
O spoko pomysł z tym biletem na kolej. A własnie w Schwangau i w zamku Neuschwanstein już byłem dlatego szukam czegoś innego/nowego. A był ktoś w Lindau albo innym mieście nad jeziorem Bodeńskim?
Jeszcze coś fajnego? :)

#6 PostWysłany: 08 Sie 2017 16:41 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak jak piszą wyżej - BayernTicket i możesz wybrać się do Ulm - bardzo ładne miasto.

Lindau jest też fajne i możesz promem popłynąć po Bodensee

http://www.bsb.de/fahrplan-online.html

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 08 Sie 2017 22:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 194
Kilometry: 217 974
A ja bym jednak wypożyczył auto na jeden dzień i pojechał do Vaduz :)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 08 Sie 2017 22:29 

Loty: 23
Kilometry: 72 725
Też się wybieram z Ryanair do Memmingen, w dniach 15-18.09. smarzyk, ty też w tym terminie czy tydzień wcześniej?
Pomysł z Vaduz jest dobry, z tym, że koleją tam się jest po 4 godzinach.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:05 
Awatar użytkownika

niebieski
Ja lecę na weekend tylko 29.09-01.10.
No właśnie myślę, czy by auta nie wypożyczyć. Widzę, że €60 za dwa dni wychodzi.

#10 PostWysłany: 24 Sie 2017 19:51 
Awatar użytkownika

niebieski
Drobna zmiana - będzie brane auto najprawdopodobniej. Jakie miasteczka Alpejskie polecacie? Ładne widoczki, mały trekking? Po drodze do Liechtensteinu

#11 PostWysłany: 28 Sie 2017 13:28 

Cześć,

Złapałem tani bilet i lecę do Memmingen pod koniec września na weekend. Nie chcę jednak tam zostawać. Bardziej od zwiedzania miast interesuje mnie zobaczenie trochę niemieckiego krajobrazu i to najlepiej górskiego. Jest w stanie polecić ktoś miejsce, do którego z Memmingen dobrze się wybrać, a przy okazji, żeby dojazd tam z lotniska, nie był zanadto karkołomny?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 28 Sie 2017 14:06 

Ja lecę na weekend 15.09 i mam w planach zwiedzanie zamku "Disneya" :). Natomiast drugiego dnia mam zamiar zwiedzić Zurych. Bilet kolejowy w dwie strony w promocji kosztuje bodajże 80 euro. W Zurychu warta zwiedzenia jest starówka, Muzeum FIFA oraz wypoczynek na jeziorem. To akurat wystarczy na kilka godzin.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 15 Paź 2017 21:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Udaj się do Füssen niezwykłe miasteczko, a następnie nad jezioro Forgensee a w górki to w oklice zamku Neuschwanstein bajeczny zamek i tereny do chodzenia również niezłe. Ta cała okolica jest bardzo ciekawa.

Kiedyś jako Nico_world

Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 15 Paź 2017 23:18 

Wróciłem miesiąc temu :lol:
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 23 Mar 2018 15:11 

Loty: 81
Kilometry: 227 268
Hej, u mnie będzie opcja 13-15.04 w Memmingen. Cel główny to Neuschwainstein. Pytanie, czy mając w zasadzie 1 dzień (przylatujemy w piątek wieczorem, wylatujemy w niedzielę ok 14), opłaca się jeszcze coś upychać do planu? Przy założeniu, że kupimy Bayern ticket na 4 osoby, chciałbym wiedzieć co jeszcze jest takim totalnym highlightem 'must see' w tamtej okolicy? Czy może lepiej spokojnie od rana do popołudnia ogarnąć zamek a na wieczór wrócić do samego Memmingen i tam sobie pochodzić po miasteczku?

Z góry dzięki, pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 30 Mar 2018 06:37 

niebieski
hej.
bez samochodu to wiecej nie ogarniesz raczej. i to sobie neushwan zarezerwuj bo pol dnia mozesz w kolejce spedzic jak bedziesz miec pecha.
z samochodem cwiczylam taki weekendowy wypad i da sie zrobic 3 zamki ksieciunia czyli herrenchiemsee lunderhof i neuschwanstein na kombitickecie. jedziesz wtedy jeszcze w nocy godzine na monachium tam na poludniu nocujesz albo dalej na chiemsee. rano dojezdzasz prom, zwiedzanie i jedziesz na linderhof tam zwoedzanie i nocleg kolo neuschwan. jesli jedziesz wtedy przez steingaden to mozesz zwiedzic wieskirche jesli sie wyrobisz o sensownej godzinie. po czym rano z samego rana zwiedzasz neuschwan i od razu na lotnisko ;) da sie i to nawet z seniorem bo mame tam zabralam
w mlodszym towarzystwie mielibysmy na pewno wiecej czasu na obejrzenie okolic z uwagi na szybsze tempo przemieszczania
 Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 11 Kwi 2018 14:22 

Lądujemy w 5 osób w Memmingen późnym wieczorem w piątek. Nocleg w hotelu przy lotnisku. Odlatujemy stamtąd o 18:15 w sobotę. Podróżowalibyśmy komunikacja publiczną. Czy da się w tak krótkim czasie ogarnąć "zamek Disneya"?
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Musielibyscie dojść do Stacji DB w Memmingen i np
Memmingen o 07:02 z peronu 1 RB 57639 Regionalbahn do Kempten(Allgäu)Hbf

w Kempten(Allgäu)Hbf o 07:26 peron 4 przesiadka 10 min

Odjazd Kempten(Allgäu)Hbf o 07:36 peron 4 RE 57583 Regional-Express do: München Hbf Gl.27-36

W Biessenhofen jesteście o 08:01 peron 3 przesiadka 5 min

odjazd z Biessenhofen o 08:06 peron 2 RB 57336 Regionalbahn Richtung: Füssen

w Füssen o 08:55 peron 3 a tam jest też autobus dojeżdżający blisko zamku

Powrót to np

Füssen 0 14:06 peron 3 RE 57501 Regional-Express do: München Hbf Gl.27-36
Wysiadacie w Kaufbeuren o 15:02 peron 2 macie 4 min na przesiadkę

z Kaufbeuren o 15:06 peron 1 RE 3390 / RE 3290 Regional-Express do: Oberstdorf
wysiadacie w Kempten(Allgäu)Hbf 0 15:29 peron 2 cz\as na przesiadkę 6 min

z Kempten(Allgäu)Hbf o 15:35 peron 3 RE 3888 Regional-Express do: Ulm Hbf

w Memmingen o 15:58 peron 1 4 min spaceru do przystanku autobusowego
Bahnhof ZOB, Memmingen o 16:25 Bus 810 Bus kierunek: Bahnhof, Krumbach (Schwaben)
Memmingen Allgäu Airport, Memmingerberg an 16:37

Kupujecie coś takiego jak Bayern Ticket i wtedy i pociagi i autobusy macie w cenie tego biletu, koszt dla 5 osób dorosłych to 49 euro

przejazdy i inne możliwości przejazdu możecie wyszukać tutaj.
https://www.bahn.de/p/view/index.shtml

Rano autobusy z lotniska jeżdżą sporadycznie, więc można sprawdzić wyjazd z miasteczka, ale nie pamiętam ile jest km.
Nie patrzcie na ceny biletów, bo jak kupicie Bayern Ticket to za 5 osób zapłacicie 49e

Powodzenia

Kiedyś jako Nico_world

Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#19 PostWysłany: 15 Kwi 2018 08:43 

Dzięki! Widzę, że czasu na przesiadki jest bardzo mało. Jak to jest tam zwyczajowo: jeżeli jeden pociąg się spóźnia, to ten drugi będzie na niego czekać?
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 15 Kwi 2018 09:43 

z mojego doświadczenia: "to zależy".

Pociągi w Niemczech się spóźniają, opóźnienia rzędu 10 min nikogo nie dziwią.
Pociągi lokalne (RB, RE, odpowiedniki tychże na liniach na których jeżdżą prywatni przewoźnicy) (szczególnie na stacjach będących oczywistym połączeniem między dwoma liniami) często poczekają na siebie kilka minut, ale nie dłużej. Zazwyczaj jednak linie lokalne w Niemczech mają częstotliwość o jakiej się nam w kraju nie śniło (1-2 pociągi na godzinę na linii z Unterzadupia do Oberzadupia), więc utrata połączenia nie jest końcem świata, najwyżej będziemy na miejscu godzinę później.

Pociągi długodystansowe zazwyczaj nie czekają na nic, ale w Twoim połączeniu nie ma takich (oraz, jeżeli chcesz podróżować na bilecie 'regionalnym', to i tak skupiasz się na połączeniach lokalnych). Wyjątkiem jest standardowo ostatnie połączenie do stacji docelowej danego dnia, ale to już należy załatwiać z obsługą pociągu (i często fajnie jest jednak mówić chociaż podstawowym niemieckim, bo z językami obcymi jest różnie)

Ogólnie: Planując coś ważnego (np. dojazd na lotnisko), nie planuj na styk - daj sobie szansę zdążyć również "następnym" połączeniem.
 Relacje PM off  

[ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości