Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Meldunek
#1 PostWysłany: 28 Sie 2018 19:20 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
Mam jeszcze jedno pytanie: na stronie MSZ widnieje informacja nt. obowiązku meldunkowego w Czarnogórze:

"Obywatel Polski winien dopełnić obowiązku meldunkowego dla cudzoziemców przebywających na terytorium Czarnogóry i zameldować się w najbliższym Urzędzie miasta lub gminy 24 h.".

W przewodniku mam napisane, że te przepisy są niejasne i niby trzeba a niby nie trzeba. Jak to wygląda w praktyce? Bo wątpię, żeby każdy przeciętny wakacjowicz leciał do najbliższego urzędu z wieścią "haloo, to ja, przyszedłem się zameldować!". I teraz kwestia czy obowiązek spada na tego, który wynajmuje mi pokój? Czy w ogóle problem istnieje tylko na papierze a w praktyce wszyscy mają to gdzieś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#2 PostWysłany: 28 Sie 2018 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
@gwiazda01 nawet o tym nie wiedziałem. XD

Wyjebongo generalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#3 PostWysłany: 28 Sie 2018 19:29 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
@Krupier no i gra, taka odpowiedź mi się podoba :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#4 PostWysłany: 28 Sie 2018 19:35 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Meldunek to obowiązek wynajmującego. Przynajmniej tak nam tłumaczył właściciel naszej miejscówki.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#5 PostWysłany: 28 Sie 2018 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Też potwierdzam informacje o obowiązkowym meldunku w Czarnogórze ale to leży po stronie właściciela obiektu. Otrzymuje się stosowny kwitek, który trzeba mieć przy sobie przy wyjeździe i podobno czasami straż graniczna żąda okazania tego papieru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#6 PostWysłany: 29 Sie 2018 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
I skąd niby pan strażnik będzie wiedział czy jestem w kraju dłużej niż 24h, czy tylko przejeżdżam?

Martwe prawo podejrzewam. Od nas chyba tylko w jednym noclegu chcieli dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#7 PostWysłany: 29 Sie 2018 09:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Bo po to jest kontrola graniczna?
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#8 PostWysłany: 29 Sie 2018 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Krupier napisał(a):
I skąd niby pan strażnik będzie wiedział czy jestem w kraju dłużej niż 24h, czy tylko przejeżdżam?

Martwe prawo podejrzewam. Od nas chyba tylko w jednym noclegu chcieli dokumenty.


Wjeżdżając do Czarnogóry (podobnie jak do każdego innego kraju/strefy Schengen) masz skanowany paszport/dowód i trafiasz do bazy danych wraz z datą przekroczenia granicy. Analogiczne skanowanie dokumentów masz przy wyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#9 PostWysłany: 29 Sie 2018 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
No jak wjeżdżam do strefy schengen to tak średnio mam cokolwiek skanowane. :S

Poza strefą jeszcze jest to faktycznie zrozumiałe.

Anyway, ciekawszym prawem w Czarnogórze jest to, że pasażer w samochodzie, siedzący obok kierowcy, nie może jechać pijany. ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#10 PostWysłany: 29 Sie 2018 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Krupier
Zawsze wjeżdżając do strefy Schengen masz skanowany dokument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#11 PostWysłany: 29 Sie 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
To ciekawe co mówisz bo już nie raz jechałem przez schengen i nawet na granicy nikt mnie nie zatrzymywał. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#12 PostWysłany: 29 Sie 2018 10:36 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Kolega miał na myśli wjazd do strefy Schengen a nie przemieszczanie się pomiędzy krajami tejże strefy. Ja w zeszłym tygodniu miałem skanowane dokumenty na granicy rumuńsko-węgierskiej. Więc nawet jak kraje są w UE a oba nie są w Schengen to skanują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#13 PostWysłany: 29 Sie 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Aaa, no to się źle zrozumieliśmy. :)

Koniec offtopa, wywalcie to bo bałagan się zrobił. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meldunek
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2018 11:13 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
Okej, wróciłam i wyglądało to mniej więcej tak:
pierwszy nocleg - Bar/Susanj - nie chcieli od nas żadnych dokumentów,
drugi nocleg - Tivat - właścicielka na wstępie oznajmiła, że musi od nas wziąć paszporty, żeby nas zameldować i wszędzie musimy chodzić z tym meldunkiem. Na meldunku była nawet opłata meldunkowa czy coś w tym stylu (0,90 eur za każdy dzień). Celnik o nic nie pytał, więc w sumie nadal nie wiem jak to tam działa w rzeczywistości. Aczkolwiek właścicielka powiedziała, że to jej obowiązkiem jest nas zameldować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meldunek
#15 PostWysłany: 09 Wrz 2018 11:21 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Właścicielka miała rację. W Czarnogórze jest obowiązek meldunkowy przy pobycie dłuższym niż 24 h. I właściciel obiektu powinien tego dokonać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meldunek
#16 PostWysłany: 09 Wrz 2018 12:27 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Mi w hotelu w Podgoricy wydali jakiś papierek i był to rzekomo mój meldunek, którą drugą część mieli przekazać służbom meldunkowym. Faktycznie jednak przy przekraczaniu granicy f-sza nic nie interesowało po za moim paszportem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meldunek
#17 PostWysłany: 30 Lis 2022 01:38 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Czy ktoś z Was meldował się ostatnio w Czarnogórze? Czy wg. Was bezpieczne jest przekazanie danych z dowodu osobistego właścicielowi, który obsługuje kwaterę rezerwowaną przez Airbnb? Wiem, że mają taki obowiązek, ale wg. mnie to jest trochę ryzykowne. Co o tym sądzicie?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meldunek
#18 PostWysłany: 30 Lis 2022 08:26 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Latem meldowalismy sie w apartamencie z bookingu. Nie dosc ze trzeba bylo dac dokument, to na dodatek musial byc ten sam przy pomocy ktorego przekraczales granice - tj jak wjechales na paszporcie, to musial byc paszport. Ale czy nie mam kredytu w Czarnogorze okaze sie pewnie za x lat. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meldunek
#19 PostWysłany: 30 Lis 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@dos70

W Czerwcu tego roku miałem nocleg w Kotor w kawalerce zarezerwowanej poprzez Booking to pan Turek (numer do kontaktu kierunkowy +90 :lol: ) nic nie chciał. Only cash i gotowe :D
Następny nocleg w Podgoricy w BB i też żadnego meldunku nie było.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meldunek
#20 PostWysłany: 01 Gru 2022 02:42 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Swiderrr napisał(a):
Nie dosc ze trzeba bylo dac dokument, to na dodatek musial byc ten sam przy pomocy ktorego przekraczales granice - tj jak wjechales na paszporcie, to musial byc paszport

a skąd właściciel wiedział, że to paszport? Bo przecież można byłoby dać dowolny dokument (ja w Podgoricy dałem dowód - co prawda na nim wjeżdżałem, ale właściciel tylko powiedział, że chce dokument, nic nie wspominał, że to ten z granicy)

Aczkolwiek takie pobieranie danych z dokumentu to na Bałkanach jest dość powszechne
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group