Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mediolan
#61 PostWysłany: 25 Paź 2017 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
krystoferson112 napisał(a):
Odwiedziłem już ponad 20 państw...wiem nie dużo, we Włoszech nie byłem...wiem zbrodnia ;) Jak oceniacie Mediolan jak na pierwszy raz w tym kraju? Poczuje w Mediolanie, że to w ogóle Italia? Czy muszę już planować południe tego kraju aby chociażby się z nim zapoznać?


Rzuć się na głęboką wodę, jedź do Neapolu, potem nic już nie będzie takie samo ;)
Nie ma co wczhodzić stopniowo, tylko dostarcz sobie maksymalną ilośc wrażeń i emocji.

Ja w klimat włoski wchodziłem stopniowo i żałuję, bo jadąc od razu do Neapolu Przeżyłbym intensywność poznania Włoch na najwyższym levelu ;)

Mediolan to naprawdę nic specjalnego jak na warunki włoskie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Mediolan
#62 PostWysłany: 26 Paź 2017 16:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Ale z drugiej strony ja akurat w Mediolanie poznałem pizzę z grzybami (porcini, czyli nasze prawdziwki) i krewetkami. Połączenie wyborne i jak na razie numero 1 dla mnie.
Z każdego miejsca da się coś wynieść ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#63 PostWysłany: 26 Paź 2017 16:52 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Trochę jak dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi. Też objeździłem i oblatałem prawie całe (kontynentalne) i wszędzie jest super, a Włochy odwiedzić zawsze warto. Nie wiem czemu Neapol miałby być bardziej włoski od Mediolanu (to większość wyznacza standard, a na północy mieszka więcej ludzi i generują większą część PKB). Neapol na pewno jest milszy do odwiedzenia, kiedy u nas brzydko i zimno, a tam można złapać trochę słońca i ciepła. Mediolan klimatem niewiele różni się od Polski. Ale jeśli ktoś lubi narty, to z Mediolanu ma niedaleko. W Mediolanie atmosfera rzeczywiście bliższa innym dużym miastom Europy. Neapol poza tym, że trochę biedniejszy, dla nas może być bardziej egzotyczny, jeśli chodzi o podejście mieszkańców do stosowania się do przepisów drogowych - no chyba, że to ma być wyznacznik prawdziwych Włoch :) Ale choć sam protestowałem przeciwko stopniowaniu, to mają jedno miejsce, do którego mógłbym wracać wciąż. To miasto Rzym się nazywa :):):)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#64 PostWysłany: 31 Paź 2017 16:29 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 43
Od jakiegoś czasu obserwuję biletu na ostatnią wieczerzę i tak już od 3 tygodni termin jest niedostępny. Czy rzeczywiście już wszystko wykupione, czy jest jakiś mój błąd?
a sprawdzam na stronie:
https://www.milan-museum.com/leonardo-l ... nacolo.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#65 PostWysłany: 31 Paź 2017 17:41 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Ja obserwowałam niemal miesiąc codziennie aż w końcu się pojawiły. Zależy na jaki termin potrzebujesz, jak odległy mogli jeszcze nie wrzucić, jak bliski trzeba patrzeć codziennie, dokładnie rok temu potrzebowałam na grudzień i pamiętam że jakoś popołudniami wrzucali. Powodzenia

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#66 PostWysłany: 31 Paź 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@goliarth
Sprawdzaj na tej stronie, bo to jest same źródło:
http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg[tour]&id=744&wms_op=cenacoloVinciano&Language=ENG
W tym temacie masz opis całej zabawy :)
mediolan-ostatnia-wieczerza-obraz-leonarda-da-vinci,1227,43216
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#67 PostWysłany: 26 Maj 2018 22:09 

Rejestracja: 26 Maj 2018
Posty: 1
Powiedzieć o Mediolanie że to nic specjalnego to duuuże nadużycie... Miasto zdecydowanie się różni od tego, co możemy zobaczyć w południowych Włoszech, ale też ma swój urok, i kilka miejsc które zdecydowanie trzeba zobaczyć. Ale tak max 2 dni na to maksymalnie wystarczą. Jak ktoś dysponuję większą ilością czasu, to lepiej pojechać na jeden dzień pociągiem do Bergamo, Como czy nawet Genui.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 11 Lip 2018 17:36, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#68 PostWysłany: 30 Maj 2018 23:37 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 31
Kilometry: 76 871
Mam pytanie dotyczące Mediolanu, na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi - nawet na anglojęzycznych stronach. Otóż wybieram się do Mediolanu na koncert, który zorganizowany zostanie na terenie Expo 2015 - a który aktualnie nosi nazwę "Experience Milano". Mam wstępnie upatrzony nocleg niedaleko strefy, jednak zastanawia mnie jedna rzecz - czy w trakcie koncertów jedynym wejściem/wyjściem na strefę Expo jest wejście zachodnie od strony stacji metra Rho Fiera? Czy czynna jest kładka, która łączy południową część strefy z dzielnicą Cascina Merlata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#69 PostWysłany: 05 Lip 2018 11:19 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Cześć.

Chce kupić bilety do katedry i na taras (dach).

Tutaj mogę kupić bilety:

https://www.ticketone.it/duomo-di-milan ... =erdetaila

Interesuje mnie DUOMO PASS by stairs za 12,50E. I mam pytanie o ten bilet. Na tej stronie jest podana godzina 9.00.

Na stronie katedry jest info o bilecie DUOMO PASS
https://www.duomomilano.it/en/infopage/ ... 38f5295d3/

I czy dobrze rozumiem że mając DUOMO PASS mam 72 godziny od godzinie 9.00 na wejście do miejsc do których ten bilet upoważnia? Rozumie że omija mnie kolejka do kasy, jedynie muszę czekać w kolejce na wejście tak? Wejście na dach nie jest o konkretnej godzinie tylko o której będę chciał (w tych 72h)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#70 PostWysłany: 11 Lip 2018 16:49 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
Cześć

Ryanair zmienił mi godziny lotu i zamiast o 21 to lot BGY-POZ mam o 15:10. W związku z tym pomieszał się mój plan na jeden dzień w Mediolanie i poproszę kogoś, kto zwiedział to miasto o ocenę realności. Przyjeżdżam na dworzec autobusowy o 5:15. Stamtąd chciałem podejść na szybko zobaczyć z zewnątrz San Siro i następnie pojechać do centrum. Tam chcę zobaczyć z zewnątrz katedrę, galerię VEII, pospacerować ulicami ścisłego centrum i zjeść śniadanie. Następnie chciałbym się zobaczyć Ostatnią Wieczerzę (jeśli dam radę zarezerwować wejściówki) i pieszo przejść pod zamek Sforzów. Po przejściu się po dziedzińcu pojechałbym na Milano Centrale skąd mam autobus na lotnisko w Bergamo o 13:10.

Czy sądzicie, że ten plan jest realny i możliwy do zrealizowania ze spokojem, czy też będzie wiązał się z lataniem z językiem na wierzchu? Jeśli starczyłoby mi czasu bardzo chętnie poświęciłbym godzinę na zwiedzenie wnętrza Duomo.

Mam też ewentualnie możliwość zakupu biletów na samolot do SXF o 20.

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#71 PostWysłany: 11 Lip 2018 17:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Moim zdaniem trudne do zrealizowania . Zostaw sobie wiekszośc na kolejny raz przynamniej będziesz miał powód żeby wrócić a Mediolan jest tego wart :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#72 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@maciej.gol na spokojnie to tego na pewno nie zrobisz. Jeśli nie dostaniesz wejściówek, to proponuję zrezygnować z Ostatniej Wieczerzy - by tam dojść trzeba jednak trochę odbić od ścisłego centrum, a czasu masz niewiele. Ja bym raczej wybrała zobaczenie katedry w środku, niż ten fresk. A i z wejściem do katedry to może być różnie, bo kolejki nawet w niskim sezonie i późniejszym popołudniem są na co najmniej 15 minut stania. W tej kolejce w środku są znaki informujące np. 30 minut, 15 minut. Spróbuj je zobaczyć i oszacować czas czekania. A i w kolejce do kas też możesz spędzić ładnych kilka-kilkanaście minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#73 PostWysłany: 21 Sie 2018 03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Czy był ktoś w Muzeum Archeologicznym? Jeśli tak to czy jest duża liczba eksponatów? Ile zajmuje zwiedzanie? Czy jest dużo eksponatów ze starożytności np. Etrusków. Czy jest broń i uzbrojenie z dawnych epok?
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#74 PostWysłany: 06 Paź 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czy możecie coś polecić/odradzić odnośnie wyboru i cen w outletach w Mediolanie dostępnych komunikacją publiczną z założeniem, żeby była to odskocznia od zwiedzania, a nie całodzienna wycieczka?

Sam znalazłem tylko https://www.dmag.eu/en/PL. Chyba kiedyś mieli (też?) swój sklep na Via Monte Napoleone 26. Jakieś opinie?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#75 PostWysłany: 23 Maj 2022 15:22 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 28
Potrzebuje biletów na Ostatnia Wieczerzę na ostatni tydzień czerwca. Na oficjalnej stronie wszystko wykupione - myślicie ze jest szansa ze coś wrzuca jeszcze ? Wg strony niby tak i proponują sprawdzać regularnie ….


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#76 PostWysłany: 13 Cze 2022 11:04 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 28
Odpowiem sama sobie - tak -wrzucają pojedyncze dni i godziny.w piątek udało mi się kupić bilety na 24 czerwca


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#77 PostWysłany: 27 Maj 2023 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Hej, firma mnie wczoraj wieczorem trochę zaskoczyła stwierdzeniem, że mam wolne do wtorku w Milanie, w którym nie planowałem nawet być. O ile dzisiaj jadę sobie właśnie pociągiem nad jezioro Como i jutro pochodzę po samym mieście to zastanawiam się jak można zużytkować poniedziałek kiedy na caly dzień przewidywane są ulewne deszcze + burze. Ma ktoś jakiś pomysł co robić w Milanie podczas całodniowych opadow?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#78 PostWysłany: 27 Maj 2023 10:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Muzeum Alfa Romeo, względnie pociąg do Brescii i muzeum Mille Miglia
Góra
 Profil Relacje PM off
Piatek lubi ten post.
Piatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#79 PostWysłany: 27 Maj 2023 12:58 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Jest jeszcze muzeum techniki w Mediolanie. Całkiem ciekawe.
Można też sprawdzić czy gdzieś w pobliżu jest lepsza pogoda, np.
https://goweatherradar.com/radar-map
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#80 PostWysłany: 27 Maj 2023 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Ja w deszczową pogodę pojechałem zwiedzić San Siro. Wycieczka wolnym tempem razem z dojazdem zajęła kilka godzin. Bardzo miło wspominam.
Jeden stadion i od razu szatnie dwóch klubów zostały zaliczone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group