Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mediolan
#41 PostWysłany: 08 Lip 2016 14:52 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 27
Loty: 32
Kilometry: 38 262
Witam ;)

Jedziemy w sierpniu do Mediolanu na 4 dni ( sobota - wtorek ) . Szukamy noclegu w pobliżu miejsc , gdzie wieczorem można wyjść potańczyć , napić się piwa , więc wybraliśmy okolice Navilgi lub Corso Como . Gdzie polecacie się zatrzymać ? My wstępnie stawiamy na Navilgi , ale może ktoś , kto już był w Mediolanie podpowie nam , które miejsce jest lepsze . A może jakieś inną część Mediolanu nam zaproponujecie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Mediolan
#42 PostWysłany: 08 Lip 2016 17:28 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Navilgi to jest to czego szukasz.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#43 PostWysłany: 08 Lip 2016 19:02 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Navilgi to raczej nie znajdziesz, spróbuj może Naviglio :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#44 PostWysłany: 25 Sty 2017 19:19 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Uwaga! Wejście na ostatni poziom dachu Doumo jest zamknięte ze względu na lód. Można wejść tylko na boczny fragment dachu i tam mamy zamknięte na kłódkę drzwi i kartkę, że nie wolno wchodzić. Oczywiście na dole żadnej informacji i kasują 9 euro za wejście schodami. Także trochę się nacieliśmy, chcieliśmy nawet wchodzić po murku, ale stwierdziliśmy że wezmą nas za terrorystów i zdejmą, więc odpuściliśmy.

Nie mam pojęcie od kiedy to jest zamknięty, ani kiedy otworzą, ale jak ktoś będzie to warto zapytać na dole przy kupnie biletu czy górny taras jest otwarty. Chyba nie skłamią tak prosto w oczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#45 PostWysłany: 26 Sty 2017 08:56 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
W ubiegły czwartek (19.01) było otwarte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#46 PostWysłany: 26 Sty 2017 12:15 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
No to miałem pecha, w niedzielę 22.01 było zamknięte. Warto zapytać na dole czy jest otwarte czy nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#47 PostWysłany: 03 Lut 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
krzysztof130390 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie Katedry. Planuję zwiedzić ją pod koniec czerwca ale niestety nie udaje mi się kupić biletu na cały "tour" przez internet. Czy kolejki do kas są długie? Ile czasu trzeba w nich spędzić? interesuje mnie muzeum Katedry i wejście/wjazd na dach


Da się kupić bilety przez internet.
Tu jest rozpiska:
http://www.duomomilano.it/en/infopage/h ... bc768189e/

A tu można kupić:
http://www.ticketone.it/duomo-di-milano ... =erdetaila
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#48 PostWysłany: 06 Lut 2017 12:30 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
Odnośnie kupowania biletów na miejscu to jak byłem w styczniu przy głównej kasie (po prawej strony od głównego wejścia do katedry) w kolejce stało ok 30 osób. Ja kupiłem bilet
tu.
Jest to jakby biuro katedry - dwa okienka, zero ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#49 PostWysłany: 06 Lut 2017 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
jacub napisał(a):
Odnośnie kupowania biletów na miejscu to jak byłem w styczniu przy głównej kasie (po prawej strony od głównego wejścia do katedry) w kolejce stało ok 30 osób. Ja kupiłem bilet
tu.
Jest to jakby biuro katedry - dwa okienka, zero ludzi.

Mapka z 4 kasami jest na poprzedniej stronie tego tematu. :mrgreen: coś się zmieniło ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#50 PostWysłany: 14 Lip 2017 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
zulu napisał(a):
coś się zmieniło ?
Cytuje sam siebie ;-)
Ostatnio (czerwiec 17) nie było kasy po prawej i lewej stronie ani z tyłu. Jest za to nowa kasa na prawo w centrum informacji. W niej są automaty biletowe. 100 metrów od wejścia do katedry po prawej, "w bramie", na prawo i automaty są na prawo.

info ze strony

http://www.duomomilano.it/en/infopage/t ... d4d5db551/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#51 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:18 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 3
zulu napisał(a):
zulu napisał(a):
coś się zmieniło ?
Cytuje sam siebie ;-)
Ostatnio (czerwiec 17) nie było kasy po prawej i lewej stronie ani z tyłu. Jest za to nowa kasa na prawo w centrum informacji. W niej są automaty biletowe. 100 metrów od wejścia do katedry po prawej, "w bramie", na prawo i automaty są na prawo.

info ze strony

http://www.duomomilano.it/en/infopage/t ... d4d5db551/


dodam tylko, że dla rodzin z dziećmi jest fast track zarówno w kasie biletowej, jak i do wnętrza katedry, w kolejce do wind nie ma :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#52 PostWysłany: 21 Paź 2017 12:40 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Kurcze, gdzie Wy na tej stronie widzicie cennik wejścia do Duomo? Czy oprócz katedry i okolic Sforzów lolecocir coś jeszcze (oprócz San Diego i Monzy) ?? W sumie temat jest bardzo ubogi jeśli chodzi o polecane miejsca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#53 PostWysłany: 21 Paź 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
https://www.duomomilano.it/it/infopage/ ... 75c6ea41e/

A na Tripadvisor masz :
https://pl.tripadvisor.com/Attractions- ... bardy.html
Chyba,że już to widziałaś/eś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#54 PostWysłany: 21 Paź 2017 15:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Dzięki :) po prostu jestem chyba ślepy przy przeglądaniu stron przez komórkę :/
Góra
 Profil Relacje PM off
miron40a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#55 PostWysłany: 21 Paź 2017 23:01 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Odwiedziłem już ponad 20 państw...wiem nie dużo, we Włoszech nie byłem...wiem zbrodnia ;) Jak oceniacie Mediolan jak na pierwszy raz w tym kraju? Poczuje w Mediolanie, że to w ogóle Italia? Czy muszę już planować południe tego kraju aby chociażby się z nim zapoznać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#56 PostWysłany: 21 Paź 2017 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@krystoferson112
Jak zaczynać od zera to Milano się nadaję w sam raz! ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#57 PostWysłany: 22 Paź 2017 19:21 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
krystoferson112 napisał(a):
Odwiedziłem już ponad 20 państw...wiem nie dużo, we Włoszech nie byłem...wiem zbrodnia ;) Jak oceniacie Mediolan jak na pierwszy raz w tym kraju? Poczuje w Mediolanie, że to w ogóle Italia? Czy muszę już planować południe tego kraju aby chociażby się z nim zapoznać?
Jeżeli Włochy pierwszy raz to najlepsza będzie Bolonia. Esencja Włoch w jednym mieście, poza tym to jedno z ładniejszych włoskich miast, nawet po 3 razach się nie nudzi.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#58 PostWysłany: 23 Paź 2017 09:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
-- 23 Paź 2017 09:10 --

namteH napisał(a):
@krystoferson112
Jak zaczynać od zera to Milano się nadaję w sam raz! ;)

Nie zgodzę się :D Najpierw Rimini, potem dopiero Milano ;)

-- 23 Paź 2017 09:13 --

krystoferson112 napisał(a):
Odwiedziłem już ponad 20 państw...wiem nie dużo, we Włoszech nie byłem...wiem zbrodnia ;) Jak oceniacie Mediolan jak na pierwszy raz w tym kraju? Poczuje w Mediolanie, że to w ogóle Italia? Czy muszę już planować południe tego kraju aby chociażby się z nim zapoznać?

Ja w Italii byłem już lekko licząc ponad 30 razy, przejechane mam od góry w dół wszystko. Wg mnie Italia do wszystko od linii Neapol - Bari w dół + Toskania i wybrzeże Ligurii. Ale żeby takie zdanie wyrobić to musiałem "przedzierać" się m. in. przez Mediolan, Turyn czy Weronę. Czy poleciłbym? Jak najbardziej, ale w takim samym stopniu jak Brukselę czy Monachium.
Niemniej zacznij od góry i jedź w dół, chyba najlepszy sposób na Italię wg mnie
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#59 PostWysłany: 23 Paź 2017 22:52 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
krystoferson112 napisał(a):
Odwiedziłem już ponad 20 państw...wiem nie dużo, we Włoszech nie byłem...wiem zbrodnia ;) Jak oceniacie Mediolan jak na pierwszy raz w tym kraju? Poczuje w Mediolanie, że to w ogóle Italia? Czy muszę już planować południe tego kraju aby chociażby się z nim zapoznać?


Odpuść Mediolan. Bergamo, Bolonia, Neapol są znacznie bardziej włoskie. Mediolan jest bez wyrazu - można zaliczyć, ale można bez żalu odpuścić.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#60 PostWysłany: 24 Paź 2017 21:02 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
-- 24 Paź 2017 20:58 --

Zgadzam się z le.szkiem.

Mediolan to jedno z większych rozczarowań jak dla mnie. Nie czuć tam tego włoskiego klimatu. To takie typowe bogate zachodnie miasto, ale jak dla mnie bez szału. Ewentualnie jak ktoś chce zobaczyć katedrę bo ładna, albo dla fanów piłki to San Siro ;)

-- 24 Paź 2017 21:02 --

krystoferson112 - to zależy kto co woli :D ja wolę ogólnie Południe. Ogólnie północ a południe Włoch to momentami dwa różne światy. Może na swój pierwszy raz z Italią warto wybrać Rzym? Bądź Toskanię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group