Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#161 PostWysłany: 27 Sty 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
A propos zapytania kol. @karder
Free night certificate - jak najlepiej wykorzystac?

To oczywiscie poza Europa, ale polecam spojrzec na nowy Le Meridien Maldives, ktory aktualnie ma kategorie 5, zatem kosztuje 30-40k pkt/noc.
Stawka 30k jest dostepna takze w szczycie sezonu, czyli pobyt 5 nocy wychodzi 120k, podczas gdy pobyty 'za pieniadze' zaczynaja sie od ok. 19-20k zl.
To calkiem niezly przelicznik ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#162 PostWysłany: 27 Sty 2022 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4096
HON fly4free
@p.wl Fajny strzal. Az nie chcialo mie sie wierzyc. Ale:
120k pkt jest tylko na 1 termin last minute - na dzisiaj :-)
pozniej glownie 140kpt jako najnizsza stawka (co dalej jest dobre) ale i tak doplata 250USD, bo to jest Sunrise Overwater Villa, 1 Bedroom Villa, 1 King, Sunrise view, Ocean view.
Pewnie dolot na wyspe platny, posilki jak to na Maldivach pewnie tylko w hotelu ekstra platne, sniadanie trzebaby sprawdzic czy dla sstatusowcow za free (jest szansa w Le'Meroidien - chyba, ze maja jakis wyjetek). No i exit tax na Maledivach od 2022.
Tak wiec reasumujac - super fajny strzal i to w nowym hotelu ale rozsadnie cenowo i tak chyba nie wyjdzie.

Załączniki:
LM-M1.png
LM-M1.png [ 24.47 KiB | Obejrzany 2540 razy ]
LM-M2.png
LM-M2.png [ 144.75 KiB | Obejrzany 2540 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#163 PostWysłany: 27 Sty 2022 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Owszem, jest tez sporo terminow po 130k/5dni bez upgrade (beach villa).
Wiadomo, ze Malediwy nie sa tanie, a juz 5* kurorty na prywatnych wysepkach w szczegolnosci nie sa przyjazne portfelowi.
Mam troche punktow MB do spalenia, ogladalem hotele na marzec i znalazlem tego Le Meridiena, ktory kat. 5 otrzymal jako nowy hotel i raczej nie na dlugo (opinie ma swietne).
Patrzylem rowniez na St. Regis, ktory akurat mial dostepnosc, ale ostatecznie zdecydowalismy sie wziac Conrada - ze wzgledu na house reef.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#164 PostWysłany: 27 Sty 2022 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Zdecydowalem sie zarezerwowac Reges, a Luxury Collection Resort & Spa w Cesme 5 noclegow + 6ty z certyfikatu. Pomimo ze pandemia nie powstrzymala mnie przed podrozowaniem w ostatnich 2ch latach szczegolnie to jednak wole zostac blizej Europy. Wakacje kolo Izmiru we wrzesniu do dobry kompromis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#165 PostWysłany: 27 Sty 2022 17:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
A Çeşme to naprawdę fajne miasteczko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#166 PostWysłany: 27 Sty 2022 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@Zeus wiem, bylem juz tam na wakacjach :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#167 PostWysłany: 27 Sty 2022 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4096
HON fly4free
To jeszcze taka ciekawostka, Jakby tos sie zaszwedal na poludnie Brazylii. Fajny Autograph. 5 dni za punkty jakies 350USD. Za kase ponad 1000USD.
https://www.marriott.com/en-us/hotels/b ... /overview/
https://www.marriott.com/reservation/av ... Price=true

Załączniki:
MB-BR-AUth.png
MB-BR-AUth.png [ 142.02 KiB | Obejrzany 2461 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#168 PostWysłany: 27 Sty 2022 23:17 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Co do tego LeMeridien na Malediwach to :
- przelot osoby doroslej z Male do resortu kosztuje 390.- EUR, bagaz w cenie to 25kg, duzo czasu zjedza transfery z pobytu w hotelu.
- 105 EUR test PCR od osoby
- 85 EUR Halfboard od osoby
- zakaz uzywania dronow na terenie hotelu
- chyba sie obecnie nie przemiescicie pomiedzy dwoma hotelami nawet poprzez Male, tylko z lotu bezposrednio
- towarzystwo w hotelu przewaznie Amerykanie i Rosjanie
- wyposażenie pokoju troche spartanskie, takie ikeowskie



Ulotka informacyjna.
https://storage.canalblog.com/33/66/43977/129445700.pdf

@kader: nie lepiej wybrac w Turcji - Edition Bodrum rozplywaja sie nad tym hotelem w opiniach. Reges ma takie sobie opinie jesli chodzi o obsluge.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Sty 2022 09:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#169 PostWysłany: 31 Sty 2022 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Co prawda widzę, że w Marriott Bonvoy Moments jest trochę sportu, ale tutaj naprawdę jest coś rzadko kiedy dostępnego, zwłaszcza że pierwsza sesja testowa F1 2022 jest kompletnie zamknięta dla widzów. A z Marriottem wizyta w garażu Mercedesa :)

https://moments.marriottbonvoy.com/moments/12635
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#170 PostWysłany: 08 Lut 2022 20:17 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Rozważam nad wstąpieniem do programu lojalnościowego.
Czy jest darmowy? Czy wiążą się jakieś płatności w późniejszym czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#171 PostWysłany: 09 Lut 2022 09:35 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Oczywiscie ze jest platny ;) jesli chcesz utrzymywac czlonkostwo na jakims poziomie to trzeba placic za pokoje w hotelach.
Raz do roku musisz cos zobic na swoim koncie aby utrzymac waznosc punktow czyli np. kupic punkty, zarezerwowac noc w sieci etc.
Wiec moim zdaniem czlonkostwo jest platne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#172 PostWysłany: 09 Lut 2022 18:00 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@Julian.Wolf chodziło mi trzeba opłacać czlonkostwo np. miesięcznie, kwartalnie itd.
Nie liczę opłacania pokoju w hotelu ;)

Czyli czlonkostwo jest całkowicie darmowe(nie licząc opłaty za wynajęcie pokoju)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#173 PostWysłany: 09 Lut 2022 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@wiater nie placi sie abonamentu, podobnie jak w wiekszosci programow lojalnosciowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#174 PostWysłany: 09 Lut 2022 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4096
HON fly4free
@wiater Nie ma oplat w Marriott, Hilton i Radisson, sa jakies plany platne w Accor ALL i IHG. To tyle z wielkiej piatki.
A dywagacje "filozoficzn-nocne" by @Julian.Wolf sa oczywista-oczywostoscia. Dotycza tez np. biletu lotniczego nagrody, ktory trzeba najpierw "wylatac", aby wykorzstac nagrode. A zreszta to dziala tak samo we wszystkich programach lojalnoscowych...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#175 PostWysłany: 10 Lut 2022 11:37 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@wiater : bardziej bym sie zastanowil czy warto sie pchac do obecnych programow lojalnosciowych, bo co sie po nich spodziewasz ?

Dla mnie konkretnie za uczestnictwem sa przywileje sniadania i upgrady do pelnych suit to sie konkretnie przeklada na finanse i wygode pobytu reszta z tych obiecanych przywilejow jest tyko chwytem marketingowym. Ale te 'przywileje' masz tylko przy topowych statusach wiec nalezy sobie zadac pytanie czy warto wykladac kase na przymusowe noclegi w ilosci kolo 70 nocy aby miec 'darmowe' sniadanie przez dwa tygodnie swojego urlopu ?
Co innego jak masz jakies delegacje i koszty pobytow zwraca Ci pracodawca wtedy mozsz nawet dwa programy obskoczyc na topowych statusach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 22 Lut 2022 07:17 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Jestesmy w drugim hotelu Marriotta na Phuket upgrade dopiero po nacisnieciu na recepcji juz nie tak prosto jak kiedys /oczywiscie nie chodzi mi o upgrade do lepszego pokoju/.
W pierwszym i obecnym hotelu dlugo rozmawialem z szefam recepcji, w skrocie mowia ze maja duzy odplyw stalych gosci i czlonkow Bonvoy z powodu polityki corporacji Marriotta na to jak ma wygladac traktowanie i zasady Bonvoy. Goscie nie sa zadowoleni z tego co faktycznie dostaja w hotelach a co obiecuje program.

Personel w hotelach to pozatrudniany z lapanki jakas tragedia, najlepszy przyklad w nastepnym naszym hotelu pani zatrudniona na stanowisku security do 2020 teraz jest asystenka menagera ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 22 Lut 2022 21:00 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Chyba musisz mieć mocny niefart.
U mnie na Pkuket za każdym razem bez problemu, w szczycie sezonu.

Wydaje mi się, że kluczem jest rezerwacja nie najtańszego pokoju, tylko kolejnego cenowo - za każdym razem naprawdę soczysty upgrade.
Zależy też jaki masz status. Ja mam titanium plus doszło mi teraz lifetime platinum, więc to pewnie pomaga.

Marriott Nai Yang Beach: upgrade do pokoju z wejściem do basenu plus własna cabana (4 osoby na luzie) i wydzielony ogródek ze 300 metrów ;)
Westin Siray Bay: trochę się obawiałem, bo opinie różne, ale up do willi z osobną sypialnią i basenikiem. Willa niezła, wszędzie wożą melexem na wezwanie. Jak masz status, to śniadanie jest dokładnie piętro niżej od ogólnej knajpy - na życzenie do śniadania szampanik, czy bloody mary
Le Medirien Khao Lak: hotel kompletnie na uboczu, ale super do odpoczynku, up do willi z własnym basenem, na oko 10x5m (jest ich tylko 5 + jedna jeszcze większa)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 23 Lut 2022 05:10 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@ mileq: Lifetime Titanium i aktualnie Ambasador.

Courtyard Phuket - z najtanszego do Family room ale tam jest niewiele Jr.Suit a prawdziwych suit nie ma.
Marriott Nai Yang Beach: z najtanszego do tego co opisujesz z cabana z reki na recepcji, po zobaczeniu pokoju i rozmowie up do najwiekszej willi z jedna sypialnia.
LeMeridien Khao Lak - tam bylismy dwa razy juz i byly up do tej willi tuz kolo pool baru, jak dojade tam to zobacze co dostaniemy z najtanszego a placimy 45EUR brutto z sniadaniem. Jedzenie tam jest podle ciekawe czy cos sie zmienilo nigdy nie zaplacilbym 180EUR jak sie cenil. Holender tam jest GM i troche dziwilo mnie jego postepowanie ale widocznie wystaczaja mu goscie biur podrozy ktorzy nie sa wymagajacy.

Chcielismy sprobowac wlasnie Westin Siray Bay, ale opinie rozbieżne mnie zniechecily i wszedzie opinie ze jest mocno zuzyty. Polecam Renaissance - kuchnia i ew. up do willi jest warty pobytu. Na drugi miesiac jednak spadamy do Bangkoku bo chyba bedzie lepsza obsluga niz na Phuket.

Od 14 lat nie widzialem zwyklego pokoju SPG/Marriott , w zasadzie zawsze bylem upgradowany do prawdziwej suity jesli taka byla w systemie rezerwacyjnym wolna, poza tym jak widac mamy odmienny poglad co do tego z jakiego upgradu mam byc zadowolony.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Paź 2022 16:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:55 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Gratuluje Ambassadora :).
Faktycznie, może nie doczytałem, że celujesz w same suity.
Dla mnie upy w Tajlandii są ok.

Co do Westin Siray Bay: tak, to jest starszy hotel. Część pokoi jest taka sobie, ale akurat willa, w której byliśmy była odnowiona. Basen miała malutki, ale zamoczyć się dało.
Wybudowany jest na zboczu góry i są duże różnice poziomów, ale to nie problem, bo melex się pojawia w kilka minut na żądanie.
Jeżeli jesteś "rozbestwiony", to bym odpuścił. Jeżeli możesz przymknąć oko na nie najświeższy hotel tu, czy tam i się zrelaksować, to bym brał.
Obsługa jest bardzo miła, szczególnie dla statusowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Julian.Wolf uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 23 Lut 2022 17:09 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Ambasador byl juz od kilku lat, teraz juz nie mam zamiaru w to inwestowac kolejny raz 20k USD netto, nic to nie daje obecnie. Pakuje w Hyatta w miare mozliwosci.
Ale nawet jesli bylby tylko Titanium to patrzac teraz na Marriott Nai Yang Beach drugi od dolu pokoj kosztuje brutto 147EUR a ten z cabana pokoj 180EUR, czyli roznica jest 30EUR. Dla mnie niewarte zachodu np. 10dni to 300EUR zaoszczedzone na tym 'upgrade', ale zeby go miec to ile kasy musze zainwestowac w status Titanium ???
Juz gdzies tutaj komus odpowiedzialem, czy warto inwestowac w Platinum status jesli chcesz miec sniadania gratis na 14 dni swojego urlopu. Cos zaczyna sie robic jak pogon za 'kubeczkiem' na stacjach Orlenu w ich programie lojalnosciowym ktory mi jest tak naprawde niepotrzebny. Ale tego nalezalo sie spodziewac widac jakie 'benefity' sa przy pobytach w USA w Marriottach i obecny natlok /po covidowskich promocjach/ platynowych i wzwyz powoduje 'benefity' na swiecie sie dewaluja.

W Westin Sira Bay mialem nadzieje na ladny widok z wili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group