Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#101 PostWysłany: 02 Mar 2021 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
Jutro zmiana kategorii hoteli, okolo 200 z 7000. Zmiany dla PL ponizej.
https://points-redemption.marriott.com/ ... ory-change

Załączniki:
MB-cat-ch-2021-PL.JPG
MB-cat-ch-2021-PL.JPG [ 20.8 KiB | Obejrzany 1581 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#102 PostWysłany: 28 Kwi 2021 08:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
No to dołączam do Waszego małego klubiku :)
Mimo przeciwności losu i problemów z naliczeniem 13 nocek w Moxy Katowice oraz ostatnim rzutem na taśmę x2 (wczoraj był ostatni dzień promocji x 2 noce)
W końcu platyna urobiona (start z Golda 13 nocy)

Załącznik:
Account_Overview_-_2021-04-28_08.13.04.png
Account_Overview_-_2021-04-28_08.13.04.png [ 32.48 KiB | Obejrzany 1391 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#103 PostWysłany: 28 Kwi 2021 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Gratulacje :)
A o co chodziło z tym naliczeniem w Katowicach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#104 PostWysłany: 28 Kwi 2021 08:35 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
No tam były jakiś problem z naliczeniem tego pobytu, MB normlanie się wypięło na mnie i to ja musiałem im udowadniać że tam "nocowałem", :shock:
mimo podsyłania faktury żądali jakiegoś rachunku szczegółowego do dzisiaj nie wiem o co chodziło.

Na szczecie uprzejma Pani menadżer :) pociągnęła mój temat i łaskawcy naliczyli wszystko jak trzeba, gdzieś po około miesiącu.
A szło w sumie nie o byle co, łącznie 26 nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#105 PostWysłany: 28 Kwi 2021 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Zazdroszczę, że robiłeś to w czasie tej promocji "pobyt x2". Suma pobytów na liczniku imponująca :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#106 PostWysłany: 28 Kwi 2021 09:50 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Nie wiem czy imponująca w obecnych czasach, na FT ludzie piszą ze wyjdzie im w tym roku na liczniku będą mieli ponad 500 nocek na liczniku za rok 2021 /a rok ma tylko 365/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#107 PostWysłany: 28 Kwi 2021 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
To glupoty na FT pisza. Teoretycznie to PRAWIE mozliwe,
- promocja ok. 70 dni = +70 nocek zaliczonych
- 1 rok 365 dni = 365 mocek
Razem circa - 430-440 nocek
Ale wszystkie duze sieci hotelowe maja ograniczenie do 30 dni jednorazowego pobytu. Powyzej - brak nocek, pobytu, punktow.
Wiec teoretyzujac dalej - trzeba odjac 10x1 1 noc (na kazdy miesiac niepromocyjny), minus 2x2 noce na miesiace promocyjne = -14 nocy. Ok, teoretycznie to dalej okolo 420-430 nocek...ale abstrahujac od glupoty w postaci spania w MB > 75 lub 100 nocy, co nie daje juz nic z benefitow, znacznie lepiej jest "zainwestowac" pozostale 420 -100 = 320 nocek w HH, RR, IHG i ALL i zrobic top status we wszystkich 5 sieciach :-)
I jeszcze zostanie na Globalista w Hayatt...
E - poprawki w wyliczeniach... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#108 PostWysłany: 28 Kwi 2021 14:48 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@jaco027: prosił był bym abyś się nie wypowiadał co do FT, jest możliwe ze niektórzy będą mieli 514 nocek w tym roku. I to nie są głupoty.
Kolejna niewiedza to ze jest ograniczenie do 30 dni naliczanego pobytu w sieci hotelowej, tak jest ale to dotyczy ciągłego jednego pobytu w jednym hotelu co za problem przenieść się do drugiego np. z Sheratona do Westina w Warszawie po 29 dniach i siedzieć tam kolejne 30 dni ? I nie wnikam w sensowność siedzenia w jednej sieci tak długo ale czasami to nie są względy nabijania statusu jak sugerujesz.
A tak naprawdę to tylko pozostaje Hyatt jeśli chodzi o traktowanie członków programu reszta to nie warta zachodu zbierania statusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#109 PostWysłany: 28 Kwi 2021 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
A dlaczego mam sie nie wypowiadac :-)
Oczywiscie cwieczenie teoretycznie PRAWIE mozliwe, zwlaszcza jesli ktos jescze ma roll-over nights, chociarz nie pamietam czy rolowane jest max 75, czy 100,czy ew. mniejsza liczba, ale to juz jest "uzysk" z 2020. I jesli faktycznie fetysz i pojscie na rekord liczby nocy statusowych > 365 jest mozlwy, to dalej smiem twtierdzic, ze 514, to jest teoria i raczej nikt nie dobije do 500. Juz pozostawiajac calkowicie na boku jakikolwiek sens takiej operacji. I aby bylo jasne, sam jestem "fanatykiem" programow hotelowych. i czesto w pierwszym kwartale danego roku mam liczbe nocy statusowych > liczby aktualnych nocy w danym roku :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#110 PostWysłany: 28 Kwi 2021 15:51 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Nie ma aktualnie od dwóch lat 'rolowania' nocek z poprzedniego nadmiarowego okresu, nie tedy droga.
Kombinuj dalej bo to jest możliwe, ale nie obrażaj ludzi na FT.
Sam miałem nabite na dzień 25 marca 144 noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#111 PostWysłany: 28 Kwi 2021 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
Ale ja nikogo nie obrazam. Zwlaszcza, ze na FT bylem jeszcze zanim powstało F4F :-)
A co do nocek, to jaka jest krzysc > 100 jesli nie mo rolowania? Chyba ze masz zamiar wydac > $20k(14k w 2021) dla Ambasadora, ktory sie zdewaluowal i jest Titanium/Ptiniium z przydawkami :-)
E: a co do 144 na koniec Q1'21 to nie jest duzy "problem" natrzaskac/dostac teraz - zobaczymy ile bedziesz mial EOY,...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#112 PostWysłany: 28 Kwi 2021 16:54 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@jaco027; ale ja nie muszę się martwic statusami, co roku Diamond w HH i Tytanium M mam zagwarantowane tylko jakiś jeden ruch na kontach aby utrzymać punkty wymagany, Hyatt tez dobry status mam to gdzie się mam jeszcze wybierać do Accora, IHG jak pozostałe jeszcze gorzej niż HH i M ?

Moze było by Globalista w H zrobić, ale nie ma dużo hoteli tam gdzie chciałbym jeszcze pojechać wiec nie widzę celu a z tym co mam i tak mnie lepiej traktują niż sieci HH i M.
W Bonvoy penie dojadę do końca roku do 200 nocek i będzie znowu 'zdewaluowany' Ambasador.
Bardziej już rozglądamy się za jakimiś 'egzotycznymi' hotelami w danych miejscach niż standardowymi sieciówkami - Mandarina czy Four Seasons, bo tam jeszcze jest jakaś jakość obsługi gościa hotelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#113 PostWysłany: 28 Kwi 2021 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
No to jak sobie tak dyskutujemy, to faktycznie jesli juz nie masz co i gdzie i tylko MB zostaje, to trudno :-) To tak pol zartem pol serio.
Ja juz tez mam pod 100 nocek i staram sie MB unikac, ale jak na zlosc tam gdzie jade, mam w dobrej cenie MB, glownie dzieki BRG. Wiec znowu....
A co do jakosci - Azja 'is the name of the game', nawet w Fairfald'zie bedzie czesto jest lepiej niz w regularnym Marriot w US.
Ale jesli celujesz/cie w standard For Season to tylko marki: Bvlgari, W, St.Regis, JW, Luxury Collection, ew. ostatnio pojawily sie fajne oferty na butikowe Design Hotels. Ale to jest polka troche poza F4F :-) i pewnie i takwiesz w czym sie poruszasz..
PS. A swoja droga czy Ty nie jestes reinkarnacja kolegi @Time2GO - masz bardzo tozsame zainteresowania... :-) no offence
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#114 PostWysłany: 28 Kwi 2021 19:55 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Widocznie z wiekiem zainteresowania staja się podobne, nie interesuje Cie już gonienie plecakiem tylko wybierasz Hyatt Zilara Cancun a nie Ziva Cancun lub na odwrót, choć są kolo siebie.
Przyglądam się z boku tym wypowiedziom odnośnie programów lojalnościowych bo to już nie jest to samo, co kiedyś.
Jak chce lecieć biznes to już lepiej ją sobie kupić niż liczyć na 'upgrady', a mając doświadczenie z prywatnymi połączeniami jetami to wiem ze niekiedy 'sharingowe' miejsce w małym jet jest niewiele droższe od biznesu regularnej linii. To samo z hotelami jeśli wydajesz w roku ponad 20K USD w sieci to nie chciałbyś się kłócić dlaczego nie ma upgrade do suity czy dlaczego śniadanie nie jest dostarczane jako benefit członkowski a próbują Ci go sprzedać lub inaczej interpretować regulamin członkowski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#115 PostWysłany: 04 Maj 2021 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
W dzisiejszej DGP jest całostronicowy artykuł o walce LIM z PZU o odszkodowanie ze specjalnej polisy, od którego - w świetle artykułu - zależy dalszy byt m. in. warszawskiego Marriotta.
Niestety, online artykuł płatny, ale może ktoś posiada dostęp: https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly ... e-pzu.html

alternatywnie, daję zrzut:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#116 PostWysłany: 04 Maj 2021 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
Warto podreslic to co jest gdzies w dalszej czesci artykułu. Warszwski Marriott nie nalezy w 100% do sieci, a jest to "pozostalosc" po spolce JV z koncowki PRLu i poczatku demokracji w Polsce po '89. Nie pamietam dokladnie w jakim procencie, ale jest to conajmniej w 33% spor pomiedzy dwoma Spolkami SP - LOT i PZU... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#117 PostWysłany: 14 Maj 2021 01:47 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Czy ktoś się orientuje jak wygląda rozliczanie punktów w Four Points, Moxy, Courtyard czy AC dla statusu od Platinum w górę?
Wg bonusów można wybrać w zależności od marki np. śniadanie, 10$ albo 500 pkt.

Czy jeżeli wybiorę śniadanie albo 10$ to znaczy że nie ma już co liczyć na żadne punkty nawet te standardowe za pobyt bo tak właśnie się stało po zakończeniu pobytów w tych sieciach.

Myślałem, że te 500 pkt, 10$ czy śniadanie to prezent tak jak to zresztą przedstawiają w Bonvoy - niezależny od standardowych rozliczeń więc nawet jak wybiorę któryś z tych prezentów to punkty za pobyt i tak powinni naliczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#118 PostWysłany: 14 Maj 2021 06:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
@MoonPatrol Masz tutaj link do cheat sheet..patrz MX, CY, AC, FP :-) https://loyaltylobby.com/wp-content/upl ... nefits.pdf
Ogolnie - punkty dostajesz zawsze - te za pobyt, chyba ze piszesz o tych ekstra "Welcome Gift", tutaj jest do wyboru w zalaznosci od marki, albo, albo, albo.. szczegoly w pliku.
Jesli nie dostales wcale punktow za pobyt, to reklamacja z prosba o naliczenie: https://www.marriott.com/loyalty/myAcco ... Request.mi

Załączniki:
MB0CS.png
MB0CS.png [ 175.51 KiB | Obejrzany 1058 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#119 PostWysłany: 14 Maj 2021 17:40 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Dzięki za wyjaśnienia, w jednym przypadku będę musiał zareklamować bo chyba potraktowali gifta jako wystarczającą gratyfikację bo punktów nie mogę się doliczyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#120 PostWysłany: 14 Maj 2021 23:39 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Z tymi śniadaniami to już lepiej kierować się w stronę Hiltona, Marriott to już loteria i studiowanie forów gdzie i jak dają śniadanie platynowym nawet nie w poszczególnych brendach ale w poszczególnych hotelach, regionach swiata.
Jeśli nie masz punktów to najprawdopodobniej również nie masz nocki lub pobytu zaliczonego policz sobie dokładnie liczniki. Z śniadaniami to słabo to obecnie wygląda jak nie kupon równowartości 10USD za który nie pokryjesz śniadania w restauracji to w niektórych brendach nie przysługuje Ci śniadanie a jak jest salonik w danym hotelu to okazuje się nie możesz zjeść śniadania w restauracji tylko w saloniku.
@jaco027: ci wystawił ładna tabelkę tylko uważaj na spójniki bo to ważne w tej tabelce oraz regiony.

Lepiej robić rezerwacje na dwie osoby jeśli nie ma różnicy w cenie dla jednej osoby bo później mogą wydawać Ci śniadania tylko dla jednej osoby z Twojego benefitu 'Platynowy+'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group