Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Lip 2014 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Na rentalcars.com od 1000pln z klimą dla 4 osób

plus ewentualne 300 pln za zniesienie wkładu własnego - można to wziąć w innej firmie

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 13 Lip 2014 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Mam pytanie odnośnie wynajmu samochodu. W sierpniu w czwórkę lecimy do Maroko, chcemy wynająć samochód jeszcze w Polsce. Niestety po ok 9 dniach dwójka znajomych (w tym właściciel karty kredytowej, dzięki której wynajmiemy auto) będzie musiał wracać do Polski, a my chcemy zostać ok tygodnia dłużej. Z jasnych względów zostaniemy bez samochodu. Czy w Marrakeszu jest jakakolwiek bezpieczna/sprawdzona opcja wypożyczenia auta na kolejnych kilka dni bez karty kredytowej?? Czy pozostaje nam lokalny transport..? Z Marrakeszu chcemy pojechać jeszcze do Essaouira, okolice Adagiru (Paradise Valley) i plaże Legzira.

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie po rozmowie z konsultantem rentalcars.com (w sprawie wynajęcia auta na te 9 dni). Otóż powiedział mi, że oprócz opłaty za samochód ok 2 tysiące złotych na miejscu będziemy musieli dopłacić równowartość 300 złotych za to, że auto oddane będzie w innym mieście. A kiedy zapytałam jaka kwota będzie blokowana na karcie kredytowej oprócz ceny wynajmu to usłyszałam że 15 000 dirhamów czyli ponad 6 tysięcy złotych!!! Nie chcę śmiesznie zabrzmieć, ale czy taka kwota to norma??? MAM wrażenie że STRASZNIE DUŻO, ale fakt - wynajmuje auto po raz pierwszy.....
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Lip 2014 11:56 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Pomyśl o autobusie z Marrakeszu do Essauiry, a także pociągu do Tangeru. Zawsze można zaczepić turystów i zapytać ich o możliwość zabrania sie z nimi do któregoś z miast, nawet w połowie. Wyjdzie taniej niż samochodem. Choć rozumiem wygodę i potrzebę nacieszenia się widokami za oknem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Lip 2014 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Problem wynajęcia samochodu na miejscu w Marrakeszu zostawiam sobie na potem - choc jeśli ktoś z Was coś wie nadal czekam na namiary :)
Póki co znalazlam (wydaje mi sie w kuszącej cenie na 14 dni) na economycarrentals Hyundai x30 - wydaje mi sie odpowiednio wygodny na 4 osoby, klima jest. Nigdy wcześniej nie wypożyczałam samochodu dlatego proszę Was o zerknięcie na ofertę i pomoc.
Czy pełne ubezpieczenie jest już w cenie? szyby, opony, ewentualne szkody na skutek wypadku? Czy mogę mieć głowę spokojną?

Załączniki:
economy payment.png
economy payment.png [ 28.66 KiB | Obejrzany 3100 razy ]
economycarrental.png
economycarrental.png [ 126.37 KiB | Obejrzany 3100 razy ]
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 24 Lip 2014 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Pomóżcie mi proszę w interpretacji warunków umowy:

Załącznik:
warunki wypozyczenia.png
warunki wypozyczenia.png [ 28.65 KiB | Obejrzany 3028 razy ]



With this package you are FULLY PROTECTED except for the first portion of the claim (excess) in the event of damage or theft to the rental car: Excess: 13500 MAD for damages & theft


czyli jak mam to rozumieć? jestem w pełni ubezpieczona czy nie? 13500 MAD to ok 5000 PLN? Czyli w sytuacji neiwielkiej szkody do 500PLN pokrywam szkody sama? a powyżej tej kwoty jestem ubezpieczona? bez sensu.... :)

i jeszcze dwie informacje które się wg mnie wykluczają :)

Załącznik:
payment.png
payment.png [ 12.42 KiB | Obejrzany 3028 razy ]

Załącznik:
other charges.png
other charges.png [ 8.63 KiB | Obejrzany 3028 razy ]


Payment: ... Debit cards are accepted. (...) Excess waiver insurance is available locally, offered by our car rental partner, as an optional extra form of insurance to provide cover for all or part of the excess.

Other charges: upon collection the car rental provider will hold an amount on your credit card, to cover the excess (if applicable).. debit card payments are rarely accepted.

oszaleć można :) czyli karta debetowa przejdzie czy nie? (kredytowej miec nie będę)
i o co chodzi z tym excess? rozumiem, że jest to kaucja która normalnie jest blokowana na karcie kredytowej, ale w dalszym ciągu nie wiem czy w tym pakiecie jestem ubezpieczona tak, że nic mnie już nie interesuje? czy nie dokońca i dlatego mam mozliwość dopłacenia na miejscu i "doubezpieczenia"? skąd mam wiedzieć co należałoby dokupić i w jakiej kwocie?
POMOCY :)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 28 Lip 2014 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Po raz pierwszy będę wypożyczać auto za granicą - w Maroko.
Proszę o pomoc w znalezieniu korzystnej oferty, z ubezpieczeniem, które pozwoli nam się nie martwić na wczasach.
Z tego co zdążyłam wyczytać na forum to najczęściej polecacie economycarrentals i icarhireinsurance.

Warunki jakie auto musi spełniać:
- musi pomieścić 4 osoby a autem mamy przejechać ponad 2500km więc nie może być wielkości Hyundaia i10 :)
- musi pomieścić 4 bagaże podręczne
- musi mieć klimatyzację.

Termin 31.08 godz 19:00 - 12.09. godz 7:00
Miejsce odebrania Tangier Maroko Lotnisko
Miejsce oddania Marrakesh Maroko Lotnisko

Znalazłam:
Załącznik:
samochod.png
samochod.png [ 121.14 KiB | Obejrzany 3102 razy ]

Ubezpieczenie: 80,98 euro roczne lub 64,56 euro za 12 dni.

Proszę Was o pomoc. Może uda Wam się znaleźć coś ciekawszego?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 30 Lip 2014 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Ludzie proszę odpiszcie na moje posty choćby w dwóch słowach :)
Chcę wynająć auto, nie wiem czy dobrze rozumiem to co czytam, a nie mogę zadzwonić do polskojęzycznego konsultanta...

Chciałabym zdecydować się na:


Nie wiem czy opcja która została automatycznie zafajkowana jest korzystna i powinna zostać i po ubezpieczenie wkładu własnego przejśc do strony icarhireinsurance, czy economycarrentals w ogóle zrezygnować z ubezpieczenia, zapłacić 1661,37 a o reszte zadbać gdzie indziej?

Proszę napiszcie jak to się robi bo wszystko zostało na mojej głowie a nie czuję się w tym temacie dobrze... jakie opcje ubezpieczenia i na jakiej stronie wybrać żeby mieć spokojne sumienie? żeby zabezpieczyć swój wkład własny i nie bać się o przebite opony rysy czy pęknięte szyby.

Jedna konkretna odpowiedź i daje Wam spokój :D

Załączniki:
samochod.png
samochod.png [ 62.43 KiB | Obejrzany 3039 razy ]
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 30 Lip 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
jedna powazna odpowiedz:

Na forum masz temat w ktorym sa wymienione prawie wszystkie wieksze "wyszukiwarki" do wynajmu aut, jak nie to wpisz w google i sprawdzasz wszędzie wybrane daty.

Jezeli juz to zrobilem i to co pokazales jest najtansze to w moim odczuciu lepiej wynajmij bez ubepzieczenia, dokupisz je "w biurze" podczas wynajmu inaczej pewnie i tak zrobia ci blokade na karcie i w razie szkody bedziesz musial sie kontaktowac z "brokerem" ubezpieczeniowym ktory cie ubezpieczy przez www
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 30 Lip 2014 14:07 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
niestety nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć na Twoje pytanie, aczkolwiek na szybko znalazłem 2 oferty wynajmu, które wydają się być korzystniejsze:
1. Fiat Punto na stronie http://www.moroccoairportcarrental.com z pełnym ubezpieczeniem za 403 euro;
2. Dacia Logan na stronie http://www.ecoonmybookings.com z pełnym ubezpieczeniem za 390 euro.

Nie mam doświadczenia w wynajmowaniu samochodów, więc mogłem pominąć coś istotnego, aczkolwiek moim zdaniem kwota około 400 zł jest warta tego, żeby dokładniej przeanalizować ich propozycje:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 30 Lip 2014 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
mnowakrgw napisał(a):
1. Fiat Punto na stronie http://www.moroccoairportcarrental.com z pełnym ubezpieczeniem za 403 euro;
2. Dacia Logan na stronie http://www.ecoonmybookings.com z pełnym ubezpieczeniem za 390 euro.


Bardzo Ci dziękuję, właśnie o takie oferty mi chodziło.
Problem niestety nadal tkwi w tym, że z powodu bariery językowej nie potrafię porównać ofert
i ogarnąć tematu ubezpieczenia :(
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 30 Lip 2014 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
otwórz "warunki wynajmu" i skopiuj do translate.google.pl i po sprawie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
jeżeli ma być 2 kierowców to na :

"Fiat Punto na stronie http://www.moroccoairportcarrental.com z pełnym ubezpieczeniem za 403 euro"

sam kierowca dodatkowy to koszt 200 EUR - pojawia się na 2 stronie

poszukam w wolnej chwili coś tańszego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 01 Sie 2014 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Pozwolę sobie na osobny post.


Jeżeli chcecie autem przejechać 2500km po Maroku - to MUSICIE wypożyczyć Diesel-a.

Jazda benzyniakiem w 4 osoby po górzystym terenie z klimą to spalanie grubo ponad 10l/100km.

Wszystkie dotychczasowe zdjęcia - to wynajęcie benzyniaków.

Moja propozycja - szukać na stronach wypożyczalni bezpośrednio - np :

https://www.hertz.com/rentacar/reservation/

Image

Jest to BARDZO DOBRA CENA - wliczone są w nią ubezpieczenia Theft Protection oraz Collision Damage Waiver
- oczywiście z pewnym Excess (wkładem własnym na wypadek uszkodzeń lub kradzieży) które dla tego typu aut w Hertz wynoszą odpowiednio :

Theft Protection Non Waivable Excess
(B3 - ECMD) Dacia Sandero Glace or similar
MAD 15,600.00 ~ 6000 pln


Collision Damage Waiver Non Waivable Excess
(B3 - ECMD) Dacia Sandero Glace or similar
MAD 15,600.00 ~ 6000 pln

Czyli do 6000 pln za kradzież auta oraz uszkodzenia i tak odpowiadasz.

Możesz na miejscu wykupić Super CDW Collision Damage Waiver (cenę podadzą Ci dopiero na lotnisku - nie znam , można domyślać się że około 100 EUR)
ale ono i tak nie znosi całego wkładu własnego , a wynosi ono :


(B3 - ECMD) Dacia Sandero Glace or similar
MAD 6,500.00 ~ 2500 PLN


Czyli i tak do 2500 PLN odpowiadacie.

Każda ryska - wgniecenie , policzą i tak do 2500 PLN i będziecie musieli zapłacić

Także szkoda go brać w tej firmie.

Dlatego najkorzystniej wykupić na https://www.icarhireinsurance.com/

Ubezpieczenie zniesienia całego wkładu własnego ( na http://www.icarhireinsurance.com do 6000 GBp - co w zupełności wystarczy do pokrycia ewentualnych szkód)

Należy wykupić Opcję Europe only ( Maroko należy do EEA)

Kod:
Europe Only
Includes all European Union (EU) and European Economic Agreement Area (EEA) Member states and countries to the West of the Ural Mountains including the British Isles, Ireland, Iceland, islands in the Mediterranean, Morocco, Tunisia, Turkey, Canary Islands, Madeira, and the Azores. Excludes countries which are subject to a notice not to travel by government bodies in the United Kingdom.


Image

Weźcie na rok - ta sama cena co na 12 dni - i macie do wykorzystania na inne wyjazdy.

W tym pakiecie macie ubezpieczenie wkładu własnego , szyby, podwozie, holowanie , naprawa itd.

Dodatkowo na miejscu w Hertz wykupicie dodatkowego kierowce za 180 MAD ~ 70PLN (Musicie o tym powiedzieć przy wypożyczeniu)

Kod:
The person named on the reservation must be the main driver, present at time of rental and payer of any rental charges.
 
Additional drivers are possible with a fee of MAD 180.00 (including tax) per rental for each additional driver.
 
Additional drivers can be added to the rental agreement at any Hertz branch within the country where the vehicle was rented.



Reasumując :

Auto : 1407.32 PLN ( teraz płatne kartą kredytową 1073.13 PLN, na miejscu 334.19 PLN ( płatne w MAD (pewnie można zapłacić kartą kredytową)

Dodatkowy kierowca : 180 MAD ~ 70PLN

Ubezpieczenie na http://www.icarhireinsurance.com : 49 EUR ~ 210 PLN

łącznie około 1700 PLN z pełnym ubezpieczeniem i dodatkowym kierowcą

Nie ma co wybrzydzać że możecie dostać 2 drzwiowe auto (może to być 4 drzwiowe).


Oczywiście HERTZ Zablokuje Wam pewną kwotę na karcie kredytowej na wypadek szkód (Warto mieć z 1000 - 2000 EUR zapasu). Gdy ukradną Wam auto lub je uszkodzicie - HERTZ ściągnie Wam z karty ustaloną przez nich kwotę. I Dopiero na podstawie dokumentów czy policji czy hertz dochodzicie u www.icarhireinsurance.com odszkodowania.

To chyba w tej chwili najkorzystniejsza opcja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Sie 2014 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
już niczego innego nie szukam, biorę w ciemno :D JESTEŚ WIELKI! :mrgreen:
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:31 

Rejestracja: 13 Mar 2014
Posty: 23
Mam pytanie, co do wynajmu auta i kwoty blokowanej na karcie kredytowej. Ktoś orientuje się jaka kwota jest blokowana przy wynajmie za około 1000zł?

Interesuje mnie Hertz, europcar, aircar, budget

Dzięki za jakiekolwiek informacje, trudno dotrzeć do tych danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Wrz 2014 22:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 28
Witajcie. Chcemy wypożyczyć auto w Rabacie gdyż tam lądujemy a lot powrotny mamy z Nadoru. Z tego względu potrzebujemy wypożyczyć auto w jednej miejscowości a oddać w drugiej oddalonej o 500 km Wadżdzie. Nie mamy karty kredytowej bo jesteśmy studentami i nikomu raczej nie uda się jej wyrobić na chwilę obecną. Wypożyczalnie sieciowe wymagają karty kredytowej podczas rezerwacji online auta, ale oferują wzięcie w jednej lokalizacji a oddanie w innej. Czytałem, że na miejscu da się dogadać z miejscowymi i wypożyczę auto bez kredytówki. Jednak nasuwa mi się pytanie czy w takiej lokalnej wypożyczalni będę mógł wypożyczyć auto w Rabacie a oddać np. w Wadżdzie ? Domniemam, że lokalna wypożyczalnia nie ma swoich oddziałów w innych miastach kraju ?
Góra
 Profil Relacje PM off
szuza19 lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 29 Wrz 2014 13:07 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 28
Maxima0909 napisał(a):
już niczego innego nie szukam, biorę w ciemno :D JESTEŚ WIELKI! :mrgreen:

I jak udało Ci się bez problemu dostać zarezerwowanego diesel'a przez stronę Hertzu ? Wolę też dopłacić te kilkadziesiąt złotych ale mieć ropniaka przy założeniu że zrobię 2500 km i tak mi się zwróci. Tylko ciekawi mnie gdy tu zarezerwuje samochód z gamy diesel'a to czy faktycznie dostane z takim samym silnikiem na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:06 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 51
W grudniu lecimy (4os. dorosłe, 1 dziecko, 1 niemowlak) do Marakeszu na tydzień. Mamy w planie dwa dni w samym Marakeszu, na pozostałe pożyczyć samochód. Żeby nie tracić czasu na miejscu, szukać kruczków w umowach i porównywać różnych ofert na łapu capu chciałbym go zarezerwować przez net.
Najkorzystniejsza wydaje się wypożyczalnia Abidcars (http://www.abidcars.com/) - 2250DH za Dacię Lodgy (7-osobowa), darmowy drugi kierowca, fotelik dla niemowlaka oraz podkładka dla dziecka.

Myślicie że na miejscu da się znaleźć dużo lepszą ofertę? Łatwo będzie znaleźć samochód na min. 6 osób w lokalnych wypożyczalniach?
Nie mogę znaleźć prawie żadnych opinii o tej firmie, a po stronie można wnioskować że jedna z poważniejszych w Maroku. Korzystaliście kiedyś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 30 Paź 2014 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
W styczniu lecimy w 3 os. na tydzień do Maroka. Zastanawiam się nad wynajęciem przez autoeurope.pl

Image

Czy dodawać opcję zwrotu udziału własnego?
Ktoś może wie, ile blokują na karcie? Nie znalazłem takiej informacji na stronie Hertza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 31 Paź 2014 00:15 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 51
Michau23 napisał(a):

Czy dodawać opcję zwrotu udziału własnego?
Ktoś może wie, ile blokują na karcie? Nie znalazłem takiej informacji na stronie Hertza.

W Hertzu nie wiem, ale w innych wypożyczalniach nakładali blokadę na taką kwotę jaki był udział własny (czyli u Ciebie to będzie ~15600MAD). Moim zdaniem w tym przypadku opłata za zwrot kosztu własnego jest na tyle niska, że ja bym dokupił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group