Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 22 Cze 2018 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Budżetowa opcja, hmmm nie wiem co dokładnie rozumiesz pod tym pojęciem, ale być może to samo co ja.

Tanie nie jest to za co płacimy mało pieniędzy, ale tanie jest to, za co płacimy mniej niż wynika z jego jakości/właściwości. Tak samo drogie nie jest to, za co płacimy dużo pieniędzy, ale drogie jest to za co płacimy więcej niż wynika z jego jakości/właściwości.

Więc dla mnie "budżetowa opcja" to jest coś, co jest tanie, ale nie koniecznie coś co ma najniższą cenę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#162 PostWysłany: 27 Cze 2018 15:56 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 30
Loty: 61
Kilometry: 104 650
Świeżo po powrocie z czystym sumieniem mogę polecić w Agadirze lokalną wypożyczalnię:
(ktoś raz tu tylko o niej wspomniał)

http://www.rentcarsagadir.com/znagui-cars/?lang=en

Sandero w dieslu bez klimy, 40 tyś przebieg, 25 eur/dzień, z pełnym ubezpieczeniem. Płatne gotówką przy odbiorze, zero blokad. Czekają przy wyjściu z terminala, zwracaliśmy w hotelu w Agadirze (przyjechali odebrac, bez żadnej opłaty). Wszystko załatwia się mailowo przed wyjazdem, potrzebują tylko skan paszportu i prawa jazdy. Przy zwrocie pracownik nic nawet nie oglądał, zerknął tylko czy są wszystkie dokumenty i czy nic nie zostawiliśmy. Polecam!

PS: Uważajcie na radary, są co chwię, mnóstwo policji na drogach. Ja zapłaciłem 20 eur za przekroczenie o 15 km/h w zabudowanym (znaki odwołujące ograniczenie są po lewej stronie!! - od wtedy już wiedziałem :) Swoją drogą myślę, że można "negocjować" i 10 czy 15 eur też by przeszlo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 27 Cze 2018 18:47 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Negocjować w Maroku trzeba zawsze :). Negocjowałem z tą wypożyczalnią i miałem identyczną propozycję na Sandero. Gdy wysłałem im skan, że mam możliwość wypożyczenia Sandero za 12e/doba od razu zeszli do 18e. Nigdy nie zgadzajcie się na pierwsze ceny jeśli rezerwujecie bezpośrednio (bez pośredników typu Rentalcars itp.) w marokańskich wypożyczalniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 03 Sie 2018 08:28 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Jeśli chodzi o agadir car rental to chyba jednak nie jest tak różowo, bo jak chciałem u nich zarezerwowac, to wyszło że jest blokada 500 eur - franchise excess. Proszę, potwierdźcie mi, że ten franchise excess to jest blokada na wypadek kradzieży lub wypadku i nie ma możliwości zabezpieczenia tej sumy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 08 Sie 2018 09:54 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Właśnie wróciłem z Agadiru. Na 6 dni miałem auto z https://www.samicar.com polecane już wcześniej w tym wątku. Cena może nie jest najniższa (265€ z GPS, ale niepotrzebny bo mapy mieli stare, parę razy jechałem po nowiutkiej drodze, której nie było w TomTomie - BTW: nie polecam dopłaty - za te 15€ (i jeszcze zostanie) kupicie kartę z 5GB neta i na mapach Google'a czy Apple'a spokojnie przejedziecie) ale: bez żadnej blokady na karcie, z pełnym ubezpieczeniem, dostarczane i odbierane z dowolnego hotelu. Bookwałem klasę Fiesta/Clio/206 a dostałem Dacię Logan z przebiegiem 30 tys. km. Oczywiście z klimą, silnik trochę słaby, a przy temperaturze pow. 45 stopni klima musiała chodzić na wyższych obrotach więc auto jeszcze słabsze. Dodatkowo tempomat i ogranicznik prędkości (ważne przy pazernych na łapówki - głównie od turystów - policjantów). Oddanie bez żadnego mycia czy odkurzania (z grubsza większe śmieci, papiery, nawet butelki po wodzie kazał zostawić) z poziomem paliwa takim samym jak przy odbiorze. Kontakt na miejscu (i po dokonaniu rezerwacji) szybki i sprawny przez WhatsApp'a.

W kwestii "mandatów" - biorą tylko większe nominały. I €€€ :) Dawałem 2 razy (za wyimaginowane przekroczenie lini ciągłej na ostrym zakręcie w górach i nie zatrzymanie się przy jakimś dziwnym znaku STOP - nie takim czerwonym sześciokącie, tylko bardziej na wzór naszych znaków zakazu - przy kontroli na środku niczego) i za każdym razem zaczynali od 400 DH mandatu. Jak zaczynałem wyciągać banknoty to brali nominały 100 i 50 a przy a jak odliczałem do pełnej kwoty w 20 to już kończyło się na pouczeniu - wartym 200 DH. Jeden z nich zobaczył między dirhamami 5€ to wręcz wyrwał mi go z ręki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 29 Sie 2018 15:05 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
ZNAGUI CARS -Bardzo dobra wypożyczalnia w Agadirze. Przeprowadzają samochód na lotnisko i z niego odbierają. Żadnych kaucji ani kart kredytowych nie chcą. Braliśmy dwa pojazdy. Dacia dokker za 7 dni 210 € a toyota yariska 175€. Pusty zbiornik dostajesz i pusty oddajesz, więc nawet kaucji za paliwo nie pobierają. Wszystko załatwiane mailowo z Polski. Samochody świeżutkie, nie zniszczone a nawet powiedziałbym bardzo zadbane- dacia 25 tyś km przelotu, yariska poniżej 1 tyś. przelotu.
Punktualnie przy odbiorze i zwrocie. Sporo jeździliśmy.
Generalnie kierowcy w Maroku jeżdżą bardzo ostrożnie, policji sporo, ale na siłę nie łapią. W porównaniu z Warszawą jazda w Maroku to przedszkole. Zero złośliwości na drodze.

http://www.rentcarsagadir.com/znagui-cars/?lang=en :x
Góra
 Profil Relacje PM off
goldziak. uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 04 Wrz 2018 16:41 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 24
akot napisał(a):
ZNAGUI CARS -Bardzo dobra wypożyczalnia w Agadirze. Przeprowadzają samochód na lotnisko i z niego odbierają. Żadnych kaucji ani kart kredytowych nie chcą. Braliśmy dwa pojazdy. Dacia dokker za 7 dni 210 € a toyota yariska 175€. Pusty zbiornik dostajesz i pusty oddajesz, więc nawet kaucji za paliwo nie pobierają. Wszystko załatwiane mailowo z Polski. Samochody świeżutkie, nie zniszczone a nawet powiedziałbym bardzo zadbane- dacia 25 tyś km przelotu, yariska poniżej 1 tyś. przelotu.
Punktualnie przy odbiorze i zwrocie. Sporo jeździliśmy.
Generalnie kierowcy w Maroku jeżdżą bardzo ostrożnie, policji sporo, ale na siłę nie łapią. W porównaniu z Warszawą jazda w Maroku to przedszkole. Zero złośliwości na drodze.

http://www.rentcarsagadir.com/znagui-cars/?lang=en :x


Cześć,
a możesz powiedzieć czy na miejscu wypożyczalnia zabezpieczyła się np. poprzez zabranie wam paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 04 Wrz 2018 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ktoś kiedyś zabierał Ci paszport jako zabezpieczenie?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:13 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 24
eskie napisał(a):
Ktoś kiedyś zabierał Ci paszport jako zabezpieczenie?


Strona 7 tego tematu, post 2 oraz 3. Stąd moje pytanie i, nie ukrywam, delikatne obawy związane z zostawieniem paszportu w wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:33 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Braliśmy auto w Agadirze w lipcu i tez zostawialiśmy paszport jako zabezpieczenie tak więc nie jest to już rzadkością
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:36 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 24
Aga Kowalska napisał(a):
Braliśmy auto w Agadirze w lipcu i tez zostawialiśmy paszport jako zabezpieczenie tak więc nie jest to już rzadkością

A jak w takim razie wygląda kwestia z meldunkiem w hotelach/hostelach bez paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
OJP serio zostawiliście paszport???
Sądziłem, że NIE ZOSTAWIANIE paszportu nikomu to taka sama oczywistość jak otworzenie ust przed wypiciem herbaty.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Naprawdę ktoś zostawiał paszport i do tego w Maroko? Komentując musiałbym uzyć inwektyw i zaraz post zostałby usunięty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#174 PostWysłany: 05 Wrz 2018 09:53 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
piokow9 napisał(a):
akot napisał(a):
ZNAGUI CARS -Bardzo dobra wypożyczalnia w Agadirze. Przeprowadzają samochód na lotnisko i z niego odbierają. Żadnych kaucji ani kart kredytowych nie chcą. Braliśmy dwa pojazdy. Dacia dokker za 7 dni 210 € a toyota yariska 175€. Pusty zbiornik dostajesz i pusty oddajesz, więc nawet kaucji za paliwo nie pobierają. Wszystko załatwiane mailowo z Polski. Samochody świeżutkie, nie zniszczone a nawet powiedziałbym bardzo zadbane- dacia 25 tyś km przelotu, yariska poniżej 1 tyś. przelotu.
Punktualnie przy odbiorze i zwrocie. Sporo jeździliśmy.
Generalnie kierowcy w Maroku jeżdżą bardzo ostrożnie, policji sporo, ale na siłę nie łapią. W porównaniu z Warszawą jazda w Maroku to przedszkole. Zero złośliwości na drodze.

http://www.rentcarsagadir.com/znagui-cars/?lang=en :x


Cześć,
a możesz powiedzieć czy na miejscu wypożyczalnia zabezpieczyła się np. poprzez zabranie wam paszportu?


Absolutnie nic nie chcą, wysłałem im tylko skan paszportu i prawa jazdy.Na miejscu nawet nikt oryginału nie chciał oglądać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewcyn lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 03 Lis 2018 12:39 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 103
Loty: 79
Kilometry: 160 267
Cześć,
Orientuje się ktoś może w kwestii wynajmu samochodu w "lokalnych" wypożyczalniach, aczkolwiek z oddaniem w innym mieście ? Ląduje w Agadirze, a powrót mam z Marrakeshu i pytanie, czy w ogóle na miejscu są lokalne wypożyczalnie, które mają swoje oddziały w różnych miastach. Ze względu na ogromne kaucje wolałbym nie wypożyczać z sieciówek.
Z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 03 Lis 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ze względu na możliwość bycia oszukanym jak też wysokie prawdopodobieństwo uszkodzeń rozważyłbym sieciówkę i dobre ubezpieczenie. Niekoniecznie w sieciówce, ale jakby było w rozsądnych pieniądzach to tak.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 04 Lis 2018 16:55 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
Ktoś może polecić wypożyczalnie w Marrakeszu i jak cenowo to wygląda?
Bezpiecznie jest wypożyczać samochód w Maroku bo doszły mnie opinie,że jest ryzykowne bo mogą naciągać lub prowokować stłuczki aby zarobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 04 Lis 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Wpożyczałem w samicar https://www.bookingcar-morocco.com/cars.jsp i polecam bez depozytu, pełne ubezpieczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#179 PostWysłany: 04 Lis 2018 18:33 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
MacGyver napisał(a):
Wpożyczałem w samicar https://www.bookingcar-morocco.com/cars.jsp i polecam bez depozytu, pełne ubezpieczenie.


Nie łapiemy się 24 lata.Trzeba by zagadać na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 18 Lis 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
mnowic76 napisał(a):
Ubezpieczenie całoroczne mam i właśnie z niego likwiduję szkodę, bo tak się składa, że od kilku lat wynajmuję auta kilkanaście razy w roku. I właśnie dlatego mam porównanie usług - traktowanie marokańskie jest dla mnie ewenementem na skalę światową. Podobne "szkody" miałem na Cyprze, w Chile, ZEA czy Korei Południowej - nikt się tym nie przejmował. A propos szkody załączam zdjęcie "rysy za tysiaka".

Ale w tym wszystkim NIE O TO CHODZI, bo pieniądze odzyskam w całości. Chodzi o to, że bycie petentem w ZUS to rajskie wakacje w porównaniu z ignorancją, obłudą i olewczością Hertza.

I przed tym przestrzegam.

Jeżdżąc po parku narodowym w RPA ( ubezpieczenie nie obejmuje parków :D ) porysowałem tak cały bok auta o "niewinne" krzaczory. Nie wiedziałem że gałązki składają się głownie z kolców. Jako że to był metalik, widoczne były jak na dłoni. Przed oddaniem szybki zakup pasty do zębów i polerowanie lakieru. Miny nie białych pracowników stacji paliw na której to robiłem bezcenne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group