Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Maroko - haszysz
#1 PostWysłany: 25 Lip 2011 10:35 

Mam pytanie odnośnie haszyszu w Maroku. Jak wygląda sprawa z dostępem? Ceny? Jak prawnie wygląda sprawa?
Góra
 PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#2 PostWysłany: 25 Lip 2011 10:51 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Idąc przez ulice baaardzo często Ci proponują, a szczególnie jeśli palisz papierosy. Kolega który palił za każdym razem jak dostawał ofertę kupna. Palenie jest zabronione, dlatego też proponują bardzo dyskretnie. A co do cen to dokladnie nie pamietam ale cos kolo 20 Dirhamow chcieli. Natomiast na plaży czaly czas proponowali ciasteczka haszyszowe tez 20-25 dirhamow za jedno chcieli
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#3 PostWysłany: 16 Sie 2011 08:03 

Wróciłem, więc jakby ktoś miał pytania w tym temacie, to służę informacjami na priv.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#4 PostWysłany: 24 Sie 2011 00:03 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
tylko uwazajcie, zeby nie wywozic...mialem okazje oberwowac jak policja zatrzymala chlopaka w trakcie boardingu. domyslam sie ze polnocno-afrykanskie wiezienia nie sa zbyt ciekawa atrakcja turystyczna...
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#5 PostWysłany: 24 Sie 2011 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
gulakov napisał(a):
tylko uwazajcie, zeby nie wywozic...mialem okazje oberwowac jak policja zatrzymala chlopaka w trakcie boardingu. domyslam sie ze polnocno-afrykanskie wiezienia nie sa zbyt ciekawa atrakcja turystyczna...

selekcja naturalna bo inaczej tego przejawu debilizmu nazwac sie nie da.. chyba lepiej zagrac w prawdziwa, rosyjska ruletke, niz przewozic narkotyki samolotem.. wieksza szansa "wygranej"..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#6 PostWysłany: 24 Sie 2011 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
oj tam oj tam.
Interesowałem się sporo i większość ludzi jest zgodna że dość łatwo jest przewieźć niewielkie ilości. Szansa "wygranej" jest dość duża, ale za to przegrana może być zbyt dotkliwa (bo to już nie tylko posiadanie a przemyt), więc się nigdy nie zdecydowałem. Zresztą np. na Gran Canarii, w barcelonie nie było problemu sobie znaleźć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#7 PostWysłany: 24 Sie 2011 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
luxyfer napisał(a):
oj tam oj tam.
Interesowałem się sporo i większość ludzi jest zgodna że dość łatwo jest przewieźć niewielkie ilości. Szansa "wygranej" jest dość duża, ale za to przegrana może być zbyt dotkliwa (bo to już nie tylko posiadanie a przemyt), więc się nigdy nie zdecydowałem. Zresztą np. na Gran Canarii, w barcelonie nie było problemu sobie znaleźć :)

co kto lubi, wg mnie trzymanie krzaka w domu jest bezpieczniejsze niz przewozenie jakichkolwiek ilosci przez lotnisko.
Aczkolwiek nie praktykuje ani tego ani tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#8 PostWysłany: 25 Sie 2011 21:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 2
hej! :) ja mam pytanie odnosnie marokanskich doswiadczen w tej materii, tylko moje konto odmawia kategorycznie napisania prywatnej wiadomosci :/ ale wyjezdzamy dopiero 15 wrzesnia, wiec moze do tego czasu uda mi sie jakos rozwiklac ta zagadke:) albo @? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#9 PostWysłany: 26 Sie 2011 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
czika666 napisał(a):
hej! :) ja mam pytanie odnosnie marokanskich doswiadczen w tej materii, tylko moje konto odmawia kategorycznie napisania prywatnej wiadomosci :/ ale wyjezdzamy dopiero 15 wrzesnia, wiec moze do tego czasu uda mi sie jakos rozwiklac ta zagadke:) albo @? :)


napisz kilka sensownych postów i będziesz mógł(a) wysyłać pmy :)
chyba jeden post wystarczy - więc pewnie możesz już się zgłosić do "specjalistów" :)

Co do przewozu natomiast przez granicę - tego typu państwa muszą raz na jakiś czas pokazać, że kogoś łapią, więc nie łapią prawdziwych kurierów, a podstawionych turystów, którym wcześniej sam agent sprzedał towar.
Więc nie dość, że nie wiadomo od kogo kupujesz to jeszcze nie wiadomo czy ta sama osoba nie będzie na Ciebie czekała na lotnisku <lol>.

Ogólnie wszelkie tego typu sprawy są bardzo ryzykowne i konsekwencje wpadki są na tyle duże, że nie warto ryzykować. Niech przykładem będzie koleś który spędził w tajlandii (chyba tam) chyba z 10 lat w więzieniu za przesłanie płyt z dragami, jak się później okazało przesyłał je agentce do zwalczania przemytu narkotyków... dostał za te 12 opakowań... 12-krotne dożywocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#10 PostWysłany: 27 Sie 2011 09:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
kilkkukrotnie z haszem mialem spotkania w maroku.
kilka z nich to sciema ale kilka bylo prawdziwych.
W Marakeszu w poblizu jemalelfna zawsze mozna zlapac goscia ktory ze skarpety wyciagnie maly woreczek z haszem, niestety czesc z nich to policyjni donosiciele, jednak czesc jest prawdziwa. mieszkajac w okolicach tego placu w hotelikach za 20 zl mozna spotkac wielu (przewaznie) francuzow na haju. a skoro oni potrafia odroznic donosiciela od prawdziwego handlarza to Ci pewnie tez sie uda. z tego co pamietam to ceny nie byly jakies dziwnea wrecz przystepne. jednak teraz ich nie pamietam.

odnosnie ciasteczek - przewaznie sprzedawanych w okolicach nadmorskich to 99% informacji o haszu w ciastku to sciema.
po litrze zubrowki marokanczycy sa bardzo otwarci i mowia jak sie bialasow robi w konia.
funny cake , cake z something special czy ciacho ze specjalnymi mrugnieciami i przekrzywianiem glowy to najzwyklejsze ciacha. tylko cena wysoka :)
jak nam powiedziano 90 % bialasow kupuje takie ciacha i cos w nich czuje , tylko ze tam nic nie ma
a sami sprzedajacy - wyobrazcie sobie kraj muzelmanski z restrykcjami jakie maja. do tego ich wiezienia. i teraz dodajcie goscia ktory beztrosko chodzi po plazy z taca ciastek z haszem. i kazdy z nich je ma :)

ps. nie bylem w tej czesci kraju ale mowi i pisze sie ze najlatwiej dostac hasz w okolicach gor rif.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#11 PostWysłany: 29 Sie 2011 08:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 2
jak we wszystkim - potrzebna jest rozwaga i odrobine mozgu, ale zawsze twierdzilam, ze glupki nie powinny sie brac za narkotyki - nawet jesli to tylko opary wyobrazni jak w przypadku haszu :) odbijajac pileczke, czy sa jakies miejsca w ktorych NA PEWNO NIE nalezy probowac stac sie posiadaczem kostki haszu? oprocz oczywiscie lotnisk i stref scisle kontrolowanych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#12 PostWysłany: 29 Sie 2011 10:04 

@ czika666. Napisz do mnie na skasowanie maila na życzenie usera- mam korespondencję PW z innym użytkownikiem, którą mogę przekleić. Tam wynotowałem wszystkie bieżące (sierpień) informacje na ten temat.
- Co do wywożenia haszyszu z Maroka, to trzeba mieć źle poukładane w głowie, żeby się w coś takiego bawić. Tym bardziej, że nie rzuca na kolana jego jakość (w Polsce można dostać porównywalny).
- Polecam ichniejszą marihuanę - kif (czy jak się to pisze).
- Gdzie nie bywać i nie kupować? W Ketamie. To stolica produkcji tego typu używek. Ponoć jest niebezpiecznie, bo każdy kto tam trafi jest traktowany jako hurtownik, który przyjeżdża po duuuuuże zakupy. I tam odradzają odwiedziny:) Tutaj relacja z Ketamy: http://www.paragonzpodrozy.pl/?p=738
- Kupić możesz wszędzie. Jeśli będziesz palić papierosy na ulicy, to nie przejdziesz 100 metrów, żeby kilkakrotnie Ci nie zaproponowali.
- I jak już było gdzieś wyżej: wszystko z głową, umiarem a na pewno wieczorami można sobie umilić pobyt (rozgwieżdżone niebo, huczący ocean, plaża, whisky + druga połówka i... mały lolek;))) Bezcenne. No i polecam zapalenie z miejscowymi. Wszystkie bariery pękają. International language: haszysz, jak powiedział mi jeden chłopak na plaży w Sidi Ifni.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 12 Gru 2014 09:59, edytowano w sumie 1 raz
skasowanie maila na życzenie usera
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2011 19:28 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Co do cen, to nie dajcie się nabrać na zawyżane i od razu cenę ustalajcie - potem ciężko jest odmówić, jak już się długo rozmawia. Od Marokańczyka - szefa mojego hotelu dowiedziałem się, że uczciwa cena to po przeliczeniu około 60zł za kostkę na oko 2-2,5g. On sam nie chciał mi sprzedać, więc zakładam, że cena prawdziwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2011 19:49 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 84
grzewor napisał(a):
kilkkukrotnie z haszem mialem spotkania w maroku.
kilka z nich to sciema ale kilka bylo prawdziwych.
W Marakeszu w poblizu jemalelfna zawsze mozna zlapac goscia ktory ze skarpety wyciagnie maly woreczek z haszem, niestety czesc z nich to policyjni donosiciele, jednak czesc jest prawdziwa. mieszkajac w okolicach tego placu w hotelikach za 20 zl mozna spotkac wielu (przewaznie) francuzow na haju. a skoro oni potrafia odroznic donosiciela od prawdziwego handlarza to Ci pewnie tez sie uda. z tego co pamietam to ceny nie byly jakies dziwnea wrecz przystepne. jednak teraz ich nie pamietam.

odnosnie ciasteczek - przewaznie sprzedawanych w okolicach nadmorskich to 99% informacji o haszu w ciastku to sciema.
po litrze zubrowki marokanczycy sa bardzo otwarci i mowia jak sie bialasow robi w konia.
funny cake , cake z something special czy ciacho ze specjalnymi mrugnieciami i przekrzywianiem glowy to najzwyklejsze ciacha. tylko cena wysoka :)
jak nam powiedziano 90 % bialasow kupuje takie ciacha i cos w nich czuje , tylko ze tam nic nie ma
a sami sprzedajacy - wyobrazcie sobie kraj muzelmanski z restrykcjami jakie maja. do tego ich wiezienia. i teraz dodajcie goscia ktory beztrosko chodzi po plazy z taca ciastek z haszem. i kazdy z nich je ma :)

ps. nie bylem w tej czesci kraju ale mowi i pisze sie ze najlatwiej dostac hasz w okolicach gor rif.



gdzie jest moderator, ten temat powinien być skasowany zgodnie z polskim prawem
_________________
Czasem samoloty spadają, ale czasu na modlitwę i prośbę o odpuszczenie win wystarczy. Czechu, pilot szybowcowy i samolotowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2011 20:25 

Śmieszny jesteś. Pokaż mi zapis w "polskim prawie", który zakazuje rozmów o narkotykach. Totalitaryzm Ci się marzy.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#16 PostWysłany: 11 Wrz 2011 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
czedab napisał(a):


gdzie jest moderator, ten temat powinien być skasowany zgodnie z polskim prawem


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko - haszysz
#17 PostWysłany: 11 Wrz 2011 22:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
czedab napisał(a):
grzewor napisał(a):
kilkkukrotnie .........tu caly tekst............... i kazdy z nich je ma :)

ps. nie bylem w tej czesci kraju ale mowi i pisze sie ze najlatwiej dostac hasz w okolicach gor rif.



gdzie jest moderator, ten temat powinien być skasowany zgodnie z polskim prawem



moj post wiec dopisze sie :)
troche prawo znam, ale moze nie tak jak Ty.
Prosze Cie wiec o podanie ktora czesc wypowiedzi jest niezgodna z polskim prawem?

przy okazji prosze Cie o postaranie sie aby podobne teksty wycofano z przewodnikow Loney Planet lub tlumaczenia w Pascalu
w moim przwwodniku z 2003r np pisza :
"Na marokanskim rynku sprzedaje sie wiele narkotykow, znacznie tanszych niz w europie.. .. propozycje sprzedazy narkotykow naleza do codziennosci... czesto na haszysz mowi sie "czekolada" jeszcze czesciej "cos szczegolnego"....Miejsca szczegolnie zwiazane z narkotykami to Ketama i gory Rif...


pozdrawiam obronce polskiego prawa
dobranoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group