Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim założysz nowy temat - zadaj sobie trud przeczytania tego wątku. Jeśli masz ogólne pytania/chcesz by inni doradzili Ci co do trasy wycieczki - napisz w tym temacie. Zakładanie odrębnych wątków zmniejsza czytelność forum.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 844 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Lip 2010 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
osiek napisał(a):
Blackall napisał(a):
a jak konkretnie lecisz?

WOR-BGY-RAK 6,8 września
FEZ-NRN-WRO 17 września

Blackall napisał(a):
krk - bgy - gro - lpa - gro - bgy - tan, powrót fez - gro - bgy - krk


Niezła traska, trochę sobie polatasz :)

trasa glownei ze wzgledu na to, ze loty kombinowane sa najtansze, na dodatek pasowalo nam np wracac sie do bergamo zeby leciec do tangieru (start) a konczyc w fezie, a nie dwa loty do fezu, bo wtedy daleko od niego bysmy nie uciekli zwiedzajac.
Aczkolwiek mozliwosc zobaczenia kilku miejsc tez jest swietna sprawą ;)

z reszta moja pierwsza trasa z ryanem składała się z 6 odcinków, wiec juz to chyba mam we krwi ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 28 Lip 2010 11:31 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Im bardziej się wgłębiam w to co można zobaczyć w Maroku tym bardziej wiem że polecę tam nie raz jeszcze. Czy był ktoś może na jakimś trekingu w Atlasie? Jak to wygląda? Czy trzeba mieć zezwolenie co wiąże się z korzystaniem z lokalnych przewodników? Czy korzystanie z lokalnych przewodników to kwestia tylko wygody/znajomości terenu itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Lip 2010 16:00 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Nikogo nie potrzebujesz trasa łatwa orientacyjnie, łatwa technicznie, tyle że męcząca.

Od listopada do kwietnia potrzebujesz raki.

Dojazd z Marakeszu do Imlil na chyba ok 1700 m npm. Potem wchodzisz na 3200 (o ile z Imlil ruszyłeś rano).

Nocleg w jednym z 2 schronisk (od ok 10 EUR) lub namiot. Wcześnie rano atak i przy sprawnej akcji można jeszcze zdążyć zejść do Imlil. No ale Atlas Wysoki to nie tylko Toubkal, ale jak jest na bocznych szlakach to nie wiem.

Ja byłem na początku października i strasznie sucho i gorąco było, choć w nocy na 3200 koło zera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Lip 2010 16:22 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
czyli spokojnie można sobie wejść. wprawdzie to wyprawa raczej na następny wyjazd od Maroka ale dobrze wiedzieć. Jak coś to będę się odzywał do Ciebie po jakieś szczegóły i wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Lip 2010 17:52 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Chcę się wybrać we wrześniu do Maroka, ale nie za bardzo mam ekipę. Chenie bym dołączył do kogoś z Krakowa. Oczywiście interesuje mnie wyjazd backpackerski, z nastawieniem na przyrodę i unikanie komerchy.

Mam 23 lata, studiuję na UJ i AGH. Zorganizowałem 2 wyprawy, na Bliski Wschód i 2 miesięczną po Chinach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Sie 2010 13:52 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Ze względu na napięty terminarz zastanawiamy się nad wynajęciem samochodu na parę dni. Pytanie.. Ile kosztuje w MAroku ? Znalazłem jakieś informację o 12 MAD ale to były z 2008r. I jakie są ceny wynajmu samochodu? Z pierwszych wyszukiwań wychodzi mi ok 130pln za polopodobne z klimą na dzień co jest sporym wydatkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Sie 2010 15:26 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
osiek napisał(a):
Ze względu na napięty terminarz zastanawiamy się nad wynajęciem samochodu na parę dni. Pytanie.. Ile kosztuje w MAroku ? Znalazłem jakieś informację o 12 MAD ale to były z 2008r. I jakie są ceny wynajmu samochodu? Z pierwszych wyszukiwań wychodzi mi ok 130pln za polopodobne z klimą na dzień co jest sporym wydatkiem.


12 MAD to jest ok 4,7 PLN :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Sie 2010 16:31 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
remi3 napisał(a):

12 MAD to jest ok 4,7 PLN :-)

ile to jest to ja wiem, tylko nie wiem po ile jest paliwko ;) generalnie chodzą słuchy że tyle co w Polsce co by oznaczało że dalej ok 12 MAD... Jak na arabski kraj drogo (nie to co Jordania czy Egipt) ale też nie to co Turcja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Paź 2010 11:14 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Może ktoś podpowiedzieć jaki budżet zakładać na 1 dzień pobytu w Maroku? Ile wydawaliście na jedzenie, hotele/ hostele czy transport? Wybieram się na tydzień i nie wiem ile będzie mnie ta impreza kosztować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Paź 2010 17:39 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Dzięki Osiek. Narazie pytałem orientacyjnie. Wyjazd do Maroka na tydzień okołosylwestrowy, głównie Fez- Meknes - Rabat - Casablanca - Marakech. Bliżej wylotu będę się dowiadywał intensywniej o atrakcje itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Paź 2010 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
KubaaJ napisał(a):
Dzięki Osiek. Narazie pytałem orientacyjnie. Wyjazd do Maroka na tydzień okołosylwestrowy, głównie Fez- Meknes - Rabat - Casablanca - Marakech. Bliżej wylotu będę się dowiadywał intensywniej o atrakcje itp.

rowniez mamy takie plany, aczkolwiek uderzamy od razu do marrakeshu + essaouira, moze cos w okolicy (choc wiekszosc juz zaliczylismy w tym rejonie). W fezie bylismy, nic ciekawego wg mnie (i znajomych) :)
aczkolwiek zaliczyc mozna, jesli bedzie tani bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Paź 2010 20:43 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Blackall jak lecisz tam? Powrót mam złożony, ale jeszcze brakuje lotu tam. A Fez będize, chcę bardzo. Co jest ciekawego w tych okolicach poza wyżej wymienionymi wiekszymi miastami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Paź 2010 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
KubaaJ napisał(a):
Blackall jak lecisz tam? Powrót mam złożony, ale jeszcze brakuje lotu tam. A Fez będize, chcę bardzo. Co jest ciekawego w tych okolicach poza wyżej wymienionymi wiekszymi miastami?

powiem tak - nasz plan zmienial sie strasznie, wplynelo troche na to zdobycie toubkala, którego poczatkowo nie mielismy robic, a zajął całe 2 dni (ale polecam!)
zostawilismy polnoc na kiedys (przylecielismy do tangeru), tam jedynie zobaczylismy asilah (ok ale wg mnie bez porywu) i pojechalismy nocnym do marrakeshu (wygodnie, wyspac sie nawet mozna :) ) Przy okazji pogadalismy z dwoma marokanskimi studentami o kulturze, zyciu, swietna sprawa, za to kocham podroze..
W okolicach marakeszu warto zdobyc toubkal, jechac do essaouiry (my nie bylismy dlatego chcemy wrocic), pozniej przez gory do ouarzazate, gdzie niedaleko jest wioska ait ben haddou. Fajna, ale na zasadzie zdjecia, pol godzinki połazic i jedziemy dalej.
Pozniej Todra, wczesniej jest jeszcze Dades ale ciezej ją całą zobaczyc bez auta. Na deser pustynia w erg chebbi, piekne niebo, troche zabawy w piasku i znów nocnym do fezu. Tam juz mielismy odlot nastepnego dnia, wiec okolicy nie zobaczylismy.

Generalnie z Fezu do Marakeszu polecam jechac na około, przez pustynie. Warto :)

co do powrotu na sylwka - plan mamy aby uderzyc na marakesz, bo klimat tego miasta jest niesamowity, na dodatek ceny jedzenia najnizsze (przynajmniej my nie znalezlismy nigdzie nic tanszego - np harira 4MAD, bocadious (POLECAM!!!) 7MAD)
Jest gdzies jakis carefour wiec alkohol kupic mozna, o innych, zielonych rzeczach nie wspominajac.
Takze mamy w planach ok 5 dni na marakesz i essaouire, jesli bysmy np wylądowali w tangerze to pewnie na polnocy sie obskoczy tetouan i szołszą czy jak to sie zwie :)

poki co nie mamy lotów, dopiero bede polował na coś tak, zeby wyszlo ok 300zł RT, choc łatwo nie bedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Paź 2010 14:08 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Przyda się info. Dzięki. Pewnie będę miał więcej pytań jak wrócę z wyjazdu. Już jutro Malezja, Singapur i Tajlandia.

Brakuje mi lotu do Maroka, najchętniej Fez na 30 -31.XII. Tylko podróż "tam". Gdyby ktoś coś miał to czekam na propozycję. Narazie najsensowniej to Gdańsk - Hahn - Fez za ok 60 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Maroko
#35 PostWysłany: 23 Lis 2010 11:09 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Witam, wybieram się do Maroko pod koniec lutego na około 5-10 dni. Nie mam sprecyzowane dokąd dokładnie polecę.
Chcę zobaczyć inną kulturę, obyczaje, skorzystać z marokańskiej pogody i spędzić kilka dni na plaży.
Wylot planuję z Łodzi ponieważ wychodzi mi to najtaniej. Myślę, że lot w obie strony upoluję w cenie ok 200 zł.
Maroko wydaje mi się krajem ciepłym, trochę dzikim, bogatym w tradycje kulturowe.
(Interesuje mnie wyjazd niskobudżetowy więc jeśli już piszecie o cenach weźcie na to poprawkę)

Chciałbym w tym temacie zadawać wam pytania dotyczące tej podróży.

1. Czy celować w jakieś konkretne miasto czy lecieć po prostu gdzieś nad morze?

2. Wyobrażam sobie, że tani nocleg w kiepskich warunkach znajdę za 4-6 Euro od osoby. Koszt dzienny jedzenia to około 12 euro. Czy mam rację?

3. Fajnie bylo by dolecieć do Tangieru, spędzić tam kilka dni a potem pojechać do Agadiru na kolejne kilka dni i z Agadiru wrócić do polski. Ile orientacyjnie może mnie kosztować przejazd Tangier-Agadir? Jakim środkiem transportu się tam dostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Lis 2010 11:26 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Witam jeśli szukasz ciepła w lutym to raczej nie w Maroko ;-)
co do pociągów na tej stronie http://www.oncf.ma/ możesz znaleźć rozkład jazdy wraz z cennikiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lis 2010 11:54 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Uważam, ze 17-18 stopni w dzień, temperatura wody 16C to nie jest zimno są to chyba idealne warunki do zwiedzania a jednocześnie będę w stanie wejść do wody i nie czuć się jak mors.

Zdaję sobie sprawę, że nie są to kanary gdzie będę miał 26C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Lis 2010 13:21 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
w takim razie spoko ;-) myślałem że spodziewasz się gorączki dlatego uprzedziłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Lis 2010 16:21 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
To ja Ci polecę Marrakesz i potem nad ocean do Essauiry. Bilet autobusem państwowym przewoźnikiem CTM lub Supratours w cywilizowanych warunkach ( w miarę nowe volvo czy many) z Marrakeszu do Essaiury to 75Dh. Marraeksz dużo by opowiadać, ale to jest z dużych miast chyba najfajniejsze, najbardziej klimatyczne. Agadir to miasto typowo hotelowe, zobacz że wszystkie wycieczki z biur podróży są tylko tam, reszta to jakieś jednodniowe wypady lub objazdówki. Tak więc Agadiru nie polecam chyba że lubisz takie klimaty. Essauira natomiast to dawne miasto piratów, spokojnie cicho z szeroką plażą. W tym budżecie to spokojnie powinieneś się zmieścić za hotel plus jedzenie, czasem oszczędzając na hotelu więcej wydasz na jedzenie. Myśmy nie oszczędzali i nie spaliśmy w jakiś najtańszych miejscach i płaciliśmy za noclegi w Marrakeszu 300 DH za pokój (myśmy byli we dwójkę ale ppokój był 3os) z klimą i śniadaniem. W Essaoiurze płaciliśmy 220Dh za pokój ze śniadaniem na tarasie z widokiem na ocean ;)

Jedzenie na Jama el Fna w Marrakeszu
Harrira 3-4 Dh
Tadżin 25-45-50 Dh zależnie co sobie tam zażyczysz
herbata miętowa ok 5Dh czasem chcą więcej
szklanka soku wyciśniętego z pomarańcz ok 5Dh

W Essauirze jedliśmy owoce morza i za 150 Dh najadły się do syta dwie osoby (do tego była surówka i napoje)

Z Marrakeszu możesz na jeden dzień wyskoczyć np do Ouzud zobaczyć wodospad. Ile kosztuje grand Taxi to nie wiem myśmy z innej strony jechali.

zdjęcia z Marrakeszu, Essaouiry, Ouzud i Fezu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Lis 2010 18:00 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
osiek bardzo ładne zdjęcia, w jakim terminie byłeś w Maroko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 844 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group