Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#21 PostWysłany: 20 Wrz 2021 09:10 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@AnPe - a gdzie w necie znalezc tę fiszke sanitarna , zeby to wypełnić?
edit. ok. juz mam https://www.onda.ma/form.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#22 PostWysłany: 20 Wrz 2021 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@samaki9 formularz marokanski: https://www.onda.ma/form.php
No dobra , to i ja troche opisze sytuacje na miejscu i dolot.
Lot PL-BCN-RAK by FR. Do Hiszpanii wiadomo - PLF na spth.
1 dzien w BCN na tranzyt i przypomnienie sobie dobrych tapas. :-)
Nastepnego dnia boarding na FR do RAK - T2 w BCN.
- aby wejsc na poklad wystarczy tylko paszport,
- po przylocie, formularz https://www.onda.ma/form.php i immigration i w 30min poza lotniskiem.
Kilka uwag; formularz wcale nie musi byc podpisany, zbieraja i rzucaja na kupe, sprawdzanie oczywiscie za pomoca interfejsu bialkowego - 3 sekundy - ale wylapane, ze lot z Hiszpanii i pytanie o test PCR...a ja.... eeee....., ze co? Ale mialem wpisane, ze tranzyt z Polski, wiec po nastepnych 3 sekundach, GO :-) Oczywiscie paszport covidowy obowiazkowy - wg. TIMATIC/NOTAM. Co ciekawe Hiszpanie musieli okazywac test PCR. Polska jest na zielonej liscie wiec nie trzeba tego "bajeru".
Immigration sprawnie - prawie wszystkie stanowiska otwarte - calosc zajela moze 10 min. A to przez jakiegos barana z osciennego kraju, ktory nie mial potrzebnych dokumentow do wjazdu i go wzieli ostatecznie na secondary. Wybranie troche kasy z bakomatu i z buta na autobus. Transport dziala po staremu. 11/12/18 do centrum - 4MAD - 10min. (Pozniej opisze jeszcze przeboje przy wypozyczaniu samochodu w Green Motion.)
Poszlo by szybciej (pewnie nawet ponizej <10min calosc) ale akurat byla mala kumulacja i wyladowal tez inny FR i cos jeszcze, i polowa "tamtych" dala rade ustawic sie w kolejkach przede mna. Ale w sumie, to o niebo sprawniej niz ostatnim razem przed pandemia.

A jak jest "na miescie"?
Zycie toczy sie w 98% normlanie,
-1% za to, ze sa maseczki - ale tu chcialem napisac, ze obowiazje stara zasada projektowa 90/90 (przez 90% czasu projekt ma 90% zaawansowania :-) ) ale w Maroku ta zasada ulegla mutacji do 50/99 - 50% ludzi ma maseczki, z czego 99% na brodzie albo w innym miejscu nie przypominajacym nosa...
-1% za godzine policyjna - jest miedzy 21 a 6 rano. ALE! No wlasnie duze ale. Jak przedmowca pisal. 21 i po Dżami al-Fana, czyli po souq'u zaczynaja jezdzic jakby polskie "suki" i mrygac pomaranczowo-zielonymi kogutami i wlaczac sygnal zakłócajac lekko lokalna impreze. To znak, ze trzeba konczyc handel. I tak, ta zabawa w "przepedzanie" miejscowych trwa z godzine. Prawie o 22 jeszcze w pojedynczych miejscach mozna cos kupic do jedzenia. Ale 21 jest tak naprawde umowna. Jest to znak do zakonczenia handlu i zbierania sie do domu. W sumie do polnocy ludzie jeszcze laza, samochdy i skutery jezdza. I tylko jakby troche mniej i widac, ze wiekszosc jednak sie zabiera do domow/hoteli. W hotel obecnie jakies 30% oblozenia, w lato bylo podobno 70%. Na miescie bajka. Jak na poludniu Europy w zeszlym roku, zero masowej turystyki. Bialasy to jakies 1% calosci. W Marrakeszu jeszcze troche widac - zwlaszcza w hotelu. Ale np. w Warzazat - widzialem 3 bialych przez 2 dni. Podsumowujac ruch na miescie jak dawniej, moze pare procent mniej, ale to nawet trudno wyczuc. Zarowno Marrakesz i Warzazat zyja jak dawniej. Po 21 trzeba powoli kierowac sie w strone lokum. Maseczki niby obowiazkowe ale 99% nie nosi albo nosi na brodzie. Podobno mozna dostac mandat nawet, ale chyba by wszyscy wysmiali policianta, ktory by to chcial zrobic. W Warzazat byl nawet patrol, ktory niyb cos sprawdzal, ale ograniczylo sie do bardzo grzecznego zwrocenia uwagi i poproszenia o zalozenie maski (mnie), miejscowych nawet nie zaczepiali. 100m dalej dostosowalem sie z maska do trendu w otaczajacy tlumie :-)
Cielkawa sprawa - na trasie N9 przez Atlas z Marrakeszu do Warzazat w sobote chyba 20 patroli policji, z czego 1/3 to standardowe check-point'y na wjezdzie/wyjezdzie z miast, 1/3 - profesijonalne suszenie i zarabianie na na tych co o 5km/h przekrocza predkosc np. na glupich ograniczeniach do 40km/h. A pozostala czesc, to nawet nie wiem co robila....
A jeszcze ciekawiej wygladal powrot - caly 1 patrol/check-point po drodze. Spadek intensywnosci kontroli o 95%...
Pogoda SUEPR. Dzien w interiorze 25-35C, noc 15-20, nad oceanem kilka stopni mniej w dzien, noc mniej wiecej tak samo.
Ilosc turystow, na moje niewprawne oko 3-5% tego co zwykle. Nic tylko leciec i sprawdzac jak znow wyglada fajny kraj bez zalewu masowa turystyka ChRL/EU. :-)
Powrot - sie zobaczy - ale przez ES i BE w tranzycie chyba tez bez testu PCR mozna wrocic do PL. Ewentualnie mozna sie zadekowac do listopada czekajac na jesienne loty FR AGA-KRK :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#23 PostWysłany: 25 Wrz 2021 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Byłem w czwartek na jednodniówce w Tangerze, leciałem FR na trasie BGY-TNG & TNG-CRL. Na locie z Bergamo pustki, było max. 20 paxów, więc warunki idealne.
Po przylocie najpierw jeden pracownik ogląda wspomnianą fiszkę sanitarną oraz certyfikat szczepienia/test i nasz dokument a następnie przy kolejnym stoliku jeszcze raz pokazuje się te same dokumenty. W tym momencie panowie stwierdzili, ze moj paszport covidowy to test PCR i zabrali go sobie razem z owa fiszka na stosik. ;) Nastepnie przechodzi sie juz do klasycznej kontroli paszportowej, tutaj prosba o okazanie karty pokladowej lotu do Maroka, pytanie o zawód i adres na czas pobytu (pan nieco sie zdziwil, ze jestem tylko na jeden dzien bez noclegu, ale wpisal sobie do systemu moj lot z Maroka do Belgii), czyli te same informacje, ktore byly dawniej zapisywane na formularzach przylotowych/wylotowych (takie male biale i zolte karteczki, ktore potem wycofano). Na deser jeszcze skanowanie bagazu i mozna opuscic lotnisko. :)
O ile jeszcze na lotnisku maski sa ladnie noszone, to poza nim to fikcja i niemal nikt ich nie zaklada w przestrzeni publicznej, komunikacji czy sklepach. Turystow prawie wcale, jesli juz, to slychac hiszpanski z racji bliskosci tego kraju.
Na wylocie jak za dawnych czasow trzeba podejsc z wydrukowana wczesniej karta pokladowa do stanowiska odprawy FR celem otrzymania na niej pieczatki, odprawa byla otwarta juz na 3 h przed odlotem. Potem klasycznie security (mozna wniesc swoje napoje) i kontrola paszportowa.
Po przylocie do Belgii spora kolejka do kontroli, okazalem formularz wjazdowy z kodem QR i moj paszport covidowy z potwierdzeniem szczepienia i to by bylo tyle, zadnej kwarantanny czy testow, nastepnego dnia rano po nocce na CRL wracalem do Modlina.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#24 PostWysłany: 01 Paź 2021 15:34 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Co wpisać w fiszke sanitarna jak się jest zaszczepionym johnson/johnson? normalnie , zgodnie z prawdą " If you are vaccinated, what type of vaccine did you receive?" johnson/johnson , a na nastepne pytanie , że 1 dawka czy napisać 2 dawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#25 PostWysłany: 01 Paź 2021 15:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Johnson i jedna dawka.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#26 PostWysłany: 01 Paź 2021 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@samaki9 Cokolwiek wpiszesz bedzie dobrze. Sprawdzanie jest za pomoca interfejsu bialkowego. Oczywiscie jesli nie podasz J&J i 2 dawki :-) Wazne, aby wpisac tranzyt, bo ew. ktos nadgorliwy bedzie chcial test PCR. A dla Polski nie ma testu tylko paszport COVIDowy.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#27 PostWysłany: 01 Paź 2021 15:45 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
jak lece z Berlina to tez mam wpisac tranzyt?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Paź 2021 02:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#28 PostWysłany: 01 Paź 2021 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
jaco027 napisał(a):
.
Kilka uwag; formularz wcale nie musi byc podpisany, zbieraja i rzucaja na kupe, sprawdzanie oczywiscie za pomoca interfejsu bialkowego - 3 sekundy - ale wylapane, ze lot z Hiszpanii i pytanie o test PCR...a ja.... eeee....., ze co? Ale mialem wpisane, ze tranzyt z Polski, wiec po nastepnych 3 sekundach, GO :-) Oczywiscie paszport covidowy obowiazkowy - wg. TIMATIC/NOTAM. Co ciekawe Hiszpanie musieli okazywac test PCR. Polska jest na zielonej liscie wiec nie trzeba tego "bajeru".

@jaco027 ale oni to tak na slowo uwierzyli, ze tranzyt? Nie pytali o boarding passy z lotu z PL do ES, albo o czas pobytu w Hiszpanii.?
Mam taki sam plan jak Ty i chetnie bym sobie oszczedzil robienia tego PCR w Hiszpanii...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#29 PostWysłany: 01 Paź 2021 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Zero pytań. Wierzą papierowi. :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
Gregggor uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#30 PostWysłany: 01 Paź 2021 20:52 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
samaki9 napisał(a):
jak lece z Berlina to tez mam wpisac tranzyt?


Niemcy tak jak Polska są na liście A, więc nie.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#31 PostWysłany: 07 Paź 2021 23:14 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Lot FR z Berlina do Marrakeszu dziś opóźniony o blisko 2h i na lotnisku wylotowym nikt nic nie sprawdzał prócz BP i paszportu. Po wylądowaniu na RAK dość szczegółowa kontrola certyfikatów/testów oraz zbierane fiszki sanitarne. Na mieście luz, mało osób w maskach, turystom nikt głowy nie zawraca. Miejscowych pełno, a turystów da się zauważyć. Samolot z BER pełny, sporo Polaków.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#32 PostWysłany: 09 Paź 2021 19:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@Szczecin - ten lot był opózniony 2 godziny , bo w czasie lotu z Rak do Ber niestety było przymusowe ladowanie w Madrycie, Oprócz lotniska i sklepu carrefour ( gdzie równiez niby sprawdzaja temperaturę przy wejściu) maseczki nie sa nigdzie widziane. Turystów mało , upały duże , ogólnie srednio mi się podobało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#33 PostWysłany: 25 Paź 2021 19:34 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Ktoś przerabiał temat testu PCR z TAP ? Lecimy z Warszawy do Marakeszu przez Lizbonę - dwa loty na jednej rezerwacji (+nocleg w Lizbonie). Wg informacji na stronie TAP : Passengers originating at an A list country, that transited thru a B list country on they way to Morocco, are considered B list. Piszecie, że wystarczy zadeklarować transfer i odpuszczają wymóg pcr (Hiszpania tak jak Portugalia należy do listy B - paszport covidowy+test PCR). Ktoś się orientuje jak to wygląda w Lizbonie, mogą na odmówić wejścia na pokład samolotu do Maroka jeśli nie będziemy mieli testu? Czy może tylko w Maroku po wylądowaniu sprawdzają testy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#34 PostWysłany: 26 Paź 2021 10:16 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Patrząc na doświadczenia z innymi liniami nie można wykluczyć, że TAP będzie wymagać testu już w Warszawie, skoro lot jest na jednej rezerwacji, a zasady linii przy locie do Maroko są w ten sposób określone na ich stronie. Na Waszym miejscu przygotowałbym się na próbę przekonania pracowników w WAW, że test nie jest wymagany, bo tranzyt, ewentualnie zrobię test w Lizbonie w trakcie przesiadki (lub zrobił test w Warszawie dla świętego spokoju, ale chyba nie o to chodzi).

Sam natomiast jestem zainteresowany taką opcją lotu do Maroko, więc będę wdzięczny za podzielenie się swoimi doświadczeniami po locie przez Portugalię.
Góra
 Profil Relacje PM off
mool17 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#35 PostWysłany: 26 Paź 2021 10:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Według tego: https://klm.traveldoc.aero/?S=1|WAW|LIS ... sults=true

This does not apply to passengers travelling from an A List country who will transit through a B list country before arriving in Morocco, provided they will not leave the airport transit zone when transiting through a B List country.

Więc wszystko zależy od handlera i jak go przekonacie ze spędzicie nocleg na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 27 Paź 2021 09:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Hey. Czy ktoś z Was może wie/wie gdzie szukać informacji na temat planowanych działań władz marokańskich na temat dalszych obostrzeń dot. wstrzymania lotów. Głównie chodzi mi o loty z naszego kraju (ryanair) do Agadiru. Mam ból głowy czy ryzykować lot 31.10 tam i powrót 7.11. Lecę całą rodziną i bardzo nie chciałbym obudzić się z ręką w nocniku (dłuższym niż planowałem pobytem w Maroku). Probowałem kontaktować się z ambasadą Maroka (głucho i cicho niestety). Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#37 PostWysłany: 27 Paź 2021 09:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Daj sobie spokój z lotami w tym czasie, zwłaszcza z rodziną. Sytuacja kasowania lotów jest dynamiczna i lepiej nie ryzykować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#38 PostWysłany: 27 Paź 2021 10:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Właśnie dlatego pisałem, i faktycznie pewnie odpuszczę...No nic dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu o odpuszczeniu lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#39 PostWysłany: 27 Paź 2021 13:33 

Rejestracja: 19 Lip 2021
Posty: 8
Chcę się upewnić, ryzykantowi Ryanairem z Krakowa do Agadiru wystarczy certyfikat szczepienia i fiszka sanitarna- ta formatu A-4 po francusku i arabsku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#40 PostWysłany: 27 Paź 2021 14:03 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Tak, Polska jest na liście A , wiec wystarczy certyfikat szczepienia + formularz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group