Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#61 PostWysłany: 06 Lis 2021 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2231
złoty
Anulują lot, zwrot albo zmiana terminu i tyle. Na żadne propozycje z ich strony bym nie liczył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ptak23 lubi ten post.
 
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#62 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
W sobotę, tj. 13.11. leciałem na trasie OPO-AGA (FR) czyli z kraju z listy "B". Swoją drogą ciekawe, że Portugalia jest na liście "B" a Polska na liście "A" w momencie gdy w Polsce jest o rząd wielkości więcej przypadków... :roll:
Na gate sprawdzany tylko test. Na przylocie najpierw rozdają fiszki sanitarne, jeśli nie masz, a następnie trzeba ją oddać i okazać test. Certyfikatu w ogóle nie sprawdzali.

EDIT: żeby nie wprowadzić nikogo w błąd, certyfikat szczepienia oprócz testu oczywiście również trzeba posiadać. To, że nie sprawdzali to inna sprawa.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 16 Lis 2021 11:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
miro13 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#63 PostWysłany: 15 Lis 2021 14:38 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Według artykułu f4f na głównej mogą wkrótce pojawić się nowe obostrzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#64 PostWysłany: 15 Lis 2021 20:57 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 417
srebrny
Autorka tego artykułu pisze,że Maroko wprowadza dodatkowe obostrzenia, a jest wręcz odwrotnie. Zniesiono godzinę policyjną ,maseczki tylko w zamkniętych, zatłoczonych pomieszczeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#65 PostWysłany: 16 Lis 2021 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Nakaz noszenia maseczek jest respektowany mniej więcej tak jak w Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#66 PostWysłany: 16 Lis 2021 09:56 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
benedetti napisał(a):
W sobotę, tj. 13.11. leciałem na trasie OPO-AGA (FR) czyli z kraju z listy "B". Swoją drogą ciekawe, że Portugalia jest na liście "B" a Polska na liście "A" w momencie gdy w Polsce jest o rząd wielkości więcej przypadków... :roll:
Na gate sprawdzany tylko test. Na przylocie najpierw rozdają fiszki sanitarne, jeśli nie masz, a następnie trzeba ją oddać i okazać test. Certyfikatu w ogóle nie sprawdzali.




Test? Rozumiem, ze nie jestes zaszczepiony? Jaki rodzaj testu - ile placiles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#67 PostWysłany: 16 Lis 2021 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@woz Oczywiście jestem zaszczepiony i to łącznie z dawką przypominającą.. Lista „B” wymaga jednak szczepienia + testu PCR. Załapałem się jeszcze na letnie promo Gynocentrum, 249 pln.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
woz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#68 PostWysłany: 16 Lis 2021 10:47 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
Kurcze wydawalo mi sie ze lecac z Berlina 4/12 do Marakeszu wystaczy mi sam certyfikat szczepionki a teraz sie okazuje ze to nie jest wystarczające i dodatkowo tak drogi test ? No jestem w szoku - to jak przyleciales 3 dni temu - to zapewne z wylotem bedziesz musial robic ponowny ?

https://www.onda.ma/en/I-am-passenger/T ... nformation Opieram sie o to i troche to inaczej interpretowalem...albo juz sam sie w tym wszystkim pogubilem.

Teraz to nie wiem czy nie byloby lepiej jakby Maroko przedłuzylo zawieszenie lotow te z UK, Niemcami rowniez na grudzien...


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 16 Lis 2021 12:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#69 PostWysłany: 16 Lis 2021 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@woz Loty z Niemiec są zawieszone do odwołania. Patrząc na ilość przypadków w DE i na to, że władze Maroka raczej zmierzają w kierunku zaostrzenia kryteriów wjazdu niż łagodzenia, to lot 4.12. ze sporym prawdopodobieństwem może się nie odbyć. Ja bym obstawiał, że to nie poleci. Trzeba obserwować. Jeśli poleci, to nie wystarczy Ci certyfikat i test niestety musi być PCR.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/maroko
Tu masz info z MSZ wraz z odnośnikami do źródeł.

Na przylocie test nie jest potrzebny, ponieważ z kwarantanny w Polsce zwalnia posiadanie pełnego cyklu szczepień. Ja już akurat spowrotem w PL ;)

PS Nie cytuj w całości bezpośrednio poprzedniego posta bo mod zaraz to wytnie. 😷
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#70 PostWysłany: 16 Lis 2021 11:03 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
Jestem ciekawy co wlasnie nastąpi bo dzis zerknalem na Ryana loty dalej sa i to jeszcze w nizszych cenach po 5 eu... grubo..Chyba na reke byloby mi wlasnie jakby dalej byla blokada ;/

O ten powrot to gdzies wyczytalem, ze Maroko nie wpusci do samolotu ak sie nie przetestujesz - plus informacja, ze kolezanka musiala robic test by wyleciec z Marakeszu do Rzymu - dowiedziala sie na lotnisku i musiala szybko ogarnac wizyte w szpitalu tego samego dnia - ale tu chyba restrykcje włoskie bardziej?Historia z ubieglego tygodnia.

Wow to szybki powrót, ważne że szczesliwy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#71 PostWysłany: 16 Lis 2021 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@woz Maroko jest teraz ryzykowne bo ten ban na loty UK, DE został ogłoszony tak, że obowiązywał od północy w dniu ogłoszenia. Wprawdzie pozwolili na loty repatriacyjne, ale pytanie czy jest to warte nerwów.

W PL na dzień dzisiejszy na pewno wystarcza certyfikat. Nie wiem jakie są zasady na przylocie we Włoszech. Włosi, jeśli chodzi o przyloty z Europy raczej ostatnimi czasy nic nie sprawdzali i wymagali tylko PLFa i certyfikatu, ale może w przypadku lotów spoza EU jest inaczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
woz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#72 PostWysłany: 16 Lis 2021 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
ja lecę na sylwestra, ale też było sporo utrudnień bo 2x wyrzucili mnie z siatki Lufą via FRA, teraz mam lot via Genewa i zobaczymy jak to bedzie, no ale czasu jeszcze sporo bo 6 tygodni, niemniej patrze na temat z wielkim zainteresowaniem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 16 Lis 2021 16:04 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
kostek966 napisał(a):
Test obowiązko, inaczej nie wpuszczają do samolotu w Maroku,
tranzyt możliwy bez opuszczenia lotniska lub gdy dalsza podróż jest prywatnym autem ;), w innym przypadku kwarantanna


ktoś wie gdzie w Marrakeszu można taki test wykonać? na lotnisku w dniu wylotu? jaki to jest rodzaj testu i ile kosztuje?
gdzie można znaleźć info o tej regulacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#74 PostWysłany: 21 Lis 2021 17:31 

Rejestracja: 21 Lis 2021
Posty: 1
[quote="woz"]Jestem ciekawy co wlasnie nastąpi bo dzis zerknalem na Ryana loty dalej sa i to jeszcze w nizszych cenach po 5 eu... grubo.

Ryanair zawiesił połączenia Maroko - DE do początków stycznia. Tydzień temu miałem bilet powrotny przez Dusseldorf, to anulowali 3 dni przed wylotem. Szczęśliwie miałem też powrót przez "bezpieczną" Brukselę. Jakby ktoś leciał z Maroka do Belgii, to sprawdzają przed wylotem belgijski PLF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#75 PostWysłany: 22 Lis 2021 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Jest aktualizacja listy A (z 18/11): teraz nie potrzeba juz testow PCR przy wlocie np. z Hiszpanii, Belgii czy Austrii. I rowniez wciaz nie z Polski :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#76 PostWysłany: 26 Lis 2021 12:02 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
LE🇲🇦MAROC⛔SUSPEND SES✈️VOLS AVEC LA🇨🇵FRANCE JUSQU’À NOUVEL ORDRE🔄

Maroko zawiesza loty z Francji od 26.11 (23.59) - Bled press
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#77 PostWysłany: 26 Lis 2021 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 984
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Mała zmiana , info sprzed 5 minut : Dyrektor Air Arabia właśnie ogłosił, że 🇨🇵Francja ↔️ Maroko loty będą 🇲🇦nadal działać do niedzieli wieczorem 11.59pm zamiast piątku.
https://bled.press/post/2045
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#78 PostWysłany: 27 Lis 2021 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 55
Loty: 199
Kilometry: 437 093
Ja w poniedzialek 29.11 mam leciec z BCN do AGA, powrot 06.12...

W tej sytuacji chyba nie pozostaje mi nic innego jak rezygnacja w wyjazdu. Przezyje jakos te stracone 16€ za bilety - wole tam nie utknac bo promy do Hiszpanii tez zawieszone do odwolania...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#79 PostWysłany: 27 Lis 2021 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
ja mam w planach sylwestra i na razie chilloucik,
siedzą moi znajomi w okolicy Agadiru i mówią, że ogolnie luzne podejscie do obostrzeń
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#80 PostWysłany: 27 Lis 2021 05:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 55
Loty: 199
Kilometry: 437 093
To prawda, bylem w Marakeszu i okolicach jeszcze na poczatku pazdziernika i na miejscu panowal totalny luz jesli chodzi o obostrzenia. Pomimo teoretycznego obowiazku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej wszyscy (wlaczajac policjantow) nosili je pod broda :lol:

Jednak totalnie nieprzewidywalne podejscie tamtejszych wladz w zakresie "banowania" lotow z poszczegolnych krajow sprawia, ze w kazdej chwili z dnia na dzien moga oglosic calkowite zamkniecie kraju i zamiast cieszyc sie z urokow Maghrebu bedziesz zamartwial sie w jaki sposob mozesz wrocic do Europy.

Szkoda, ze wracamy do czasow, ktore szczepionki mialy bezpowrotnie odeslac w niepamiec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group