Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lis 2018 17:42 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
Cześć
mam kilka pytań odnośnie mojego planu .Przewidujemy przemieszczanie się komunikacją miejską i czasem może autostopem.Pewnie nie wszystko uda się zrealizować ale taki plan ramowy przygotowałem
Przylot 11.11 w południe do Marrakeszu 12:00
Wylot 21.11 w południe o Marrakeszu 12:00

Czy ktoś wypożyczał samochód ostatnio w Marrakeszu i Ile to kosztuje i czy jest to bezpieczne bo słyszałem,że policja naciąga a tubylcy prowokują stłuczki,żeby zarobić ?
Wam też na https://www.oncf.ma i na http://www.supratours.ma nie wyszukuje żadnych połączeń ?cInteresują mnie nocne połączenia bo by można zaoszczędzi na czasie i na noclegu.

1 dzień- Zostajemy w Marrakeszu .Z tego co czytam ciężko dojechać samemu do Merzouge. Więc chyba najrozsądniej będzie kupić wycieczkę.Z Marakeszu 320 zł 3 dni
z Merzouge 40 euro i noclegiem na pustyni następnie powrót.

https://tiny.pl/g3gvm
https://moroccocheaptravel.com/

-Czy da się dojechać do Merzuge na własną rękę busami ?Dowiedziałem się,że jedzie bus 12h ale nie wiem ile kosztuje.Wyrusza 8:30
2 dzień - Merzouge i noc na pustyni 12.11

3 dzień -powrót do Marrakeszu około 16 .Wyjazd o 23:00 do Fes na miejscu o 7 13.11
4 dzień- Fes 14
5 dzień- Fes 15
6 dzień-Wyjazd do Chefchaouen p przyjazd 12:00.Treking do wodospadu 16.11
-Jak tam jest z tym haszyszem kupować czy lepiej nie ?
7 dzień-Wyjazd rano do Casablanki,Przyjazd 13. 17.11
8 dzień- Wyjazd rano do Essaouira Przyjazd 13. 18.11
9 dzień Wyjazd po południu do Marrakeszu. 19.11
10-dzień Marrakesz 20.11
11 -wylot 21.11


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lis 2018 19:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#2 PostWysłany: 05 Lis 2018 10:42 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 125
Kilometry: 325 387
Co do wycieczek na pustynię, to możesz spróbować zagadać, żeby odstawili Was do Fezu prosto z Merzougi, zaoszczędzicie sobie nocnej podróży. Wiem, że się da, bo np. nam takie coś proponowali i nawet nie chcieli żadnej dodatkowej opłaty, no ale, że mieliśmy na następny dzień auto w Marrakeszu to nie skorzystaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lis 2018 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
zamiast jechać nocnym autobusem proponuję wieczorny lot airarabia za 27€
szybko, w miarę tanio i przed zwiedzaniem Fesu normalnie można się wyspać
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Lis 2018 00:33 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
jean
Dzięki całkiem spoko pomysł
Ptehu napisał(a):
Co do wycieczek na pustynię, to możesz spróbować zagadać, żeby odstawili Was do Fezu prosto z Merzougi, zaoszczędzicie sobie nocnej podróży. Wiem, że się da, bo np. nam takie coś proponowali i nawet nie chcieli żadnej dodatkowej opłaty, no ale że mieliśmy na następny dzień auto w Marrakeszu to nie skorzystaliśmy.


Czyli nie byłoby problemu, żeby na rynku w Marrakeszu się z nimi dogadać żeby zabrali nas na pustynie a potem do Fes?
Czy ustalać to w Merzuge?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2018 11:06 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 125
Kilometry: 325 387
Tzn myślę, że im szybciej tym lepiej. Jeśli np. załatwiasz sobie wycieczkę jeszcze przed wyjazdem, to po prostu napisz w mailu, że masz taki i taki request. Jeśli na miejscu, to możesz próbować, ale na to już Ci gwarancji nikt nie da, że akurat na pewno dany operator będzie miał dostępną taką opcję. Nam zaoferowano to już w Merzoudze, po pobycie na pustyni. Mimo, że od początku chcieliśmy wracać do Marrakeszu, to powiedziano nam, że w razie czego jakby nam się zmieniły plany to jest opcja, że możemy jechać do Fezu.
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Lis 2018 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
nie ma problemu żeby jechać z Marrakeszu a wracać do Fezu lub odwrotnie, oczywiście pod warunkiem wcześniejszego ustalenia, dostępności terminu i miejsc w busie

jeśli chodzi o lot G9 to mają mało restrykcyjną politykę bagażu podręcznego
a na lotach wewnętrznych można było przewieźć płyny powyżej 100ml (to oczywiście mogło być zależne od obsługi)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:42 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 11
Loty: 101
Kilometry: 220 075
Jak udał się pobyt w Fes ?

co do pustyni, jak udało się załatwić i jaki wyszedł koszt owej wycieczki, i na ile osób??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2019 08:40 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 4
Do Merzougi z Marrakeszu jezdzi autobus Suprabus.Cena 23 euro w jedną stronę.
Ja tak jechałam ,ale już kolejny raz będąc w Maroku i chciałam bezpośrednio do Merzougi.
Jeśli będziesz pierwszy raz w Maroku odradzam ponieważ po drodze ominą cię najwieksze w tym kraju atrakcje poza pustynią czyli Ait Ben Haddou,
postój na najwyższej przełęczy Tiz N Tichka w górach Atlas i absolutnie cudowny wąwóz Todra.
Wykup sobie wycieczkę w lokalnym biurze.Wliczony transport,zwiedzanie,nocleg w dolinie Dades i w obozowisku na pustyni.


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Wrz 2019 16:07, edytowano w sumie 2 razy
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group