Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2015 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Jeśli ktoś woli poprzednią wersję map: https://www.google.com/maps/mms

-----edit------

Do samego przeglądania map+street view mogę jeszcze polecić http://maps.com.pl/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus 11 Cze 2015 14:30, edytowano w sumie 2 razy
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
16 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 20 Maj 2015 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Dzieki, bo niestety przelaczanie za pomoca przycisku na nowych mapach nic nie dawalo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2015 10:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zawsze w ten sposób wchodziłem, ale ostatnio przestało działać (chyba że chodzi to, że "classi", a nie "classic"). Ja jeszcze dopisuję parametr "hl=de", bo w polskiej wersji nie pokazuje mi prawidłowych nazw miejscowości, tylko ich idiotyczne tłumaczenia na polski. Porażka.
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
digger uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2015 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
obibok napisał(a):
w polskiej wersji nie pokazuje mi prawidłowych nazw miejscowości, tylko ich idiotyczne tłumaczenia na polski. Porażka.

Zglaszalem im to, dla mnie hitem jest Celowiec w Austrii :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Maj 2015 10:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Mnie to w ogóle zastanawia, jak Google może tak znacząco obniżać funkcjonalność swoich map... Wielkie dzięki za link!
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Maj 2015 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
obibok napisał(a):
...tylko ich idiotyczne tłumaczenia na polski.

które (oprócz tych takich oczywistych jak celowiec czy solnogród) są jeszcze idiotyczne?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Maj 2015 11:26 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Moze by tak nowy watek,kurioza jezykowe? Oczywiscie podrozniczo-geograficzno-mapowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Maj 2015 11:41 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Nie do końca rozumiem, dlaczego macie pretensje do Google, a nie do polskich geografów, kartografów, a przede wszystkim - ustawodawców, którzy "przepchnęli" część postanowień ust. o jęz. polskim i jej pokłosia, w formie m.in. niektórych zapisów ust. o ochronie praw konsumenta, których to właśnie ww. firma zobowiązana jest przestrzegać. Stąd Celowiec i Solnogród. Jest też Wormacja i Fryburg Bryzgowijski? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Maj 2015 11:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Kara napisał(a):
Nie do końca rozumiem, dlaczego macie pretensje do Google, a nie do polskich geografów, kartografów, a przede wszystkim - ustawodawców, którzy "przepchnęli" część postanowień ust. o jęz. polskim i jej pokłosia, w formie m.in. niektórych zapisów ust. o ochronie praw konsumenta, których to właśnie ww. firma zobowiązana jest przestrzegać.
Pewnie gdyby ktoś w tym kraju przestrzegał tej ustawy, to z kiosków musiałaby być wycofana większość gazet, a nawet książek. Ba, obaj kandydaci na prezydenta kaleczyli język w debacie, aż uszy puchły. A czy ktoś widział w wersji papierowej mapę jakiegoś kraju, na której byłyby tylko polskie nazwy miejscowości?
Cytuj:
Jest też Wormacja i Fryburg Bryzgowijski? :-)
Ratyzbony nie widziałem; Berna Morawskiego też nie.
namteH napisał(a):
które (oprócz tych takich oczywistych jak celowiec czy solnogród) są jeszcze idiotyczne?
Moim zdaniem wszystkie. Za głupotę uważam sam fakt tłumaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
tu akurat się z Tobą nie zgodzę, bo uważam, że warto znać polskie nazwy ( o ile takie istnieją i nie wymyśla się ich na poczekaniu).
najważniejsze jest jednak by nie tłumaczyć a podawać właśnie istniejące nazwy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2015 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Kara napisał(a):
a nie do polskich geografów, kartografów, a przede wszystkim - ustawodawców, którzy "przepchnęli" część postanowień ust. o jęz. polskim i jej pokłosia, w formie m.in. niektórych zapisów ust. o ochronie praw konsumenta, których to właśnie ww. firma zobowiązana jest przestrzegać. Stąd Celowiec i Solnogród. Jest też Wormacja i Fryburg Bryzgowijski? :-)

I z tego powodu na mapach nie moze byc oryginalnych nazw ? Wyglada to raczej na nadgorliwosc tworcow, bo dlaczego w nawigacjach nie uzywa sie takich nazw ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Maj 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w nawigacjach używa się nazw takich jakie występują w terenie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Maj 2015 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Oficjalne nazwy egzonimów w języku polskim zatwierdza Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczpospolitej Polskiej - http://ksng.gugik.gov.pl/. Wytycznych KSNG staram się trzymać np. przy edytowaniu wikipedii.
Na tej stronie jest wiele publikacji dotyczących egzonimów, ale chyba wszystkie są zebrane do kupy:
http://ksng.gugik.gov.pl/pliki/wykaz_po ... cznych.pdf
Jak widać w Austrii jedynie dwa miasta - Wiedeń i Bregencja to oficjalnie zatwierdzone egzonimy. Pozostałe potworki typu Celowiec czy Solnogród to już według mnie nadgorliwość googla.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wasmir uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2015 12:15 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Pawel_T, nie pracuję dla Google, ale zdarzyło mi się w innym korpo, gdzie - z troski o konsumenta statystycznie skłonnego do pieniactwa - przetłumaczono (po jednostkowych monitach - jednak ze wskazaniem na "paragrafy") nawet nazwę miejscowości w adresie, który widnieje na każdym arkuszu papieru firmowego. Dość powiedzieć, że bez tłumaczenia też była zrozumiała w jęz. polskim i pewnie dałoby się znaleźć inną wykładnię niż stricte językowa. :-)

Szczerze wątpię, że ktokolwiek w Google kwiczy ze szczęścia, że musi mieć Celowiec i Solnogród w polskiej wersji językowej, a Klagenfurt i Salzburg - w innych. Ale dzięki Bułgarii czy Macedonii nie jesteśmy jedynymi, którzy odbiegają od oryginału (choć w nieco innym wymiarze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Maj 2015 13:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
namteH napisał(a):
tu akurat się z Tobą nie zgodzę, bo uważam, że warto znać polskie nazwy ( o ile takie istnieją i nie wymyśla się ich na poczekaniu).
najważniejsze jest jednak by nie tłumaczyć a podawać właśnie istniejące nazwy.

Jeśli będą w nawiasie obok oryginalnych, to nie mam nic przeciwko, ale nie zamiast. Wyobraź sobie człowieka, który przy tablicy z napisem "Bautzen" stoi z polską mapą i pyta tubylców o dojazd do Budziszyna. No wiem, zły przykład, bo tam jest druga nazwa, po górnołużycku. I oczywiście to samo z Ratyzboną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Maj 2015 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Denerwuje mnie coś takiego, człowiek sprawdza mapę, zapamiętuje nazwy a oczywiście w podróży nazwy będą inne. :evil:
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Maj 2015 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Jest tez moj ulubiony Akwizgran :D Az dziwne, ze Essen nie jest przetlumaczone na polski ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 21 Maj 2015 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
TadekNow napisał(a):
Denerwuje mnie coś takiego, człowiek sprawdza mapę, zapamiętuje nazwy a oczywiście w podróży nazwy będą inne. :evil:


http://www.viamichelin.pl/web/Mapy-plany
ja korzystam pomocniczo z tej strony
glownie by podejrzec ktore z tras zostaly uznane za "widokowe"
odpada problem jesli kogos irytuje Ratyzbona, Norymberga, Akwizgran

temat nazw budzil juz wiele emocji slynne Breslau/Wroclaw na autostradach niemieckich

Załączniki:
f4.PNG
f4.PNG [ 196.56 KiB | Obejrzany 9188 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Maj 2015 08:54 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
krasnal napisał(a):
Oficjalne nazwy egzonimów w języku polskim zatwierdza Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczpospolitej Polskiej - http://ksng.gugik.gov.pl/. Wytycznych KSNG staram się trzymać np. przy edytowaniu wikipedii.
Na tej stronie jest wiele publikacji dotyczących egzonimów, ale chyba wszystkie są zebrane do kupy:
http://ksng.gugik.gov.pl/pliki/wykaz_po ... cznych.pdf
Jak widać w Austrii jedynie dwa miasta - Wiedeń i Bregencja to oficjalnie zatwierdzone egzonimy. Pozostałe potworki typu Celowiec czy Solnogród to już według mnie nadgorliwość googla.


Też tam sprawdzam, gdy mam wątpliwości, czy jakąś nazwę można podać w spolszczonej wersji. Tu link do poszczególnych publikacji, o których wspomniałeś:

http://ksng.gugik.gov.pl/wydawnictwa_ngs.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Maj 2015 10:15 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
dmirstek napisał(a):
Mnie to w ogóle zastanawia, jak Google może tak znacząco obniżać funkcjonalność swoich map... Wielkie dzięki za link!

Google to "wielka i zła korporacja", a jak w każdej korpo, gdy trafi się debil na stanowisku decyzyjnym to jest źle. Zrobili zapewne badania na temat najrzadziej używanych funkcji map i kazali te właśnie funkcje usunąć z nowej wersji. A że były to funkcje rewelacyjne i przełomowe? No to już kretyna nie interesuje, bo on się naczytał (skądinąd słusznych) manifestów że "less is more" i stosuje tą zasadę bezrefleksyjnie.
Dla mnie największą wtopą jest usunięcie (bądź ukrycie) opcji podziału ekranu pół na pół mapa i widok Street View. Dzięki temu mogłem bardzo wygodnie chodzić po ulicy widząc z mapy gdzie się znajduję. Obecnie w widoku ulicy mapa ma rozmiar znaczka pocztowego i jest bezużyteczna :(
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Czarmander oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group