Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Mandat we Włoszech - przewodnik praktyczny (przeczytaj zanim napiszesz): viewtopic.php?p=798688#p798688

[ 287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 28 Maj 2020 17:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 387
Kilometry: 500 259
A drugi powie, ze można poczytać ostanie posty, a nie czekać na gotowe.
 Relacje PM off  

#282 PostWysłany: 29 Maj 2020 10:17 

Ale nigdzie nie znalazłam podobnej sytuacji, że 6tyg do przedawnienia a dostaje list z wezwaniem do zapłaty i grozba sprawy sądowej. A wczesniejszych listów brak.
 Relacje PM off  

#283 PostWysłany: 29 Maj 2020 10:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 387
Kilometry: 500 259
No to zapłać za mandat
 Relacje PM off  

#284 PostWysłany: 08 Cze 2020 23:52 
Awatar użytkownika

Ja właśnie też dostałem pamiątkę z Florencji z maja 2018. Najgorsze jest to, że wcześniej nic nie dostałem a powołują się na list z czerwca 2019 o.O Nie było by to takie straszne gdyby nie wielkość - 352,75€ (gdzie teraz kurs jest 4,4 o.O).

Podobno jechałem 79 km/h na trasie gdzie ograniczenie było do 50 km/h i chyba będzie to moje najdroższe przekroczenie... którego na razie nie zamierzam płacić ;)

Ale wole zapytać się czy jest tutaj ktoś taki kogo dorwała firma windykacyjna :?:
 Relacje PM off  

#285 PostWysłany: 23 Lip 2020 17:04 

to ja chyba będę rekordzistą.
Wypożyczyłem auto w Sicily by Car, miałem wynajęte mieszkanie przez AirBnB w mieście Lecco. Mieszkanie mieściło się w ulcziczce przy starówce miasta (ZTL), podjeżdzałem tam tylko, żeby zostawić dziecko i żone, auto parkowałem na płatnym parkingu. Po 3 miesiącach Wypożyczalnia ściągnęła 180 euro za przekazanie inf. do Policji, a parę dni temu przyszło 6 mandatów, a właściwie zawiadomień napisanych po angielsku "Notification of trafffic infringement".

Nie muszę pisać, że jestem mega zdenerwowany bo wyliczyli 6 x 111 euro. Czy ktoś się orientuje, czy wjazd pod ZTL do wynajętego mieszkania to jakiś argument przy odwołaniu?

Jaka jest procedura ściągania włoskiego mandatu w Polsce? Musi być sąd, czy Urząd Skarbowy ściągnie pieniądze?
 Relacje PM off  

#286 PostWysłany: 23 Lip 2020 18:10 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
adamgrzyb napisał(a):
Czy ktoś się orientuje, czy wjazd pod ZTL do wynajętego mieszkania to jakiś argument przy odwołaniu?

Nie. Może gdybyś miał jakieś zezwolenie wydawane mieszkańcom (kojarzę, że w niektórych ZTL-ach coś takiego funkcjonuje) - ale wtedy zapewne w ogóle nie dostałbyś mandatów.
 Relacje PM off  

#287 PostWysłany: 23 Lip 2020 18:40 
Awatar użytkownika

srebrny
adamgrzyb napisał(a):
Jaka jest procedura ściągania włoskiego mandatu w Polsce? Musi być sąd, czy Urząd Skarbowy ściągnie pieniądze?

Ciezko powiedziec, ale patrzac na kilka poprzednich postów znajdziesz takich co mowia nie plac, takich co mowia plac a i takich co mowia bys sie odwolywal.. ktos dostal polecenie zaplaty za mandat z 2016 z odsetkami od Wegierskiej firmy windykacyjnej która skupila te dlugi z Wloch.
Przeczytaj kilka/nascie poprzednich stron i podejmij decyzje - bo sa argumenty za kazda z tych opcji. Jak chcesz miec spokój to zaplac, jak nie boisz sie ze jakos w przyszlosci przyjdzie jakis komornik polskiej firmy windykacyjnej z dlugiem na 1300 euro to olej.. tak to chyba wyglada - ze zaplacic to bedziesz musial do konca zycia, tylko czy uda im sie sciagnac?
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

[ 287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 3 gości