Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Mar 2022 21:28 

Rejestracja: 22 Mar 2022
Posty: 1
Cześć,

Będąc w Rzymie w autobusie nie zdążyłem skasować biletu w autobusie (było mnóstwo ludzi, autobus wypchany po brzegi) niestety kanary złapały mnie wraz z tatą, kanar oczywiście ani be ani me po angielsku tylko spisał dane z dowodu imię i nazwisko + numer dowodu a u taty pesel. Skasowałem oba bilety przy kanarach ale mandat i tak dostałem, wcześniej nie dało się dopchać do kasownika.

Łączny mandat opiewa na kwote 104 euro jeśli zapłacę w ciągu 3 dni. Potem 2 razy tyle, płacić czy olać temat? Bedą ścigać za to jeśli nie zapłacę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 22 Mar 2022 21:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Oczywiście, że płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Mar 2022 22:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Nie wiem, czy w sytuacji jazdy bez skasowanego biletu to akurat "maszynka"... Ale pozostawiając to rzeczywiście na boku taki dług sobie będzie tam gdzieś wisiał w kartotekach i rósł - identyfikacja dłużnika jest prosta, jeśli ktoś się tym zechce zająć, bo są konkretne dane (pewnie jednak nikt nie będzie miał czasu); więc być może nie będzie nic z zupełnie tego, a być może kiedyś to się w mało oczekiwanym momencie obudzi ;)

PawelSz napisał(a):
Nikt Cię nie będzie ścigał za "autobusowy" mandat gdzieś w Europie, poza tym 100 EUR za takie przestępstwo ;) to nonsens.
Słownie raz (1) mandat przyszedł pocztą (z Hiszpanii). Nie odebrałem poleconego, to było 5 lat temu, cisza i spokój...


I serio myślisz, że to że nie odebrałeś listu spowodowało, że ten dług mandatowy się "rozpłynął"? ;-) Rozpłynie się, jak się przedawni gdzieś tam, w zależności co i kiedy, a do tego czasu możesz się niemiło zdziwić.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 22 Mar 2022 22:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Mar 2022 22:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Dorośli ludzie nie unikają ponoszenia konsekwencji swoich działań. I nie udzielają tego typu porad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Mar 2022 23:07 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
W Polsce opłata za jazdę bez biletu nie jest mandatem karnym, a jej dochodzenie wymaga wystąpienia z powództwem. Jeśli we Włoszech jest podobnie to wątpię w wytaczanie przez Włochów pozwu przed polskim sądem, ale wykluczyć tego nie można.
Bardziej prawdopodobne jest raczej dochodzenie przez jakąś firmę windykacyjną, które to firmy należy olewać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Mar 2022 23:11 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4790
platynowy
Bywa, że jest ;)
Kłania się art 121 par 2 kodeksu wykroczeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Mar 2022 23:58 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Nie jest - trzecia w ciągu ujawniona jazda bez biletu jest wykroczeniem, za które karę wymierza się odrębnie, co nie zmienia faktu, że kontroler nie nakłada mandatu, a opłatę za przejazd bez biletu stanowiąca przychód przewoźnika, a właściwy organ wymierza odrębnie karę za wykroczenie która jest przychodem skarbu państwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Mar 2022 00:11 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 416
niebieski
Nie ma co dywagować tylko płacić póki jest to tylko ta kwota bez odsetek i dodatkowych kar, Włochy to nie jakiś kraj gdzieś daleko za siedmioma górami... gdzie informacje o takim mandacie wysyła się gołębiami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group