Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2016 13:39 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Czwarta po Marrakeszu, Tokio i Rio de Janeiro informacja o tym co i jak gdzie i kiedy. Tym razem padło na Maltę, ponieważ w listopadzie wróciliśmy z 7 dniowego pobytu na wyspie.

Kraków - Malta - Kraków. Podróż od 8 do 15 listopada

Zakwaterowania, komunikacja, waluta:
- Mieszkaliśmy w hotelu 3* Sunflower w miejscowości Buggiba. Hotel dobry, mieliśmy opcję HB. Posiłki się pokrywały aczkolwiek wybór był spory więc nie nudziło się tak szybko. Room-serwis codziennie z świeżymi ręcznikami.
- Na Malcie panuje ruch lewostronny więc nie zdecydowałem się na wynajęcie samochodu i po wyspie poruszaliśmy się autobusami - strzał w 10 w mojej ocenie. Bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska. Kupiliśmy kartę na 7 dni (obejmuje Gozo i Maltę) - kasowanie przy każdym wejściu do autobusu. Możliwość kupna biletów jednorazowych u kierowcy.
- Odnośnie autobusów to trzeba uważać na kilka kwestii: po pierwsze zatrzymują się na przystankach tylko jak ktoś machnie ręką żeby się zatrzymał, po drugie jak jest full osób to kierowca jedzie dalej (w listopadzie gdzie jest poza sezonem raz się nam zdarzyło, że musieliśmy iść na pierwszy przystanek bo się nam dwa autobusy nie zatrzymały, stawiam, że w sezonie to bardzo częsta sytuacja), po trzecie co do zasady przyjeżdzają autobusy na czas, ale bywa też także są chwilę wcześniej, po czwarte nazwy przystanków - na danej lini- wyświetlają się w środku autobusu więc wystarczy w czasie jazdy kontrolować sprawę
- z lotniska w różne części wyspy odjeżdżają różne autobusy (X1 - do Cirkewwa, X2 do Valletta, X3 - Buggiba, X4 - Birżebbuga, X5 Marsaskala) po wyjściu z hali przylotów po prawej stronie jest stoisko gdzie można zakupić bilety, po znajduje się informacja turystyczna a jak wyjdziemy z terminala to po prawej stronie są przystanki początkowe autobusów.
- sugeruje wziąć na lotnisku jedną mapę ekstra (tak jakby się ta z której korzystacie zalała), bez mapy jest bardzo ciężko.
- waluta to Euro, nie ma problemów z płatnością kartą.
-Z Cirkewwa odpływają promy na Gozo (sugestia zakupu od razu biletów w dwie strony, unikniecie kolejki).
- Jak wysiądziecie na ostatnim przystanku w Cirkewwa to trzeba minąć mając po lewej budynek gdzie można kupić bilety na prom i iść w stronę parkingu tam zobaczycie drewnianą budkę gdzie można kupić bilet na łódź na Comino i Blue Lagunę (cena 10euro).
- na lotnisku dostaniecie mapkę z komunikacją miejską na tej podstawie jesteście wstanie sprawdzić co gdzie dojeżdża (zdarza się, że wracając do danego miejsca część trasy jedzie się inną drogą niż jadąc w przeciwnym kierunku - to wskazówka dla kogoś kto liczy, że wysiądzie z powrotem na przystanku o takiej samej nazwie ;))
Bezpieczeństwo:
- nie było z tym żadnego problemu.
- Ludzie serdecznie (nie łapiąc stopa tylko idąc ulicą zatrzymało się przy nas małżeństwo i zaproponowało podwózkę).

Zwiedzanie:
- Gozo zwiedzaliśmy za pomocą CitySightseeing Gozo (czerwone autobusy) - cenę negocjowaliśmy u kolesia przed wejściem na prom w Cierkewwa i udało się wytargować kilka euro. Z miejsc polecamy: Dwejra (Azzure Window), Ta'Pinu, Xlendi, Ramla Bay (czerwony piasek). Odradzamy: Victoria, GGantija (na całe Gozo w takiej formie, jeden dzień wystarczy). Mamy trochę niedosytu bo Gozo jest spokojniejsze niż Malta i też wydaje się przyjaźniejsze.
- plażowanie to zdecydowanie najbardziej polecamy Blue Lagune (łodzie odpływają o: 9:10, 9:40*,10:10,10:40*,11:10, 11:40* ostatnia o 15:40* itd - gwiazdka oznacza, że tylko w sezonie, sezon bodajże do połowy września) - jest to grafik od 15 maja do 15 listopada.
- Plaże godne polecenia: Golden Bay, Tuffieha Bay, Mellieha Bay
- polecam piesze zwiedzanie stolicy - Valletty oraz zabytków miasta (Katedry św. Jana - koniecznie, Pałac Wielkiego Mistrza)
- St. Paul Bay, Buggiba, Qawra - spacer wzdłuż wybrzeża, liczne knajpki i restauracje.
- Mdina - super klimatyczne miasto, do zwiedzania na jeden dzień. Narzeczonej się najbardziej podobało z Maltańskich miast.

Pogoda:
- W trakcie całego pobytu raz padało i to bardzo słabo przez jakieś 30 minut.
- Temperatury od 21 do 26 stopni na plusie.
- Temperatura wody znośna (do kąpania)
- Słońce świeciło na tyle dobrze, ze można było się opalać.
- poza rzeczami do opalania i krótkimi spodenkami to przydał się softshell (wieczorami trochę chłodniej, idealne na spacery)

Ogólne wrażenia:
- obawiałem się tego okresu głównie jeśli chodzi o pogodę. Na szczęście wyszło wszystko super, temperatura dopisała. Kraków przywitał nas rzęsistym deszczem - czego obawialiśmy się na Malcie. Końcówka października, początek listopada - zdecydowanie polecam!!

W razie pytań sługę pomocą!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 02 Sty 2016 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Kupowałeś bilet na prom na Malcie? Były cenniki w jedną stronę?
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sty 2016 15:14 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
ahdar napisał(a):
Kupowałeś bilet na prom na Malcie? Były cenniki w jedną stronę?


Będąc na Malcie można kupić bilet w jedną stronę (na Gozo bez powrotnego) np. jakbyś chciał spędzić kilka dni na wyspie Gozo, nie jest to problem. I oczywiście jest cennik w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Sty 2016 16:00 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Po stronie Malty nie ma chyba nawet kasy, bo się nie płaci za przepłynięcie w tę stronę. Bilet kupuje się i okazuje podczas kontroli na Gozo przy rejsie w drugą stronę. Trudno więc powiedzieć, czy to jest bilet OW czy RT. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2016 16:12 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Jest tak jak napisał Misiatek - bilet kupuje się tylko na Gozo czyli przed rejsem powrotnym. Polecam Gozo - znajdziecie tam sielski spokój i piękne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sty 2016 16:19 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
Niecały rok temu ja kupowałem na Malcie. Więc da się tu i tu, po prostu na Malcie mniejsza kolejka ;)
Generalnie prom na wyspę jest za darmo, płaci się za powrót.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2016 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
No własnie ja będąc w październiku kupowałem na Gozo. Ale spiesząc się nie bardzo nawet miałem czas by rozejrzeć się po terminalu na Malcie czy jest tam w ogóle kasa biletowa. :) A na stronie internetowej Gozo Channel jest tylko jedna cena.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lip 2016 10:10 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 8
Jak oceniasz hotel? Czy jest basen dostępny w cenie?
Jakie mniej więcej koszty poruszania się po Malcie wyszły w ciągu tych 7 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group