Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Paź 2014 15:37 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
niebieski
wulkan napisał(a):
Ja też będę tam w listopadzie, najdłużej na Gozo. Będę przygotowany również na deszcz. Powiedzcie lepiej co robić (co zwiedzać) na Gozo w dni deszczowe.

Zapraszam do działu Atrakcje.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 12 Paź 2014 18:48 

Loty: 64
Kilometry: 154 618
Hej!
W zeszłym roku byłam przez kilka dni na Malcie (głównie w Valetcie), właśnie na początku listopada. Pogoda była zjawiskowa, ciepło i słonecznie (lniana kiecka i sandałki), w dzień ze 25 stopni C, w nocy z pięć stopni mniej, co zachwycało mnie bardzo. Jednego popołudnia padał deszcz i wtedy wyglądało to jak początek powodzi, ale kolejnego ranka było już znowu elegancko.

Kiedy przymierzałam się do pakowania walizki, oglądałam stroje ludzi przez webowe kamery :)
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 12 Paź 2014 19:30 

jest w internecie kamerka na plażę na malcie i patrzę że póki co się kapią :)

#24 PostWysłany: 12 Paź 2014 21:54 

Loty: 207
Kilometry: 276 700
niebieski
Dzisiaj wróciłam z Malty. Na razie temperatura w dzień to 26-27 C + mocne słońce. Temperatura wody również wysoka, bez problemu można plażować i się kąpać.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 26 Paź 2014 21:57 

Loty: 18
Kilometry: 33 176
Lecę na Maltę 9.11 do 12.11. Ktoś w tym terminie też?
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:13 

od dwóch dni przelotnie pada + małe burze. wczoraj nieco większe nawet z trąbami na morzu. mimo tego ciepło i przyjemnie a woda w morzu idealna do pływania.

dla zainteresowanych trąbami -> klik
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:17 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
niebieski
Są zainteresowani trąbami tylko gęba ich nie puszcza bez logowania. :(
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:54 
Awatar użytkownika

Loty: 352
Kilometry: 373 365
srebrny
Widziałem kilka postów w tym temacie typu "czy można się jeszcze kąpać?". Uspokajam, że w dniach 10-17.10 było naprawdę gorąco, w dzień 26-28 stopni, w nocy 22-24 (!). Powietrze dość wilgotne, ubrania nie chciały schnąć. Co więcej, mimo że to wyspa na środku morza, prawie nie było wiatru. Woda 24-26 stopni. Rozmawialiśmy z Polakiem, który tam mieszka, twierdzi że najgorszym momentem na Malcie jest luty i marzec, kiedy są sztormy i krótkotrwałe ulewne deszcze. Biorąc pod uwagę małe amplitudy i dość wolne narastanie/spadanie temperatur, listopad raczej nie jest tam chłodnym miesiącem. Zresztą, myślimy cały czas polskimi kategoriami, dla nas listopad to jeden z najbrzydszych momentów w roku, natomiast bardzo często na południu Europy jest on ładniejszy od kwietnia :)

#29 PostWysłany: 28 Paź 2014 23:32 

Byłem na Malcie 19-23 X, pogoda bardzo przyjemna około 25 stopni w dzień, woda ciepła, jedynie ostatniego dnia strasznie wiało, plaża Għajn Tuffieħa tego dnia zalana.

Image

sorry za jakość zdjęcia.

Ostatnio edytowany przez mashacra, 29 Paź 2014 18:59, edytowano w sumie 1 raz
zmiana rozdzielczości zdjęcia
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 29 Paź 2014 00:05 

@kronos zmniejsz je trochę bo gały się rozjeżdżają
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 29 Paź 2014 18:29 

niebieski
Czy ewentualny sztorm może unieruchomić połączenia promowe z Gozo na Maltę aż na 2 doby ? Czy ktoś pamięta takie przypadki? Mam rez. 5 noclegów na Gozo i 2 ostatnie przed lotem powrotnym na Malcie... a muszę wrócić do pracy w zaplanowanym terminie.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 01 Lis 2014 21:03 

niebieski
Dzisiaj wróciłem. Byłem tam ostatnie 8 dni. Przez pierwsze 3 dni wiało i padało. Niby ciepło, ale nici z kąpieli i plażingu. Ostatnie dni już ok, ale nie tak ciepłe jak w zeszłym roku. Byłem w tym samym terminie (+- 2 dni). Przez cały czas piękna pogoda, ani jednej chmurki, a temperatura przekraczała 28-30stC.

Nastawiony optymistycznie w tym roku poleciałem ponownie i trochę się zawiodłem...

Tak się teraz zastanawiam w jakich krajach (do których można się dostać lowcostowo) w październiku można spodziewać na 101% dobrej/plażowej pogody...???
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 01 Lis 2014 21:38 

Do polowy pazdziernika bankowa pogoda jest na Sardynii. Do tego malo turystow, ceny umiarkowane i piekne plaze.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 17 Lis 2014 20:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Byłem na Malcie od niedzieli do środy. Generalnie to trafiła się super pogoda na zwiedzanie, które było głównym celem wyjazdu - dość ciepło (coś koło 20 stopni), lekkie zachmurzenie i wiatr. Tylko we wtorek ten wiatr zamienił się w coś à la sztorm - np czekając na 201 na przystanku przy Blue Grotto (rejsy zawieszone z powodu zbyt wzburzonego morza), co jakiś czas można było poczuć na sobie krople wody rozbryzgującej się o skały poniżej.

Ostatnio edytowany przez WaldekK 18 Lis 2014 07:59, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 17 Lis 2014 22:57 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 3 276
Byłam przy Blue Grotto dzień wcześniej, w niedzielę i była piękna, słoneczna pogoda. Morze gładkie i spokojne. Mnóstwo ludzi w rejonie klifów Dingli.

Prom na Gozo nie chodził tylko w czasie przejścia czegos co w lokalnych mediach nazywali "mediterranean cyclone" z 6 na 7 listopada. Podobnie prom Sliema - Valletta. 6.11 po poludniu wracalismy do Sliemy i fala była tak silna, że przybicie do nabrzeża w Sliemie było zbyt niebezpieczne. Prom zawrócił do Valletty. A potem Malta przez kilka godzin zostala zalana strugami deszczu.

Generalnie na poczatku listopada pogodę mieliśmy przyjemną do zwiedzania. Dokuczliwe były jedynie intensywne deszcze, które pojawiały się nagle i równie szybko zanikały.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:11 

cheesy napisał(a):
Dzisiaj wróciłem. Byłem tam ostatnie 8 dni. Przez pierwsze 3 dni wiało i padało. Niby ciepło, ale nici z kąpieli i plażingu. Ostatnie dni już ok, ale nie tak ciepłe jak w zeszłym roku. Byłem w tym samym terminie (+- 2 dni). Przez cały czas piękna pogoda, ani jednej chmurki, a temperatura przekraczała 28-30stC.

Nastawiony optymistycznie w tym roku poleciałem ponownie i trochę się zawiodłem...

Tak się teraz zastanawiam w jakich krajach (do których można się dostać lowcostowo) w październiku można spodziewać na 101% dobrej/plażowej pogody...???

lowcostowo z przesiadkami dostaniesz się nawet na wyspy kanaryjskie...
tam pogoda na 200% idealna

#37 PostWysłany: 08 Lis 2016 20:00 
Awatar użytkownika

Loty: 212
Kilometry: 292 082
niebieski
ello10 napisał(a):
Prom na Gozo nie chodził tylko w czasie przejścia czegos co w lokalnych mediach nazywali "mediterranean cyclone" z 6 na 7 listopada. Podobnie prom Sliema - Valletta. 6.11 po poludniu wracalismy do Sliemy i fala była tak silna, że przybicie do nabrzeża w Sliemie było zbyt niebezpieczne. Prom zawrócił do Valletty. A potem Malta przez kilka godzin zostala zalana strugami deszczu.

Wiem, że stary temat, ale ja generalnie w temacie sztormów:) Czy mógłby się ktoś z miejscowych wypowiedzieć na ile często (rzadko) zdarza się taka sytuacja z zawieszeniem promów Malta-Gozo? Czy rzeczywiście są to takie mega rzadkie przypadki czy jednak co jakiś czas występują? I czy takie sztormy to kwestia godzin czy zdarzały się dłuższe przerwy? Lecę w styczniu, dni przed wyjazdem chciałem przeznaczyć na Gozo, ale zaczynam się zastanawiać czy to na pewno bezpieczne:) W kontekście rezerwacji noclegów no i oczywiście powrotu na samolot.

#38 PostWysłany: 04 Sty 2017 22:16 
Awatar użytkownika

niebieski
Anyone:)? @‌bonieq2‌ @‌ahdar‌ @maltaigozo.pl

#39 PostWysłany: 05 Sty 2017 10:45 
Awatar użytkownika

Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Bardzo rzadko się to zdarza. Sztormowa pogoda (8-9B) była ostatnimi czasy kilka razy i promy pływały. W zależności od kierunku wiatru zdarza się, że pływają wtedy od drugiej strony Comino by się schować. Co innego promy miejskie do Valletty lub rejsy wycieczkowe, te zawieszają stosunkowo często w przypadku złej pogody.
 Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
mzukowski uważa post za pomocny.

#40 PostWysłany: 05 Sty 2017 10:57 
Awatar użytkownika

niebieski
Super - dzięki za info. Chodzi mi o te standardowe promy Malta-Gozo. Ostatniego dnia przed lotem wstępnie chcę jeszcze pobyć na Gozo i głupio byłoby nie zdążyć na lot...

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości